Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 24 listopada 2020 r., imieniny Flory, Jana

Odpowiedzą za nierozsądny żart

(Zam: 25.11.2015 r., godz. 10.44)

Wyrzucili brata przed jedną z posesji. Miał worek na głowie i związane ręce. Nie był ofiarą przestępstwa – mężczyźni postanowili w ten sposób zabawić się kosztem mieszkanki Nowych Wielątek.

9 listopada przed godz. 21.00 dyżurny komendy powiatowej policji otrzymał zgłoszenie, że przed prywatną posesję w Nowych Wielątkach podjechał samochód, z którego wyrzucono człowieka z workiem na głowie i związanymi rękami. Kiedy przestraszona mieszkanka posesji wybiegła z domu, aby udzielić pomocy wyrzuconemu człowiekowi, ten wstał i uciekł. Chwilę później interweniujący policjanci ustalili pojazd i sprawców. Trzech braci z gminy Rząśnik tłumaczyło, że całe zdarzenie, które zaplanowali było, według nich, formą żartu. Wobec całej trójki policjanci sporządzili wnioski o ukaranie do sądu. W najbliższym czasie mężczyźni odpowiedzą za wprowadzenie w błąd policji i bezpodstawną interwencję. Dodatkowo najmłodszy z braci, kierowca samochodu, odpowie za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.
Zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń, osoba, która ze złośliwości lub swawoli chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, karze ograniczenia wolności albo grzywny do 1 500 zł.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl