Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

Póki trwa budowa kanalizacji, będą utrudnienia

(Zam: 25.11.2015 r., godz. 10.50)

– Ta droga po opadach nie jest przejezdna – skarży się Czytelniczka mieszkająca przy gruntowej ul. Kameralnej w Wyszkowie. Póki co, musi się jednak uzbroić w cierpliwość i zaczekać do końca budowy kanalizacji na tym terenie.

Pełna kałuż i błota, w którym łatwo ugrząźć samochodem ulica to jedna z kilku na Osiedlu Na Skarpie, gdzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjno-Budowlanych Ar-Mel buduje kanalizację. Robot obejmują prócz Kameralnej także ul. Łączną, Na Skarpie, Lawendową, Bohaterów Armii Krajowej, Nadgórską, Białostocką.
– Kanalizacja była u nas robiona na początku września. Przed inwestycją była dobrze wyrównana, a teraz trudno tędy przejechać – mówi Czytelniczka, która zwracała się już z problemem do Urzędu Miejskiego prosząc o nawiezienie żwiru.
To gmina będzie mogła jednak zrobić dopiero po zakończeniu inwestycji. Jak mówi naczelnik wydziału inwestycji Urzędu Miejskiego Urszula Fijałkowska, teren został przekazany wykonawcy prac i to do jego obowiązków należy doprowadzenie ulicy do stanu sprzed robót. Jak zaznacza, firma musi jeszcze wykonać przyłącza do posesji, inwestycja jest w toku, a termin zakończenia realizacji jest wyznaczony do 20 grudnia. Takich problemów zapewne by nie było, gdyby roboty były prowadzone latem. Urszula Fijałkowska zapewnia, że Urząd Miejski był gotowy do ich rozpoczęcia już w marcu tego roku, jednak Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska późno uruchomił dofinansowanie niezbędne do ogłoszenia przetargu.
J.P.

Komentarze

Cyceronskie juz ujecie
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2015 r., godz. 13.25
Stara spiewka, trudno bylo przewidziec , ze w takim przypadku roboty przeciagna sie na listopad i ludzie beda lamac resory i nie chlapac sie w blocie! Kto konkretnie ponosi odpowiedzielnasc za decyzje o terminie rozpoczecia robot w tym roku ?!
Nie wszystko jest źle.
Dodane przez Anonim, w dniu 27.11.2015 r., godz. 16.45
Mieszkam przy ul Bohaterów Armii Krajowej. Na tej ulicy też jest prowadzona kanalizacja. Obserwuję przebieg prac i choć widziałem już wiele inwestycji tego typu to takiej organizacji pracy i porządku pozostawionego po zakończeniu roboty życzę wszystkim inwestorom, wykonawcom i mieszkańcom. W moim przekonaniu inwestycja jest wyjątkowo trudna w wykonaniu chociażby poprzez bardzo głębokie położenie kanalizacji i często wąskie uliczki a wykonywana jest możliwie sprawnie i czysto. Też mam kłopoty z przejazdem i z błotem ale inaczej się nie da tego zrobić. Trochę cierpliwości. Wpierw musi być gorzej aby później było lepiej.Pozdrawiam.
szybkość robót
Dodane przez ja, w dniu 01.12.2015 r., godz. 23.19
Kobieto powiedz mi na którym osiedlu w Wyszkowie pobudowano w ciągu 3 lat prąd, gaz wodę i kanalizację - i Ty jeszcze narzekasz. Szybkość robót wskazuje raczej na jakąś personę mieszkającą przy tej Kameralnej, bo niektórzy w ciągu 20 lat nie mogą się doprosić miejskiej wody ( bo się nie opłaca MPWiK albo buduj sieć za swoje a oni przejmą to wtedy będzie woda). Powiesz jak jest naprawdę?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl