Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaWiosną ruszy budowa S8

(Zam: 09.12.2015 r., godz. 14.11)

Wiosną przyszłego roku ma ruszyć budowa niemal 40-kilometrowego odcinka drogi ekspresowej S8 na odcinku od Wyszkowa do granicy województw mazowieckiego i podlaskiego. GDDKiA zapowiada, że jeszcze w grudniu prawdopodobnie rozpocznie się wycinka kolidujących drzew na planowanej trasie.GDDKiA ma już komplet zezwoleń na realizację mazowieckich odcinków drogi ekspresowej S8. Wybrani zostali też wykonawcy, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty. 3 grudnia wojewoda mazowiecki wydał zezwolenie na budowę odcinka drogi ekspresowej S8 od Wyszkowa do istniejącej obwodnicy Ostrowi Mazowieckiej. Projekt zakłada budowę m.in. pięciu węzłów (Trzcianka, Knurowiec, Poręba, Dybki i Nagoszewo), ekranów akustycznych oraz dróg dojazdowych. Jest to ostatni odcinek na trasie Warszawa-Białystok, który uzyskał decyzję uprawniającą do rozpoczęcia robót budowlanych.
30 listopada wojewoda wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczące odcinka od obwodnicy Ostrowi do granicy województwa podlaskiego (9,4 km).
Oba dokumenty mają rygor natychmiastowej wykonalności, co oznacza, że z dniem ich wydania nieruchomości przeznaczone pod drogę przechodzą na własność Skarbu Państwa. Mazowiecki Urząd Wojewódzki będzie prowadził procedurę odszkodowawczą.
Jak informuje białostocki oddział GDDKiA, który ma przeprowadzić inwestycję, uzyskanie decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowych pozwala na podpisanie z początkiem przyszłego roku umów z wykonawcami, którzy złożyli najkorzystniejsze oferty na budowę mazowieckiej części S8 (jest jeszcze czas na odwołania). Odcinek Wyszków-węzeł Poręba (łącznie z węzłem) wybuduje firma Skanska SA za 334,78 mln zł. Fragment Obwodnica Ostrowi Mazowieckiej-granica województw mazowieckiego i podlaskiego zrealizuje firma Polaqua Sp. z o.o. za 248,89 mln zł. Odcinek węzeł Poręba-obwodnica Ostrowi Mazowieckiej wykona konsorcjum: PORR Polska Infrastructure S.A. i UNIBEP S.A., 404,46 mln zł.
Droga ekspresowa S8 na całej długości od Wyszkowa po Białystok ma mieć dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdą stronę. Na odcinkach mazowieckich o łącznej długości 38,5 km przewidziano budowę 7 węzłów drogowych, rozbudowę istniejących dróg w zakresie inwestycji, budowę dróg dojazdowych, punktów kontroli pojazdów, ekranów akustycznych oraz niezbędnej infrastruktury technicznej.
Jeśli w pierwszych miesiącach przyszłego roku uda się zawrzeć umowy z wykonawcami, rozpoczęcie prac budowlanych możliwe będzie w drugim kwartale przyszłego roku, a inwestycja prowadzona będzie przez 22 miesiące (do tego należy doliczyć okresy zimowe od 15 grudnia do 15 marca, w których prac można nie prowadzić) do 2018 r.
Droga krajowa nr 8 znajduje się w ciągu europejskiego korytarza transportowego łączącego Wrocław, Warszawę, Białystok i dalej Rygę oraz Helsinki.
J.P.
***
Na podstawie informacji GDDKiA w Białymstoku i Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Komentarze

A jednak rusza!
Dodane przez KnurOwiec, w dniu 09.12.2015 r., godz. 15.04
Podziękujmy wszystkim zaangażowanym, szczególnie posłowi Bartłomiejowi Bodio.
Dodane przez Trzcianka Starosty, w dniu 09.12.2015 r., godz. 18.41
Dziękujemy byłemu posłowi PO Kani z Ostrołęki. To jego była interpelacja poselska.
Dodane przez Wyszkowiak, w dniu 09.12.2015 r., godz. 20.26
Prosimy o Obwodnicę Północną dla Wyszkowa !
Dodane przez Pomiędzy, w dniu 09.12.2015 r., godz. 21.59
Kiedy doczekam wygodnej dwupasmowej trasy do Białegostoku, i dalej do granicy z Białorusią i Litwą?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2015 r., godz. 15.36
Kiedy doczekam czasów, że tiry będą jeździć krajową obwodnicą omijającą Wyszków od północy zamiast przez środek miasta?
do KurOwiec
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2015 r., godz. 15.45
Za co mamy dziękować Bodio? Przecież decyzje w sprawie budowy S8 zapadły już lata temu. Szczerze powiedziawszy to koncepcje przebudowy tej drogi istniały już w czasach kiedy do Bodio Niemcy strzelali...
Dodane przez Kaliope, w dniu 10.12.2015 r., godz. 19.20
Albo jeszcze wcześniej.
Późno , późno
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2015 r., godz. 16.28
biorą się za tą robotę!
Północna Obwodnica
Dodane przez Halo, w dniu 11.12.2015 r., godz. 21.40
Na północy Wyszkowa również mieszkają ludzie, jakby ktoś nie zauważył. Kto wogóle wpadł na pomysł budowy obwodnicy 2 km od miasta??? Zanim zostanie zrealizowany projekt, plany nie będą adektwne do potrzeb ludzi. Dokąd będą wtedy jeździć Wyszkowainie na przejażdżki rowerowe? Moim zdaniem obwodnica powinna być wybudowana z dala od miasta!!!
Dodane przez S8, w dniu 12.12.2015 r., godz. 00.15
Spokojnie, S* przechodzi 100 m. od zabudowań wschodniego Zakręzia. Da się żyć.
do Halo
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2015 r., godz. 00.42
Czytam i nie wiem czy piszesz poważnie czy robisz sobie jaja. Jeśli poważnie to tak monstrualnych głupot nie słyszałem od czasu wypowiedzi Chodkowskiego z czasów przygotowania budowy obwodnicy południowej kiedy twierdził, że ta budowa jest niekorzystna bo osłabi handel w mieście. Podobnie wójt Brańszczyka mówił wtedy, że obwodnica odetnie Brańszczyk od Wyszkowa :) Twoja argumentacja o ścieżkach rowerowych jest niestety równie beznadziejna jak obie przytoczone wypowiedzi. Ręce opadają, kiedy się to czyta i odechciewa się w ogóle rozmawiać z osobą o takich horyzontach myślowych. Poza tym odnoszę wrażenie, że tak naprawdę to masz jakiś prywatny interes w tym, żeby obwodnica północna nie powstała. Napisz szczerze o co Ci chodzi to wtedy pogadamy.
Do anonima 0042
Dodane przez Anonim, w dniu 12.12.2015 r., godz. 14.46
W okolicach Radomia, mieszkańcy w pobliżu obwodnicy mają już właśnie z tego powodu kłopoty, np. dzieci nie mogą dojechać na rowerach do szkoły. Przez obwodnicę przecież nie przejadą. Ostały się szkolnobusy albo rodzice dowożą. Ekologicznie rzecz rozpatrując smród spalin w mieście i wiele innych niedogodności. Nie trzeba być uczonym,żeby taką sytuację przewidzieć. Odnosząc sie do formy Twojego komentarza chyba godzina o , której pisałeś swoją opinię ma wpływ na jego teść.
Dodane przez gall, w dniu 12.12.2015 r., godz. 17.10
A w filmie "Konopielka" niejaki Maciuk nie pozwalał ciąć zboża kosą tylko sierpem. W "Samych swoich" Pawlak gardził maszynami bo stworzyli je Niemcy "co siły w ręcach nie mieli". W miejscowości Suraż koło Białegostoku, w czasach budowy kolei warszawsko-petersburskiej w XIX wieku mieszkańcy, przerażeni wizją stalowych, dymiących potworów od których kury miały się nie nieść a krowy miały rodzić cielęta z 2 głowami ( i zapewne wszystkich plag egipskich ) wystosowali do cara petycję o zmianę projektowanej trasy. Wobec braku reakcji zebrali pieniądze - coś w rodzaju łapówki i przekazali na zbożny w ówczesnej Rosji cel. Mądrzy ludzie w Petersburgu , a jakże, przyjęli pieniądze i zmienili trasę tak, że po wybudowaniu linii kolejowej rozwinęły się z niczego Łapy a Suraż jest do dziś w tamtych stronach anegdotycznym przykładem głupoty i zadupia zorganizowanego na własne życzenie. No, ale to tyle opowieści z przeszłości. Zapewniam Cię, że historia ciemnoty w naszym kraju jest dużo bogatsza i ani przytoczone przeze przykłady ani Twoja wypowiedź nie są niczym nadzwyczajnym :) Pozdrów ode mnie okolice Radomia :)
Dodane przez inka, w dniu 13.12.2015 r., godz. 17.06
kościuszki to nie jest środek miasta
Dodane przez do 17.06, w dniu 13.12.2015 r., godz. 18.27
Biorąc pod uwagę Rybienko Leśne, pewnie jest to środek.
do inki i do 17.06
Dodane przez Anonim, w dniu 13.12.2015 r., godz. 21.22
Co chcecie przez to powiedzieć? Rozumiem, że Urząd Miejski chce przekonać mieszkańców, że nie ma problemu bo jeżdżące po Kościuszki tiry wcale nie jeżdżą przez środek Wyszkowa. Ale co Wy macie na myśli?
Wespół zespół
Dodane przez Anonim, w dniu 14.12.2015 r., godz. 12.26
Gównie każdy głupi swój rozum ma. Inaczej mówiąc z obowodnicą i nie tylko w tych stronach to się nie da nabrać ! Ale co ma do tego Wanda co Niemca nie chciała to diabli wiedzą? Prowokacja, przekęt, podstęp , kamuflaż, kasa, czy co? A może wszystko Razem Drodzy Wyszkowianie?
Dodane przez ~(), w dniu 16.12.2015 r., godz. 11.02
ciekawe ilu podwykonawców przy tej okazji zostanie wykorzystanych i padnie

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl