Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 stycznia 2023 r., imieniny Franciszka, ZdzisławaKrok po kroku we właściwą stronę

(Zam: 02.12.2015 r., godz. 12.37)

Bardzo, bardzo cieszą mnie zmiany, które nadchodzą. Piszę nadchodzą, ponieważ nowa władza zdobyła w tej chwili jedynie instrumenty do rządzenia. Mam świadomość tego, że proces zmian musi być długi.

Stopień degeneracji polskiego państwa jest bowiem potężny – w tej chwili istnieje ono jedynie teoretycznie, jak powiedział jeden z ministrów w rządzie pani Kopacz. Przejawów tego jest bardzo wiele – potężna ilość afer, sięgających szczytów władzy, olbrzymie wpływy ruskiej i niemieckiej agentury, wyprowadzanie miliardów złotych z Polski przez międzynarodowe koncerny, słaby poziom ściągalności podatków, doprowadzenie polskich sił zbrojnych i chociażby górnictwa do stanu zapaści, stan zadłużenia państwa i wiele, wiele innych. Cztery lata stabilnych rządów to jednak dużo, żeby przekierować Polskę na właściwe tory. A przecież nie jest powiedziane, że będą jedynie cztery. Z pewnością możliwa będzie druga kadencja, podobnie jak było na Węgrzech. A potem może kolejna.
Ale może troszeczkę o tych zmianach. Uzgadnianie i zaprzysiężenie rządu za nami. Coraz częściej spotykamy w mediach wypowiedzi nowych ministrów, czasem bardzo obszerne. Wszyscy potwierdzają przede wszystkim aktualność wyborczego programu zjednoczonej prawicy. To cieszy. Osobiście najuważniej obserwuję ekipę gospodarczą. Skład jest bardzo dobry, świadczący o tym, że rządzący potrafią zaprosić do swojego grona pozapartyjnych fachowców. Należą do nich zarówno minister i wicepremier Mateusz Morawiecki, jak i pani Anna Streżyńska – odpowiedzialna w rządzie za cyfryzację. Pozostali ministrowie Szałamacha, Jackiewicz i Tchórzewski łączą fachowe przygotowanie z doświadczeniem politycznym. Imponujący jest spokój i pewna wstrzemięźliwość wicepremiera. Stoją przed nim zadania na miarę Władysława Grabskiego, który w czasie II Rzeczpospolitej budował podstawy gospodarcze nowej Polski. Oczywiście sytuacja dziś jest zupełnie inna, porównanie moje dotyczy skali zadań. To, co mówi Mateusz Morawiecki to z jednej strony jasna deklaracja stabilności finansów publicznych, z drugiej sukcesywnego wprowadzania obietnic z kampanii wyborczej. Jeżeli chodzi o gospodarkę, na pierwszym miejscu stoi wzmacnianie polskich firm, budowanie polskiego kapitału, rozwój przemysłu oraz nanotechnologii. Głównym kołem zamachowym naszej gospodarki mają być polskie firmy, które posiadają łącznie zapasy finansowe powyżej 200 mld zł. Jeżeli przez odpowiednie bodźce prawno-finansowe uda się przedsiębiorców zachęcić w najbliższych dwóch latach do zainwestowania choćby 1/3 tej sumy, będzie to już silnym czynnikiem prorozwojowym. Jako źródła finansowania ważnych projektów nowa ekipa pokazuje większe przychody w związku ze wzrostem gospodarczym, uszczelnienie systemu podatkowego oraz nowe podatki (bankowy i od sklepów wielkopowierzchniowych). Wicepremier do spraw gospodarczo-rozwojowych zwraca uwagę jednak na jeszcze jedną ważną sprawę. Koncepcja 500 zł na dziecko, która jest zasadniczym elementem programu socjalnego i będzie realizowana już od wiosny 2016 r. oznacza, że polskie rodziny będą miały więcej pieniędzy na konsumpcję, co zwiększy popyt wewnętrzny i będzie również nakręcać gospodarkę. Dobra konsumpcyjne będzie przecież musiał ktoś wyprodukować.
Osobiście mam świadomość tego, że w każdym obszarze przed nowym polskim rządem stoją bardzo poważne i trudne zadania. Ich realizacja musi postępować krok po kroku w codziennej pracy. Uważam, że kierunki wyznaczane przez nową władzę są właściwe, ekipa wyznaczona do wypełnienia tych zadań przez drużynę Prawa i Sprawiedliwości jest bardzo dobra. I mam nadzieję, że niezależnie od naszych poglądów i politycznych sympatii wszyscy życzymy nowej władzy sukcesów, które będą również naszymi sukcesami.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez ola, w dniu 02.12.2015 r., godz. 15.49
Panie Głowacki, jak przeważnie do tej pory, wypada mi się zgodzić z ostatnim zdaniem z pana felietonu. Reszta nadal mnie zadziwia, tym bardziej, że mam wrażenie, iż ma pan dostęp do wszelkich informacji, zwłasza tych tajne/poufne, o których nie wie każdy, np. ja. W związku z tym proszę o informację, z jakimi sukcesami dla polskiej gospodarki, wrócił pan prezydent z Chin? Ogólnie nic nie wiadomo, poza tym, że nadzwyczaj asekurowany przez innych, nie przewrócił się podczas prywatnej wycieczki na Mur Chiński, co odbywało się poza oficjalnym protokołem wizyty.
Dodane przez Kasztanka Piłsudskiego, w dniu 02.12.2015 r., godz. 16.18
Na Onecie nie napisali? Wysil się ola, to się dowiesz, pozdrawiam. P.s. wywołałaś przy okazji problem jaki mamy z mediami. Szczególnie TVP jako telewizja publiczną. Masz rację nic z jej skąpych relacji nie wynika. PiS musi się za tę chorą instytucję zabrać. Nie mogę się doczekać.
Dodane przez yes, yes, yes, w dniu 02.12.2015 r., godz. 17.15
Poproś ola burmistrza o informację co z zaprzepaszczoną mała obwodnicą Wyszkowa? Korki dobijają to miasto, rok od wyborów minął, a tu cisza, żadnych planów.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.12.2015 r., godz. 18.07
Obserwując ostatnie ekscesy pisowskiej władzuni, a to dopiero początek (rozkręcą się jeszcze) to nie wróżę im długiego panowania.
Do Marka E.
Dodane przez AntyBox, w dniu 02.12.2015 r., godz. 18.23
Zrobisz z Lisem MAJDAN, nie rozśmieszaj mnie piaskowy dziadku.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.12.2015 r., godz. 18.42
Pani olu, nie mam żadnych szczególnych źródeł informacji. W sprawie wizyty prezydenta w Chinach znajdzie pani z pewnością wiele ciekawych wiadomości. Wystarczy tylko chcieć. ZDECYDOWANIE odradzam TVP, TVN, Polsat oraz Gazetę Wyborczą. Poziom manipulacji w tych mediach jest bardzo wysoki. Ale jestem przekonany, że będzie się to zmieniać. Krok po kroku, we właściwą stronę.
Dodane przez Solidarność, w dniu 02.12.2015 r., godz. 19.15
Skończą się publiczne kroplówki dla zaprzyjaźnionych mediów to i one inaczej zaczną ćwierkać.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.12.2015 r., godz. 19.37
"Kiedy przeanalizujemy podatek od przedsiębiorstw CIT, to przychody firm w ciągu ostatniej dekady wzrosły niemal dwukrotnie, a wpływy budżetowe z podatku dochodowego od firm spadły w tym okresie z 30 mld do 28 mld. Czyli zamiast 60 miliardów z CIT jest tylko 28. Coś tu chyba nie gra. Jeżeli zaś chodzi o VAT, sądzę, że w jego przypadku odbudowanie dochodów państwa w ciągu dwóch – trzech lat o 10 do 20 mld jest absolutnie w zasięgu realnych możliwości". To cytat z wypowiedzi wicepremiera Morawieckiego dla Rzeczpospolitej. Można więc znaleźć pieniądze na ważne projekty ? Można, choć zdaję sobie sprawę, że od diagnozy do wyleczenia jest dość długa droga. Ale dlaczego nikt tego wcześniej nie zauważał ? Mówi się o tym dopiero od konwencji programowej PiS w Katowicach w lipcu tego roku.
sukces, sukces kroczy
Dodane przez Ryz, w dniu 02.12.2015 r., godz. 19.51
Dla Glowackiego i spolki i to bedzie sukcesem ze chinczycy szybcej i taniej beda sprowadzac tu swoje towary nowym jedwabnym szlakiem. Taki to miedzy innymi sukces odnieslismy. Ten Glowacki to kanclerska glowa.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.12.2015 r., godz. 20.07
Panie Ryz, nic nie pisałem ani o sukcesie, ani o Chińczykach. Ale jeżeli chodzi o chińskie towary to woli pan, żebyśmy je kupowali od Niemców ? Mi się wydaje, że lepiej kupować bezpośrednio. A może wówczas, w ramach transakcji wiązanej sprzedamy jabłka, czy wołowinę ?
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2015 r., godz. 20.15
Lepsze są dla ryza niemieckie substytuty z Lidla? Towary zastępcze... słodycze na bazie buraka pastewnego itd.
Dodane przez on, w dniu 02.12.2015 r., godz. 20.25
Mnie ciekawi jedno - czy Głowacki przez swoją PISaninę wyżebrał już przy dzisiejszym korycie jakąś posadkę dla siebie czy nadal żebrze będąc nadal majstrem na budowie?
Dodane przez Anonim, w dniu 02.12.2015 r., godz. 20.53
żebrze będąc radnym i dyrektorem w firmie. a co u ciebie?
starałem się krótko.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 02.12.2015 r., godz. 21.45
Bardzo cieszyłbym się, gdyby mój prezydent Andrzej Duda przyjął przysięgę sędziów do TK po 9 grudnia, dwóch z pierwszego składu i trzech dziś wybranych. Dowolnych według jego uznania, z tych 10 określonych przez Sejm. Ale nie pogniewam się na niego gdy przyjmie przysięgę dzisiaj, 2 grudnia, 5 wyznaczonych dzisiaj przez Sejm i wskazanych przez PiS. Nie mam wątpliwości, że zjednoczona prawica będzie rządziła jedną kadencję. Jarosław nie ma tej lekkości co Tusk i wszystko przychodzi tak opornie. Ale przez te 4 lata powinni pokazać lepszą jakość. A może...
Duda i Chiny
Dodane przez TD, w dniu 02.12.2015 r., godz. 21.49
Relacjonowanie wizyty Andrzeja Dudy w Chinach przez główne media w Polsce wyglądało niestety mniej więcej tak, że spotkał się z jakimś tam premierem, z jakimś tam prezydentem i podpisał parę jakichś tam umów. Tymczasem była to informacja niezwykle istotna, polska delegacja podpisała bowiem wiele ważnych kontraktów, w tym m.in. z największym na świecie Chińskim Bankiem Przemysłowo-Handlowym. Prezydent Duda przekonywał Chińczyków do kupowania naszej żywności (co jest istotne w obliczu rosyjskiego embarga), a władze w Pekinie podczas szczytu 16+1 zadeklarowały zainwestowanie w Europie Środkowej ponad 5 mld dol. Widzowie głównych stacji telewizyjnych nie mieli jednak szansy się tego dowiedzieć, co zresztą jest typowe dla mediów III RP, które kreują własną rzeczywistość. Mainstreamowe media tak zestawiały informacje, aby widz miał wrażenie, że prezydent pojechał na wycieczkę do Chin, a nie by reprezentować polskie interesy.
Dodane przez ola, w dniu 02.12.2015 r., godz. 21.59
Panie Głowacki, nt. wizyty można przeczytać: "wizyta była udana pod względem merytorycznym i gospodarczym" - rzeczywiście jak się przyłożyłam to znalazłam takie informacje i od razu mi lepiej, prawda jaki sukces? Natomiast panu polecam lekturę dotyczącą koszulki z napisem Red is Bad ( czerwone jest złe ) i co reprezentuje ta marka, a kto ubrał i kiedy, to chyba panu wiadomo?
starałem się krótko.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 02.12.2015 r., godz. 23.31
Obejrzałem dziś Sejm i wybory nowych członków TK. To była parodia Sejmu, wydaje się, że będzie to Sejm gorszy niż poprzedni. Pozytywy. Zaskoczony jestem pozytywną rolą KUKIZ'15 w tym sensowne wypowiedzi marszałka Tyszki oraz trafiające do mnie wypowiedzi Morawieckiego-seniora. Przyzwoite zachowanie posłów Prawa i Sprawiedliwości. Negatywy.To postawa Petru i jego jazgotliwych koleżanek, to całkowita porażka. To jest ekipa na poziomie palikociarni. Jeszcze niedawno Kopacz z PO mówiła, że nie będą totalną opozycją ale obecnie są totalnie histeryczni, na poziomie Nowoczesnej. Od byłych ministrów rządu RP można było spodziewać się czegoś bardziej na poziomie, a ci mniej znani to bez żadnych oporów. Co bardzo smuci to jak zachowuje się PSL. Powiem, że zatęskniłem za Waldemarem Pawlakiem. To była pragmatyczna partia a teraz wychodzą młode buce i walą podobnie jak dwie poprzednie partie. To dość okrutny poziom parlamentaryzmu w Polsce.
Do oli
Dodane przez Echolajla, w dniu 02.12.2015 r., godz. 23.34
Chyba cię to wszystko przerasta, dwoisz się i troisz, a tu zawsze znajdzie się ktoś, kto sprowadza twoje fobie do parteru. Ty naprawdę żyjesz w wielkim stresie, warto tak się ze sobą szarpać? Może już pora pogodzić się z przegraną, bo sama widzisz, na nic tu twoje zaklinanie rzeczywistości. Zadbaj lepiej o swoje nerwy.
Dodane przez AntyBox, w dniu 02.12.2015 r., godz. 23.46
Złoty spadnie frank podfrunie, zamkną nam granice, za flagi wyrzucą z UE, co znaczy koszulka prezydenta... dobrze jest mieć jedynie tak wyszukane problemy. Zdrówka życzę, ciężkie czasy... PiS u władzy!
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 03.12.2015 r., godz. 00.01
Złota myśl przedstawiciela PO z debaty nad kandydatami do TK: " ....PO wystąpi do TK o unieważnienie uchwał Sejmu, bowiem zostały one podjęte z lekceważeniem konstytucji, czyli większością głosów. Ta większość należy do PiS i to tak nie może być, to jest niekonstytucyjne...."
Dodane przez T. Domalewski, w dniu 03.12.2015 r., godz. 00.26
"Organizacja PO od dawna prosiła się, by ją przepędzić, ale gdy się to stało – próbuje z tego zrobić narodową tragedię."
ryż kroczy
Dodane przez Ryż, w dniu 03.12.2015 r., godz. 05.02
No to mamy dalej tu inne myśli kanclerskiej glowy. Wg niego program 500 zlotych zwiekszy konsumpcje, a tym samym przyczyni sie do dalszego rozwoju gospodarki. Idac tym tokiem rozumowania to jakby to byl program 1000 albo 1500 to jeszcze szybciej byśmy sie rozwijali. Geniusz! Wiecej nam takich
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.12.2015 r., godz. 06.00
Poziom części opozycji - PO, PSL i Nowoczesnej jest zatrważająco niski. Wygląda na to, że ich jedynym dzisiejszym celem jest podpalenie Polski. Do tego zmierzają po trupach. Pytaniem zasadniczym jest, czy Polacy się na to nabiorą. Myślę, że nie. Niewątpliwie jednak część dawnego elektoratu PO-PSL będzie jeszcze długo trwała w jałowej frustracji. Jeżeli chodzi natomiast o Nowoczesną to coraz wyraźniej przybiera kształt zbliżony do Ruchu Palikota. A więc kariera szalona zapewniona, ale jedynie na michnikowych i michnikopodobnych salonach, których znaczenie będzie w najbliższych latach sukcesywnie maleć.
do p. Gajewskiego
Dodane przez obs, w dniu 03.12.2015 r., godz. 09.22
Ten Sejm to rzeczywiście parodia. Chciałbym tylko zauważyć ze o takim stylu decyduje tzw. większość. Teraz jeszcze tylko brakuje wprowadzenia obowiązku rozpoczynania wystąpienia na trybunie sejmowej słowami :Wysoki Prezesie Łaskawy Marszałku. Może ta znakomita większość wprowadzi to w nocy z soboty na niedzielę. Akurat pasuje!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.12.2015 r., godz. 09.47
Główny pomocnik naczelnego grabarza polskiej demokracji, czyli Andrzej Duda, występujący w roli asystenta naczelnika państwa Jarosława Kaczyńskiego, a nie prezydenta RP, odebrał w nocy z z 2 na 3 grudnia, ślubowanie od wybranych wbrew prawu, sędziów TK. Tym to sposobem dopełnił się konstytucyjny zamach stanu. Jarosław Kaczyński, Andrzej Duda, Beata Szydło wraz z całym rządem oraz większość parlamentarna PiS (Pachołki Imperium Sowieckiego), wpisali się na trwałe na listę hańby narodowej.
Majdaniarze
Dodane przez Pies, w dniu 03.12.2015 r., godz. 10.27
Spokojnie wsiowe, prowincjonalne ałtorytety. Gdzie wasza wszawa nać była gdy konstytucję łamała w maju koalicja PO-PSL? Kundle zapchlone! Wy nie o konstytucje i trybunał się martwicie, ale o własne interesy. Poczekamy na audyty z resortów, ministerstw i służb. Wtedy wyjdzie co macie za uszami, moskiewskie syny.
do psa
Dodane przez obs, w dniu 03.12.2015 r., godz. 11.15
W twoim komentarzu aż kipi od kulturalnych i cywilizowanych określeń.Dlatego cieszę się że mamy różne w tej sprawie poglądy. ponieważ bardzo lubię psy /ale te prawdziwe / to proszę zmienić imię bo pies to szlachetne i miłe zwierze. Od ciebie zaś płynie rynsztok.
Dodane przez ola, w dniu 03.12.2015 r., godz. 13.49
Trybunał Konstytucyjny odmówił odroczenia badania konstytucyjności ustawy o TK, jak chciał PiS. TK zaczął badać sprawę merytorycznie, a wczoraj wybrani "sędziowie", od ktorych w nocy prezydent RP (!) odebrał ślubowanie mogą iśc najwyżej na stołówkę w TK, jak zapowiedziała Nowoczesna
Dodane przez ola, w dniu 03.12.2015 r., godz. 14.19
wyrok TK: trzech sędziów zostało wybranych zgodnie z konstytucją, dwóch nie - zdarzenia, które miały miejsce wczoraj i w nocy, znajdą swój finał 9 grudnia 2015 roku - o ile można zrozumieć postępowanie prezesa ( lat 67 ), ktory nie ma nic do stracenia, to prezydent, właściwie na początku kariery politycznej, już tę karierę zakończył ( nawet własna uczelnia wskazywała prezydentowi rozwiazanie! )- jednym słowem: krok po kroku we właściwą stronę...
Ściek
Dodane przez Pies, w dniu 03.12.2015 r., godz. 14.57
Rynsztok należy nazywać PO imieniu i właśnie to zrobiłem. Mnie POprawność POlityczna nie obowiązuje. Podtrzymuję swoje stanowisko i dodaję: rynsztok, który ograniczył swobody obywatelskie jak nikt przedtem, poza komuną, krzyczy "komuna wróciła". Przewrotne co?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.12.2015 r., godz. 15.46
No to cacy! Trybunał orzekł ostatecznie i nieodwołalnie, że trzech sędziów zostało wybranych prawidłowo i legalnie przez poprzedni sejm. Duda (nazywany przez część społeczeństwa prezydentem) będzie chyba musiał ponieść teraz konsekwencje swojej służalczości wobec prezesa. Ja widzę jedynie takie rozwiązanie, że będzie płacił ze swojej pensji tym trzem zamozwańcom, których w nocy powyświęcał, a którzy będą teraz jedynie na etacie (stołówka, ubrania robocze, godziny) bez możliwości orzekania, bez prawa głosu. Może niech Głowacki i reszta robią na ich pensje zrzutę?
Dodane przez KOD, w dniu 03.12.2015 r., godz. 15.56
Czy potrzebny jest nam jeszcze do czegoś ten komunistyczny twór TK? Dosyć już kompromitacji z jego udziałem.
Dodane przez Lexponaszejstronie, w dniu 03.12.2015 r., godz. 16.12
Nie, proszę pana. Powiem najprościej jak potrafię, żeby nawet dziecko zrozumiało. Trybunał Konstytucyjny uznał, ze PO postąpiło źle, a my nie będziemy tego występku dzielić na część zgodną i niezgodną. Wywaliliśmy ją do kosza w całości, aby nie zakażała zdrowej tkanki. Mamy większość i to ostatecznie od jej woli zależy uznanie orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego za zasadne lub nie. Ile zajmie ci abyś to pojął?
PO złamało konstytucję a TK milczał? W czyim interesie działał?
Dodane przez TD, w dniu 03.12.2015 r., godz. 16.21
Trybunał potwierdził, że została złamana konstytucja i przez wiele miesięcy TK to przyjmował, nie reagował. Wielu będzie uważało, że to jest kompromitacja Trybunału
Zrzutkę na czyją pensję?
Dodane przez TD, w dniu 03.12.2015 r., godz. 16.24
Po drugie wybór pięciu sędziów TK, który został dokonany w środę przez Sejm, nie dotyczy tej (dzisiejszej, czwartkowej) decyzji TK, bo to jest decyzja dotycząca historii.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 03.12.2015 r., godz. 17.00
Macie większość, ale za chwilę możecie jej nie mieć. Ile zajmie ci żebyś to pojął?
Dodane przez ola, w dniu 03.12.2015 r., godz. 17.00
profesor Jan Zimmermann, z Wydziału Prawa i Administracji UJ, promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy stwiedza: prezydent złamał Konstytucję trzy razy - czy w dzisiejszym orędziu do narodu o godz. 20.00 będzie brnąć dalej? Posłuchamy, zobaczymy...
Dodane przez ola, w dniu 03.12.2015 r., godz. 17.54
do TD - sprostowanie: podczas wizyty w Chinach, zaden z towarzyszących mu b. licznie przedsiebiorców ( 80 osób ) nie podpisał żadnego kontraktu z Chinami; Polska rozmawiała o uczestnictwie naszego kraju w chinskim projekcie bankowo-inwestycyjnym AIIB, ktory to ban jest altenatywa m.in. dla Miedzynarodowego Funduszu Walutowego, prezydent spotkał się z jednym prezydentem, z Chin, spotkanie odywało się na szczycie premierów i nizej i Andrzej Duda był tam jedyny. P.S. to, że dzisiejsza decyzja TK nie dotyczy wydarzeń ze środy i nocy, to nawet dziecko wie
Dodane przez Anonim, w dniu 03.12.2015 r., godz. 19.23
Mamy więc rządy bolszewików, tak przynajmniej przyznaje obywatel o nicku Lexponaszejstronie. Oni też uważali skoro ich jest więcej (bolsze) to im podlega każda sfera życia w państwie, a w szczególności sądy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.12.2015 r., godz. 19.41
Słuchałem właśnie bardzo ciekawego i obszernego wywiadu z wiceministrem kultury, panią Magdaleną Gawin w radiowej dwójce. Warto zapoznać się z planami nowej władzy w obszarze kultury. Dotyczą zarówno polityki historycznej, jak i ochrony dziedzictwa narodowego - zarówno materialnych jak i niematerialnych składników. Najciekawsze jednak było to, że dziennikarka prowadząca rozmowę robiła to bardzo kulturalnie. Można się z wywiadu było na prawdę dużo dowiedzieć. To miłe, że są jeszcze kulturalni dziennikarze. Choć trzeba też powiedzieć, że jest ich niestety mało. Ale to będzie się niewątpliwie zmieniać. Myślę, że po początkowych burzach, brutalnych atakach na nową władzę dość szybko okaże się, że ta prymitywna metoda nie skutkuje. Towarzysze i funkcjonariusze poprzebierani za dziennikarzy sami zorientują się, jak bardzo się ośmieszają.Choć zapewne niektórzy już do końa życia będą powtarzać swoje bełkoty. Ale jedynie do lustra.
Dodane przez Kaliope, w dniu 03.12.2015 r., godz. 20.19
olu, ziarno zostało zasiane. Efekty poznamy po owocach. Wszystko wymaga czasu, a stosunki z Chinami najpierw należy naprawić. Prezydent Duda zrobił ku temu pierwszy krok. Dlaczego naprawić? Zadaj sobie ten trud i spróbuj dojść do tego samodzielnie. Masz zadanie domowe.
Dodane przez Anonim, w dniu 03.12.2015 r., godz. 20.31
Zamach smoleński wina Tuska i PO PSL nie ma wicemarszałka wina Tuska i PO PSL nie ma przedstawiciela w komisji ds. służb specjalnych wina Tuska i PO Prezydent ułaskawia jeszcze nie skazanego a już ułaskawionego i robi z niego super ministra wina Tuska i PO Prezydent łamie konstytucje i nie przyjmuje przysięgi sędziów TK wina Tuska i PO Sejm przyjmuje dziwaczne i nieprawomocne uchwał w sprawie wygaśnięcia mandatu wybranych sędziów TK i wybiera swoich kupli z boiska na nowych sędziów a Duda przyklepuje to zgodnie z rozkazami prezesa w nocy po północy wina Tuska i PO Pis przymierza się do całkowitego zawłaszczenia telewizji publicznej wina Tuska i PO.... Wszystko wina PO nawet autostrady, nowe drogi, obwodnice, stadiony ,itd bo na pewno przy okazji nakradli i poza tym Pis nie może się wykazać, bo na pewno zrobiłby to lepiej taniej i uczciwiej i bez przekrętów nad czym czuwał by super uczciwy prezes(FOZZ, Telegraf, Srebrna, Fundacja Solidarność, SKOKI)i ojciec Tadeusz( co tam cegiełki na Stocznie Gdańską -na pewno ukradło je PO
Dodane przez EkoGroszek, w dniu 03.12.2015 r., godz. 21.17
Napij się więc tego WINA Tuska :))) Na zdrowie!
do Anonima z 20.31
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 03.12.2015 r., godz. 22.10
Donald Tusk to dziś niestety zachodzące słońce Peru. Skoro nawet na portalu wp.pl spotkałem bardzo obszerny krytyczny materiał zarówno o braku wizji działania, licznych zaniedbaniach, słabej znajomości języków obcych i generalnie słabym odbiorze jego persony po roku urzędowania w Brukseli to musi być z nim bardzo źle. Z wysokim prawdopodobieństwem w przyśpieszonym terminie skończy "karierę" jako urzędnik UE. Jego powrót do "tenkraja" będzie najprawdopodobniej bardzo smutny. Platforma dołuje. Czy za 1,5 roku będzie w ogóle istnieć ? Jeżeli już to w szczątkowej formie. Czy Petru zechce go wziąć na jakiegoś doradcę d/s socjalnych, albo III wiceprezesa Nowoczesnej ? Bardzo wątpliwe. Chociaż tak na prawdę, jak to pisała ola i tak nieźle się ustawił. Może więc śmiać się do końca życia z polskiego ciemnogrodu, który będzie jeszcze długo spłacał pożyczki zaciągnięte za tuskowych rządów.
Tak to jest Eychler, jak cała swoją wiedzę o życiu opiera się na Gazecie Wyborczej...
Dodane przez J. Wojciechowski, w dniu 03.12.2015 r., godz. 22.56
"Wybór sędziego TK, wybór marszałka Sejmu, prezesa NIK, prezesa NBP-u, Rzecznika Praw Obywatelskich czy kogo tam jeszcze, to są akty indywidualne, nie akty normatywne i jako takie nie podlegają kontroli Trybunału. Nie ma zatem żadnych podstaw sądzić, że dzisiejsze orzeczenie cokolwiek zmienia w sprawie wyboru nowych pięciu sędziów. Ono nic nie zmienia, w tej sprawie Sejm jest całkowicie suwerenny. Unieważnił wybór z października, wybrał pięciu nowych sędziów i nie ma od tego odwołania!" A bredziłeś Eychler: "Ja widzę jedynie takie rozwiązanie, że będzie płacił ze swojej pensji tym trzem zamozwańcom, których w nocy powyświęcał, a którzy będą teraz jedynie na etacie (stołówka, ubrania robocze, godziny) bez możliwości orzekania, bez prawa głosu. Może niech Głowacki i reszta robią na ich pensje zrzutę?" Nie kompromituj się.
do Anonima z godz. 20.31
Dodane przez Anonim, w dniu 03.12.2015 r., godz. 23.06
Nie przeginaj pały! FOZZ - to była afera PZPR/SLD. Telegraf - to niby afera, afera której nigdy nie było bo została od początku "uszyta" przez tajne służby już w III RP. Kompromitacja na całego. Jeśli zaś mówisz SKOKI to rozumiem, że chodzi ci o te SKOKI, które upadły i tak jakoś się składa, że akurat własnie te były zarządzane przez dziwnych panów z przeszłoscią w WSI, powiązanych z PO. O aferze Rydzyka już nie mogę słuchać bo jest jak yeti. Wielu wie a raczej wierzy, że była tylko jakoś nikt jej istnienia nie potrafi udowodnić. W temacie pozostałych "afer" nie chce mi się już polemizować.
Dodane przez gs, w dniu 03.12.2015 r., godz. 23.20
Krok po kroku w niewłaściwą stronę. Nowa władza nie zdobyła, ale jeszcze zdobywa coraz to nowe obszary władzy. Należy „pogratulować” sposobu w jaki to robi. Jeszcze żadna nowa władza w ten sposób tego nie robiła. No ale zawsze musi być ten pierwszy raz. Przytacza Pan słowa Ministra rządu PO o istnieniu państwa polskiego tylko teoretycznie. Jednak czasami się Pan z nimi zgadza :-). To po pierwsze. Po drugie, czy istnienie teoretyczne, to te autostrady, obwodnice, drogi ekspresowe, inwestycje w budownictwo mieszkaniowe i nie tylko? Wolny rynek mamy, a to powoduje, że każda firma nawet zagraniczna może u nas prowadzić działalność. Jak każda firma, musi przynosić dochody. Jeżeli są dochody to są/powinny być i zyski. Dla kogo są te zyski? Otóż da właścicieli. Z tym się Pan chyba zgodzi. Uważa Pan, że komu się należą? Narodowi polskiemu? Wg mnie jest to zachowanie zupełnie normalne. Na tym przecież polega wolny rynek. Przecież nikt nie zabrania nam zakładać firmy zagranicą. Co robią Polacy zagranicą? Pracują i co robią z zyskami (zarobionymi pieniędzmi)? Przywożą do Polski. Czy to nie jest wyprowadzanie miliardów funtów czy innych walut? Polskie firmy kupują firmy zagraniczne i zyski także kierowane są do właścicieli czyli Polaków. Działa to w obie strony. Doprowadzanie polskich sił zbrojnych do stanu zapaści? Przecież ilość PKB jest narzucana przez NATO. Mamy wydawać więcej? Z czego? Podatki podnieść? Jeszcze obciążyć ludzi? Górnictwo. Wystarczy zlikwidować przywileje to pieniądze się znajdą. Druga kadencja będzie możliwa, ale mało prawdopodobna. No chyba, że uchwałą sobie przedłużą kadencję. Przecież mają większość. Wszystko mogą. Nawet dowolnie interpretować prawo. Owszem, ekipa gospodarcza jest interesująca, ale nie oni decydują. Decyduje jedna osoba i wszyscy wiemy kto to jest. Zatem wg mnie to są tylko wykonawcy woli. Nie mają mocy decyzyjnej. Ale zobaczymy. Także będę to obserwował. Z tymi zadaniami na miarę Władysława Grabskiego to przesada, ale wolno Panu. Oby tak jak Pan pisze zmiany wprowadzane przez rząd faktycznie zachęcały do inwestycji. Na razie jednak to tylko teoria. Dokładnie jak stan państwa polskiego :-). Podatek bankowy oraz od sklepów. Będę powtarzał ciągle, że i tak my za to zapłacimy. Przykre, że znaczna ilość ludzi tego nie widzi. Wg mnie najważniejsze to „dokopać” bankom i hipermarketom. A dlaczego? Bo są za bogaci. A często Polak to zazdrośnik i nie lubi, gdy ktoś ma lepiej niż on. A że on to niewykształcony leń to już nie ważne. 500 zł na dziecko. Miało być 500 na dziecko dla każdego. Teraz jednak nie dla każdego. Tutaj potwierdza się to co napisałem wcześniej. Ludzie to kupili. Jak widać nie chce się pracować. Lepiej zrobić dziecko i dostać 500zł. Łatwo i jednocześnie przyjemnie. PiS wiedział do kogo dotrzeć. To będzie 500zł na tzw. „flaszkę”. Krytykuje się kraje, gdzie jest wysoki socjal, że przyciąga imigrantów. A u nas to samo się zaczyna dziać. Najgorsze wg mnie to dawać pieniądze za darmo. Przy okazji zlikwidują in vitro pozbawiając wielu ludzi możliwości posiadania dziecka. W jakich rodzinach jest aktualnie najwięcej dzieci? Także w rodzinach patologicznych, gdzie jest przemoc, alkohol. I to tam będą rodzić się dzieci. Tam też będą szły pieniądze. Na pewno nie spowoduje to zmiany mentalności tych ludzi. Nadal będą kombinować co robić, aby nic nie robić, a mieć pieniądze. No to zrobię dziecko i będzie kasa. Teraz trochę nie w temacie, ale chciałbym odnieść się do aktualnych wydarzeń. Sprawa TK. Nie pamiętam, aby kiedyś w miesiąc po przejęciu władzy już były protesty. Zjednoczona Prawica jednak potrafi. Tak narzekają na PO-PSL, że w czerwcu zrobili zamach na TK, a sami robią to samo. Często słyszę, że PiS odnosi się do zachowań PO-PSL, które krytykuje, ale dokładnie tak samo postępuje. Tego nie rozumiem. Jak można coś krytykować i w ten sam sposób postępować? Wg mnie jeżeli coś mi się nie podoba to tego nie powielam. Dlaczego Sejm wybrał 5 członków TK zamiast 2? Przecież tych 3, którzy wybrani zostali, ponieważ kończyła się im kadencja, zostali wybrani zgodnie z Konstytucją. Mogli przecież zaskarżyć to do TK, poczekać na wyrok i wybrać sobie 2 sędziów. Jednak się to nie stało. Sposób w jaki zostało to zrobione był fatalny. Nocne zaprzysiężenie sędziów. Bez komentarza. Aby tylko wyrobić się przed ogłoszeniem wyroku przez TK. To się zemści. Dziwię się, że ludzie ze Zjednoczonej Prawicy tego nie widzą. Uważają, że będą rządzić wiecznie? Kto wie? Przecież mogą wszystko teraz. Jednak mam nadzieję, że nie i że przyjdzie czas na rozliczenie.
Dodane przez S., w dniu 03.12.2015 r., godz. 23.48
Afera Rydzyka polegała na Geotermii, którą chcieli smutni panowie z PO i PSL ukatrupić. Na szczęście się nie udało i to właśnie ściek nazywa aferą Rydzyka.
Ryź kroczy
Dodane przez Ryż, w dniu 04.12.2015 r., godz. 05.23
Jakos temat sukcesow w chinach nie chwycil? To pewnie przez te media glownego scieku. Ale cos i w prawdziwie narodowo katolickiej prasie nic na ten temat. Moze kanclerska glowa uchyli nam rąbka tajemnicy jakie to korzysci na nas spłyną? No oczywiscie oprocz tego ze chinczycy beda szybiej i taniej sprowadzali do nas swoje towary, dzieki czemu jak rozumiem Kanclerska Gloweę jeszcze szybciej bedziemy sie rozwijac i bogacic majac te 500 zlotych
nawet GW-a napisała!! "Nie tym tonem"
Dodane przez paszczur, w dniu 04.12.2015 r., godz. 08.23
Atmosfera staje się nieznośna. Jeśli Kaczyński jest faszystą, PiS dąży do totalitaryzmu, jeśli rządzą nami brunatne koszule, to należałoby w obronie demokracji zawiązać zbrojny spisek i zacząć strzelać.Byłaby to naturalna konsekwencja wielkich słów, których nadużywamy.Po miesiącu rządów Kaczyńskiego wyprztykaliśmy się już chyba ze wszystkiego. Faszyzm. Było. Koniec demokracji. Było. Zamach stanu. Było. Ciekawi mnie, co Włodzimierz Cimoszewicz wygłosi za pół roku, skoro już na starcie obłożył PiS "ustawami norymberskimi". I czy ktokolwiek wtedy Cimoszewicza usłyszy?Psucie państwa i erozja demokracji postępowały. przepychanie ustaw kolanem, unikanie konsultacji społecznych, traktowanie TVP jak prywatny folwark. Przez ostatnie trzy lata żyliśmy w kraju, w którym nie toczył się dialog społeczny, bo rząd lekceważył partnerów z komisji trójstronnej.................................dodam tylko Zamachu to dokonuje opozycja na rządzących, nie przypominam sobie odwrotnej sytuacji w historii............druga uwaga - jak długo jeszcze "programy informacyjne " TVP o własnym kraju, jego rządzie i prezydencie będą przypominały "programy informacyjne " Korei Północnej o Korei Południowej??? ................druga strona medalu jest taka , że wreszcie we wszystkich mendiach mamy normalność, jak na całym świecie- sprawdzają szadzących, a nie jak przez ostatnie 8 lat waliły jak oszalałe w opozycję
Dodane przez ola, w dniu 04.12.2015 r., godz. 09.03
do J. Wojciechowski - oczywiście, że wyrok TK, organu który stoi na straży Konstytucji i tylko jako jedyny, zgodnie z obowiązującą Konstytucją ma prawo to robić, może nic nie zmienić, bo poczynając od obecnych: prezydenta, poprzez premiera, prezesa do wszystkich ich zwolenników, wszyscy łamią Konstytucję, i już. Siłą nic się nie zrobi, najwyżej rewolucję, czego raczej nie chce nikt, no może prezes. Natomiast z tego "praworządnego towarzystwa", prezydent może zostać postawiony pod Trybunał Stanu. Prawdziwy "kocioł" to się zacznie po ogłoszeniu wyroku TK w dniu 9. 12.2015 roku. Panie Głowacki, rozczula mnie pana troska o los Tuska, jednak serce pan ma, ale Bruksela daleko, coraz dalej a nam tutaj potrzeba mędrców. P.S. tak drogiego euro w tym roku nie było - mamy rekord!
"Jeszcze żadna nowa władza w ten sposób tego nie robiła."
Dodane przez AntyBox, w dniu 04.12.2015 r., godz. 10.08
A co stało się w czerwcu? Jest pan, jak ten pana pseudonim "GS" Gminna Spółdzielnia (SamoPOmoc Chłopska). Milioner Petru nawołuje do wyjścia na ulicę, robi już pan listę chętnych?
Dodane przez AntyBox, w dniu 04.12.2015 r., godz. 10.20
...poczynając od obecnych: prezydenta, poprzez premiera, prezesa do wszystkich ich zwolenników, wszyscy łamią Konstytucję, i już... A o czerwcu zapomniałaś? Pamięć wybiórcza (mniej GWna czytaj) Rewolucji jednak chce, zachęcając do wyjścia na ulicę POmiot, milioner Petru. Ale co on może z garstką lemingów, którzy nie wytrzymają 2 dni bez ciepłej wody a idzie zima. POtrzeba mędrców POwiadasz? Zgłoś się do Bolesława Wałęsy... Złotówka spada? Kupujmy swoje za swoje.
"ola"
Dodane przez ;), w dniu 04.12.2015 r., godz. 11.53
Mam pełne gacie i wszystko "w Temacie!"
Dodane przez Box, w dniu 04.12.2015 r., godz. 12.22
Antybox robi już najwyraźniej w gacie na samą myśl, że Petru nawołuje do wyjścia na ulicę. A skończy się szybko wasze rządzenie wtedy, tak jak się skończyło rządzenie Janukowycza na Ukrainie. Wam antyboxy, paszczury i inne Głowackie zostanie tylko rola tituszek, ale i to do czasu.
Petru milioner podpala Polskę!
Dodane przez knom, w dniu 04.12.2015 r., godz. 12.50
Wspaniałomyślny szykujesz Polsce scenariusz śmieciu. Jak na Ukrainie! Porównanie godne autora banderowca. Zresztą kto miałby zrobić ten majdan, niemieckie lewackie bojówki, w ramach bratniej pomocy. Gdzie się teraz mieści kawiarnia Krytyki POlitycznej? Rozumiem, że tam będzie skład amunicji i koktajli Mołotowa.
Mecenas Piotr Łukasz Andrzejewski -
Dodane przez Rudy, w dniu 04.12.2015 r., godz. 13.00
- Pracowałem m.in. nad tą konstytucją, byłem jednym z jej twórców, i zastanawialiśmy się jakie kompetencje mamy nadać Trybunałowi Konstytucyjnemu. Był model rosyjski, gdzie TK ma inicjatywę legislacyjną i bierze udział w tworzeniu prawa. Jednocześnie poprzednio był problem czy dać TK prawo wykładni treści prawa. Polski Trybunał Konstytucyjny jest tak usytuowany, że nie ma ani prawa inicjatywy ustawodawczej i nie ma prawa interpretacji prawa. Ma jedynie zadanie, jako instytucja, kontroli zgodności z konstytucją istniejącego i ustanowionego przez kogo innego prawa, ma uprawnienia do punktowania niezgodności przepisów podkonstytucyjnych z konstytucją. Wczoraj Trybunał znacznie przekroczył te kompetencje
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.12.2015 r., godz. 13.37
Polska pali się już od dawna, można powiedzieć, że wcześniej się tliła. Pierwszym podpalaczem był Rydzyk - milioner, oszust i aferzysta. Teraz do niego doszli PAD, Kaczyński i reszta tej swołoczy dolewając oliwy do ognia, grzejąc się przy nim i śpiewając - nigdy nie zagaśnie.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.12.2015 r., godz. 14.14
Ocena (postępowania rządu) zalęży od du..y siedzenia. Tak to do mnie i do wielu Polaków dociera. Szkoda waszego skomlenia, ujadania i kąsania.
Dodane przez Ja też myślałem, że Platini jest czysty i uratuje piłkę., w dniu 04.12.2015 r., godz. 14.27
Nie ma co ekscytować się Petru czy Trybunałem Konstytucyjnym. PiS nadużywa siły ale trochę co niektórym się należy. Jeszcze niedawno za PO-PSL kibola trzymali 3 lata bez zarzutów a tu Bury z 9 zarzutami, oskarżeniem na prawie milion łapówek i ustawiania konkursów w NIK wychodzi na wolność bez kaucji. Jaka tu sprawiedliwość. Sądy są wielce niesprawiedliwe ale TK krzywdy im nie da zrobić. A czy myślicie, że u nas tak przez dwa lata, z wielką determinacją zmieniali plany aby na stadionie były bloki mieszkalne lub apartamenty tylko dla idei ? A czy u nas rozstrzygnęło się w sprawie śmierci Czajkowskiego bo nic nie słychać? Dla mnie to niech czyszczą - sądy, prokuraturę, media publiczne i cwaniaków poprzedniej władzy. Nie z zemsty tylko zgodnie z prawem i zasadami.
Dodane przez hajke, w dniu 04.12.2015 r., godz. 15.07
Trybunał ma uprawnienia do punktowania niezgodności przepisów podkonstytucyjnych z konstytucją. I tego powinien się trzymać, P.S. nie uważacie, że sędziowie TK wyglądają śmiesznie w tych swoich czapeczkach? Szczególnie Rzepliński.
Dodane przez swojak, w dniu 04.12.2015 r., godz. 16.18
Naczelny komuch Wyszkowa, z dziada, pradziada (oraz teścia) pieje z zachwytu nad nowym rządem, który im przywróci socjalizm.
Dodane przez Anonim, w dniu 04.12.2015 r., godz. 16.45
(Ja widzę jedynie takie rozwiązanie, że będzie płacił ze swojej pensji tym trzem zamozwańcom, których w nocy powyświęcał, a którzy będą teraz jedynie na etacie (stołówka, ubrania robocze, godziny) bez możliwości orzekania, bez prawa głosu. Może niech Głowacki i reszta robią na ich pensje zrzutę?) - chyba Pan będzie musiał zrewidować swoje idiotyczne stanowisko Eychler.
Na chłopską logikę!
Dodane przez Paszczur, w dniu 04.12.2015 r., godz. 19.14
wstęp: cieszy zakwalifikowanie przez kogoś tam, na tym forum wspólnie z Antyboxem , Panem Glowackim..... dodałbym paru innych, TD, S...Knom.. rozwiniecie: 1.TK w osobie pana Rzeplińskiego, zastępcy i jeszcze trzeciego tworzy projekt ustawy dla Bronka, Bronek kieruje! 2.Prezes TK feruje w mendiach przyszły wyrok 3. TK uznaje , ze ustawa stworzona przez TK jest niekonstytucyjna! no to "ale o co tu chodzi" 4. Sędzia nie może być sędzią we własnej sprawie 5. TK- jest najwyższą władzą w państwie, ponad Sejmem, rządem , prezydentem! 6.Ta Ustawa daje możliwość odwołania Prezydenta i rozwiązania partii NIEWYGODNYCH dla poprzedników. 7. I o to chodzi! Koryto najważniejsze!
To sie nie mieści w pale, chyba , że ktos ma jak baniak wielki łeb
Dodane przez Paszczur, w dniu 04.12.2015 r., godz. 19.41
Dwa tygodnie przed złożeniem oświadczenia majątkowego Ryszard Petru dokonał rozdzielności majątkowej ze swoją żoną, Małgorzatą Petru - ustalił portal niezalezna.pl. Dzięki tej decyzji lider "Nowoczesnej" nie musi opisywać całego majątku, który jest w posiadaniu małżeństwa Petru. Co do ukrycia ma poseł? 2 grudnia br. na stronach sejmowych ukazały się oświadczenia majątkowe wszystkich posłów. Polacy dowiedzieli się, że bankowiec Ryszard Petru jest milionerem. Może się jednak okazać, że to nie cały majątek szefa Nowoczesnej i jego żony - wszystkiego nie dowiemy siZ danych Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej wynika, że wspólnota majątkowa Ryszarda Petru i jego żony ustała 30 października 2015 r. – czyli pięć dni po wyborach parlamentarnych, a dwa tygodnie przed złożeniem oświadczenia o posiadanym majątku: ę dzięki rozdzielności majątkowej, na jaką zdecydowali się państwo Petru.Rozdzielność majątkowa ustanowiona przed złożeniem oświadczenia majątkowego sprawiła, że Ryszard Petru nie musiał ujawniać majątku, który do 30 października był wspólny z żoną. Zakładając hipotetycznie, poseł mógł przed ustanowieniem rozdzielności przelać pieniądze na konto żony i ustalając rozdzielność, podzielić majątek tak, by pieniądze te stały się własnością żony. ...............bez komentarza.........
Dodane przez ola, w dniu 04.12.2015 r., godz. 19.43
co robiło PO podczas swoich rządow ogólnie wiadomo, bo o tym głównie mówili w kampanii wyborczej kandydaci PiS-u, nieproporcjonalnie długo i nadzwyczaj precyzyjnie, wręcz kompulsywnie, w przeciwieństwie do szczegółów swoich licznych obietnic, natomiast prezydent już nie musi robić nic i tak przeszedł na zawsze do historii - przez pięć lat może oddać się swoim ulubionym zajęciom, np. wycieczkom krajoznawczym, tam gdzie jeszcze nas wpuszczają - jak po tym wszystkim będzie możliwa wizyta głowy państwa, członka Unii Europejskiej w Brukseli?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.12.2015 r., godz. 19.57
Z przyjemnością obserwuję szybkie działania nowych władz. Pan prezydent już złożył propozycję ustawy o obniżeniu wieku emerytalnego. Budżet państwa zakończy w przyszłym roku finansowanie biznesu in vitro. Już od września 6latki nie będą musiały iść do szkoły, a rodzice będą mieli wybór posłać wcześniej , czy nie, czyli spełnione będą oczekiwania wszystkich w tej sprawie. Rząd złożył w sejmie ustawę o wprowadzeniu podatku bankowego - będzie więcej pieniędzy na ważne projekty. Wszystkie te obietnice z kampanii wyborczej są już w trybie realizacyjnym. Inne w trakcie przygotowań. Zjednoczona prawica pracuje pełną parą. To cieszy. Ten ogień zaporowy lewackich mediów, który obserwujemy np. w sprawie Trybunału Konstytucyjnego ma odwrócić uwagę od ważnych działań nowego rządu. Jednocześnie uruchamiane są łże elity dla wsparcia przemysłu pogardy. Wystąpienia i agresywny bełkot takiego pana Zolla, czy Zimermana zdumiewa. W czerwcu bowiem koalicja PO-PSL złamała konstytucję, robiąc skok na TK. W lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku nie było słychać nie tylko oburzenia, czy słów o zagrożeniu demokracji, ale nawet jakiegokolwiek głosu sprzeciwu. I dziś mają czelność pouczać wszystkich ? To już na prawdę dno dna.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 04.12.2015 r., godz. 20.00
Po tak zwanym orędziu PADa widać jasno, że banda, która przejęła władzę w Polsce ma za nic prawo, ma za nic polską Konstytucję.
Dodane przez W mediach mętnego nurtu - Zamach stanu. A tu., w dniu 04.12.2015 r., godz. 20.33
Prezes Trybunału Konstytucyjnego prof. Andrzej Rzepliński przyjął już w siedzibie TK czterech nowych sędziów, którzy w czwartek złożyli ślubowanie przed prezydentem Andrzejem Dudą. Prezes przydzielił im również pokoje do pracy. Informację tę potwierdziła nam rzecznik prasowy Biura Trybunału Konstytucyjnego, Katarzyna Sokolewicz-Hirszel.Prezydent Andrzej Duda odebrał w czwartek ślubowanie od czterech nowo wybranych sędziów Trybunału Konstytucyjnego: Henryka Ciocha, Lecha Morawskiego, Mariusza Muszyńskiego i Piotra Pszczółkowskiego. Sędziowie zostali zaprzysiężeni podczas uroczystości w Pałacu Prezydenckim.Od piątego wybranego przez Sejm sędziego – Julii Przyłębskiej – prezydent odbierze ślubowanie po upływie kadencji sędziego, którego zastąpi ona w TK, a ta upływa 8 grudnia - Zachowana została ciągłość pracy Trybunału – stwierdził prezydent RP, podkreślając równocześnie wagę pluralistycznego charakteru tej instytucji.Mimo wczorajszych sugestii Trybunał uznał pełnoprawność decyzji Sejmu i przyjął do pracy nowych sędziów. Na to wskazywała również wczorajsza wypowiedź sędziego TK Marka Zubika w jednej ze stacji telewizyjnych. - Wskazywanie, kto ma być sędzią i kto jest, nie należy do kompetencji Trybunału Konstytucyjnego - zadeklarował. Jako pierwszy informację o przyjęciu do pracy 4 nowych sędziów podał Mikołaj Wójcik ("Fakt") na Twitterze. Potwierdziliśmy ją w biurze TK.
Dodane przez TD, w dniu 04.12.2015 r., godz. 21.10
Dwa tygodnie przed złożeniem oświadczenia majątkowego Ryszard Petru dokonał rozdzielności majątkowej ze swoją żoną, Małgorzatą Petru. Dzięki tej decyzji lider "Nowoczesnej" nie musi opisywać całego majątku, który jest w posiadaniu małżeństwa Petru. Co do ukrycia ma poseł? Okazuje się, że pomimo podziału swojego majątku z małżonką, Petru jest jednym z najbogatszych posłów. Jego oszczędności to ponad 2 miliony złotych, w tym papiery wartościowe kilku firm, nieruchomości, między innymi niemal 200 metrowy apartament. Petru nie może narzekać także na zarobki, jakie przynosi mu działalność w "Ryszard Petru Consulting" - rocznie prawie 600 tys. zł.
Dodane przez Rudy, w dniu 04.12.2015 r., godz. 21.34
Platforma tak długo skręcała w lewo, aż ją pokręciło. Ci którzy chowali generała Jaruzelskiego z honorami, krzyczą teraz w Sejmie RP "precz z komuną!". Stefan Niesiołowski udziela się w rosyjskim radiu Sputnik a prezydent gdańskiego matecznika Platformy, Adamowicz, skumał się ze starymi komuchami w sprawie wywieszania europejskich flag. Kabaret ! Paweł Adamowicz (zdjęcie) panuje w Gdańsku już piątą kadencję, jak Łukaszenko na Białorusi. W czasie rządów Platformy Adamowicz wzbogacił się o 7 mieszkań, CBA wszczęło śledztwo, ale ponieważ było to CBA Wojtunika co to u Sowy z Bieńkowską pojadał, śledztwo nic nie dało. Teraz CBA ma szansę zacząć normalnie pracować, także nad Adamowiczem.
Eychler- banda, która przejęła władzę w Polsce ma za nic prawo, ma za nic polską Konstytucję.
Dodane przez AntyBox, w dniu 05.12.2015 r., godz. 00.15
Właśnie PiS, a i Kukiz15' chcą tę Konstytucję zmienić. M.in. z tym poszli do wyborów i wygrali. P.s. Co Eychler z twoimi niedosiedziałymi sędziami TK, załatwisz im POsadkę w jakiejś szatni? Dorobią przy okazji małym handelkiem papierosami.
bystry
Dodane przez Doda narodowa, w dniu 05.12.2015 r., godz. 04.44
Rudy, ty jesteś nieodrodnym produktem społecznym swojego klubu. Bystrość umysłu, celność wyciągania wniosków w sposób oczywisty predystynują cię do obięcia ważnej roli prasie czysto rasowo polskiej. Bełkot zamienisz w złoto i też sobie coś kupisz
słów kilka o geniuszu
Dodane przez Jurek, w dniu 05.12.2015 r., godz. 05.00
Wiesz geniuszu o kanclerskiej głowie, piewco sukcesów obecnej władzy? Od wprowadzenia nowych podatków wcale nie musi być więcej pieniędzy. Czy o twe czoło otarła się myśl że oby komuś państwo dało pieniädze, to musi je komuś zabrać. W końcowej fazie takiego procesu i tak płacimy my - konsumenci. Gdyby to było takie proste jak przedstawia to nasz geniusz, to nic tylko podnosić podatki i wydawać, a gospodarka by pędziła. Prawdziwy geniusz, prawie jak ten z Wilkowyj
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.12.2015 r., godz. 05.29
Myślenie, które Pan prezentuje przegrało. Powtarza Pan podstawowe tezy III RP. One się skompromitowały razem z ich autorami - miłośnikami ośmiorniczek i carpaccio z żubra. Przede wszystkim radziłbym Panu nie wchodzić w sprawy wojskowe. Z Pana wypowiedzi wyziera kompletny brak rozeznania w tym temacie. NATO nie określa budżetu MON - to jakaś kompletna bzdura.
krotko i na temat
Dodane przez Paszczur, w dniu 05.12.2015 r., godz. 08.27
Trybunał napisał ustawę,.........następnie w składzie 5 sędziow, a powinno być ich 9, uznał za niekonstytucyjną! upssss.... czyli ostanie orzeczenie jest nieważne, o to chodziło....................to jest węzeł gordyjski, trzeba go rozwiązać tak jak AM ponad 2 ery temu
Dodane przez ola, w dniu 05.12.2015 r., godz. 08.49
Z przyjemnością obserwuję szybkie działania nowych władz - prezydent składając ustawę o obniżeniu wieku emerytalnego nie wspomniał, że z tego powodu emerytury będą mniejsze, sześciolatki nie będą miały obowiazku iść do 1 klasy, natomiast obowiązek (!) uczęszczania do zerówki, plany nałożenia na banki podatku odbiją się czkawką na oprocentowaniu lokat, itp. itd. - to cieszy, wg przysłowia: "zamienił stryjek siekierkę na kijek". Wybrani nowi sędziowie, zaprzysiężeni przez prezydenta, dostali gabinety ale, co dalej z nimi będzie, rozstrzygnie TK 9 grudnia, chyba nikt nie oczekiwał, że sędziowie, profesorowie obecnie zasiadający w TK będą się z nimi bić i barykadować? To już by było dno dna.
Dodane przez Kaliope, w dniu 05.12.2015 r., godz. 09.16
ola, dostałaś zadanie domowe. Chora jesteś? Już dobrze, przekładam odbiór do poniedziałku. Postaraj się maleńka.
Dodane przez ola, w dniu 05.12.2015 r., godz. 10.05
c.d. - tak więc czworo sędziów wybranych przez większość sejmową ma gabinety i możliwość korzystania ze stołówki, natomiast na pewno do 9 grudnia 2015 rku nie będą orzekać - gratulacje!
Dodane przez Iza, w dniu 05.12.2015 r., godz. 12.18
olu, pozwolisz, że włączę się do dyskusji. Piszesz: prezydent składając ustawę o obniżeniu wieku emerytalnego nie wspomniał, że z tego powodu emerytury będą mniejsze. - Nie musiał wspominać, bo wszyscy to doskonale wiemy. Chodzi o wybór, kto zechce iść na taką emeryturę będzie miał do tego prawo. Widzisz różnicę? Dlatego głosowaliśmy na prezydenta Dudę i PiS W sprawie sześciolatków, także spełnione zostały wyborcze obietnice. Państwo Elbanowscy i zaangażowany Ruch Społeczny są zadowoleni, teraz Rodzice będą decydowali kiedy posłać swoje dzieci do szkoły, a nie zmuszani. Oto nam wszystkim chodziło. Widzisz różnicę? Dlatego głosowaliśmy na prezydenta Dudę i PiS. Dalej: plany nałożenia na banki podatku odbiją się czkawką na oprocentowaniu lokat, itp. itd. - Mamy nadzieję, że zmiany oprocentowania będą dotyczyły jego zwiększenia - jeśli chodzi o nasze lokaty i zmniejszenia - jeśli chodzi o kredyty. Wystarczy, że zrobi to pierwszy bank, reszta pójdzie za ciosem. Pamiętając, że i tak mamy największe w Europie obciążenia bankowe. To tak jak z operatorami telefonii komórkowej. Czy ktoś, jeszcze kilka lat temu wierzył, ze doczekamy się nieograniczonych rozmów tel. w ramach taniego abonamentu? Zdaje się, że to Play pierwszy zrobił ten krok, a z czasem przystosowali się również inni. Można było? Tak samo będzie z bankami, możesz mi wierzyć. Różnicę niebawem poczujesz. Dlatego głosowaliśmy na prezydenta Dudę i PiS. A tym to rozbawiłaś mnie najbardziej: c.d. - tak więc czworo sędziów wybranych przez większość sejmową ma gabinety i możliwość korzystania ze stołówki, natomiast na pewno do 9 grudnia 2015 rku nie będą orzekać - gratulacje! - Do 9 grudnia, czyli do przyszłej środy! Mamy sobotę, jutro niedziela. Świat się może nie zawali jak do 9 grudnia 2015 roku nie będą orzekać. Nowo wybranym sędziom gratuluję! olu, jesteś nazbyt emocjonalna i naiwna jak dziecko, ale lubię poczytać o twoich egzystencjalnych rozterkach, to rodzaj pewnego studium. Pozdrawiam.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 05.12.2015 r., godz. 13.23
W przyszłym tygodniu ma zostać złożony w sejmie projekt zmian mediów publicznych i wg. wiceministra Czabańskiego jest szansa wdrożenia zmian w tym obszarze już od 1 stycznia 2016. Byłoby świetnie !!! To co pokazali w ostatnim czasie niektórzy propagandziści władzy PO - PSL to jakaś kompletna żenada. Lis, Tadla, Lewicka itp. - jest ich wielu. Za nasze pieniądze opluwają Polskę, manipulują, sieją nienawiść. Jest więc szansa, że niedługo to się skończy. Potężne ciosy zaliczy również z pewnością michnikowy koncern medialny. Kończą się bowiem prenumeraty i ogłoszenia z kierunków przeróżnych instytucji rządowych - podstawowe źródło finansowania tych oszustów. Nadchodzą na prawdę lepsze czasy.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2015 r., godz. 13.59
Naprawdę tragedia z tymi sędziami, ciekawe jak zareaguje na to złoty?
Dodane przez Anonim, w dniu 05.12.2015 r., godz. 15.37
Jestem kobietą, mam 55 lat i nie wiem jak będę funkconować za 5 lat, a co dopiero za 12 lat i czy będę zdolna do wykonywania obecnych obowiązków. Pracę mam fizyczną i dzięki obecnemu prawu pracy często muszę pracować po godzinach. Bardzo się cieszę, że będę mogła sama zdecydować, czy mam pracować, czy przejść na emeryturę. Myślę, że i tak nie mogłabym pracować dłużej. Po prostu nie dam rady fizycznie. Jak będę mogła, to pomogę w opiece nad wnuczkani. Kto ma dobrą pracę, będzie mógł sobie pracować. Na moje miejsce przyjdzie ktoś młody, kto nie będzie musiał uciec za granicę, lub siedzieć na dziadowiznie bezrobocia.
Dodane przez ola, w dniu 05.12.2015 r., godz. 16.02
do Iza - miłej lektury i miłego weekendu - niestety nie jestem zwolenniczką dawania pieniędzy za nic, a takie otrzymują czterej posłowie z PiS-u, będąc na etacie w TK bez obowiązku świadczenia pracy - gratuluję szczodrości, mają akurat na święta, a tacy jak ty niech czekają na obiecane "obiecanki" wyborcze,
Dodane przez Kola, w dniu 05.12.2015 r., godz. 17.59
Nie znasz zycia zwykłych ludzi. Nie masz pojęcia o ludzkich problemach.
Dodane przez Wanda, w dniu 05.12.2015 r., godz. 22.04
Panie Olu,jak to jest,ze niezliczoną ilosc afer jaka była za poprzednich rzadow nie rażą pana i nie oburzaja? Wobec tego co dla pana jest dobre? Komentarze pana wyglądają tak jak by pociąg dalekobiezny dopiero ruszył,a pan juz bez podstaw prorokuje ze napewno bedzie złe jechał i na pewno nie dojedzie. Wspolczuje pesymizmu i notorycznego stresu z wywiazywania sie z polecen.
Lęk przed odpowiedzialnością karną i cywilną
Dodane przez Lexponaszejstronie, w dniu 05.12.2015 r., godz. 22.50
Lęk przed odpowiedzialnością karną i cywilną w razie zwycięstwa PIS-u sprawił, że establiszment III RP doszczętnie się skompromitował próbując dyktaturą zastąpić demokratyczne wybory. Bo do tego sprowadzała się istota czerwcowego zamachu stanu koalicji PO-PSL, przyznającego Trybunałowi Konstytucyjnemu pozakonstytucyjne uprawnienia do zawieszania Prezydenta RP. Gdyż takie kompetencje TK - niezgodne nie tylko z konstytucją III RP, ale i ze Statutem Rady Europy - stawiają Trybunał ponad Suwerenem, jakim w demokracji jest wola większości obywateli - bo zamachowcy (za wiedzą i zgodą Trybunału) obdarowali jego sędziów prawem anulowania demokratycznych wyborów Narodu. Tak funkcjonują dyktatury - stąd ten jazgot, byleby do Polaków nie dotarła prawda o zamachu. W ten sposób Trybunał stał się kolejnym skrajnie upolitycznionym organem państwowym, opowiadając się po stronie jednej opcji politycznej (bo krok ten był wymierzony w A. Dudę), a cała tamta czerwcowa nowelizacja (m.in. dająca możliwość przyśpieszonego wyboru owych sędziów Trybunału, o których nominacje toczy się obecny spór) - powinna od razu trafić do kosza, w ogóle nie nabierając mocy prawnej. A wszyscy zamachowcy winni jak najszybciej trafić przed Trybunał Stanu
Zygmunt Wrzodak VS prof. Rzepliński 2005 r.!!! Ważne !!!
Dodane przez TD, w dniu 05.12.2015 r., godz. 23.10
W 2005 r. poseł Zygmunt Wrzodak podczas swojego sejmowego wystąpienia zadał prof. Rzeplińskiemu pytanie, które do dzisiaj pozostaje bez odpowiedzi. Oto stenogram tego wystąpienia. Sejm, 4 kadencja, 107 posiedzenie (stenogram str. 329) , 3 dzień (07.07.2005) 28 punkt porządku dziennego: Powołanie Rzecznika Praw Obywatelskich (druki nr 4208 i 4257). Poseł Zygmunt Wrzodak: Dziękuję, panie marszałku. Wysoka Izbo! Chciałbym poprosić posłów wnioskodawców, którzy wnoszą o powołanie na rzecznika praw obywatelskich pana prof. Rzeplińskiego, żeby coś powiedzieli o jego przeszłości politycznej, bo od strony zawodowej ja go znam dość dobrze. Ale czy prawdą jest, że do 1982 r. był sekretarzem POP na Uniwersytecie Warszawskim? I od kiedy był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej? Po drugie, jak się odnosi poseł wnioskodawca do wypowiedzi pana profesora z 2001 r., że on ma żal do władz komunistycznych z lat 1944-1950, że tylko dziesięciu Polaków zostało skazanych za tzw. mord w Jedwabnem, a powinno być skazanych przynajmniej stu? Na jakiej biografii, na jakiej historii, na jakich informacjach opiera taką dziwną opinię pan Rzepliński? I rzecz najważniejsza: otóż gdzieś na początku roku 1990 ówczesny pułkownik SB pan Pietruszka poprosił, żeby mógł się wyspowiadać przed prokuratorem krajowym. Spisano na tę okoliczność odpowiedni dokument w obecności pana Rzeplińskiego i nieżyjącego już pana Nowickiego. Pan płk Pietruszka pokazuje cały mechanizm zabójstwa księdza Jerzego Popiełuszki. Pan płk Pietruszka mówi, kto z MSW zlecił zamordowanie i zamordował Piotra Bartoszcze. To przesłuchanie było w obecności pana Rzeplińskiego. Co zrobił z tą informacją pan prof. Rzepliński? Następnie pan Rzepliński, słuchając wypowiedzi pana płk. Pietruszki, który mówił wprost, że generał Kiszczak kazał mu poddać się uwięzieniu, ponieważ on musi chronić pana gen. Jaruzelskiego i pana Kiszczaka. Pan Pietruszka zgodził się na więzienie, bo sąd był w tym momencie ustawiony i prokuratura ustawiona. I rzeczywiście taki wyrok, jaki ustawili przed rozprawą, dostał pan Pietruszka. Pan generał Kiszczak obiecał panu płk. Pietruszce stopień generała po wyjściu z więzienia. Myślę, że tę informację posiada pan prof. Rzepliński. Pan prof. Rzepliński pod tymi zeznaniami pana esbeka Pietruszki podpisał się i te dokumenty są w Ministerstwie Sprawiedliwości. Zetknąłem się z nimi w tym roku. To są dla mnie informacje szokujące, bo pan Pietruszka wprost pokazuje, kto zamordował i kto zlecił zabójstwo Piotra Bartoszcze, jak również w jaki sposób miał być zamordowany biskup Gulbinowicz i wiele innych osób w latach osiemdziesiątych. To są zeznania złożone w obecności pana prof. Rzeplińskiego. I pan prof. Rzepliński podpisuje się pod tym protokołem - podkreślam to. Co zrobił pan prof. Rzepliński z tą informacją od 1990 r.? Dziękuję bardzo. (Oklaski)
Dodane przez ola, w dniu 06.12.2015 r., godz. 09.24
do Wanda - niejednokrotnie pisałam o tym, że PO popełniło wiele błędów, nie kryjąc też, że z tego powodu nie wezmę udziału w wyborach ( nie wzięłam ) - w tekstach, które piszę nie używam inwektyw, epitetów, nikogo nie obrażam, staram się nie oceniać - przedstawiam dostępne mi fakty oraz własne opinie, tych faktów dotyczące - które wpisy i sformułowania wskazują na pesymizm i notoryczny stres? przyznaję, że jestem pragmatyczką i z tego "co za oknem" widzę podstawy, jak ułoży się przyszłość kraju - takie słowa powtarzane przez premier czy prezydenta jak: ufam, wierzę, mam nadzieję, zrobimy wszystko, nie wystarczą, potrzebuję działań, a te jakie są, każdy widzi. P.S. Zazdroszczę optymizmu i notorycznego zadowolenia z dzisiejszej rzeczywistości
Dodane przez Jątek, w dniu 06.12.2015 r., godz. 09.55
Dobry przykład z tymi operatorami telefonii komórkowej. Wszędzie tam gdzie jest duży zarobek, ale i konkurencja, musi dojść do podobnych decyzji. Dopóki mogli ciągnęli kasę wszyscy równo i nikt się nie wychylał do momentu wejścia na rynek Pleya. Ten operator nie wiedział, że nie wolno obniżać i obniżył usługi. Inni tracąc klientów poszli w jego ślady. I w przypadku banków wystarczy jeden, który uzna podobnie. Może to być np. PKO NBP. A dziś od rana milioner oligarcha majdaniarz Petru ostrzega przez opodatkowaniem banków! Lokaj na ich usługach.
Dodane przez jk, w dniu 06.12.2015 r., godz. 09.57
I czym tu się podniecać? Za dwa lata się okaże. Wszyscy będą mieli prawicy dosyć i przyjdzie czas na znowu na zmiany.
jks
Dodane przez Pies, w dniu 06.12.2015 r., godz. 10.38
POstkomuny nie mieli dosyć przez 6 lat, a prawicy dajesz tylko 2 lata :( jaki pesymista. Może Viagry na POdniecenie :)
Dodane przez A!, w dniu 06.12.2015 r., godz. 10.49
Dzisiejsza rzeczywistość nie jest wynikiem rządów PiS, ale nierządów PO-PSL. Nikt chyba, poza korytowcami którzy się jeszcze jego trzymają, nie jest zadowolony z sytuacji. Jednak wyraźnie widać, że sprawy idą w dobrym kierunku. Tak olu, Ty nie potrafisz pogodzić się z porażką. Podaj przykład swojego zaangażowania, kiedy błąd za błędem popełniała koalicja PO-PSL. Produkowałaś się już na różnych forach, tylko jakoś nie przypominam sobie żadnej konkretnej krytyki rządu z Twojej strony. Proszę o podanie przykładów. Mało tego, broniłaś Komorowskiego jak ojca opatrznościowego.
do TD
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.12.2015 r., godz. 12.23
Informacja w sprawie pana Rzeplińskiego, jego PZPRowskich korzeni i jego uczestniczeniu w przesłuchaniu Pietruszki jest bardzo istotna. Pokazuje jak wysoko sięgają macki komunistycznego systemu po 25 latach naszej pseudowolności. Poprzednie rządy PO-PSL ten chorobliwy stan państwa polskiego utrwaliły i jeszcze pogłębiły. Koresponduje to również z tezami, które stawiał pan Wojciech Sumliński na spotkaniach organizowanych przez Klub Gazety Polskiej w bibliotece, a później we Włodkowicu. Pan Sumliński jest autorem książki o morderstwie księdza Jerzego i zacieraniu śladów w III RP, prowadzących do zleceniodawców tego mordu. Mówił o tym obszernie na spotkaniu w bibliotece w styczniu tego roku. Pan Sumliński jest autorem kolejnej ciekawej publikacji o związkach postkomunistycznej mafii z pseudoelitami III RP wydanej niedawno, zdaje się, że pod koniec października tego roku. Z pewnością zaprosimy tego autora po raz kolejny do Wyszkowa. Być może wątek pana Rzeplińskiego będzie mógł być wówczas szerzej omówiony na spotkaniu.
Dodane przez gs, w dniu 06.12.2015 r., godz. 13.08
"Zachodzące słońce Peru"? Przykre jest to, że są ludzie, którym brakuje odrobinę tolerancji w stosunku do innych. Dlaczego nie śmieje się Pan z wizyty Prezydenta A. Dudy na Chińskim Murze? Prześmiesznie przecież wyglądały jego próby utrzymania się na zalodzonym murze. Czy jego wizyta była udana, to okaże się w przyszłości w ewentualnych inwestycjach. Teraz za wcześnie, aby to oceniać. I jeszcze raz wspomnę. Wyzywacie Polaków od postkomunistów, gardzicie nimi, ale gdy Prezydent jedzie do Chin, gdzie aktualnie jeszcze jest komunizm i spotyka się z komunistami to wszystko jest w porządku. Może dlatego, że chiński komunista ma worek pieniędzy, a ten Polski nie miał? Wracając do tematu, uważam, że rządy PiS i jego "przystawek" skończą się tak szybko jak poprzednio. Żaden normalny Polak tego długo nie wytrzyma. Chyba, że tak jak wspomniałem wcześniej, mając większość zacznie dostosowywać prawo do swoich potrzeb, a nie narodu. Oczywiście pod przykrywką, że Naród tak chce i tego oczekuje. Zamach na TK, nie dawanie opozycji głosu, zamach na media. I to w pierwszy miesiąc. I ta wizyta w Radiu Maryja. Ehh, żal na to wszystko patrzeć. Jakie to dla mnie fałszywe, obłudne. No, ale cóż, takich mamy polityków.
Dodane przez ola, w dniu 06.12.2015 r., godz. 13.31
fakty: prezydent złamał Konstytucję ( 3 razy ), PO złamało Konstytucję ( 1 raz ), co zrobiła większość parlamentarna wyniknie z wyroku TK 9 grudnia 2015 roku - nie poniosłam porażki, ponieważ nie wzięłam udziału w wyborach ( demokracja zapewnia prawo głosowania wszystkim uprawnionym, natomiast nie jest to obowiązek ), natomiast jako obywatel czekam na spełnienie obietnic prezydenta i PiS-u: 500 zł na dziecko, obniżenie wieku emerytalnego,, podniesienia do 8 tys. kwoty wolnej od podatku, przewalutowanie kredytów frankowych po kursie z dnia umowy, zwolnienie emerytów z podatku dochodowego, darmowe leki dla seniorów, uratowanie kopalń węgla bez zmniejszenia zatrudnienia i zamykania nierentownych pokładów, wzrost wydatków państwa praktycznie na wszystkie społecznie popularne dziedziny - rolnictwo, naukę, kulturę, edukację, sport, obronność, i inne. Mam prawo do tego, tym bardziej, że prezydent powiedział: " Nie wierzcie, że nie uda się spełnić wszystkich moich obietnic. Ci, którzy mówią inaczej, opowiadają bzdury", jako odpowiedź na zastrzeżenia ekonomistów, że tego nie da się sfinansować. Żaden z polityków PiS-u nie mówi już o zwolnieniu z podatku dochodowego emerytów. Podwyższona kwota wolna od podatku, jeżeli wejdzie, to najwcześniej w 2017 roku. Nie ma mowy o obniżeniu padatku VAT w najblizszym czasie, jeżeli będzie obniżony to od 2017 roku, ale to też nic pewnego. W expose pani premier nie wspomniała już o zniesieniu podatku od kopalń. Tak więc z ponad 50 mld zł - tyle by kosztowały wszystkie obietnice wyborcze pozostało trochę ponad 20 mld zł - zasiłek na dzieci i obniżenie wieku emerytalnego. Dzisiaj jest demostracja "frankowiczów" przed Pałacem Prezydenckim, czy inni też będą sie upominać o spełnienie obietnic, nie wiem. Oczekuję spełnienia obietnic wyborczych i nie jestem rozczarowana obecną władzą, gdyż na nią nie głosowałam. Byłam rozczarowana władzą PO, co dałam wyraz podczas wyborów. Jeżeli A! oczekujesz ode mnie abym rzucała inwektywami i epitetami na przeszłość, to jest to niemożliwe - czekam na wyrok TK z dnia 9.12.2015 roku
Dodane przez Anek, w dniu 06.12.2015 r., godz. 14.38
Ten Rzepliński, to typ, który od początku mi się nie podobał. Nic dobrego się już po nim nie spodziewam.
Dodane przez Iza, w dniu 06.12.2015 r., godz. 17.35
Dobrze ola, każdy ma tu prawo do swoich opinii. Rób swoje, ale nie tłumacz swoich obaw pragmatyzmem, bo jak już ktoś zauważył - twoje obawy dotyczą tylko rządów PiS. Miałaś je zresztą już zanim jeszcze partia ta doszła do władzy. Ja również nie znalazłam żadnego wpisu, w którym atakowałabyś z takim pragmatyzmem PO-PSL. Przejrzałem majowe komentarze, kiedy to PO dokonała przemajstrowania ustawy o TK. Widocznie pragmatyzm zawiódł. CO powiesz na pewna propozycję podjęcia ostrzejszej dyskusji na temat w obszarze tu i teraz Dosłownie tu, czyli o tym co aktualnie dzieje się w Wyszkowie. Moim zdaniem, będzie to bardziej pragmatyczne od kruszenia kopi nad sprawami rządu, na które wpływu wielkiego raczej nie mamy. Porozmawiajmy o tym "co za oknem" (tu i teraz), jak ułożą się, układają się sprawy przyszłości naszej gminy, powiaty, miasta. Ale ty poza atakowaniem Głowackiego, w ogóle nie udzielasz się w sprawach tego co dzieje się za naszym oknem. Co z tym pragmatyzmem? Miasto rżną na potęgę, nie sprzątają ulicznego brudu tylko go rozdmuchują dmuchawami, który w efekcie ląduje nam na oknach domów i samochodów. Dlaczego poza Głowackim nie widzisz w ogóle naszego miasta, czyżby z powodu brudu, który osiadł na twoim oknie. A jedynym twoim oknem na świat stał się telewizor ustawiony na propagandowe mainstreamowe stacje? Wydaje mi się, że świadomie nie angażujesz się w miejscowe sprawy, bo niejednokrotnie musiałabyś potępić tutejsze patologie. Nazwać je po imieniu. Tylko czy spodobałoby się to twemu zleceniodawcy, od którego otrzymałaś zadanie atakować jedynie Głowackiego.
Dodane przez Pragmatyczny, w dniu 06.12.2015 r., godz. 20.12
Będąc pragmatykiem doceniam działania rządu, jego reformy. Podatek bankowy jest świetnym sposobem na podreperowanie budżetu. Nie widzę przeszkód, żeby się nie udało, a przykład z telefonia komórkową jest idealny. Bo jak dany bank się nie przystosuje do mnie, to go sobie zmienię na ten, który będzie mi odpowiadał. Tak 2 lata temu zrobiłem z telefonem, nie przedłużyłem umowy z TMobile, a przeniosłem numer do Play z czego jestem bardzo zadowolony. Play dzięki swojej polityce zyskał w podobny sposób wielu klientów. Mój pragmatyzm podpowiada, że banki nie będą miały innego wyjścia i muszą w końcu zacząć nas Polaków traktować jak pozostałych Europejczyków. Mamy największe obciążenia bankowe na Starym kontynencie. Płacimy najwyższe prowizje od kart kredytowych. Dosyć tego. Bankowiec i milioner Petru szuka głupich do wychodzenia za jego politykę na ulicę? Chyba tylko Eychler i ola są tacy naiwni, by umierać za banki na warszawskim "nowoczesnym" majdanie.
Dodane przez Petru Majdaniarz, w dniu 06.12.2015 r., godz. 20.49
Majdan PETRU: Wy w namiocie, on w Marriottcie!
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2015 r., godz. 00.06
Nawet jeśli coś uda się naprawić w latach 2017, 18, 19 czy 2020 to jest wpisane w zwycięską kadencję. PO 8 lat niszczyła kraj, kto powiedział, że wszystko da się zrobić od ręki? Chyba nie ktoś, kto na PiS nie głosował. A skoro tak, to chyba nie ma prawa rozliczać kogokolwiek. Olę poproszę o cytaty z podaniem źródła gdzie w przedwyborczych obietnicach padały konkretne deklaracje i daty. Żeby ukrócić jej manipulacje.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.12.2015 r., godz. 08.53
Strach wam zaczyna tyłki ściskać, oj zaczyna. Teraz naród widzi oszustów całkiem nagich. Dziś nikogo nie znam, kto by się przyznawał, że głosował za Dudą, za PISem, wstyd ludziom się przyznać.
Nie mogą przeżyć realizacji obietnic wyborczych
Dodane przez paszczur, w dniu 07.12.2015 r., godz. 09.11
kilku ludzi na tym forum, wzorując się na jedynie słusznych mendiach dostaje amoku widząc , że rząd bedzie realizował swoje obietnice , w przeciwności do PO ,które zaprzeczyło wszystkim swoim obietnicom.............jak można dać ludziom 500 na dziecko? no katastrofa....obniżyć wiek emerytalny- głupota....a już banki i supermarkety opodatkować to ZAMACH, ludzie idzta na ulice , bo bankster Petru straci żrodła dochodu , a za te marne 3,5 mln nie przeżyje kadencji sejmu może żonka pomoże ?
Dodane przez ola, w dniu 07.12.2015 r., godz. 09.32
do Iza - moje poglądy dotyczące rządów PO znajdziesz wyżej (06.12.2015 - 13.31 - ostatni akapit ) ale jeszcze raz powtórzę: jesteśmy państwem z demokracją pośrednią, wybieramy swoich przedstawicieli do rządu, jako naszych reprezentantów, podczas wyborów - nie akceptowałam sposobu rządzenia PO i pamiętam poprzednie rzady PiS, z tego powodu podjęłąm decyzję i nie głosowałam, do czego mam konstytucyjne prawo - zawsze podczas wyborów są tacy, którzy głosują za, przeciw lub nie głosują, ale po wyborach rządzący mają obowiązek tymi grupami zajmować się jednakowo i szanować ich prawa obywatelskie ( polecam lekturę Konstytucji ). Felieton autorstwa pana Głowackiego dotyczy spraw państwa ( nie powiatu wyszkowskiego ) w związku z tym odnoszę się do zawartych w nim problemów, przedstawionych przed autora - trudno żebym w tym miejscu pisała np. o fizyce kwantowej czy nagrodzie Nobla z literatury, a nie pisała natomiast o obietnicach wyborczych? P.S. w którym z moich wpisów jest atak na pana Głowackiego? Jak zauważyłam pan Głowacki przeważnie podejmuje ze mną polemikę i ani z jego strony ( w stosunku do mojej osoby ) ani mojej nie widzę agresji. Proszę napisać felieton o tym co dzieje się w naszym powiecie ( trochę więcej niż miasto rżną na potęgę ) to chętnie zabiorę głos, co niejednokrotnie czyniłam, właśnie nt. czystości. Abyś miała spokojne święta informuję również, że mój "zleceniodawca" wynagradza mnie sowicie.
Dodane przez Kaliope, w dniu 07.12.2015 r., godz. 11.11
Jest wiele artykułów na temat miasta i powiatu, choćby w tej odsłonie, więc masz kiepską wymówkę. Rację mają Ci, którzy mówią, że uczepiłaś się Głowackiego i tematów "za oknem" nie widzisz. Są niewygodne dla twojego zleceniodawcy? No i co z chińskim naszym "problemem", odrobiłaś lekcję?
Dodane przez Boim się, sukcesu, w dniu 07.12.2015 r., godz. 11.15
POczytajcie Eychlera, jest coraz mocniejszy. Cały weekend zbierał się w sobie i wycedził :)))
Przemilczany przez prawicowe media protest frankowiczów
Dodane przez POd włos, w dniu 07.12.2015 r., godz. 11.31
Sami poszkodowani chcieli pomóc w pracach nad ustawą. Opracowali ją sami „frankowicze”, których zespół działa przy, i w porozumieniu z Kancelarią prezydenta Dudy, ale jak mówił jeden inny z przedstawicieli tej grupy osób - projekt napotkał na swej drodze opór, mówiący że może być ona niekonstytucyjna. To z wiadomych względów spotkało się z salwami śmiechu zebranych, mających na uwadze wydarzenia z ostatniego tygodnia, gdy Trybunał Konstytucyjny (TK) był odmieniany przez wszystkie przypadki. Zwróćcie uwagę, że o tym czy nasza ustawa jest niekonstytucyjna, może orzec dopiero TK, podczas wstępnych prac nad ustawą można powiedzieć to o niemal każdym projekcie.
Dodane przez gs, w dniu 07.12.2015 r., godz. 11.37
olu, tak to niestety tutaj jest, że jeżeli napiszesz coś złego na PiS to znaczy, że jesteś z PO. W komentarzach sympatyków PiS merytoryki mało, za to dużo ataków personalnych, wyzwisk.
Dodane przez ola, w dniu 07.12.2015 r., godz. 12.01
do Kaliope - twoje zalecenia co pisać, gdzie i kiedy wpisują sie całkowicie w retorykę i poglądy ministra kultury. P.S. nie rozumiem jak mam się nie odnosić do pana Głowackiego, jeżeli to on (!) jest autorem felietonu?
Dodane przez GS SamoPOmoc Chłopska, w dniu 07.12.2015 r., godz. 12.19
Ale w postach tagowanych gs, merytoryki nie ma wcale. Stek naiwności na poziomie gimnazjalisty. Dla jasności, nie jestem z, ani specjalnym sympatykiem PiS.
Dodane przez Wanda, w dniu 07.12.2015 r., godz. 14.33
Nie trudno domyślić sie,ze Eychler i drugi mężczyzna Ola maja tych samych zleceniodawcow.Przeszli tylko trochę inne szkolenie,Ola jest inteligentniejszy,a Eychler za nic tych cech nie posiada. Chociaż Eychler pasuje do przegranych. Panie Olu,prawda jest taka,ze jest potrzeba jak najszybszego odzyskania mediow i pokazanie prawdziwego obrazu Swiata.Radzilabym obudzić sie z tego koszmaru i rozejrzeć dookola.Sponsoring nie jest dożywotni.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.12.2015 r., godz. 16.25
Wando, a jaki to jest ten wg. ciebie "prawdziwy obraz świata"? wg radia ma Ryja?
Brawo Marek Eychler, prosimy o więcej.
Dodane przez ela, w dniu 07.12.2015 r., godz. 16.55
Tak, radia ma Ryja!
Dodane przez ola, w dniu 07.12.2015 r., godz. 17.01
do Wanda - PiS już poczynił przygotowania do zmian w mediach, w których, zgodnie ze swoimi planami, będzie promował Polskę i edukację historycznę, w zamiarze nie ma przedstawiania reszty świata, a i świat na nas się pomału zamyka - jak w II turze wyborów we Francji wygra Front Narodowy, to pogoni wszystkich obcych, do których i my usilnie staramy się dostać - wg prezesa nasza chata z kraja i "Polski to nie dotyczy", a może to my przestaniemy innych interesować ?
Do Marka Eychlera
Dodane przez Urażona, w dniu 07.12.2015 r., godz. 17.20
Panie Marku, za tego" Ryja" kiedyś odpowiesz i nie będzie Ci do śmiechu . łatwo się nabijać z chrzescijan, to niech Pan wyskoczy z obrażeniem do muzulmanina.tez mam swoje poglądy i racje, ale żeby tak po chamsku się odzywać ?kulturalnemu czlowiekowi nie przystoi! No chyba ze się tej kultury nie posiada?
Torba i nierówna korba
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2015 r., godz. 17.24
i no mig, na poczekaniu, doświadczyłem tego , na kolorowo zakręcę kota ogonem, łatwo mi to przychodzi, jeszcze pofantazjuje do tego. Ten typ tak ma. W przypadku jak komuś się cóś nie podoba postraszę Kim się należy w każdym polu, i na każdym urzędzie , czy to tu, czy tam, czy na prawo, czy na lewo . A co , niech się boją! Taką mam , opracowałem taktykę. A to naprawdę moja wina ? Tak się należy ?Jak one wogóle śmią mieć cóś na przeciw?! I tak naprawdę wszystko rozumiem i nie jestem chamem !
Do urażonej
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 07.12.2015 r., godz. 19.12
Od kiedy to mohery są Chrześcijanami? Mówiąc o sobie Chrześcijanie obrażasz prawdziwych Chrześcijan, którzy nie chcą mieć z wami ani do czynienia, ani do naczynia.! Z Chrześcijaństwem macie tyle wspólnego co krzesło z krzesłem elektrycznym .
Z własnego ogródka
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 07.12.2015 r., godz. 20.02
Ogólnie o polityce, a co powiesz lalko, o wyszkowskiej PO? Dzisiaj z perspektywy czasu się wydaje, że jednak Mróz był jak dotychczas najlepszym z zastępców burmistrza. A psy na nim wieszali. Tę jakościową różnicę widać szczególnie teraz. Zamienił stryjek siekierkę na kijek :) a ludzie zaczynają tęsknić za kimś z jajami.
Dodane przez Do Marka Eychlera, w dniu 07.12.2015 r., godz. 20.45
Wspolczuje panu nie obawia sie,ze ta zajadlosc moze miec przykre konsekwencje zdrowotne,a w tym wieku szczegolnie. W swoich opiniach,dyzurnym pisaniu,przypomina mi nazwisko Snopkiewicza. A kim był ,prosze zapytać swojego ojca,przypuszczam,ze tez go pamięta.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.12.2015 r., godz. 20.48
(...) najlepszym z zastępców burmistrza (...) uczeń przerósł mistrza!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 07.12.2015 r., godz. 20.52
Panie gs. Określenie zachodzące słońce Peru odnosi się do słynnej wizyty ówczesnego premiera Tuska w Peru. Nie ma nic wspólnego ani z tolerancją, ani z jej brakiem. Ciekaw jestem swoją drogą jakie są dziś owoce tej wizyty. Może mnie pan oświeci z wyżyn swojego intelektu. Minęło przecież ładnych kilka lat. Natomiast motyw zachodu jest jak sądzę adekwatny pod każdym względem w stosunku do PO, jak i wielu liderów tej partii. Czy nie dotarły do pana informacje o tym, jak słabo sobie radzi "król Europy" na swoim stanowisku? Jest ich bardzo wiele. Czy sądzi pan, że jest to jedynie czarny pijar ? Przy okazji chciałbym zwrócić pańską uwagę, jak król Europy został potraktowany przez jedno z najbardziej poczytnych i opiniotwórczych niemieckich czasopism "Die Welt". I za co ? Za to, że po prostu śmiał mieć po raz pierwszy własne zdanie w sprawie nielegalnych imigrantów i je głosno wypowiedział ? Jak pan ocenia ten fakt ? Czy uważą pan, że Tusk miał rację?
Do Marka Eychlera
Dodane przez Urażona, w dniu 07.12.2015 r., godz. 21.26
Jest Pan bezczelny! To ze jestem wierząca, nie znaczy, ze jestem starszą dewotka.Zasmuce Pana , ale jestem od Pana dużo młodsza i nie wstydzę się tego, ze jestem chrześcijanką.Nie zna mnie Pan i należy Pan do osob źle oceniających ludzi.Nie jestem złośliwa i nie dokucze Panu, bo to nie w moim guście. Jak mogę coś Panu poradzić, to proszę mocniej uderzyć się w piersi i zrobić rachunek sumuenia.zeby to zrobić nie trzeba być wierzacym, ale moze pomoze zrozumieć jakim się jest typem? Wiecej pokory Panie Marku
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.12.2015 r., godz. 05.16
Dyskusja zbytnio nie wchodzi w tematy gospodarcze, które poruszyłem w felietonie. A niewątpliwie są to sprawy kluczowe i sądząc z wypowiedzi ministrów z tego obszaru ( gospodarka, finanse, infrastruktura, energetyka, cyfryzacja) mamy do czynienia z nowym otwarciem, nowym podejściem i wieloma nowymi pomysłami. Mają one generalnie rozruszać i wzmocnić polskie firmy i spółki skarbu państwa. Idą w kierunku rozwoju i innowacyjności. Niewątpliwie wiceminister Morawiecki, na którym będzie spoczywała główna odpowiedzialność w tym obszarze to ciekawa postać i świetny fachowiec. Warto zapoznać się z tym, co zamierza i jak widzi swoją misję. Jest trochę konkretnych, ciekawych informacji w internecie. Polecam szczególnie wywiad w rzepie i na jednym z portali samorządowych. Czy okaże się kimś na miarę Władysława Grabskiego ? Myślę, że można to będzie ocenić najwcześniej po roku.
konstruktywna dyskusja
Dodane przez jasio małolat, w dniu 08.12.2015 r., godz. 08.20
tu już nie ma co nawet zaglądać i czytać tych wypocin frustratów. Dno, Dno i jeszcze raz dno. Poziom dyskusji sięgnął rynsztoku. Wszyscy są tu siebie warci. Mam nadzieję, że PIS przy okazji "zmian w mediach" wprowadzi odpowiednią cenzurę i co niektórym utnie ogony i za długie języki. Tylko z drugiej strony ......., kto później będzie czytał takie gazetki jak z góry będzie wiadomo co w nich będzie napisane i czyja to jest racja.?;)
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2015 r., godz. 09.12
Zasmucę panią, ale dewotki nie muszą wcale być stare.
Dodane przez ola, w dniu 08.12.2015 r., godz. 09.12
chodzenie do kościoła nie czyni nas chrześcijanami, jak powiedział kiedyś pewien ewangelista:" Spędzanie czasu w kościele czyni z nasz chrześcijan dokładnie tak samo, jak spędzanie czasu w garażu, zamienia nas w samochód" - cechą charakterystyczną prawdziwego chrześcijanina jest miłość do innych i posłuszeństwo wobec Słowa Bożego - ( w Piśmie Świętym na próżno szukać gróźb, zemsty, wygrażania, inwertyw )
17011724
Dodane przez Stenogram prawdę Ci powie, w dniu 08.12.2015 r., godz. 10.20
I po co to? Tracisz instynkt
Dodane przez Urażona, w dniu 08.12.2015 r., godz. 10.47
Widzę, ze dyskusja z niektórymi osobami nie ma sensu.latwo wam przychodzi ocenianie innych i nie przeszkadza wam nawet to, że nie znacie tych ludzi, m.in mnie . nie będę opisywać swojego życiorysu, bo skromność mi na to nie pozwala ale mogłabym dać duże swiadectwo wiary . każdy jest istotą słabą ale po to mamy rozum i wolną wolę, żeby umiejętnie z tego korzystać.jak widać na tym forum nie wszyscy potrafią to robić.
Do Oli
Dodane przez Urazona, w dniu 08.12.2015 r., godz. 12.42
Nie chodzenie do Kościoła i nie przyjmowanie sakramentow sw. nie pozwala się czynić chrzescijaninem.zeby nim być trzeba spełniać te warunki.Nie mówię zeby być w Kościele każdego dnia i robić pokazowki przed ludźmi , bo nawet w wierze musi być umiar i skromność, ale nie można mówić, że chodzenie do kościoła nie czyni nas chrzescijaninami.samo to, ze juz w nim jesteśmy, daje znak wiary.nawet jak jestesmy ułomni, *(a jestesmy)to nikt nie ma prawa zakazać nam do niego chodzić.Kazdy będzie odpowiadał sam za siebie i nie nam oceniać innych, choc wiem, ze to trudne bo sama znam ludzi, którzy mówią jedno, robią drugie a w Kościele nienaganni."kto jest bez grzechu, niech weźmie kamień i rzuci". Każdy ma jakieś słabości .
Dodane przez Pele, w dniu 08.12.2015 r., godz. 13.33
Jasiu, wręcz przeciwnie. My sie tu wszyscy dobrze bawimy. łącznie z olą. I ty nas PiSem straszysz? my się PiSu nie boimy. Głosowaliśmy za nim.
Pogieło was
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2015 r., godz. 14.44
czy co?
Dodane przez Do Eychlera, w dniu 08.12.2015 r., godz. 14.51
Panie Marku w pana wieku wypadałoby trochę zwolnic. Inaczej robi sie smieszne. Wysilki ktore pan czyni piszac tak prostackie komentarze,pozbawione logiki są dowodemy pana problemow. Jezeli piszesz za pieniadze- to przykre,ale do zrozumienia i jest dla ciebie nadzieja. - jeśli tak naprawdę myslisz - nadzieji dla ciebie brak.b
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2015 r., godz. 15.20
Mamy wolność wiary i nikt nie ma żadnego prawa krytykować, ośmieszać. Panie Marku jeśli pan wierzy tylko w mamonę, to pana życie i sprawa. Wara od innych.
Bardzo dobrze
Dodane przez Anonim, w dniu 08.12.2015 r., godz. 15.23
że już się kończy tydzień!
Diagnoza
Dodane przez Paszczur, w dniu 08.12.2015 r., godz. 19.00
Pan Eychler jest notorycznie naj.....ny, czyli po litrze na forum, nie ma innego wytłumaczenia.... ciekawe , czy przestał już bić żonę
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 08.12.2015 r., godz. 19.22
W niedzielę 13 grudnia w Warszawie o 13.00 rusza z pl. Trzech Krzyży w Warszawie manifestacja poparcia dla nowej władzy. Wszystkich wolnych Polaków z Wyszkowa zachęcam do wzięcia w niej udziału. Warszawa blisko, w prosty sposób możemy odpowiedzieć na sowiecki bełkot, manipulacje i kłamstwa, jakie nas zalewają w mediach mętnego nurtu. Masowy udział w demonstracji i porównanie do kilkunastoosobowych pikiet organizowanych przez Petru, Michnika, Urbana, Niesiołowskiego oraz Liska - Chytruska powinien dać coś do myślenia manipulantom.
Dodane przez ola, w dniu 08.12.2015 r., godz. 19.35
każdy ma takie prawo i sprawiedliwość, na jakie zasługuje, czas pokaże nawet nie to, kto miał rację ale czyje będzie na wierzchu
Dodane przez Petru Majdaniarz, w dniu 08.12.2015 r., godz. 20.19
Majdan Petru: wy w namiocie, on w Marriottcie!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2015 r., godz. 20.43
12.12 godz. 12.00 pod Trybunałem Konstytucyjnym. Stop bandyckiej władzy neosowietów, stop faszyzmowi, katokosmitom, łobuzerii, bezprawiu prezydenta i rządu. KOD.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 08.12.2015 r., godz. 21.17
"Wszystkich wolnych Polaków z Wyszkowa zachęcam do wzięcia w niej udziału. Warszawa blisko, w prosty sposób możemy odpowiedzieć na sowiecki bełkot, manipulacje i kłamstwa, jakie nas zalewają w mediach mętnego nurtu" - TV-Trwam, TV-Republika, Nasz Dziennik, Gazeta Polska, Radio ma ryja. 12 grudnia godz. 12.00 pod Trybunałem Konstytucyjnym. KOD - Akcja - Mazowsze.
Petru-PO=Targowica-Zdrada!!!
Dodane przez Dorżnąć watachę, w dniu 08.12.2015 r., godz. 21.25
Petru i benderowiec ukr. POchodzenia Siemoniak, to inicjatorzy debaty w PE. Plugawe, tfu. Targowica zdradziła Polskę pod skrzydłami Rosji. Ci plugawcy zdradzają Polskę w UE - w Brukseli i Berlinie. Psia ich mać!!!
Dodane przez pies, w dniu 08.12.2015 r., godz. 21.58
Głowacki, uważaj na tej waszej demonstracji 13-go o godz. 13-tej, żeby ci czarny kot przez drogę nie przeleciał, ty taki wierzący jesteś...
Majdan Petru: wy w namiocie, on w marriottcie
Dodane przez Kapustka, w dniu 08.12.2015 r., godz. 22.20
Eychler na pikietce kod ze zdrajcami z PO i z transparentem "Wyszków też się bawi"
Dodane przez Czy ten Eychler jest zdrowy?, w dniu 08.12.2015 r., godz. 23.01
To co wypisuje kwalifikuje sie do odpowiedzialnosci. Jak mozna tak bez powodu ublizac. Chyba.......ze ma orzeczenie specjalisty,a to juz inna sprawa..Czym on sie zajmuje,moze przerwał leczenie.Prostackie,ublizajace komentarze..jaki to wstyd dla zacnych rodziców.
Do psa
Dodane przez Anonim, w dniu 09.12.2015 r., godz. 07.30
Dlatego , ze wierzacy to czarny kot nie zrobi na Panu Marku(jak i na każdym wierzacym) wrażenia. Wierzący nie wierzą w zabobony.ale nie myslalam, ze czarne koty robią wrażenie i na psach? :-)
nie tylko do Pele
Dodane przez jasio małolat, w dniu 09.12.2015 r., godz. 08.30
;););) Jan Brzechwa - Na straganie, puenta, cyt.".......A kapusta rzecze smutnie: „Moi drodzy, po co kłótnie, Po co wasze swary głupie, Wnet i tak zginiemy w zupie!, A to feler - Westchnął seler”.;) Każdy będzie miał swój koniec świata.
Dodane przez ola, w dniu 09.12.2015 r., godz. 09.25
od kilku dni spadki na giełdzie - analitycy tłumaczą to zahamowaniem gospodarki w Chinach, wartość złotówki spada - analitycy tłumaczą to zachowaniem polityków - na marsz 13 grudnia proponuję zamiast haseł politycznych napisać gospodarcze: "chcemy chleba", bo, jak widać, "idziemy w dobrą stronę" i za sto dni możemy zostać w skarpetkach - i specjalnie dla Iza: jestem zaniepokojona, to tak na zapas abyś nie musiała już mnie diagnozować, czy to stres, czy depresja, czy pesymizm, albo też, co nie daj Boże, myśli suicydalne...światełko w tunelu, idzie wiosna, a to znaczy szczaw i mirabelka, hurrra!
Szczaw i mirabelka
Dodane przez Matka Polka, w dniu 09.12.2015 r., godz. 10.42
To apropo zbiorowego żywienia w szkołach przez mleks? Właśnie, kiedy ostatnio mleks podał dzieciom szczawiową?
Dodane przez knom, w dniu 09.12.2015 r., godz. 11.38
Masz jakieś traumatyczne przeżycia związane z hazardem, giełdami? Przykro to czytać. Nikt tak nie reaguje, bo wahania są wpisane w giełdy. Czym się podniecasz. Nie histeryzuj.
Nie
Dodane przez Nie, w dniu 09.12.2015 r., godz. 12.51
Nie nie nie nie nie chcę takiej antydemokracji panie głowacki

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl