Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Gdzie biegać na nartach?

(Zam: 20.11.2015 r., godz. 12.24)

Biegi narciarskie to dyscyplina sportu który z roku na rok zrzesza coraz to większą liczbę sympatyków. Do popularyzacji tego sportu w naszym kraju niewątpliwe przyczyniła się Justyna Kowalczyk i jej międzynarodowe sukces. Jednak gdzie w Polsce można znaleźć najlepiej przygotowane trasy do biegania?Du uprawiania biegów nie potrzeba dużych wysiłków. Sprzęt do tej dyscyplin sportu możesz już skompletować za paręset złotych, jednak nie masz się czym martwić, gdyż będzie on z Tobą na długie lata. Najważniejsze czego potrzebujesz do biegania jest samozaparcie. Biegi narciarskie można uprawiać w każdym wieku oraz bez względu na płeć. Podczas treningów nie tylko dbasz o swoją formę, ale również obcujesz z pięknym pejzaże zimy w naszym kraju. Dlatego powinieneś już w tym sezonie wyjechać na południe polski założyć narty i ruszyć w trasę.

Numerem 1 w Polsce do uprawiania tego sportu jest Polana Jakuszycka. To właśnie tym miejscem powinieneś zainteresować się planując swój wyjazd na narty. Odwiedzając ten ośrodek narciarski do Twojej dyspozycji jest aż 100 kilometrów profesjonalnie przygotowanych tras biegowych. Cztery trasy mają homologację FIS co oznacza, że ich budowa spełnia najwyższe międzynarodowe standardy. Ich długość to ponad 18,5 kilometrów. Nawet jeżeli jesteś początkowym biegaczem możesz spróbować swoich sił na takich trasach. Trasy, z których będziesz korzystać oprócz świetnego przygotowania gwarantują Ci niezapomniane widoki na Szrenicę. Wstęp na Polane Jakuszycką jest płatny. Możesz sobie również wypożyczyć boks, w którym będziesz trzymał swój sprzęt, koszt takiego miejsca to 15 złotych za dzień.

Drugim najlepszym miejscem według specjalistów, jak i samych amatorów biegów narciarskich są Duszniki-Zdrój. To właśnie w tym miejscu został zdublowany ośrodek sportowy, który obecnie jest uważany za Centrum Polskiego Biathlonu. Będąc na miejscy możesz skorzystać z wielostanowiskowej strzelnicy oraz wytyczonych tras o długości od 1 do 2,5 kilometrów. W czasie gdy panują wysokie temperatury, centrum biathlonu przemienia się w trasę dla miłośników nartorolków, jak i rowerów.

Polana Jakuszycka i Duszniki-Zdrój to dwa najlepsze miejsca do uprawiania biegów narciarskich. Mieszkańcy Śląska mogą się również udać do Wisły. Popularne jest również Zakopane, czy Jura Krakowska-Częstochowska. Jak zauważyłeś miejsc, jest naprawdę duży, wystarczy się zdecydować i ruszać na trasę wraz z całą rodziną.

Kamil Kucharski

Komentarze

Cudze chwalicie...
Dodane przez Narciarz, w dniu 20.11.2015 r., godz. 20.55
Trzecim najlepszym miejscem do biegania jest Mostówka w gminie Zabrodzie. Nie jest co prawda tak odległa jak pozostałe dwa miejsca ale za to dorównuje urodą tym słynnym polecanym przez autora. Ma tą przewagę, że nie trzeba planować wyjazdu a podróż nie kosztuje tyle co w góry. Wystarczy wziąć narty i po prostu przyjechać w sobotę albo w niedzielę np. pociągiem za parę złotych. Nie trzeba też koniecznie biegać. Można spacerować. Polecam drogę z Mostówki do Anastazewa. Tam w zimę poczujecie się jak w górach. Śnieg leży tu najdłużej w całym powiecie a powietrze jest krystalicznie czyste. Autorowi dziękujemy za promocję.
Biegnij z nami
Dodane przez Norwid, w dniu 20.11.2015 r., godz. 21.49
Wpiszcie w dowolnej przeglądarce hasło: ,,biegówki Mostówka" i otwórzcie pierwszą stronę jaka się wyświetli to zobaczycie wstęp do biegania w Mostówce. Inni już nas znaleźli.
Dodane przez TD, w dniu 20.11.2015 r., godz. 23.46
Trasy i wypożyczalnia (darmowa) sprzętu narciarskiego są także w Długosiodle.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 21.11.2015 r., godz. 19.26
W Mostówce wraz z kolegami jeździłem na nartach już prawie 40 lat temu. Stała tam niegdyś ogromna wieża na najwyższym szczycie. są z tego miejsca najlepsze w całym powiecie zjazdy i snieg leży najdłużej.
Zima dzieciom.
Dodane przez Propozycja, w dniu 22.11.2015 r., godz. 22.10
Warto odnowić tą tradycję nart w Mostówce. Fakty są takie, że to jedyne miejsce w powiecie i w okolicy gdzie są warunki do nauki zjazdu. Myślę że przyczyną tego, że nic tam w dobie dostępnych środków unijnych się nie rozwnęło jest mała popularność nart w naszej okolicy i kompletny brak znajomości tematu u przedstawicieli władz powiatowych i gminnych. Ludzie nie mieli okazji pojeździć i nie wiedzą co mogą zyskać. Wystarczy trasa ( może trochę karczowania), mały wyciąg, naśnieżanie i była by niezła zabawa dla dzieci i dorosłych z całego powiatu. Trzeba by się tylko na to zrzucić. Zamiast trzymać zimą dzieci w domach, przed komputerami i telewizorami świeże powietrze na nartach. Dodatkowo świetny punkt widokowy gratis. Co wy na to?
Dodane przez snowboard, w dniu 24.11.2015 r., godz. 20.47
No, teraz to można już naśnieżać. Zero stopni.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl