Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 13 sierpnia 2020 r., imieniny Diany, Heleny

Okres próbny dla nowych kierowców

(Zam: 02.12.2015 r., godz. 12.28)

Od 4 stycznia 2016 r. wchodzą w życie nowe przepisy, które przewidują 2-letni okres próbny dla osób, które po raz pierwszy uzyskały prawo jazdy kategorii B. Będą musiały m.in. jeździć ze znakiem zielonego listka umieszczonym na samochodzie, a także przejść kurs dokształcający.

Okres próbny będzie się liczył od dnia wydania prawa jazdy. Kurs dokształcający będzie trzeba odbyć między 4 a 8 miesiącem, licząc od dnia otrzymania prawa jazdy – ma on dotyczyć bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz mieć charakter szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym,
Osobom będącym w okresie próbnym nie wolno będzie przekraczać prędkości 50km/h na obszarze zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej. Nie można też im będzie podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy kat. B oraz wykonywać działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu pojazdem kat. B. To tylko niektóre zmiany, jakie czekają nas od stycznia. Brak jest przepisów przejściowych w tej kwestii.
Starostwo Powiatowe apeluje do zainteresowanych osób, aby nie czekały na ostatnią chwilę z kursami i egzaminami na prawo jazdy. Aby uzyskać uprawnienia według dotychczasowych przepisów, należy przejść cały proces szkolenia, zdać egzamin i uiścić opłatę za wydanie prawa jazdy do 30 grudnia 2015 r. Warunkiem złożenia zamówienia na dokument prawa jazdy jest także potwierdzenie elektroniczne o zdanym egzaminie dokonane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego (czasami trwa to nawet do 2 dni).
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl