Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyPolicja podzieliła gminę

Ikona
(Zam: 01.03.2011 r., godz. 12.40)

– Szykują się pewne zmiany funkcjonowania policji w powiecie wyszkowskim – potwierdził wójt Mieczysław Pękul na ostatniej sesji Rady Gminy.

Jest koncepcja, aby trzy komisariaty policji dotychczas mieszczące się w Brańszczyku, Długosiodle i Rząśniku zostały połączone, a ich wspólna siedziba mieściła się w Długosiodle. Jest to reorganizacja, która była konsultowana z Urzędem Gminy. Część gminy Brańszczyk, według propozycji wójta, będzie przyporządkowana policji powiatowej w Wyszkowie – linia podziału gminy znajdzie się na trasie S8. Miejscowości takie jak Białebłoto czy Dalekie Tartak będą podlegały pod komisariat policji w Długosiodle. Zdaniem wójta, to dobry układ.
– To dobrze skomunikowany teren, łatwiej jest bowiem dojechać do Bud czy Tuchlina z Wyszkowa niż z Długosiodła – tłumaczył Mieczysław Pękul.

Wójt potwierdził, że nie będzie już komisariatu policji w Brańszczyku. Zamiast niego działać będzie punkt przyjęć interesantów, czynny jeden dzień w tygodniu. Ten usytuowany zostanie w Porębie, ponieważ jest to miejscowość najdalej odsunięta od wyszkowskiego komisariatu. Dotychczas, pojawiało się bardzo dużo zastrzeżeń do dostępności policjantów z miejscowego posterunku. Praca była zmianowa, w godzinach 16.00-8.00 można było liczyć najczęściej tylko na patrole przyjeżdżające z Rząśnika, Długosiodła lub Wyszkowa.
– Proponowane zmiany powinny być dla nas korzystniejsze, bo od razu będziemy obsługiwani przez komisariat w Wyszkowie – wyjaśniał dalej wójt.

D. L.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta