Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 25 listopada 2020 r., imieniny Erazma, Katarzyny

Pożar przy ul. Pułtuskiej

(Zam: 25.11.2015 r., godz. 10.41)

Spalony garaż, dwa ciągniki siodłowe, podwozie od naczepy, motocykl, wyposażenie warsztatu samochodowego, magazynowane produkty przygotowane do transportu, sprzęt biurowy oraz część dokumentacji – m.in. takie zniszczenia poczynił pożar, do którego doszło 15 listopada przy ul. Pułtuskiej w Wyszkowie w budynku gospodarczo-garażowym z częścią biurową.

Zgłoszenie o pożarze wyszkowska straż pożarna odebrała około godz. 19.00. Dyżurny operacyjny powiatu skierował zastępy z jednostki ratowniczo-gaśniczej oraz trzy zastępy jednostek ochotniczych z Lucynowa Dużego, Rybna i Gulczewa. Po przybyciu na miejsce okazało się, że pożar był już rozwinięty, dlatego potrzebne było wezwanie dodatkowych sił. Ogień zaczął się rozprzestrzeniać na dach budynku i wydobywał się na zewnątrz poprzez objęte już całkowicie pożarem stanowiska garażowe. Ze względu na dużą ilość oleju napędowego, nagromadzonych smarów i substancji łatwopalnych w części warsztatowej budynku działania strażaków były utrudnione. Ze uwagi na rodzaj zabudowy, jak również rodzaj nagromadzonych elementów w warsztacie, na terenie panowało silne zadymienie. Strażacy w aparatach chroniących drogi oddechowe przystąpili do gaszenia.
W części biurowej budynku także prowadzono akcję ratowniczo-gaśniczą zabezpieczając i wynosząc ważne dokumenty i mienie właściciela. W trakcie działań pomocy medycznej udzielono jednemu mężczyźnie, które znajdował się poza budynkiem objętym pożarem i najprawdopodobniej wskutek szoku stracił przytomność. Na miejsce zdarzenia przybył Komendant Powiatowy PSP w Wyszkowie. Po opanowaniu strażacy oddymili obiekt przy pomocy agregatu oddymiającego.
Pomimo tych ogromnych strat udało się uratować część mienia przed spłonięciem. Działania trwały ponad 5 godzin – w ich trakcie zużyto ok. 70 ton wody oraz 0,5 tony środka pianotwórczego. Na miejscu swoje działania przeprowadzili także policja, pogotowie ratunkowe i energetyczne.
Oprac. J.P.
Na podstawie informacji KP PSP Wyszków

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl