Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 04 lipca 2020 r., imieniny Malwiny, Teodora

Policja podzieliła gminę

Ikona
(Zam: 01.03.2011 r., godz. 12.40)

– Szykują się pewne zmiany funkcjonowania policji w powiecie wyszkowskim – potwierdził wójt Mieczysław Pękul na ostatniej sesji Rady Gminy.

Jest koncepcja, aby trzy komisariaty policji dotychczas mieszczące się w Brańszczyku, Długosiodle i Rząśniku zostały połączone, a ich wspólna siedziba mieściła się w Długosiodle. Jest to reorganizacja, która była konsultowana z Urzędem Gminy. Część gminy Brańszczyk, według propozycji wójta, będzie przyporządkowana policji powiatowej w Wyszkowie – linia podziału gminy znajdzie się na trasie S8. Miejscowości takie jak Białebłoto czy Dalekie Tartak będą podlegały pod komisariat policji w Długosiodle. Zdaniem wójta, to dobry układ.
– To dobrze skomunikowany teren, łatwiej jest bowiem dojechać do Bud czy Tuchlina z Wyszkowa niż z Długosiodła – tłumaczył Mieczysław Pękul.

Wójt potwierdził, że nie będzie już komisariatu policji w Brańszczyku. Zamiast niego działać będzie punkt przyjęć interesantów, czynny jeden dzień w tygodniu. Ten usytuowany zostanie w Porębie, ponieważ jest to miejscowość najdalej odsunięta od wyszkowskiego komisariatu. Dotychczas, pojawiało się bardzo dużo zastrzeżeń do dostępności policjantów z miejscowego posterunku. Praca była zmianowa, w godzinach 16.00-8.00 można było liczyć najczęściej tylko na patrole przyjeżdżające z Rząśnika, Długosiodła lub Wyszkowa.
– Proponowane zmiany powinny być dla nas korzystniejsze, bo od razu będziemy obsługiwani przez komisariat w Wyszkowie – wyjaśniał dalej wójt.

D. L.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl