Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Czasu pozostało niewiele, a budowa się ślimaczy

(Zam: 18.11.2015 r., godz. 13.01)

Nie widać końca realizacji przebudowy drogi Wyszków-Rybno-Kręgi-Somianka. Wykonawca wystąpił o wydłużenie terminu realizacji zadania. Starostwo korzystające z rządowej dotacji musi jednak zakończyć i rozliczyć inwestycję do końca roku.Starostwo otrzymało dofinansowanie z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych dosyć późno, bo latem tego roku. Dopiero po rozstrzygnięciu przetargów przez inne samorządy korzystające ze schetynówki udało się wygenerować oszczędności, co pozwoliło na przyznanie 3 mln zł powiatowi wyszkowskiemu. W kosztach inwestycji prócz Starostwa partycypują gminy Somianka i Wyszków, przez które przebiega trasa. W piątek 4 września starosta i przedstawiciel firmy Skanska, która wygrała przetarg, podpisali umowę dotyczącą wykonania zadania. Termin zakończenia prac strony wyznaczyły na 4 grudnia. Spółka prowadzi prace na dwóch odcinkach drogi: Wyszków-Rybno (1060 m) i w Michalinie (1215 m). Obliczyła koszt realizacji inwestycji na 6 181 915,08 zł.
Mimo późnej pory roku Skanska zdecydowała się na udział w przetargu i realizację prac. Od września pogoda była w miarę łaskawa – w dzień jest dosyć ciepło, nie spadł śnieg itp. Mimo to prace postępują bardzo wolno, a w ich zakres wchodzi prócz wymiany nawierzchni m.in. budowa chodnika, ścieżki rowerowej, kanalizacji deszczowej, przebudowa podziemnych instalacji.
– Jesteśmy zaniepokojeni stanem zaawansowania tej budowy – informuje starosta Bogdan Pągowski.
Jak mówi, w porównaniu do wyszkowskiego odcinka, prace w Somiance udało się zrealizować w większym zakresie. Wszystko jednak wskazuje na to, że Skanska będzie miała poważny kłopot z realizacją kontraktu. Według B. Pągowskiego, firma wystąpiła do Starostwa o wydłużenie terminu realizacji inwestycji. W tym tygodniu przedstawiciele władz powiatu i prezes Skanska mają się spotkać, by porozmawiać na temat konieczności przyspieszenia robót. Bogdan Pągowski zaznacza, że zgodnie z zasadami dofinansowania w ramach tzw. schetynówki, inwestycja musi być w tym roku zakończona i rozliczona, tak więc czas, o który można przedłużyć termin realizacji inwestycji jest ograniczony.
J.P.


Komentarze

Dodane przez Judyta, w dniu 18.11.2015 r., godz. 13.51
Jesienią wieje, pada , można łatwo poślizgnąć się szczególnie na glinie. Trzeba mieć to na uwadze, bo przez nieuwagę można zrobić sobie krzwdę. A ze złamania mi , szczególnie złożonymi trudno sobie poradzić.
Dodane przez Czarna Mamba, w dniu 18.11.2015 r., godz. 21.20
A mnie się tam w Wyszkowie wszystko POdoba :)))
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2015 r., godz. 22.47
Szczególnie nasi wódzowie: burmistrz, starosta i ich szamani od wszystkiego.
Dodane przez anonim, w dniu 19.11.2015 r., godz. 08.37
Urzędy słabo kontrolują i mamy takie kwiatki. U nas Na Skarpie kanalizacja też się ślimaczy. Powadzi tą robotę syn radnego Wyszyńskiego, ponoć nie posiada żadnych uprawnień zawodowych i nie radzi sobie. Dlaczego na to nie reagują urzędnicy miejscy, wiadomo.
Dodane przez obserwator, w dniu 20.11.2015 r., godz. 10.04
A kto odpowiada w starostwie i w gminie za inwestycje ? Jeśli wiemy , że odpowiada to może jakość i terminowość będzie bardziej pilnowana. Z plotek słychać, że urzędnicy dają roboty tylko swojakom, ale żeby osobom nie mającym uprawnień. Może zainteresuje się tym CBA albo inna instytucja.. Za PiS służby są bardziej aktywne.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2015 r., godz. 11.33
Sprawdźcie kwalifikacje zawodowe "fachowców" od inwestycji w starostwie to wszystko przestanie dziwić :) A jeśli chodzi o dofinansowanie to spoko, nie może być zagrożenia że zabiorą bo "specjalistka" od pozyskiwania środków z 10 letnim stażem na pewno wszystko załatwi. Sama :)
Dodane przez mieszkaniec ulicy, w dniu 20.11.2015 r., godz. 13.13
Totalny brak organizacji, jednego dnia robią, a na drugi dzień robierają i przerabiją to co wcześniej wykonali. Brak nadzoru nad całą inwestycją, ze strony insepktora nadzoru budowalnego i samego Starostwa. SKANSKA- to tylko nazwa i propaganda jąką prowadzą na swojęj stronie internetowej, a w rzeczywiśtości brak kompetencji,doświadczenia, żal na to wszytsko patrzeć.
Dodane przez Zaniepokojony, w dniu 20.11.2015 r., godz. 13.22
Poprostu brak doświadczenia, organizacji. Tak to jest jak się mierzy siły na zamiary. Skanska wzięła robotę za groszę. Byli świadomi co biorą, a to że na budowie brak sprzętu jak zauważamy, my mieszkańcy na co dzień ani robotników. We wrześniu i październiku można powiedzieć, że nic się nie działo oprócz tego, że rozebrali istniejące chodniki, brak sprzętu i ludzi. Oczywiście brak nadzoru nad tą inwestycją, starostwo powinno ukarać taką firmę karami.
Skanska - dziadostwo
Dodane przez Zły, w dniu 20.11.2015 r., godz. 13.35
Jak budują tak samo jak we Szwecji, to niech lepiejej tam zostaną i budują a nie w Polsce, niechce się poprostu mówić co oni robią, nie potrafią nic zrobić dobrze, przerabiają poprawiają i nadal jest źle- bo kierownik czy inżynier się pomylił. Do tej pory powinno być już zrobione co najmniej 75 %, niestety od września nic praktycznie się nie działo, była dobra pogoda i czas, teraz nie nadgonią. Zły jestem na brak nadzoru nad tą inwestycją. Brak organizacji i doświdczenia z srtony wykonawcy, nie kompetętne kierownictwo. Powinni im nałoży kary to by się nauczyli roboty.
SKANSKA- CO ZA FIRMA
Dodane przez CIEKAWY, w dniu 20.11.2015 r., godz. 14.04
NAJTAŃSZA - Skanska wybrana na I odcinek drogi krajowej nr8 Wyszków-Poręba , jak zrobią nam drogę jak nie radzą sobie na drodze powiatowej , strach się bać co nam zaserwują
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2015 r., godz. 14.25
Kierownicy, nadzór, kontrolerzy to wszystko pocioty polityków i co tu pisać o solidnym, terminowym wykonaniu robót, nadzorze i solidności. Do tej pory wszystko uchdziło na sucho, wszystko zamiatali pod dywanik. Wszystkie inwestycje drożej nas kosztowały niż powinny. Ktoś finanse społeczne nadzorował, czy tylko pieniądze brał za nadzór, gdzie te sławetne komisje społeczne nodzoryjące inwestycje?
Dodane przez Czarna Mamba, w dniu 21.11.2015 r., godz. 08.58
Mnie się w Wyszkowie podoba wszystko.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2015 r., godz. 10.34
Bo nie zaglądasz do lustra.
Dodane przez PW, w dniu 24.11.2015 r., godz. 20.39
Widzieliście, Gajewski znów wstawił zdjęcie na w tej koszulce z morłem, którą dostał chyba na CPNie. Ale kolo poleciał ;)

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl