Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 20 czerwca 2024 r., imieniny Bogny, FlorentynyWalka ze skutkami wielkiej wody

Ikona
(Zam: 01.03.2011 r., godz. 12.45)

Miasto dysponuje już urządzeniami do osuszania budynków zalanych podczas powodzi. W minionym tygodniu gminne służby kontynuowały akcję pomocy.

Woda weszła do dwudziestu dwóch budynków. Miasto wypożyczyło dziewięć urządzeń do osuszania budynków z mazowieckiego centrum reagowania kryzysowego. W piątek przedstawiciel samorządu pojechał do Lublina po kolejne tego typu maszyny z wojewódzkiego zarządu ochotniczych straży pożarnych. Nagrzewnice zostały już zainstalowane m.in. w gospodarstwie w Ślubowie, gdzie zalana została m.in. obora.

- Wszędzie tam, gdzie będzie to potrzebne, będziemy rozdawali te urządzenia. Są wydajne, nie pobierają dużo energii i dobrze osuszają budynki – mówi burmistrz Grzegorz Nowosielski.

Wodę w zalanych miejscowościach mróz skuł lodem.
- Mieszkańcy proszą, by kruszyć lód i go wywozić, ale nie wszędzie da się to zrobić – podkreśla burmistrz.

Samorząd jeszcze nie podliczył wydatków związanych ze skutkami powodzi. Wiadomo jednak, że remontu wymagać będą między innymi drogi.
- Nie dostaniemy zwrotu pieniędzy, bo nie ogłoszono stanu kląski żywiołowej – informuje Grzegorz Nowosielski. – Urząd Wojewódzki poinformował nas jednak, że możemy liczyć na dotację na naprawę zniszczonej infrastruktury – dodaje.

J.P.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta