Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaPrzeciw zapomnieniu

(Zam: 16.12.2015 r., godz. 12.25)

Koncert zespołu Contra Mundum, zorganizowany przez wyszkowskie Prawo i Sprawiedliwość, był spotkaniem z siłą słowa przypominającego o wartoś-
ciach takich jak patriotyzm, historia, szacunek do bohaterów i przelanej przez nich krwi. Contra Mundum w tłumaczeniu z łaciny oznacza „przeciw światu”. Sami członkowie zespołu podkreślają, że stają przeciw zapomnieniu przypominając o wartościach tworzących społeczeństwo, naród.W lutym tego roku (dwa dni przez Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych) przy współpracy z Fundacją Pamiętamy (organizacją, dzięki której w Wyszkowie stanął pomnik poświęcony Żołnierzom Wyklętym) grupa wydała płytę „Cześć i chwała bohaterom”. Na ponad godzinny album składają się utwory skomponowane w stylistyce szeroko pojętej muzyki rockowej. Za jej koncepcję i wybór tekstów odpowiedzialna była Fundacja „Pamiętamy”. Płyta była darmowym dodatkiem do gazet Grupy Wydawniczej Polskapresse.
Contra Mundum w swojej twórczości wykorzystuje dzieła takich mistrzów jak Stanisław Wyspiański, Cyprian Kamil Norwid, Krzysztof Kamil Baczyński, Zbigniew Herbert, Juliusz Słowacki i inni.
Piątkowy koncert, który odbył się w Wyszkowskim Ośrodku Kultury „Hutnik” wyszkowski PiS zorganizował, by upamiętnić 34. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i 35. rocznicę powstania Solidarności. Występ Contra Mundum poprzedziły przemówienia i powitanie gości, których prezentowała prowadząca spotkanie Anna Król. Wśród nich byli m.in.: przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk, poseł Daniel Milewski, członek Trybunału Stanu Andrzej Kojro, burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski, prezes Lokalnej Grupy Działania „Równiny Wołomińskiej” Rafał Rozpara, przewodniczący zarządu powiatowego PiS Waldemar Sobczak.
– Przeżywaliśmy ten czas przed 35 lat, kiedy w Polsce obudził się zew wolności, po wizycie ojca świętego, kiedy w sierpniu 1980 r. wybuchła „Solidarność”. Wiele osób aktywnie włączyło się w jej budowanie, ruch liczył prawie 10 mln osób – podkreślił Henryk Kowalczyk. – Budowaliśmy „Solidarność”, by odmienić oblicze Polski, z wielkim zapałem i nadzieją. W czasie tej rocznicy możemy świętować wielką radość, ale została ona zmącona i przerwana wybuchem stanu wojennego. W niedzielę zbudziliśmy się rano, był duży mróz, śnieg, wozy bojowe, żołnierze na ulicach, godzina milicyjna. Wtedy w wielu sercach pojawiło się zwątpienie, beznadzieja, że chyba nie damy rady. Wielu nie poddawało się jednak, podjęło pracę podziemną na rzecz uświadamiania społeczeństwa. Zgaszone nadzieje nadal się tliły, wszyscy liczyli, że jednak zrywu nie da się całkowicie zapomnieć, stłumić. Duża cześć działalności solidarnościowej przeniosła się do kościołów. Pragnę wyrazić wdzięczność księżom, którzy dali schronienie działaczom „Solidarności” i miejsce na spotkania. Idea przetrwała dzięki temu, że mieliśmy gdzie się skryć, mieliśmy wsparcie duchowe.
Poseł mówił o przełomie 1989 r.
– O tamtego czasu budujemy Polskę i nie powinniśmy zapominać o ideach „Solidarności”, nie tylko tych, które prowadzą nas do wolności, do godności człowieka, również o ideach solidarności międzyludzkiej – zaznaczył. – Po tych ponad 20 latach od odzyskania wolności widzimy, że idee solidarności międzyludzkiej czasami gubimy, może za mało troszczymy się o tych najsłabszych, którym się w życiu nie powiodło. Mam nadzieję, że teraz o tych ludziach będziemy szczególnie pamiętać, bo to szczególne zobowiązanie.
– Gdybym nie pochodził z rodziny, w której wartości mają znaczenie, gdybym nie formował się przy kościele, gdybym nie działał w tej organizacji politycznej, to wydarzenia stanu wojennego mogłyby być dla mnie historią jakby niebyłą – stwierdził Daniel Milewski. – Dla wielu osób z mojego pokolenia one takie są, bo nie ma miejsca w szkole na to, by o tych faktach mówić. Jeśli nie zrobi tego rodzina, nie wspomną o tym księża, nie jest to element świadomości środowiska, to wiele osób podchodzi do historii stanu wojennego jak do niezbyt ciekawego elementu ostatnich 40 lat. Życzę, by pamięć historyczna w odniesieniu do tego, co się działo po II wojnie światowej, była tematem poruszanym. Dzisiejsze działania polityczne są bardzo głęboko zakorzenione w tym, co się działo w ciągu ostatnich 50 lat. To, kto po której był stronie wtedy, ma dziś olbrzymie znaczenie.
Kandydat PiS na burmistrza Łochowa Robert Gołaszewski z kolei odczytał list od wicemarszałek Senatu Marii Koc.
Po koncercie zespół Contra Mundum zapalił znicz pod pomnikiem Żołnierzy Wyklętych na skarpie nad Bugiem.
J.P.Komentarze

Dodane przez Adelajda, w dniu 16.12.2015 r., godz. 13.05
Ilu z tych ludzi pojechało na partyjny wiec do Warszawy?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.12.2015 r., godz. 16.36
Wartości, patriotyzm, szacunek dla bohaterów w wykonaniu PISu... trudno o większe kłamstwo i hipokryzję. Jesteście zaprzeczeniem tych jak i wielu innych wartości.
Panie Marku Eychler
Dodane przez jasio małolat, w dniu 16.12.2015 r., godz. 18.52
trochę za grubo Pan jedzie na ten PIS. Zarówno w PIS jak i w innych partiach są ludzie dla których te "Wartości, patriotyzm, szacunek dla bohaterów" są bardzo ważnym elementem życiowej moralności a także historią ich życia. Nie mierzmy wszystkich jedną miarą. To tak samo jak by policjant popełnił przestepstwo to nazwał bym wszystkich policjantów przestępcami.? Obserwuję Pana wypowiedzi i muszę przyznać, że naprawdę "leje" Pan tych wszystkich, którzy należą do PIS a w niektórych momentach pokusił bym się o stwierdzenie, że "leje" Pan wszystkich majacych inne poglądy niż Pan. To jest moja ocena, z którą się ktoś może zgodzić lub nie ale dla mnie sprawia Pan wrażenie własnie takiego człowieka. Jeżeli krytyka to tylko konstruktywna, w przeciwnym wypadku dojdziemy za chwilę do wyzwisk i wzajemnego szczucia.;)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.12.2015 r., godz. 22.14
Być pisowcem to to samo co nie wierzyć, że ziemia jest okrągła. Czy dociera już do was, że po miesiącu rządzenia waszego nierządu macie poparcie wg. wszelkich sondaży na poziomie 27 %? Przy czym sama Nowoczesna ma już 31 %. Jeszcze żadne ugrupowanie w historii nie traciło tak szybko poparcia jak dziś PIS. Wniosek może być tylko jeden - ludzie przetarli oczy.
Dodane przez ela, w dniu 16.12.2015 r., godz. 22.20
Czy wszyscy faceci w tak żałosny sposób przechodzą swój kryzys? Przychodzi chyba czas, żeby i nad tym zapanować. Panie kochany, ile pan masz lat?
Dodane przez A!, w dniu 16.12.2015 r., godz. 22.48
Panie POdniecony, żebyś się pan nie przegrzał. Przypomnij pan sobie 75% przedwyborcze poparcie dla waszego prezydenta Komorowskiego. Manipulacja sondażami na nie wiele się zdała. Do eli, a na ile wygląda? 17!
do Marek Eychler
Dodane przez czytelnik, w dniu 16.12.2015 r., godz. 22.51
Pana wypowiedzi są najbardziej krytykowane pod każdym felietonem . Nasuwa się podejrzenie że poglądy , opisy, treści, które Pan przkazuje to forma fobii lub delikatnie mówiąc wypaczenia , jeszcze delikatniej brak jakiegokolwiek obiektywizmu. Można też podejrzewać formę podkręcenia byc może płatnego zwiekszenia zainteresowania wpisami. Powienien Pan stworzyć własne stowarzyszenie , klub itp i tam szukać popracia ze swoimi żałosnymi wypowiedziami , zamiast zaklinać rzeczywistość nie koniecznie zgodną a Pana wizjami. Rada : Proszę skorzystać z pierwszej pomocy lub przejść na melisę.
Dodane przez Cieć, w dniu 17.12.2015 r., godz. 03.45
Trzeba przyznać, że bez Eychlera bywa nudno.
LIPA
Dodane przez Anonim, w dniu 17.12.2015 r., godz. 11.05
najpierw rogrzewa, póxniej bardzo dobrze działa na psychikę! Tylko należy uważać, by nie przelać miarki.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.12.2015 r., godz. 12.44
W najbliższą sobotę Komitet Obrony Demokracji organizuje kolejne manifestacje co najmniej w kilkunastu miastach Polski. W Warszawie – o godzinie 12.00 – przed Sejmem. Pierwsza taka akcja w ostatnią sobotę przyciągnęła ogromne tłumy. Bardzo się baliśmy, że przyjdzie za mało ludzi. Ale nagle z dwóch stron w Alei Szucha walił gęsty tłum. Ostatecznie włączyło się 70 tysięcy. Zobaczymy, jak będzie w najbliższą sobotę. KOD-AKCJA-MAZOWIECKIE.
Dodane przez Do Eychlera, w dniu 17.12.2015 r., godz. 14.34
Siejesz propagagande na calego. Pomysl,ze czytelnicy sa madrzejsi od ciebie iklamstwa nam nie wcisniesz. Nie pisz o tym co ci sie marzy,takich ilosci oplaconych klakierow to nie bylo. Wedlug prawdziwej oceny policji bylo tam okolo 10000 . Byli to odsunieci od koryta PO,SLD,PSL,Nowoczesna inne poslednie nie liczace sie partie. Wszystkim towarzyszyly ich rodziny ,smeary,ciotki itd. Natomiast ogromny tlum popierajacy uczciwie wybranego prezydenta pokazal,ze jest ich wiekszosc, bo Kod stanowila tylko ,ktora jeczy z powodu utraty intratnych posadek jak tez przeolbrzymi lek przed wykryciem after. Zamiast jatrzysz moglbys troche poczytac,wtedy wiedzialbys jakie ogromne szachrajstwa wykazuje audyt..Kazdy ma swoj rozum i powinien myslec samodzielniea to cechuje ludzi rozwaznych i madrych. Zapamietaj jest takie powiedzenie,,mucha,ktora ma zdechnac ,mocno kasa" Sledzac te wydarzenie jest to nic innego jak sklocenia nas polakow . Madrosc,uczciwosci w dzialaniu to jest to co cechuje prawdziwego Polaka. A co do pana osoby, czytajac komentarze i kiedys oswiadczenie pana rodzicow nikt nie traktuje pana powaznie.
lol
Dodane przez Rad, w dniu 17.12.2015 r., godz. 15.19
Przecież niejaki Marek Eychler to troll opłacany pewnie przez jedynie słuszną partię PO. Być może 60 groszy za wpis? Ktoś jeszcze łyka te wpisy?
Panie MarKOD
Dodane przez Ulicznica, w dniu 17.12.2015 r., godz. 15.38
Z Wyszkowa jest jakiś wyjazd wspólny organizowany?
Dodane przez Radek, w dniu 17.12.2015 r., godz. 15.54
Eychler wiele zlego robi dla Petru,takich glupot,oszczerstw,ublizania,klamstwa,brak logiki ,manipulacji nikt normalny w to nie uwierzy. Panie Eychler przez 8 lat bylismy karmieni klamstwem ,wszyscy oczekiwalismy wyborow i mamy prezydenta takiego na jakiego Polska czekala. Nazywajac obecnych rzad nierzadem,pomylilo sie panu w glowie jak tez czas. Zapewne myslal pan o poprzednim. Glupoty ktore niezmiennie sa wytworem chorej wyobrazni powinny byc realizowane w domowym zaciszu I seekrecie. A moze problemy finansowe przewyzszaja honor I robi sie wszystko,byle co,tylko dla pieniedzy.
Dodane przez Hubert, w dniu 17.12.2015 r., godz. 16.03
Wczesniej w komentarzu proponowano Eychlerowi przejsce na melise. Zapewniam, ze w jego przypadku nie zadziala. Tu juz potrzebne leki z innej grupy. A moze zapomnial i przestal zazywac,,na to wskazuje.
Reformujemy Trybunał Konstytucyjny!
Dodane przez TD, w dniu 17.12.2015 r., godz. 18.19
... Sędziowie TK do pracy przychodzą dwa razy w tygodniu. W grudniu nie było żadnej wokandy! W listopadzie były trzy wokandy. Sędziowie TK w moim przekonaniu, i jak sądzę w przekonaniu społeczeństwa, są we właściwy sposób finansowo gratyfikowani. Zarabiają ok. 20 tys. złotych. Mają zapewniony stan spoczynku po 9 latach pracy bez względu na wiek. Ustawodawcy chodziło o to, by sędziowie zajmowali się tym, do czego zostali powołani...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.12.2015 r., godz. 18.45
Straszenie, poniżanie, wyzwiska pod moim adresem są nie od dziś. Najpewniej są to 2-3 osoby piszące pod dziesiątkami różnych nicków jak np. M.G. Odpowiedż mam na to jedną - leję na to! Ci sami ludzie straszyli Polaków podczas stanu wojennego i przy wielu innych okazjach. Tymi się jednak nie przejmujemy. Bardziej groźnie wyglądają zapowiedzi skierowania przeciwko demonstrantom wojska i policji będących obecnie w rękach nieprzewidywalnych psychopatów jak Kaczyński, Macierewicz, Kamiński i stojący ponad nimi Rydzyk przy których Jaruzelski i Kiszczak to tylko niewinni harcerze . Stąd apel do żołnierzy, funkcjonariuszy, oficerów i dowódców. Z treści przysięgi jasno wynika że powinniście stać między innymi na straży konstytucji. Dla przypomnienia treść Waszej roty: „Ja, żołnierz Wojska Polskiego przysięgam służyć wiernie Rzeczypospolitej Polskiej, bronić jej niepodległości i granic. Stać na straży Konstytucji, strzec honoru żołnierza polskiego, sztandaru wojskowego bronić. Za sprawę mojej Ojczyzny w potrzebie, krwi własnej ani życia nie szczędzić. Tak mi dopomóż Bóg.
do Ulicznicy
Dodane przez Anonim, w dniu 17.12.2015 r., godz. 18.52
Tylko nie organizowany! Organizowane wyjazdy to może robić PIs albo Kukiz. Zwolennicy PO wjeżdżają na odruch serca, połączeni telepatycznie w wspólnej trosce o los kraju. Pełen spontan, jak za dawnych, dobrych czasów na 1 majowych pochodach.
Za elą
Dodane przez A!, w dniu 17.12.2015 r., godz. 19.44
Czy wszyscy faceci w tak żałosny sposób przechodzą swój kryzys? Przychodzi chyba czas, żeby i nad tym zapanować. Panie kochany, ile pan masz lat?
Dodane przez Anonim, w dniu 17.12.2015 r., godz. 21.04
ten Trybunał, to naprawdę święte krowy. PiS ma rację, ludzie też nie dali się ogłupić. Popieram Rząd, kończcie z tym bagnem.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.12.2015 r., godz. 21.07
Cała demokratyczna Europa i Zachód popiera Komitet Obrony Demokracji. Oto jeden z tysięcy przykładów, szczególnie pochlebny i poruszający: "Polacy, jesteście dumni. I słusznie! "Naród jest gotów bronić demokracji przed fanatykami". Jestem przekonany od początku, że dwie siły zmuszą Kaczyńskiego i PiS do ustąpienia z drogi dyktatury i przywrócą dzięki nam demokrację i państwo prawne: ulica, czyli KOD i szerzej ruch oporu społeczeństwa obywatelskiego oraz demokracje Zachodu, a zwłaszcza Unia Europejska.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 17.12.2015 r., godz. 21.55
Kto łamie przepisy konstytucji, na którą składał przysięgę przed narodem jest ZDRAJCĄ NARODU. (tak panie duda)
do Marka Eychlera
Dodane przez Anonim, w dniu 17.12.2015 r., godz. 22.19
Nie tylko cała demokratyczna Europa ale cały Świat popiera Komitet Obrony Demokracji i zaśpiewa z Wami pieśń radzieckiego kompozytora Nowikowa: "Nie zna granic ni kordonów pieśni zew, pieśni zew, pieśni zew. Więc śpiewamy, nie zamilknie wolny śpiew, wolny śpiew, wolny śpiew! Przez cały świat słowa pieśni tej niech niesie wiatr! Nie zamilknie, nie ucichnie wolny śpiew, wolny śpiew, wolny śpiew!" Jakże aktualne są dziś te słowa. Nieprawdaż?
Eychler i s.ka organizują wyszkowski majdan
Dodane przez czekam na wyszkowski majdan, w dniu 17.12.2015 r., godz. 22.22
Nie wystarczy jeździć do Warszawy, tu w Wyszkowie przydałby się mały majdan. Eychler, ola, jasio do dzieła, będzie ubaw lepszy niż w cyrku. Bo na ten o tej porze trochę zimno. Egzotycznych zwierząt szkoda.
Dodane przez nieNowoczesny, w dniu 17.12.2015 r., godz. 22.45
na wyrost to POrównanie, ale ten POmylony gość odradza się jak feniks z POpiołów, co jego PO już nie będzie dane.
Dodane przez Pytanie do Eychlera, w dniu 17.12.2015 r., godz. 22.55
Skad ci wiadomo,ze wymienieni w twoim komentarzu panowie to psychopaci? Nie sadze aby tak znakomici politycy leczyli sie w tym samym szpitalu co Ty. Wybierz sie do jasnowidza to PO jego przekazie co dotyczy twojego zdrowia,na bank osiwiejesz. Wmawiasz nawet to,ze tylko trzy osoby pisza inaczej niz twoj rozum dyktuje,przeciez chyba wiesz kto nawet reki nie chce ci podac nie mowiac juz o jakichkollwiek kontaktach towarzyskich. Nadajesz sie tylko do jednego,pisania bez sensu i ujadania. Brawo PiS to ujadanie to akt rozpaczy,ze nie bedzie mozna krecic lodow. Diabel tez sie boi swieconej wody.Eychler pisz,pisz,pisz to co tylko umiesz,lub przepiszesz ze sciagawki. Pisz czlowieczku,uczono mnie,ze to jest rodzaj terapii, Bardzo malo tych wpisow moze czujesz sie zmeczonym,zrelaksuj sie i pisz od nowa,pisz i dokladnie pamietaj co napisales,zeby nie pomylic sie jak bedziesz pisal nastepnie.
Dodane przez Brawo komentarz z 22.20, w dniu 17.12.2015 r., godz. 23.09
Panie Eychler do dziala, wykarzesz sie nie tylko pisaniem,ale tez czynem. Czekamy na ten wystep. No ,nie, tego najsmieszniejsze oczekiwania nie przewidzialy.. Szacun dla pomyslodawcy.
Dodane przez Petru, w dniu 17.12.2015 r., godz. 23.58
Pan Marek, skrzyknął do Warszawy 70 tysięcy ludzi, to w Wyszkowie ten jego "majdan" powinien zgromadzić co najmniej 0,1 % tej liczby. Gdy uda mu się ściągnąć np. pod fontannę 70 osób, uznałbym to za sukces. A on miałby u mnie dużego plusa :)
Dodane przez whborca, w dniu 18.12.2015 r., godz. 00.31
Panie Eychler ...mniej niż zerooooo!!!!!! dziwi mnie jak Pana fanaberie znosili czytelnicy dotychczas , czy gazeta ma moderatora????
Dodane przez obserwator, w dniu 18.12.2015 r., godz. 00.38
PANIE Eychler ILE PAN DOSTAJESZ ZA TE IDIOTYZMY? Żałować należy ziomków o tym samym nazwisku.
Dodane przez ---?, w dniu 18.12.2015 r., godz. 07.27
A kto to prowadząca, czyżby żona strażaka i nie ma obaw o pracę męża, wszak to inna opcja.
Zaszlachtowany
Dodane przez Anonim, w dniu 18.12.2015 r., godz. 10.15
dobry koncert!
Dodane przez X, w dniu 18.12.2015 r., godz. 12.26
To jest taki folklor. A i cyrk może być z tego śmieszny.
Dodane przez Brawo PiS, w dniu 18.12.2015 r., godz. 13.28
Kolejna okazja do majdanu. Założona przez SB firma ochroniarska "Konsalnet" traci kontrakty na ochronę lotnisk. To następne koryto, odstawione postkomunistycznej klice. Oj będzie lament.
Dodane przez Ja, w dniu 18.12.2015 r., godz. 14.58
Widac,ze mozg Eychlera pracuje pod doktryna platnika a nie samodzielnie. Klamstwa,wrogosc,podlosc,ublizanie - czyni go nikim Czy nikt z rodziny nie moze sie nim zajac? Ten osobnik wymaga pomocy.
Dodane przez Cennik marszu, w dniu 18.12.2015 r., godz. 16.46
Koordynatorzy marszu "Demokracji" 12 grudnie dostawali od bankowej finansjery Petru 840 zł. podwykonawcy po 400 zł a zwykły uczestnik dostawał za udział w marszu 200 zł.
Tomasz Lis Hieną Roku!!!
Dodane przez Brawo, w dniu 18.12.2015 r., godz. 17.57
ŚcierwoLis "Hieną Roku 2015" czego nie dowiecie się z mediów głównego ścieku. Naprawdę uczciwie sobie na tę nagrodę zapracował.
Dodane przez Skandal, w dniu 18.12.2015 r., godz. 18.31
eychler jakim prawem smiesz nazywac. pana prezydenta Dude ,,zdrajca narodu" no to nie moze ci ujsc bezkarnie. Na to jest artykul w Konstytucji .Nie pozwolimy na by Prezydent wybrany w demokratycznych wyborach byl oskarzany o cos najstraszniejszego jaka jest zdrada Narodu. Nalezy przekserowac twoj wpis do odpowiednich wadz i pora ukrocic ci te bezkarnosc i chamstwo.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.12.2015 r., godz. 20.14
Trochę się pomyliłem, mianowicie to nie 3 osoby tym jadem esbecko-pisowskim na mnie plują lecz 2. Z czego jedna to Cabaj, a druga Głowacki. Tego samego pokroju ludzie, ten sam język, no i koledzy.
Tu jest zawsze coś ciekawego do przeczytania - jak jest, mówi przedsiębiorca.
Dodane przez TD, w dniu 18.12.2015 r., godz. 20.46
Mam mały zakład produkcyjny, branża budowlana. Zatrudniam kilkanaście osób. Na rynku jestem od 20 kilku lat, mam jakąś tam pozycję. Rozwijaliśmy się. Boom z lat 2005–2008 dał nam wiatru w żagle, wysokie marże i wysokie dochody. Ale się popsuło. Przyszedł kryzys światowy, na to nałożyła się sytuacja w kraju. Nie, nie chodzi o stagnację, bo fluktuacje na rynku są czymś naturalnym, nawet najostrzejsze. Chodzi o państwo. W mojej branży od siedmiu lat nie rosną marże. Jest walka cenowa na śmierć i życie. Normy produktów są łamane, ale nikt na to nie zwraca uwagi, bo kto? Produkty coraz gorszej jakości. Firmy oszczędzają na wszystkim, a jak na wszystkim, to i na ludziach. 40 procent obrotu odbywa się w szarej strefie. Opóźnienia w płatnościach sięgają miesięcy. Kto nie wytrzymuje presji, wypada. I teraz proszę spojrzeć na to z takiej perspektywy: od siedmiu lat słyszę, że jest OK. Najpierw, że udało się przejść suchą stopą przez kryzys i zakwitliśmy na zielono. Potem, że sytuacja jest w porządku, bo mamy trzyprocentowy wzrost PKB. Gdy ktoś zgłasza wątpliwości, że może jednak nie jest tak dobrze, jak by się wydawało, sadzany jest do kąta jako PiS-owski oszołom albo nieudacznik co najmniej. A kto ma rozwiązać moje problemy? Te, które leżą w mojej gestii, rozwiążę sam, ale pozostałe? Nie pójdę do sądu bić się o płatności, bo będzie to trwało dwa lata. Muszę konkurować z zepsutym rynkiem pracy, bo państwo udaje, że wszystko tam ładnie i pięknie się odbywa. I z szarą strefą, gdzie podatków nie ma bądź są śladowe, bo państwo nie ma pomysłu, jak to wyczyścić. Albo, co gorsza, nie chce. Cóż więc mam do stracenia? Zawsze głosowałem na Platformę, ale gdy przez siedem lat ona patrzy mi głęboko w oczy i łże bez zająknięcia, to jaki mam wybór? Nie mam nic do stracenia. Jeżeli PiS się nie uda, nic się w mojej sytuacji nie zmieni. Jeśli się uda – moja wygrana. To zupełnie nowa perspektywa. Można bowiem czuć wobec PiS totalny absmak, ale dać mu szansę.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.12.2015 r., godz. 21.04
"Szanowny prezydencie, błogosławione łono, które ciebie nosiło i piersi, które ssałeś" - oto cytat hasła z moherowego marszu 13-go grudnia. Debilizm do potęgi, Korea Północna to mały pikuś.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.12.2015 r., godz. 21.59
Skandalu, niema sprawy, donoś gdzie tylko ci się podoba. Człowiek, który przysięgał bronić Konstytucji, a który zamiast jej bronić jawnie ją łamie, ma za nic prawo i jest pionkiem wykonującym rozkazy ludzi, których nikt nigdy nie wybierał (Rydzyk i Kaczyński) nie tylko jest zdrajcą narodu, ale nie ma prawa używać tytułu Prezydent. Mam nadzieję, że zanim dojdzie do jakiejkolwiek sprawy z twojego donosu tytułu tego używać ta osoba już nie będzie. Więc ochłoń trochę.
Dodane przez Cennik marszu wyjasnil mi, w dniu 18.12.2015 r., godz. 22.20
Skoro tak wyglada oplacana klaka, to juz wiem dlaczego eychler wzial ze soba dwuletne dziecko i dziadkow( tak sie chwalil). Zgarnac taka dole,to nie dziw,ze z niecierpliwoscia czeka na nastepna jalmuzne jako szczekacz
Dodane przez eychlerowi wszystko sie myli, w dniu 18.12.2015 r., godz. 22.49
Wyglada na to,ze on sam nie wie w jakim celu demonstruje. Nazywajac panow Cabaja i Glowackiego esbekami, dowodzi,ze nie wie w czyich szeregach maszeruje. No jeszcze takich nonsensow jak w jego wydaniu nie czytalem. Widac pieniadze z tej zbieraniny przycmily mu realnosc I nie tylko.
Dodane przez Hola, w dniu 18.12.2015 r., godz. 22.55
Odpowiedz na 21.59. Nie mam z czego ochlaniac,bo za szczekanie I klakierstwo nikt mi mozgu nie przycmil. Tylko zaswiadczenia o nieuleczalnym schorzeniu moze dac ci szanse .
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.12.2015 r., godz. 23.13
Jeśli by Kaczyński przed rokiem wyciągnął z kufra kukłę Kononowskiego to też byś na niego zagłosował, pomimo, że cała Polska się z niego śmiała w żywe oczy, jak teraz śmieje się z waszego prezydenta-marionetki, a jego macierzysta uczelnia ze wstydu nie przyznaje się do niego.
Dodane przez Chłopie ile ty masz lat, strasznie kiepsko przechodzisz ten kryzys, w dniu 19.12.2015 r., godz. 00.41
...śmiała jak teraz śmieje się z pana Eychler
Kłamstw i manipulacji w polskojęzycznych mediach ciąg dalszy.
Dodane przez Alleluja i do przodu!, w dniu 19.12.2015 r., godz. 00.44
Oglądam TVN24, a tam relacja jakby urzędnicy Macierewicza dokonali co najmniej zamachu na szefa NATO i tylko czekać na odsiecz ze strony członków NATO na podstawie art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego... Nic bardziej mylnego! Urzędnicy Macierewicza usunęli jedynie zbuntowanego przedstawiciela poprzedniej ekipy, który obmyślił sobie wraz z kolegami z SKW tzw. "złoty spadochron", czyli stworzył ciepłe posadki i etaciki w dopiero co tworzonym Centrum Eksperckim Kontrwywiadu, które nie miało nawet siedziby. Wszystko po to, aby gdy dojdzie do zmiany władzy, mogli oni nadal pobierać wysokie pensje na koszt państwa. Sielanka trwała do wczoraj, kiedy to "pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej ds. Utworzenia Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO Bartłomiej Misiewicz wprowadził nowego p.o. dyrektora CEK NATO płk. Roberta Balę do tymczasowych pomieszczeń CEK NATO użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego" (cytat z komunikatu wydanego przez MON). Jaki z tego morał? Poprzednia władza straciła kolejny przyczółek, a TVN24 ogłosił histerię.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 19.12.2015 r., godz. 12.29
Trudno się nie zgodzić z TD. Nie raz mi wydawało się, że zjednoczona prawica , w tym Prawo i Sprawiedliwość, za dużo i niepotrzebnie używają siły. Ale ta siła ma także dobrą moc czyszczenia, ożywia i budzi nadzieję na przyszłość. Niech pan Marek Eychler protestuje ale myślę, że ludzie nie tęsknią za poprzednią władzą PO-PSL. Nowoczesna Petru i nieokreślony KOD są nową twarzą poprzedniej władzy co pokazuje sposób zachowania tych grup. Sądzę jednak, że Polacy to mądry naród i nie dadzą się oszukać.
Dodane przez POwalony, w dniu 19.12.2015 r., godz. 13.42
Apropos TD, za PO wszysko było OK, tyko kto dziś pamięta ilu polskich drobnych podwykonawców puszczono z torbami na budowie autostrad. Bankrutowały też wielkie polski konsorcja. Do dziś dnia toczą się sprawy i spory o należne pieniądze. Tysiące rodzin pozostało z długami i bez środków do życia. Ale PO żyje w przekonaniu o zielonym raju na Wisłą. Teraz największymi budowami zajmuje się Skanska, firma szwedzka. Miliardy z kontraktów też lądują poza granicami. PO tak daleko odleciała od problemów zwykłych ludzi, że po wyborach obudziła się z rękoma w nocniku. Nie dość, że przegrała wybory, to jeszcze wyhodowała sobie żmiję na ręku w postaci Nowoczesnej bankstera Petru. Żmija na ręku zamieniła się w smycz, na której pan Ryszard ciąga PO jak tylko zechce. Wysysając z niej resztki elektoratu.
Dodane przez eychler masz metlik w glowie, w dniu 19.12.2015 r., godz. 14.35
Facetowi pomylily sie fora swetru i pelo, to nie tu.....tu portal Wyszkowiaka
Czy po 8 latach zamiatania sprawy pod dywan w końcu dowiemy się prawdy?
Dodane przez Rudy, w dniu 19.12.2015 r., godz. 16.09
Prokuratura ponownie zajęła się sprawą tajnych kont polityków w szwajcarskich bankach. Pod lupą są głównie działacze lewicy oraz pracownicy tajnych służb. ...teraz wiecie skąd ten kwik? ...oderwanie komorników od naszych kont w ZUSie, w bankach... ...odrywanie dystynkcji z polskich mundurów ludziom, którzy nienawidzą Polski.. ...to dramat dla nich... ...to akt wyzwolenia dla narodu... ...o to cały ten kwik ryjów odrywanych od koryta... KOD...Komitet Obrony Dochodów
Dodane przez AdaM, w dniu 19.12.2015 r., godz. 18.18
"Nasz naród jak lawa Z wierzchu zimna i twarda, sucha i plugawa Lecz wewnętrznego ognia sto lat nie wyziębi Plwajmy na tę skorupę i zstąpmy do głębi..." (Adam Mickiewicz,"Dziady") Stop KODryciarzom !
Dodane przez MEjchlej, w dniu 19.12.2015 r., godz. 18.48
Tatuś w ORMO, córuś w KODzie, demokracja zawsze w modzie :)
Dodane przez Jątek, w dniu 19.12.2015 r., godz. 19.40
Komitet Obrony Degeneratów KOD zrobił to, czego nie udało się rządowi Jana Olszewskiego - dokonał lustracji współpracowników SB. Dziś na ulice wychodzą ludzie, którzy bronią tego, co było budowane od 1945 roku. Nie dziwmy się, że mają mocne struktury, że każde odebranie im choćby małego kawałeczka wpływów, stanowisk, przywilejów, honorów, biznesu, bezkarności powoduje bunt. Dziś KOD dokonuje samolustracji - ludzie, którzy chcą przyznać się do współpracy z SB, którzy chcą przyznać się, że byli beneficjentami komunistycznej Polski, którzy chcą powiedzieć - byłem jednym z tych, którzy korzystali i do 1989 roku i po 1989 roku - dziś mówią na ulicach polskich miast - poddajemy się lustracji, przyznajemy się do tego kim byliśmy, otwarcie. Teraz nam przebaczcie i wyzerujcie zegarki. Czas liczmy od początku. No cóż - może i trzeba się z tego cieszyć? Znowu jesteśmy pierwsi w Europie postkomunistycznej, bo pewnie za Polską inne kraje pójdą wkrótce. Ciekawe co przyniesie przyszłość? Na marginesie powiem, że milionów to tam nie ma. Uczciwi ludzie pracują i spędzają czas z rodziną. Bo uczciwi ludzie szanują demokrację. Demokratycznie poszli do wyborów i wyrazili swoją wolę. Ta wola ma trwać 4 lata - jakby kto zapomniał. Za cztery lata znowu wyrazimy swoją wolę.
Dodane przez Jacek, w dniu 19.12.2015 r., godz. 22.57
Patrzę na zgrupowania KODu i zadziwia mnie skuteczność z jaką Gazeta Wyborcza zainicjowała ruch w stronę wielości i różnorodności transparentów i haseł. Po prawej stronie mamy apel pana Sobczaka o "tylko i wyłącznie zabieramy flagi i sztandary PiS". Tego typu strategia powinna prowadzi do tego, że pisowski procesje stają się po prostu nudne, przypominają miesięcznice, a przecież nie o to chodzi. Prawda? W wyszkowski PiS naprawdę brakuje świeżości. Panuje epoka lodowcowa.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.12.2015 r., godz. 12.14
Eleganckie towarzystwo, przeróżne Liski - Chytruski, Urbany, Michniczki bardzo przyzwyczaiło się do tego, że nas strzygą jak swoje owieczki i robią z nas głupków. Teraz to się kończy. Stąd ta wrzawa. Kończą się słone pensje z naszych podatków dla Liska, kończą się milionowe dotacje z państwowej kasy dla Gazety Wyborczej. Również wysokie kontrakty dla ubeckich firm, dotacje dla marksistowskich pupilków władzy typu Krytyka Polityczna, czy też gruba forsa na genderowe pseudoprojekty i ciepłe posadki dla miłośników ośmiorniczek oraz carpaccio z żubra. To wszystko jest bardzo, bardzo bolesne dla eleganckiego towarzystwa. Jednak równocześnie podzielam pogląd wyrażony przez Jacka - nowa władza popełniła błędy, nazwałbym je wizerunkowo - komunikacyjne. Mam nadzieję, że to się wkrótce zmieni.
Dore hasło
Dodane przez BankDyta, w dniu 20.12.2015 r., godz. 13.30
Majdan Petru: wy w namiocie, on w Marriottcie!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.12.2015 r., godz. 13.47
KOD W CIENIU BOMBY. Podczas Manifestacji w Warszawie miał też miejsce istotny zgrzyt. Doszło do przerwania Manifestacji wcześniej po otrzymaniu informacji o możliwości podłożenia bomby w pobliżu zgromadzenia. Organizatorzy podjęli taką decyzję w poczuciu odpowiedzialności za liczne zgromadzenie. Osobiście uważam, że była to prowokacja naszych przeciwników politycznych, którzy w ten sposób dążą do pozbawienia legalności zgromadzeń KODu. Centralne Biuro Śledcze i Policja wiedząc, że mamy do czynienia z anonimową groźbą o podłożonej bombie albo sami ulegli manipulacji, albo stali się częścią tej manipulacji. Trudno dziwić się Organizatorom, że podjęli decyzję o wcześniejszym rozwiązaniu Manifestacji, nawet jeśli istniał tylko cień zagrożenia. Prowokacja okazała się więc częściowo skuteczna. Manifestacja nie miała mocnego i wyrazistego zakończenia. Ta prowokacja jest według mnie zwiastunem metody obecnych władz i jej zwolenników, aby faktycznie ograniczyć możliwość zgromadzeń opozycji w Polsce i wolności słowa. W podobny sposób będzie można w przyszłości zakłócić, albo uniemożliwić każdą Manifestację KODu. Jakiż to strach musi teraz ogarniać główki tych komuchów z PISu, że chwytają się nawet terroryzmu!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.12.2015 r., godz. 14.06
Obejrzałem dziś radę pana Dziwisza dla Prezesa Trybunał Konstytucyjnego, żeby zrezygnował. Pomyślałem, że można by zrobić ogólnopolską akcję przeniesienia opłaty za "kolędę" na WOŚP Owsiaka. Pomyślcie jak by zabolało, bo kościół tylko to boli. A cel szczytny! Ja w każdym razie do końca świata i jeden rok dłużej zasilę dodatkowo orkiestrę!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 20.12.2015 r., godz. 14.43
Moje ukochane wrogi, Kaczory, Kukizy, narodowcy, pisuary wszelkiej maści, wyznawcy Belzebuba z Torunia, wyznawcy radia ma ryja, tv-trwam, waszego dziennika (czy nocnika?), rozmaitych klubów gazety (jakiejś tam), jednym słowem wszyscy co stoicie dziś tam gdzie kiedyś stało ZOMO - dziękuję wam, że dziś mogę poczuć się o 35 lat młodszy! Wszystkiego najlepszego z okazji Świąt.
Dodane przez damy radę., w dniu 20.12.2015 r., godz. 15.34
Panie Marku, panu nie podoba się nowy rząd PiS i pan protestuje a mi się nie podoba władza samorządowa w Wyszkowie, miejska i powiatowa, która jest starego nadania czyli koalicji PO-PSL. Dlatego od przyszłego roku będę protestował aby tą władzę odwołać w drodze referendum albo niech sama się odwoła. Będę namawiał inne osoby a protest będzie trwał wiele tygodni aż się ugną. Będziemy protestować na zmianę, raz 3 osoby raz 5, raz 10, do skutku. Zobaczymy co będzie dla was bardziej dokuczliwe.
nuda
Dodane przez obserwator, w dniu 20.12.2015 r., godz. 20.50
Eychler to niech zatrudni się do pisania bajek bo nie można już czytać tych jego kometarzy co tydzień chyba się nudzisz chłopie i tak piszesz te głupoty masz zakaz pisania tych bzdur co tydzień .
Ja to odczytuję inaczej:
Dodane przez Marko, w dniu 20.12.2015 r., godz. 21.23
Dla możliwości oskarżenia PiS o TERRORYZM, organizatorzy KOD, nie zawahali się z zastosowaniem "bombowej" prowokacji. Demonstracja okazała się mniej liczna i spektakularna niż zakładano, postanowiono więc wdrożyć w życie plan B.
Do Marka Eychlera
Dodane przez Anonim, w dniu 20.12.2015 r., godz. 22.13
A w wieczności zasilisz szeregi w piekle, szczególnie za drwiny z religii. Żeby życzyć komuś wesołych świąt, to najpierw trzeba wierzyć w narodziny i przyjście na świat Jezusa Chrysrusa a w twoich komentarzach jest nienawiść i kpiny z katolików. Ja Ci życzę więcej pokory i wiary
Dodane przez hasło, w dniu 20.12.2015 r., godz. 22.21
Wojna domowa Tomasza Lisa - wy POlegli na glinie, on w Berlinie nie zginie!
Dodane przez Jan Pietrzak, w dniu 20.12.2015 r., godz. 22.50
Są dziś trzy wielkie media, które służą do niszczenia Polski i eksterminacji narodu polskiego. Nie udało się w czasie wojny, więc teraz trzeba niszczyć. Jak? Rozkraść przemysł, młodzież wysłać na saksy, a nam zostaną rezerwaty natury z żubrami dla niemieckich wycieczek. Taka jest ich ideologia, chcą aby rząd był antypolski. Nie chcą oddać władzy Polakom!
"Nie chcemy 500 złotych dla dzieci"
Dodane przez Panie ME, w dniu 20.12.2015 r., godz. 23.43
Czy jeżdżąc na manifestację KOD identyfikuje się pan z obecnym tam hasłem"Nie chcemy 500 złotych dla dzieci"?
Dodane przez Do eychlera, w dniu 21.12.2015 r., godz. 02.38
Poczytaj jakie objawy sa w schizofrenii? A co do twojej zbiorki,ktora nazywasz demonstracja,to jezeli troszke kumasz to ja ci wyjasnienia, wasze spotkanie to jest dwutysieczna Narodu,dokladnie 0,05% osob podajacych sie za Polakow, ci ludzie maja czelnosc wrzeszczec w imieniu calego Narodu. Zabawne. Jezeli ktos idzie na takie cos to ma nie tak z czaszka.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.12.2015 r., godz. 05.25
Gross, Urban, smakosz ośmiorniczek Sikorski, do tego ubole i ormowcy. Bardzo fajne towarzystwo - Komitet Obrony Degeneratów.
do Jan Pietrzak
Dodane przez jasio małolat, w dniu 21.12.2015 r., godz. 08.05
pisząc "trzy wielkie media" to czy masz na myśli radio Maryja, tv Trwam i Gazetę Polską?;)
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2015 r., godz. 08.31
500 na dziecko- jednak realne? Znajdą na to finanse? Zabiorą bogatym, dadzą biednym. Jeszcze powinni nałożyć akcyzę na towar wyprodukowany w Chinach. Doprowadziłoby to do wyrównania szans produkcji w Polsce. Dziś wiadomo, że wielkie zagraniczne koncerny wszystko produkują w Chinach i zawalają nasz rynek chńszczyzną, czerpiąc z tego ogromne zyski, rozkładając polski przemysł na łopatki.
Dodane przez A!, w dniu 21.12.2015 r., godz. 10.44
A jednak to te media wygrały wybory! Małe, a wielkie!
Dodane przez A!, w dniu 21.12.2015 r., godz. 10.46
Podatek na towary jest. Wystarczy jak uszczelnią wyciek VAT! Zrobi się i to.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.12.2015 r., godz. 11.11
Wasze 500 zł na dziecko wygląda tak : 1 dziecko - 0 zł, 2 dzieci - 250 zł, 3 dzieci - 333, 33 zł, itp, itd., liczcie sobie dalej. Pomijam już fakt, że nawet to w ogóle nie wejdzie w życie, ani w tym, ani w przyszłym roku, bo potem to po PISie zostanie tylko wspomnienie. Mogą równie dobrze obiecać 100 tysięcy na dziecko.
Podpisz petycję!
Dodane przez Rudy, w dniu 21.12.2015 r., godz. 11.34
Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zwracamy się do Pana, jako Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, z żądaniem zaprzestania tworzenia atmosfery zbiorowej histerii przez programy informacyjne Telewizji Polskiej, a więc telewizji publicznej utrzymywanej z pieniędzy podatników. Wspomniane programy winny służyć przekazowi informacji o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie, nie zaś złowieszczeniu i budowaniu na niespotykaną skalę społecznego lęku przed nadchodzącymi zmianami, czy wręcz nawoływaniu do wojny domowej. Telewizja publiczna nie jest rzecznikiem opozycji parlamentarnej, lecz ma służyć całemu narodowi przekazując rzetelne, obiektywne informacje, czego oczekujemy. Petycję znajdziesz na: citizengo. org
Do Eychlera
Dodane przez Kukunamuniu, w dniu 21.12.2015 r., godz. 13.49
Byłeś jako dziecko molestowany? Oczywiście powiesz, że przez księdza...
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2015 r., godz. 13.56
Nawet 100 zł na dziecko dla biednej rodziny, to bardzo dużo. Wystarczy na mięso do zupy, nie trzeba będzie jeszć szczawiu i marchewki ( w tym roku bardzo droga) jak proponował poprzedni rząd.
Podpisz petycję
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.12.2015 r., godz. 13.57
Jako obywatele Rzeczypospolitej Polskiej zwracamy się do Pana, jako Przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, z żądaniem zaprzestania tworzenia atmosfery zbiorowej histerii przez programy informacyjne TV-Trwam, TV-republika, Radia Ma Ryja oraz całej masy szmatławców typu Gazeta Polska, Nasz Dziennik utrzymywanych z pieniędzy podatników. Wspomniane programy winny służyć przekazowi informacji o najważniejszych wydarzeniach w kraju i na świecie, nie zaś złowieszczeniu i budowaniu na niespotykaną skalę społecznego lęku przed nadchodzącymi zmianami, czy wręcz nawoływaniu do wojny domowej. Radio, Telewizja i prasa publiczna nie jest rzecznikiem PISu, lecz ma służyć całemu narodowi przekazując rzetelne, obiektywne informacje, czego oczekujemy.
Oświadczenie
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.12.2015 r., godz. 14.34
W związku z mętnymi wypowiedziami biskupa Dziwisza, jak i próbami uderzenia w Jurka Owsiaka i jego Fundację Wielkiej Orkiesry Świątecznej Pomocy wspieram akcję : "W tym roku oraz przyszłym nie daję pieniędzy po kolędzie, wszystkie środki przeznaczam na Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy" . Jestem całkowicie przekonany, że Jurek Owsiak wykorzysta te pieniądze znacznie lepiej niż biskup Dziwisz czy jakikolwiek inny ksiądz.
Ciekawa jestem
Dodane przez Zyta, w dniu 21.12.2015 r., godz. 14.45
Panie Eychler ile wam wyplacono za przerwane w sobote zbiorowisko. Tyle co zawsze,czy moze cos mniej. Powinnienes wiedziec,ze w tym zbiegowisku jestes tylko nedznym pionkiem i mimo usilnych staran i robiac z siebie posmiewisko, nigdy,ale to nigdy nie wzniesiesz sie wyzej,takich jak ty z twoim rozumem im nie potrzeba.jak to mowia ,,murzyn zrobil swoje,murzyn musi odejsc" I jeszcze jedno ,,mlyny Boskie miela pomalu,ale zawsze kazdego niegodziwca dotkna. Kto uprawia klamliwa propagande,od propagandy ginie,kto stosuje klamstwa,od klamstwa ginie. Kto wlazi w tylek tym co ty,to oni cie zniszcza"
Dodane przez Eychler juz pozna godzina, w dniu 21.12.2015 r., godz. 14.54
Juz prawie 15 00 godzina a ty w zajadlosci zapomniales o lekach. Wiesz jakie sa tego nastepstwa? Mozesz z tej przyczyny nie brac udzialu w nastepnej szopce. A moze nie bierz, bedziemy mieli ubaw z twojej glupoty.
Niczym czubki
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2015 r., godz. 16.06
powyższe komentarze są poniżej pasa !
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.12.2015 r., godz. 17.08
Bo tu raczej można się spotkać z chamami i prostactwem(ci co piszą pod nickami, a nie czytelnicy)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.12.2015 r., godz. 17.15
Zyto, prawdę powiadasz - jestem niegodziwcem (tobie nie dogodzę), nie dlatego, że bym nie potrafił, ale dlatego, że się tego brzydzę. Co kolwiek miało by to oznaczać!
KORYTO, Do MEjchleja
Dodane przez Anonim, w dniu 21.12.2015 r., godz. 17.19
A synuś, teść, zięć gdzie?
Dodane przez jasio małolat, w dniu 21.12.2015 r., godz. 20.41
trzeba zgłosić wniosek o reasumpcję głosowania z 25 października 2015;) nie podoba mi się ten komunistyczny prokurator Piotrowski i ta poseł Pawłowicz "co wali się w łeb";) Chyba prawdą jest to, że jak zabraknie prezesa Kaczyńskiego to PIS rozpadnie się w kilka miesięcy. Tylko prezes trzyma to wszystko w ryzach, reszta jest kompletnie nieprzygotowana do rządzenia;)
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.12.2015 r., godz. 21.03
Lisek - Chytrusek otrzymał od Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich tytuł "Hieny roku". Rzeczywiście zasłużył sobie. Jego programy to kłamstwa i manipulacje w dużym stężeniu. Od czasu do czasu oglądam, żeby wyrobić sobie pogląd, jaki jest kierunek propagandy eleganckiego towarzystwa. Doktor Goebels jest niewątpliwie mistrzem Liska. Majstersztykiem była rozmowa z Karolakiem przed II turą wyborów prezydenckich. Jednak nie zawsze Liskowi to wychodzi. Radziłbym obejrzeć jak Winnicki z Bosakiem gasili towarzyszy Celińskiego i Michalskiego podczas jego programu. Na prawdę boki zrywać. Lisek starał się, ale niewiele mógł pomóc. Podobnie na KODowej manifestacji w minioną sobotę. Nie wychodziły mu manifesty. Ach te nerwy ! Wydatki duże, a to lekka forsa się kończy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.12.2015 r., godz. 22.19
Cyrk o nazwie "(nie)rząd PISu" trwa na dobre. Ile to jeszcze potrwa? 2 czy 3 miesiące, jak obstawiacie? Ja daję 2.
Dodane przez Jątek, w dniu 22.12.2015 r., godz. 01.29
Ty Ejchlej zawsze kiepsko obstawiałeś. Jak na pastuszka przystało. Na pacholęcia bez nauk. Wesołych Świąt.
Dodane przez Szara masa, w dniu 22.12.2015 r., godz. 05.33
Kiepski z ciebie hazardzista MEjchlej. Idę o zakład, że tfoje towarzycho zesra się prędzej, niż obali rząd Szydło. W Wyszkowie nie udał ci się majdanek,bo jesteś wyalienowany i nie masz POparcia. Nawet PO uważa cię za czubka i chętnie by się ciebie pozbyło. Jesteś obciachowy inaczej byłbyś np. radnym filozofie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.12.2015 r., godz. 09.41
Jasio Małolat, masz rację! Tam niema (w (nie)rządzie pisowskim) nawet jednej osoby, która byłaby kompetentna na tego typu stanowiska. Kaczyński niema po prostu innego wyjścia jak tylko ręczne sterowanie swoimi marionetkami, wprowadzanie dyktatury żeby przynajmniej jakiś czas pokazać, że to się kupy trzyma. Ale widać, że od pierwszych dni się nie trzyma.
obrady sejmowej komisji ws nowelizacji ustawy o TK autorstwa PiS
Dodane przez jasio małolat, w dniu 22.12.2015 r., godz. 09.43
Wczoraj miałem okazję oglądać na żywo obraz z posiedzenia komisji jak w temacie. Określenie tego farsą jest zbyt łagodnym słowem. To był prawdziwy pokaz obecnej władzy. Zachowywali się jak dzieci w piaskownicy, "moja jest racja" i nie ważne, że eksperci z biura legislacji twierdzą, że poprawka jest niekonstytucyjna. Pan Piotrowicz wrócił do swoich korzeni i jak przystało na komunistycznego prokuratora pokazał jaka musi być prawda i czyja racja oczywiście przy pełnym aplauzie śpiącej Pani Pawłowicz. To przykre co powiem ale posłowie PIS byli kompletnie nieprzygotowani do dyskusji nad zmianami, brak jakiejkolwiek wiedzy, przyszli wprowadzić swoje poprawki, doszło wręcz do tego, że sami nie wiedzieli już nad czym głosują. Uważam, że ci wszyscy którzy walczyli kiedyś o wolność i demokrację są teraz bardzo skrzywdzeni i należy im współczuć bo chyba nie tak wyobrażali sobie demokrację w wydaniu PIS. Jeżeli jest jednak inaczej i oni aprobują takie zachowanie PIS to chyba poprzedni ustrój bardzo im odpowiadał... tylko ciekaw jestem dlaczego?!
Dodane przez STS, w dniu 22.12.2015 r., godz. 09.48
1.Ile stawiasz w tym zakładzie Eychler? 2. Jesteś nie tylko bankrutem moralnym, ale także rzeczywistym. Jak się wypłacisz?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.12.2015 r., godz. 10.21
To co robi PiS i jemu podobni, a także właśnie ich zwolennicy to pranie mózgu, czarna propaganda w całym tego słowa znaczeniu oparta na dezinformacji i padająca na dobrze przygotowany (latami!) grunt, gdzie na dnie zebrały się wszystkie narodowe fobie i lęki; długo by opowiadać, chociaż to historia fascynująca. Dla nas to absurd, ale wielu ludzi w Polsce zachowuje się jak by byli pod wpływem sekty. W pewnym sensie czeka nas zbudowanie własnej narracji, która nie trafi tylko do inteligencji i nie jest to łatwe zadanie w takim środowisku, jakie nas otacza. Dlatego trzeba reagować jeden po drugim rozbijać te mity i oszczerstwa, bo to się z każdym dniem nawarstwia. Są jeszcze ci ludzie, którzy polityką się nie interesują chyba, że coś nimi wstrząśnie. Jeśli oni będą słuchać ciągle takich bredni jakie wypisuje tu np. Głowacki w końcu zaczną się zastanawiać "a może jednak trochę w tym jest racji?". Znam takie osoby. Nawet nie kojarzyły PiS z konserwatywną retoryką obyczajową (taka świadomość), ale przyjęły, że PO to złodzieje, a Nowoczesna - banksterzy (nowomowa pisowska święci triumfy). Dlaczego? A bo mówią, że złodzieje i nawet to logiczne bo 8 lat rządzili i mogli nakraść.
Dodane przez Do Eychlera, w dniu 22.12.2015 r., godz. 13.30
Ja myślę, że minimum 8 lat. Cztery lata będą udowadniać, że warto było na nich zagłosować. Następne cztery lata jak nie poczują się zbyt pewni swego też dostaną bilet władzy od jak to pan nazywa chołoty. Poprzedni rząd lekceważył zwykłego obywatela, to dostał wilczy bilet. Jak będzie tak jak myślę, to czachę panu wysadzi.
PIS
Dodane przez jasio małolat, w dniu 22.12.2015 r., godz. 14.12
PIS-owcy to może i wytrzymają 2, 4 a może i 8 lat tyle tylko, że gospodarka siądzie max po 2 latach;)
Dodane przez ola, w dniu 22.12.2015 r., godz. 15.22
jasiu,a co ty taki się zaangażowany politycznie zrobiłeś? mnie chyba już przebijasz.
Dodane przez Ewa P, w dniu 22.12.2015 r., godz. 15.59
Ja się pytam jaki procent Polaków zarabia w Polsce powyżej 5000.zł? Praca w Polsce jest niedoceniana, a pracownicy są traktowani jak niewolnicy. Tylko nieliczni pracodawcy szanują swoich pracowników.
Dla Oli
Dodane przez Anonim, w dniu 22.12.2015 r., godz. 16.58
Jak by co , to z Bakhendu też umiem ale najpierw zawinę rękawy!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 22.12.2015 r., godz. 19.16
JAK TO SIĘ ROBI BY UZYSKAĆ WŁADZĘ POPRZEZ UROJONY LĘK ? Krótka analiza działań PiS, Kukiz'15 i wszelkiej maści narodowców.... 1. Ludzie z PiSu użyją każdego argumentu, byle tylko zhańbić opozycję i ludzi nie idących z nimi. Żeby każdego "wroga" ośmieszyć, zbesztać, podkopać jego autorytet. Nie patrzą co jest prawdą a co nie, co ma odbicie w rzeczywistości a co nie ma. Nie są jednak w stanie zapamiętać wszystkich swoich kłamstw i swoich czynów, o które oskarżają bez opamiętania innych. 2. Jak zmanipulować zwykłych ludzi? Nastraszyć ich, że jakaś obca, wroga i nie do końca określona siła zagraża wszystkim (np. Żydomasoneria, banki, agenci "zagranicznych mocarstw", krwiożerczy uchodźcy zalewają Polskę, Kościół zagrożony, rodzina zagrożona). Obiecać im coś lukratywnego (np. 500 zł, odpuszczenie grzechów, powrót "Wielkiej Polski ponad inne narody"). Wmówić im, że każdy kto myśli inaczej to wróg, a tylko Jarosław, PIS i radio Maryja jest w stanie temu wszystkiemu zapobiec. Część się nabrała na uchodźców, część na wiek emerytalny, trochę na 500 zł , tu parę procent, tam parę i do władzy doszli cwaniacy. Tylko co dalej?
Dodane przez Psy szczekają, karawana idzie dalej, w dniu 22.12.2015 r., godz. 20.44
No to o co się Panie Marku zakładamy? 2, 3 miesiące i po rządzie?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.12.2015 r., godz. 23.12
Oglądałem na niezależnej.pl filmy pokazujące od wewnątrz dwie sobotnie manifestacje KODu. Ciekawy materiał. Szczególnie ciekawy fragment pokazujący rozładunek i dystrybucję flag - polskich, unijnych i platformerskich. Wszystkie nowiuteńkie, jak spod igły. Co to znaczy ? To proste. PO straciła władzę, wpływy, traci ciepłe posadki i próbuje podgrzewać atmosferę. Organizuje zamach stanu. A dlaczego muszą przywozić flagi ? Ponieważ oflagowanie manifestacji środowisk pisowskich, czy narodowych jest po prostu imponujące i próbują chłoptasie dorównać. Na manifestacji dość anemicznie przez starszych państwo skandowane, a właściwie popiskiwane było hasełko - "wolna Polska europejska". Rozbawiło mnie to szczerze.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.12.2015 r., godz. 00.24
Putin rękoma komuchów z PIS zlikwidował nam konstytucję, wyprowadził z UE i wprowadził satrapę -wariata na Naczelnika Państwa. Od kilku minut żyjemy pod dyktaturą ciemniaków. Czas na szykowanie Majdanu
Dodane przez Ewa P, w dniu 23.12.2015 r., godz. 07.59
Wypedzmy z Polski żydomasonierę, krwiożerczych ucodzców,, krwiożercze zachodnie banki i wraz z nimi obrońców defraudacji. Tusk już wcześniej sp....olił, szkoda, że nie zabrał ze sobą takich jak ME, ale u tych oszołomów każdy dba o swoją du....ę. Walczmy o Polskię dla Polaków, nie cwaniaków.
do Oli
Dodane przez jasio małolat, w dniu 23.12.2015 r., godz. 08.40
Droga Olu, jestem profesjonalistą w swojej dziedzinie i nie jestem politycznie zależny od nikogo. Jak wcześniej już wspominałem, że nie popieram żadnej Partii. Dla mnie liczy się jedynie człowiek i jego czyny a jeżeli ten człowiek należy do PIS to rzuca światło na całe PIS. Prosty przykład. Jarosław Gowin, którego uważałem za człowieka na poziomie z nieprzeciętną wiedzą społeczną, dał się uwikłać w całą tą szopkę Prezesa z TK i niestety stracił w ocenie nie tylko mojej ale dużej ilości swojego elektoratu;). A co do ekonomi, domniemam twojego "konika", to zerknij na moje wypowiedzi na forum w innej gazecie;) i w pełni popieram Twoje spostrzeżenia.)
Dodane przez Jacek, w dniu 23.12.2015 r., godz. 08.45
Panie Marku E. idą święta, proszę wyluzować. Mam nadzieję, że nie szykuje nam pan jakiegoś w tym czasie Majdanku. Komentarze nie giną, za jakiś czas będziemy mogli powrócić do swoich racji i pośmiać się z tzw. obrony demokracji KOD. Tymczasem cieszmy się z przyjścia Pana. Wesołych Świąt.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2015 r., godz. 09.49
Nadchodzące święta są dla wierzących nie liczą się dla innych. Dla nich są tylko dłuższym wolnym od pracy. Mogą sobie pisać i pisać. Z okazji Bożego Narodzenia życzę wszystkim zdrowia i pomyślności.
Dodane przez Czas na Majdan Eychleja, w dniu 23.12.2015 r., godz. 10.19
W Wyszkowie będziesz jego naczelnikiem, się rozumie?!
Dodane przez do oli, w dniu 23.12.2015 r., godz. 11.02
A co to za dziedzina, profesjonalistko?
Do jasia małolata
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2015 r., godz. 11.33
Jesteś niezależny politycznie? Po Twoich komentarzach widac, ze Jesteś
Do Oli
Dodane przez Anonim, w dniu 23.12.2015 r., godz. 11.37
Turystyka czyli lilaróż... , profesjonale
Genialność Napoleona
Dodane przez Gruzinka?, w dniu 23.12.2015 r., godz. 12.15
wynikała z bardziej niż mają przeciętni , rozbudowanej klatki piersiowej. Wykładając - miał szerokie żyły, rozbudowany układ krwionośny , większy przepływ krwi do mózgu, jego dotlenienie . Dlatego też nie mógł usiedzieć ... a Polacy mu wierzyli.Walewską mu podstawili i urodziła syna. Inne księżne go nie chciały. Gdzie , powiedzmy niektórym do niego ale tylko pod względem strategii i wiedzy. A dlaczego Gruzin w tym kontekście ? O to jest pytanie? Jasne jak słońce ... profesjonalne papiery do tego są niepotrzebne i już nie wystarczą . Należałoby trochę poczytać. Zdrowych , Wesołych Świąt Bożego Narodzenia, żebyśmy wszyscy je szczęśliwie , dobrze przeżyli.
anonimie
Dodane przez jasio małolat, w dniu 23.12.2015 r., godz. 12.16
a co tu można komentować? jak przy władzy jest PIS i robi takie nieskoordynowane ruchy to co innego można komentować?;) poza tym nie przejmujcie się tym co ja piszę bo to są tylko moje wypociny;) a wiecie, jak to jest z wypocinami;) punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.... czego i wam wszystkim życzę!;)
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 23.12.2015 r., godz. 21.17
POdmyj czasem te wyPOcone siedzenie ;) smacznego :)

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl