Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaPuchar Wójta Gminy Rząśnik pojechał do Ciechanowa

(Zam: 09.12.2015 r., godz. 13.41)

W niedzielę 29 listopada w Rząśniku po raz trzeci odbył się turniej o Puchar Wójta Gminy Rząśnik, poświęcony pamięci tragicznie zmarłego piłkarza WKS-u Rząśnik, Adama Borka. W tegorocznym turnieju triumfował MKS Ciechanów.

Do zawodów przystąpiło 8 zespołów reprezentujących: WKS Rząśnik (dwie drużyny), Bug Wyszków (rocznik 2003), Nadnarwiankę Pułtusk (dwie drużyny), MKS Ciechanów, Koronę Jadów i Wicher Sadowne. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy, w których mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Z grup wychodziły dwa pierwsze zespoły, a te trafiały do półfinałów.
W grupie A pierwsze miejsce zdobył pierwszy zespół WKS-u, który wygrał wszystkie mecze. Na drugim miejscu uplasowali się piłkarze Korony Jadów, walczący o wyjście z Bugiem Wyszków, który pokonali w bezpośrednim meczu 3:2.
W grupie B najlepszy był MKS Ciechanów, który wysoko odprawił wszystkich rywali, natomiast drugie miejsce uzyskała pułtuska Nadnarwianka (pierwszy zespół).
W pierwszym półfinale zmierzyły się ze sobą ekipy z Pułtuska i Rząśnika. W regulaminowym czasie gry padł remis 1:1 i o końcowym zwycięstwie decydowały rzuty karne, w których po emocjonującej walce wygrali gospodarze. W drugim starciu o finał turnieju, Korona Jadów po ładnej walce uległa MKS-owi Ciechanów 2:5. W meczu o trzecie miejsce Nadnarwianka I rozbiła 4:0 Koronę Jadów. W finale rolę faworyta turnieju udźwignęli piłkarze z Ciechanowa, którzy ograli WKS I 3:0 i w pełni zasłużenie wygrali całe zawody.
Piłkarze z Ciechanowa zdominowali również wyróżnienia indywidualne. Królem strzelców turnieju został Patryk Lazarski, najlepszym zawodnikiem Hubert Matusiak. Jedynie miano najlepszego golkipera zostało w Rząśniku, bowiem wybrano nim Jakuba Kujawę (WKS I Rząśnik).

Klasyfikacja końcowa:
1. MKS Ciechanów
2. WKS I Rząśnik
3. Nadnarwianka I Pułtusk
4. Korona Jadów
5. Bug Wyszków
6. Wicher Sadowne
7. Nadnarwianka II Pułtusk
8. WKS II Rząśnik
Organizatorami III Turnieju im. Adama Borka o Puchar Wójta Gminy Rząśnik byli gmina Rząśnik i WKS Rząśnik, a partnerami imprezy: Zespół Szkół Publicznych im. ks. Jana Twardowskiego w Rząśniku, sklep „Topaz” w Rząśniku, pizzeria „U Baby Ali” i restauracja „Sonata”.
Turu

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl