Menu górne

Dziś jest 17 sierpnia 2022 r., imieniny Anity, JackaNie tylko represje, ale też stwarzanie możliwości

(Zam: 09.12.2015 r., godz. 13.51)

Gmina Wyszków rozważa zaaranżowanie miejsc, gdzie będzie można tworzyć graffiti. Ma być to jeden ze sposobów na walkę z nielegalnym zamalowywaniem elewacji, znaków drogowych, przystanków itp.

Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 26 listopada, przewodniczący Osiedla nr 7 Wojciech Chodkowski zaapelował do władz miasta, by na bieżąco zamalowywane były pojawiające się w przestrzeni publicznej graffiti.
– Jest grupa chuliganów, która sobie kpi z poszanowania prawa – stwierdził. – Proponuję, by osoby prywatne mogły odpisywać koszty zamalowywania napisów od podatku od nieruchomości.
– Mamy pomysł, aby walczyć z tym zjawiskiem nie tylko represją, ale stworzyć legalne warunki do graffiti – poinformowała wiceburmistrz Aneta Kowalewska.
Alternatywą dla niszczenia publicznych i prywatnych obiektów ma być m.in. ściana ustawiona w skateparku funkcjonującym na terenie Zespołu Szkół w Wyszkowie.
– To pomysł, który pojawił się w trakcie nagrywania spotu powstałego w ramach kampanii przeciw dopalaczom – stwierdziła pełnomocnik ds. profilaktyki uzależnień w Urzędzie Miejskim Kamilla Puławska. – Dla młodych ludzi graffiti to sztuka, to ich pasja.
W spocie „Taki z ciebie mocarz” pojawia się scena malowania graffiti nagrywana na dworcu PKP. Do tej pory wielbiciele tej formy ekspresji mieli możliwość legalnego malowania w ubiegłym roku – z okazji 100-lecia I Liceum Ogólnokształcącego organizatorzy jubileuszu zaprosili do malowania graffiti na ogrodzeniu szkoły.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Anty graffiti, w dniu 09.12.2015 r., godz. 19.30
Czy represje, o których wspomina Kowalewska są faktyczne, czy tylko hipotetyczne? Na czym one polegają i czy były kiedykolwiek zastosowane wobec kogokolwiek? Wydaje mi się, że pani wszystkowiedząca nie ma wogóle pojęcia na temat tej patologii.
Systematyczny komentarz
Dodane przez Anonim, w dniu 10.12.2015 r., godz. 13.47
do nieprzyzwoitej roboty w każdej formie nawet przez sąd prowadzi do reformy. Miejskie murale gdziekolwiek górą!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl