Camper z pierwszym zwycięstwem w sezonie

(Zam: 25.11.2015 r., godz. 10.38)

Wyszkowski Camper w końcu zwycięski! Zespół trenera Pawła Blomberga odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, pokonując w Wałbrzychu miejscową Victorię 3:0. W drugim rozegranym w ostatnim tygodniu meczu ligowym wyszkowianie ulegli SMS-owi Spała 1:3.

Mecz Victoria Wałbrzych vs Camper Wyszków był zaległym meczem 4. kolejki rozgrywek. W pierwotnym terminie spotkanie zostało odwołane na wniosek działaczy Campera, z uwagi na falę kontuzji, która dotknęła wyszkowski zespół. Ostatecznie mecz został rozegrany we wtorek 10 listopada.
Wyszkowianie rozpoczęli pierwszą odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Szymon Piórkowski, Sebastian Wójcik, Przemysław Gniewek, Dariusz Szulik, Mariusz Pruski, Jakub Nurczyński (libero). Premierowa partia była bardzo wyrównanym widowiskiem, w którym jednak od początku do końca, nieznaczną przewagę utrzymywał Camper. W wyszkowskim szeregach bardzo dobrze spisywał się Przemysław Gniewek, który regularnie punktował w ataku oraz zagrywce. Ostatecznie po emocjonującej końcówce, wyszkowianie wygrali 25:23.
Bardzo podobny przebieg miała odsłona numer 2. Od początku do praktycznie samej końcówki walka toczyła się punkt za punkt. Tym razem stroną nieznacznie przeważającą byli gospodarze, jednak podopieczni trenera Blomberga lepiej wytrzymali końcówkę i w rezultacie wygrali 25:22.
W trzeciej, i jak się późnie okazało ostatniej partii, początek należał do Victorii. Wałbrzyszanie, w barwach których występuje Tomasz Rutecki, dominowali do pierwszej przerwy technicznej. Po jej zakończeniu inicjatywa wróciła do wyszkowian. W ataku bardzo skuteczni byli Wójcik i Gniewek. Camper wypracował sobie kilkupunktową przewagę, której jednak omalże nie roztrwonił w końcówce. Wabrzyszanie zaliczyli w niej kilka punktowych bloków, które omal nie odwróciły losów seta. Na szczęście siatkarze Campera zdołali postawić przysłowiową kropkę nad „i”. Zwycięstwo 25:23 dało wyszkowianom upragniony triumf 3:0 w całym meczu i pierwszy komplet punktów w tym sezonie.
Victoria Wałbrzych – Camper Wyszków 0:3 (23:25, 22:25, 23:25)
Camper: Konrad Woroniecki, Szymon Piórkowski, Sebastian Wójcik, Przemysław Gniewek, Dariusz Szulik, Mariusz Pruski, Jakub Nurczyński (libero), a także: Kamil Bodzon, Maciej Główczyński.
Podbudowani zwycięstwem w Wałbrzychu wyszkowianie przystąpili w dobrych humorach do spotkania ligowego z SMS-em PZPS Spała, które zostało rozegrane w sobotę 14 listopada w hali WOSiR w Wyszkowie. Początek pierwszej partii należał do gospodarzy, którzy na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:6. Po wznowieniu gry „uczniowie” ze Spały szybko odrobili straty i aż do drugiej przerwy technicznej walka toczyła się punkt za punkt. W końcówce mistrzowie świata i Europy kadetów zdołali odskoczyć na dwa punkty (20:18). Na szczęście szybko odpowiedział im Camper w osobie Szymona Piórkowskiego. Zagrywki przyjmującego wyszkowskiej drużyny w połączeniu ze skutecznymi blokami jego kolegów sprawiły, że Camper wygrał pierwszą odsłonę 25:21.
Drugą odsłonę lepiej rozpoczęli goście. Wyszkowianie przebudzili się w środkowej fazie seta, gdzie doprowadzili do remisu (16:16). W samej końcówce oba zespoły wymieniały ciosy. Po stronie gospodarzy punktowali Wójcik i Piórkowski, wśród rywali brylował Bartosz Kwolek (MVP Mistrzostw Europy kadetów 2015). Ostatecznie set zakończył się walką na przewagi. Więcej zimnej krwi zachowali goście i to oni zakończyli partię wygraną 26:24.
W trzeciej odsłonie trener Paweł Blomberg wpuścił na boisko długo nieobecnego w składzie Campera Tobiasza Wojtkowskiego. Wyszkowianin, długo pauzował w wyniku kontuzji od razu odwdzięczył się trenerowi skutecznym atakiem z prawego skrzydła. Ogólnie natomiast, trzeci set można podzielić na dwie fazy. W pierwszej zdecydowanie dominowali gospodarze, którzy prezentowali pełen arsenał ataków. Przy stanie 13:9 dla Campera w „wyszkowskiej maszynie” zaciął się jakiś trybik. Za komentarz wystarczy rezultat, przy którym sędzia zarządził drugą przerwę techniczną – Camper przegrywał 13:16. Wypracowanej przewagi SMS nie oddał już do końca trzeciej partii wygrywając ostatecznie 25:21 i obejmując prowadzenie w całym meczu.
Czwarty set charakteryzowała niezwykle zażarta rywalizacja obu drużyn. Po stronie Campera punktowali Wójcik i Wojtkowski. Ich dobra postawa zaowocowała prowadzeniem gospodarzy 16:13 na drugiej przerwie technicznej. Jeszcze przed finałową fazą seta SMS zaczął stopniowo odrabiać straty, doprowadzając ostatecznie do walki na przewagi w samej końcówce. Losy seta ważyły się bardzo długo, jednak szalę zwycięstwa ostatecznie na stronę zespołu ze Spały przechyliły dwa kolejne punktowe bloki. SMS wygrał 29:27, a tym samym 3:1 w całym meczu.
MVP spotkania został Bartosz Kwolek. Oceniając mecz należy podkreślić, że nie był to zły występ w wykonaniu gospodarzy. Cieszy powrót na boisko Tobiasza Wojtkowskiego oraz coraz lepsza postawa Piórkowskiego.
Camper Wyszków – SMS PZPS Spała 1:3 (25:22, 24:26, 21:25, 27:29)
Camper: Konrad Woroniecki, Szymon Piórkowski, Sebastian Wójcik, Przemysław Gniewek, Dariusz Szulik, Mariusz Pruski, Jakub Nurczyński (libero), a także: Kamil Bodzon, Maciej Główczyński, Tobiasz Wojtkowski.
W najbliższym tygodniu wyszkowian czekają starcia z Krispolem Września oraz Energą Ostrołęka. Z pierwszym z wymienionych rywali Camper zmierzy się we własnej hali w środę 18 listopada. Początek meczu o godz. 19.00. Spotkanie przeciwko zespołowi z Ostrołęki odbędzie się natomiast w sobotę 21 listopada w hali rywala.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w 7. kolejce:
Krispol Września – Ślepsk Suwałki 2:3
Energa Ostrołęka – AZS Stal Nysa 3:0
Espadon Szczecin – Victoria Wałbrzych 3:1
Warta Zawiercie – GKS Katowice 3:1
KPS Kęty – AGH Kraków 0:3
Nie odbyło się spotkanie pomiędzy KPS-em Siedlce a Hutnikiem Kraków. Powodem była nieobecność siatkarzy z Małopolski. Wg informacji pojawiających się w krakowskich mediach klub zalega zawodnikom z wypłatami, a sami siatkarze zaprzestali treningów i odmawiają występów w oficjalnych meczach do momentu uregulowania należności. Samo spotkanie zostanie prawdopodobnie zakwalifikowane jako walkower na korzyść zespołu z Siedlec. Jakie będą natomiast dalsze losy beniaminka z Krakowa – nie wiadomo. W tej sytuacji nasuwa się jednak kolejna refleksja na temat zasadności rywalizacji na poziomie I ligi (przy zamkniętych rozgrywkach PlusLigi), wiążące się z tym kłopoty z pozyskiwaniem i utrzymywaniem sponsorów oraz zatrzymywaniem wartościowych zawodników. Jeśli Polski Związek Piłki Siatkowej nie wyjdzie naprzeciw tymże problemom, to za sezon lub dwa, I liga może przestać istnieć z powodu… braku chętnych do gry.
1. Espadon Szczecin 16 17-8
2. Krispol Września 15 18-9
3. Ślepsk Suwałki 15 19-10
4. AGH Kraków 15 17-9
5. SMS PZPS Spała 15 17-9
6. GKS Katowice 12 14-11
7. KPS Siedlce 11 14-9
8. Warta Zawiercie 10 13-14