Menu górne

Dziś jest 10 sierpnia 2022 r., imieniny Borysa, WawrzyńcaZbiórka żywności dla rodaków na Wschodzie

(Zam: 09.12.2015 r., godz. 13.56)

Wyszkowska Młodzież Wszechpolska jak co roku włączyła się w akcję Stowarzyszenia Odra-Niemen i zbiera żywność dla rodaków, którzy po zakończeniu II wojny światowej zostali na Wschodzie, poza granicami ojczyzny.

Potrzebne są przede wszystkim takie artykuły jak cukier, mąka, makron, kawa, herbata, dżem, olej, kakao, produkty żywnościowe w puszkach (konserwy czy ryby), słodycze itp. Ważnym gestem będzie również dołączenie kartki ze świątecznymi życzeniami dla rodaków.
Dary można przynosić na cotygodniowe spotkania koła Młodzieży Wszechpolskiej, które odbywają się w każdą niedzielę o 16.00 w salce parafialnej przy kościele św. Wojciecha w Wyszkowie. Istnieje również możliwość odbioru paczki w Wyszkowie po uprzednim uzgodnieniu miejsca z koordynatorem zbiórki w powiecie, Łukaszem Ślubowskim (tel. 780 077 222). Informacje dostępne są też na Facebooku – wydarzenie „Świąteczna paczka dla kombatanta na Kresach – Wyszków”.
Stowarzyszenie Odra-Niemen od 2010 r. organizuje ogólnopolską akcję świąteczną w ramach projektu „Rodacy-bohaterom”. Dla polskich kombatantów na Kresach prowadzi zbiórkę darów i wpłat na Święta Bożego Narodzenia i Wielkanoc. W akcji biorą udział osoby prywatne, organizacje pozarządowe, instytucje publiczne, radni, kibice piłki nożnej, przedsiębiorcy, szkoły i in. Dary zebrane w Polsce najpierw trafiają do stowarzyszenia – tam są segregowane, po czym są transportowane do domów kombatantów, polskich rodzin wielodzietnych, osób samotnych, rodzin i osób wskazanych przez Związki Polaków na Ukrainie, Litwie i Białorusi, a także w Mołdawii.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.12.2015 r., godz. 22.27
Klub Gazety Polskiej wspiera tę akcję, którą w Wyszkowie zainicjowała Młodzież Wszechpolska. Gratulacje za pomysł. Zbliżające się święta Bożego Narodzenia sprzyjają różnym inicjatywom charytatywnym. Jest ich wiele. Zdecydowaliśmy się wesprzeć właśnie tę ponieważ sądzimy, że Polacy na wschodzie są niejednokrotnie w szczególnie ciężkiej sytuacji i należy im pomagać. KGP z Wyszkowa przekaże swoją paczkę do wysłania kombatantom na wschodzie i apeluje do naszych sympatyków o włączenie się w tę akcję.
Dodane przez Ania, w dniu 11.12.2015 r., godz. 18.15
Piekna inicjatywa i warta realizacji. Myśle,ze każdy z nas jezeli ma możliwości wlasnie w ten sposob uczyni naszym rodakom iskierke radości. Szkoda ,ze mało słyszy sie ze darczyncami są księża,oni lubią tylko zbierać,a od siebie nic.
Do Ani
Dodane przez Anonim, w dniu 11.12.2015 r., godz. 20.33
No i po co znów temat księży? Co by nie było, to we wszystko są wkrecani.To juz obsesja chyba jakaś? Może dlatego się nie słyszy, że są darczyńcami, bo nikt tego nie naglasnia? Znam osobiście Księży, którzy wspomagają Kościół i ludzi na Wschodzie . nie wszyscy lubią się afiszowac! Ogólnie podziwiam ludzi, którzy organizują takie zbiorki i dopóki będę mogła, będę wspierała każdą taką inicjatywę
Dodane przez Ania, w dniu 11.12.2015 r., godz. 22.24
Jak to po co znów temat księży?Widocznie ksiadz boi sie krytyki. Pierwszy raz słyszę o hojności i wspomaganiu. Prosze podac np. gdzie i kogo wspomogl kler w Wyszkowie.
Dodane przez AntyBox, w dniu 12.12.2015 r., godz. 23.25
Przy Idzim działa komórka Caritasu w starych salkach katechetycznych. Na co dzień z pomocy korzysta wielu mieszkańców.
Dodane przez Do Anka, w dniu 13.12.2015 r., godz. 11.27
Już 25 lat temu korzystałam ze wsparcia Kościoła, choć nie mam żadnego znajomego księdza. Tylko Kościół pomógł mi zdobyć leki dla chorego dziecka. Jak jakiś biznesmen, polityk albo osoba znana pomoże komuś w potrzebie, to natychmiast wszystkie media to nagłośnią. Ja uzyskałam pomoc za przysłowiowe skromne dziękuję. Jeśli chcesz się ze mną spotkać to napisz gdzie.
Czesciowo zgadzam sie z Tobą
Dodane przez Anka, w dniu 14.12.2015 r., godz. 16.43
Jak polityk,biznesmem zrobią coś nie tak to czasami media naglosnia,a jezeli chodzi o kler.....to cisza. Nie jestem przeciwniczka kosciola,jestem tez wierząca. Mam tez w bliskiej rodzinie ksiezy,ale mam tez swój osad na ten temat. A co do propozycji spotkania to chyba zazartowales. Osoby z którymi sie spotykam, zawsze starannie sama wybieram. Pozdrawiam. Wesołych Swiat.
Do Anki
Dodane przez Anonim, w dniu 15.12.2015 r., godz. 11.55
Ciekawe, czy wypowiadasz glosno swoje zdanie przy księzach z bliskiej rodziny? Każdy mocny w gębie na odległość. Porozmawiaj o tym z Księdzem podczas odwiedzin duszpasterskich. Na pewno tego nie zrobisz
Do Anonim
Dodane przez Anka, w dniu 15.12.2015 r., godz. 14.17
Czy jestes tak pruderyjny,albo zastraszony,ze obawiasz sie swojej opinii wypowiedzieć przy ksiedzu? Pewnie w czasie spowiedzi mowisz tylko to co wypada. Jezeli czegoś sie boimy to juz jestesmy niewolnikami. Wsrod ksiezy jest wielu wspanialych,madrych,znajacych zycie i wlasnie z nimi mozna porrozmawiac na wszystkie,nawet nie wygodne dla nich tematy.W mojej rodzinie są ksieza, dzięki Bogu dobrze myslacy dla ktorych pedofilia,brak empatii,podwójne zycie i inne Są skandaliczne. Jezeli modlę sie za kaplanow ,to modlę sie za prawdziwych kaplanow. Pozdrawiam
RAJD MOTOROWY
Dodane przez DAREK, w dniu 16.12.2015 r., godz. 11.01
Są też kapłani przebiegli , ich nie widać a ucho dzą za szanowanych. Za takich mówiąc szczerze nie modlę się.
Dodane przez Do Anka, w dniu 16.12.2015 r., godz. 12.22
Zaprzeczasz temu, co napisałaś w pierwszym komentarzu.najpierw piszesz, ze księża nic nie dają tylko biorą, a za chwilę, ze masz w rodzinie księży i są wśród księży i wspaniali.Masz rozdwojwnie jaźni? Wiesz, ze pisząc pierwszy komentarz wystawiłas opinię wszystkim, łącznie z Twoimi bliskimi z rodziny? Na przyszłość formułuj zdania tak, zeby się potem nie tłumaczyć. A co do Twoich pytań, to nie jestem pruderyjny. Zawsze mówię to, co myślę i nie ma znaczenia kim dana osoba jest.Moja spowiedź tez jest szczera, bo nic nie taje w konfesjonale.umiem robić rachunek sumienia i nie doszukuje się winy u kogoś, tylko szukam wad u siebie i przyczyn różnych sytuacji.Przed Ksiedzem nie udaje anioła, zeby za chwilę się odwrócić i obrobic mu tylek. Akurat tez mam znajomych księży i cenią sobie we mnie szczerosc.Jezeli mam coś do konkretnego Księdza, to mówię o tym jednym, a nie ogólnie o wszystkich i nie piszę na forach. Zresztą, tu nie było tematu księży, a Ty o nich wspominałaś. Ile ludzi, tyle charakterów-tak samo i z księżmi, ale nie nam oceniać innych, a już na pewno nie mierzyć wszystkich jedno miarą.
Dodane przez Anka, w dniu 16.12.2015 r., godz. 14.31
Po komentarzu juz wiem jakiej jestes profesji. Wszystko co robisz jest szczere,tak was uczono.Szczesc Boze.
Dodane przez Anka, w dniu 16.12.2015 r., godz. 14.48
Wskazuje na to,ze rozdwojenie jaźni to masz ty. W kosciele inny i w cywilu inny. Wydając swoją opinie zaznaczylam,ze wsrod was są i wspaniali kapłani. Pisząc, ze tylko lubicie dostawać to przeciez prawda. Czy artykuły o pedofilii utozsamiaja wszystkich,czy tylko tych oskarżonych? Madry kapłan nie broni zla w swoich szeregach,madry kapłan pomaga zwalczać te patologie,gdzie ofiarami są bezbronne dziecii. Chociaż któryś z purpuratow wypowiedział sie,ze to one prowokują. Prowokują dlatego,ze są dziecmi? Żenada. Jezeli chcesz podam inne konkretne przykłady. Darek z 11.01 napisal prawdę. I kapłani

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl