Camper wrócił do gry

(Zam: 02.12.2015 r., godz. 12.12)

Drugie zwycięstwo w tegorocznych rozgrywkach I ligi siatkarzy odniósł zespół Campera Wyszków. Podopieczni trenera Pawła Blomberga pokonali we własnej hali Krispol Wrześnię 3:1.

Mecz został rozegrany w środę 18 listopada w hali WOSiR w Wyszkowie. Jego zdecydowanym faworytem był zespół z Wrześni, który w tym sezonie aktywnie rywalizuje o czołowe miejsca w tabeli. Co ciekawe, grę Krispolu w tym meczu prowadził były rozgrywający Campera, Bartosz Zrajkowski. Ani pozycja faworyta spotkania, ani Zrajkowski na rozegraniu, nie pomogły jednak rywalom z Wielkopolski na tyle, by wygrać mecz z niezwykle zmobilizowanymi zawodnikami Campera.
Wyszkowianie rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Szymon Piórkowski, Sebastian Wójcik, Mariusz Pruski, Łukasz Owczarz, Jakub Nurczyński (libero). Od pierwszej do ostatniej akcji pierwszej partii wyszkowianie znajdowali się o krok przed rywalami. W ekipie Campera w szczególności dobrze funkcjonował blok. Oba zespoły popełniały przy tym dużo błędów własnych. Pierwszy set nie stał na wysokim poziomie sportowym, jednak zdecydowanie lepsi byli w nim gospodarze, którzy wygrali 25:19.
Początek drugiego seta również należał do Campera. Wyszkowianie w bardzo szybkim tempie zdobywali kolejne punkty, prowadząc w pewnym momencie już 7:2. Podopieczni trenera Sławomira Gerymskiego nie zamierzali jednak składać broni i po pierwszej przerwie technicznej zaczęli szybko odrabiać straty. Zaowocowało to remisem, przy stanie 11:11. Trener Paweł Blomberg poprosił o czas dla gospodarzy. Po wznowieniu gry w wyszkowian wstąpiły nowe siły i ponownie zdołali odskoczyć gościom na kilka punktów (18:15). I tym razem jednak Krispol wrócił do gry. Triumfatora tej partii musiała ostatecznie rozstrzygnąć walka na przewagi. W tej wyszkowianie długo bronili wyniku, jednak zdołali przełamać rywali przy rezultacie 27:27 i po bloku Dariusza Szulika wygrać całą partię 29:27.
W trzeciej partii Krispol przypuścił frontalny atak. Przyparci do muru goście nie wstrzymywali rąk w ataku. Ich ofensywna postawa zaowocowała bardzo wysokim prowadzeniem (7:2, 10:4). Trener Blomberg widząc, że szanse na zwycięstwo w tej odsłonie są właściwie bliskie zeru, desygnował do gry kilku zawodników rezerwowych. Duża część podstawowej szóstki mogła w tym czasie odpocząć i przygotować się mentalnie do walki w czwartej partii. Krispol bez większych problemów wygrał 25:16 i złapał „kontakt” w meczu.
W czwartej, i jak się okazało ostatniej partii, oba zespoły (a także niestety sędziowie), przysporzyli kibicom nie lada emocji. Już na samym początku seta czerwoną kartkę za „pyskówki” z arbitrami otrzymał trener gości, Sławomir Gerymski. Kłótniom z sędziami nie było końca, jednak uczciwie należy przyznać, że praca arbitrów środowego meczu stała na bardzo niskim poziomie. Na boisku, do połowy seta toczyła się bardzo wyrównana walka (13:13). Potem na nieznaczne prowadzenie wysunęli się goście (19:17). Dzięki dobrej postawie dwójki wyszkowskich przyjmujących, Piórkowskiego i Wójcika, Camper zdołał jednak odrobić straty i objąć prowadzenie w końcówce. Ostatecznie wyszkowianie wygrali seta wynikiem 25:23, a tym samym cały mecz 3:1. MVP spotkania wybrano Sebastiana Wójcika.
Camper Wyszków – Krispol Września 3:1 (25:19, 29:27, 16:25, 25:23)
Camper: Konrad Woroniecki, Szymon Piórkowski, Sebastian Wójcik, Mariusz Pruski, Łukasz Owczarz, Jakub Nurczyński (libero), a także: Tobiasz Wojtkowski, Maciej Główczyński, Kamil Bodzon, Łukasz Dyl.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w 8. kolejce:
Hutnik Kraków – Warta Zawiercie 0:3
SMS PZPS Spała – AGH Kraków 3:0
GKS Katowice – KPS Kęty 3:0
AZS Stal Nysa – Espadon Szczecin 3:2
Ślepsk Suwałki – Energa Omnis Ostrołęka 3:1
W ostatni weekend rozegrane zostały również spotkania 9. kolejki rozgrywek I ligi. Camper Wyszków miał jednak przerwę, ponieważ na wniosek zespołu z Ostrołęki, spotkanie Camper – Energa zostało przełożone na 2 grudnia. Zmiana terminu odpowiada również trenerowi Blombergowi, gdyż kilku zawodników Campera nadal zmaga się z większymi i mniejszymi urazami, kilka dodatkowych dni na rekonwalescencję może być więc na wagę złota. Poniżej zamieszczamy wyniki spotkań 9. kolejki, które zostały rozegrane:
Krispol Września – SMS PZPS Spała 0:3
Espadon Szczecin – Ślepsk Suwałki 1:3
KPS Siedlce – AZS Stal Nysa 1:3
Warta Zawiercie – Victoria Wałbrzych 3:0
KPS Kety – Hutnik Kraków 0:3
AGH Kraków – GKS Katowice 2:3
Siatkarze Campera wrócą na boisko w najbliższą sobotę (28 listopada). Wyszkowianie podejmą we własnej hali Espadon Szczecin. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

1. SMS PZPS Spała 21 23-9
2. Ślepsk Suwałki 21 25-12