Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 08 lipca 2020 r., imieniny Elżbiety, Wirginii

Żarty się skończyły

(Zam: 01.03.2011 r., godz. 12.48)

– Sytuacja może być groźna i staramy się być do tego przygotowani – mówił podczas sesji o ewentualnych kolejnych podtopieniach starosta Bogdan Pągowski.

Temat powodzi poruszył radny i jednocześnie sołtys dotkniętego powodzią Drogoszewa, Bogusław Frąckiewicz. Starostwa Bogdan Pągowski przypomniał, jak sytuacja zmieniła się w ciągu kilku dni. Podkreślił, że brakowało około dziesięciu centymetrów do korony wału w Popowie-Parcelach, który wymaga remontu.

Powódź dotknęła Rybienko Leśne, Drogoszewo, Deskurów, Ślubów, Młynarze. Trudno przewidzieć, czy sytuacja nie powtórzy się wraz z nadejściem roztopów.
- Jeśli w nocy temperatura będzie ujemna, a w dzień lekko dodatnia, wszystko może się rozejść bez problemu – mówił starosta. – Możemy liczyć tylko na dobrą pogodę i sami przygotowywać się do sytuacji kryzysowej oraz ewentualnych działań wiązanych z ewakuacją – dodał.

Wraz ze starostą wołomińskim i pułtuskim planuje podjąć działania, by zabezpieczyć między innymi nasz powiat przed wielką wodą.
- Jako trzy powiaty wystąpimy do marszałka, wojewody, bo żarty się skończyły i coś z tą rzekę trzeba zrobić. Zapora w Dębem produkuje prąd i dzięki temu przynosi zysk. Chcemy, by część tego zysku przeznaczano na udrożnienie Zalewu Zegrzyńskiego – informował Bogdan Pągowski. – Na przeszkodzie stoi też ekologia, ale myślę, że sprawy bezpieczeństwa mieszkańców są ważniejsze i wszystko można pogodzić, jeśli się chce.

Zastrzegł, że nie przewiduje się wprowadzenia lodołamaczy na Zalew Zegrzyński.
- Pogłębianie rzeki spowoduje, że będzie ona drożna i nie będzie zatorów, ale przy tak dynamicznej pogodzie jak w ostatnich latach, gdy w okresie letnim i zimowym utrzymują się wysokie stany wód, trzeba się zastanowić nad budową nowych wałów – podkreślił starosta.

J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl