Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 stycznia 2023 r., imieniny Franciszka, ZdzisławaPodmuchy wiatru historii II

(Zam: 18.11.2015 r., godz. 12.56)

Zmiana, której wypatrywały miliony Polaków o profilu patriotycznym nadeszła niespodziewanie. Jeszcze rok temu, kiedy Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości ogłosił kandydaturę Andrzeja Dudy na prezydenta wydawało się, że nie ma on szans na zwycięstwo.

A jednak zwyciężył, a niedługo później partia która miała wymrzeć jak dinozaury (wg Donalda Tuska) została przez „bydło” (wg Władysława Bartoszewskiego) wybrana do rządzenia Polską. Co więcej, żadne środowisko polityczne nie otrzymało po 1989 roku tak wielkiego zaufania jak Prawo i Sprawiedliwość i związane z nią ugrupowania. Zwycięstwo miało miejsce prawie w całej Polsce i we wszystkich grupach wiekowych.
Kiedy 4 lata temu powstawał film „Przebudzenie” Joanny Lichockiej i niedługo później zakładaliśmy w Wyszkowie Klub Gazety Polskiej dyskutowaliśmy mocno w gronie klubowiczów o stanie naszej Ojczyzny, o rządach PO-PSL, które już wówczas pokazały swoją prawdziwą twarz, a właściwie cyniczną mordę, a także o stanie narodowego ducha. Właśnie w tym kontekście mówiliśmy o przebudzeniu, ponieważ pewne jego elementy były już wówczas widoczne, m.in. wiele osób, pokazanych w filmie niejednokrotnie po latach wróciło do zaangażowania w sprawy polskie. W tym momencie miało to silny kontekst wstrząsu po katastrofie smoleńskiej i skandalicznych zaniedbaniach ze strony rządzących, związanych zarówno z przygotowaniem wizyty prezydenta Kaczyńskiego, jak i późniejszym pseudośledztwem, mającym ustalić przyczyny katastrofy. I potem poszłooooo! Powstały dziesiątki filmów źle obecnych, drugoobiegowych, pomijanych w mediach głównego nurtu, ale docierających do społeczeństwa podczas małych pokazów albo przez Internet. Wyrzucani z mediów niezależni dziennikarze zaczęli tworzyć swoje czasopisma, audycje radiowe, a nawet (o zgrozo!!!) stacje telewizyjne. POwski dworaczek zablokował otrzymanie miejsca na multipleksie dla TV Trwam i przez Polskę przeszło kilkadziesiąt manifestacji w proteście przeciw dyskryminacji tej katolickiej inicjatywy. Były to działania skuteczne, bowiem w końcu arogancka władza ustąpiła. Od 2010 roku powstała inicjatywa Marszu Niepodległości, który pomimo wściekłych ataków michnikowszczyzny, manipulacji mediów, oczywistych policyjnych prowokacji i innych prób rozbijania przez koalicję PO-PSL zaczął z roku na rok się rozwijać. Takich faktów można wymieniać wiele. To były jaskółki narodowego przebudzenia, które niedawno w dwóch etapach zmiotło zdegenerowaną władzę, rządzącą nami przez ostatnie 8 lat.
Najświeższym przykładem na to, jak silne mogą być podmuchy wiatru historii jest właśnie Marsz Niepodległości. Obserwuję tę inicjatywę od 2010 roku, kiedy to pan Seweryn Blumsztajn z „Gazety Wyborczej” będąc w porozumieniu z przeróżnymi lewicowo-marksistowskimi organizacjami próbował zatrzymać marsz. Nie udało się. Ale zagęszczenie przeróżnych ataków, prowokacji, manipulacji, kłamstw ze strony POwskiej władzy i „zaprzyjaźnionych” mediów, z jakim mieliśmy do czynienia w ciągu ostatnich 5 lat w stosunku do Marszu Niepodległości jest czymś trudnym do wyobrażenia. Zdecydowano się nawet na ściągnięcie z Niemiec lewackich bojówkarzy, którzy wyposażeni w pały, kastety, gaz i noże mieli zrobić porządek z „nazistami”, czyli manifestującymi swoją radość w święto niepodległości Polakami. Przez minione 5 lat, co roku mieliśmy wokół marszu atmosferę napięcia, oglądaliśmy bójki, ucieczki, dewastowanie miasta, oskarżenia organizatorów o awanturnictwo, faszyzm, chęć obalenia republiki itp. Tegoroczny marsz odbywał się jednak w szczególnym momencie. Bowiem peowsko-peeslowska władza jeszcze rządziła, ale już wiadomo było, że przegrała z kretesem. Pomimo tego, że policji nie było widać w okolicy manifestacji, a ludzi były dziesiątki tysięcy panował ład, porządek i spokój. Cud? Nie, po prostu cyniczna władza bała się już prowokować, ponieważ było oczywiste, że prowokacje zostaną bardzo szybko wyjaśnione i osądzone.
Część zwolenników rządzącej nami 8 lat koalicji PO-PSL do dziś nie rozumie, co się stało i co się dzieje. Nic dziwnego, skoro dotyczy to również liderki tego środowiska, pani premier Kopacz, która podczas swojego wystąpienia na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu próbowała podgrzewać atmosferę i siać nienawiść. Nie zauważyła, że ta metoda już dawno straciła swoją skuteczność? Najwyraźniej. Brnięcie dalej Platformy Obywatelskiej w tym kierunku może jednak doprowadzić do jej kompletnego rozpadu i marginalizacji. Co mnie oczywiście nie zmartwi.

Komentarze

Dodane przez Zatroskany, w dniu 18.11.2015 r., godz. 15.10
Tak się zastanawiam jak długo PIS i jego zwolennicy będą się okrywali PO jak płaszczem... Im dłużej to trwa tym zachodzi coraz większe podejrzenie, że pod spodem król jest nagi (tak jak i poprzedni zresztą) dlatego odmienia PO przez wszystkie przypadki grzejąc się w tym ciepełku... Tylko co dalej bo powoli wychodzi Szydło z worka niestety... :-(
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.11.2015 r., godz. 16.25
Niechybnie Prezes kontynuuje swoje dzieło wprowadzenia totalitaryzmu despotyczno - wyznaniowego. Niestety tym razem może zajść dalej niż poprzednio. Jeszcze nie dawno ludzie z mojego otoczenia, śmiali mi się z nienawiścią w twarz, kiedy mówiłem, że czeka nas ustrój jak na Białorusi. Dziś tylko wymijająco spuszczają głowy, kiedy mówię, że Białoruś ma o tyle lepiej, niż to, co zaczyna się formować w Polsce, gdyż Łukaszenka nie wprowadza w swojej polityce fanatyzmu religijnego. Nie chodzi tu o aspekty wiary, nie o prywatne zaangażowanie w oddawanie czci Bogu. Nadchodzi skrajne podporządkowanie życia społecznego ( wierzących i nie wierzących ) doktrynie fundamentalizmu religijnego. Czym to się różni od schematu fundamentalizmu islamskiego? Czy zna ktoś kraj, którego podstawą ustrojową jest religia i panuje tam jednocześnie powszechny dobrobyt? Może M.Głowackiemu tak się wydaje?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.11.2015 r., godz. 16.32
No i niech pan tu bzdur nie opowiada, że cyt. "żadne środowisko polityczne nie otrzymało po 1989 roku tak wielkiego zaufania jak Prawo i Sprawiedliwość i związane z nią ugrupowania". Sięgnij pan do historii, historyka masz pod ręką. Akurat samo SLD miało o 5 % lepszy wynik niż cała ta koalicja PIS + wszelkie przystawki i odszczepieńcy. Pańskie "fakty" mają tyle wspólnego z rzeczywistością co wypadek lotniczy Kaczyńskiego z "zamachem".
Marek Eychler - ludzie z mojego otoczenia...
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 18.11.2015 r., godz. 16.40
Ludzie z pańskiego otoczenia to Platforma Obywatelska PO, która przegrała te wybory z kretesem. PO, to aferzyści i zdrajcy interesu narodowego. Czym chce pan zaimponować? Dzisiaj to my "moherowe berety" smiejemy się z was "elyty", moralnych lawackich bankrutów. Tak to już jest, że to wygrany rozdaje karty. Jak Polska pod rządami PiS panu nie pasuje, może Syria spełni pańskie lewackie oczekiwania. Może Białoruś?
Dodane przez jasio małolat, w dniu 18.11.2015 r., godz. 17.13
Jest świetnie. Ktoś kto nie głosował na PiS czuje się oszukany, a co to za maniera?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2015 r., godz. 17.13
Nagie to dopiero okaże się PO. Z niecierpliwością czekamy audytów.
Pan wprowadza w swojej polityce fanatyzm religijny
Dodane przez Paszczur, w dniu 18.11.2015 r., godz. 17.42
Panie Eichler, ja bym to nazwał, to co waszmość wyczynia- rynsztok, a może bardziej zbliżony do kosmicznych wyznawców scjentologi - powiedzmy Wyznaje Pan fanatycznie religię"pisbe" Czy Pana nienawiść zatruła Panu mózg? trzeba iść na detox! Gdzie ta polityka "fanatyzmu religijnego" ? ...jedynie słusznie mendia i Ty osobiście martwicie się: Już tydzien PIS u władzy a jeszcze ABW nie wpadło do nikogo z naszych o 6 rano , nikogo nie zaciągnęli do kościoła...co robić????? Ale największy cios Cie spotkał i mendia, 11 listopada, współczuję, policja nie wysłała swoich, w kominiarkach, prowokatorów, nie przyjechali lewacy z Niemiec, chociaż kostki pod ambasadą rosyjską przygotowali, zabrakło Sienkiewicza z rozkazem podpalenia budki, no i zostało tylko Morozowskiemu zarzucić ciężkie działo: krzyczeli " Bóg, Honor i ojczyzna" ............nadchodzi normalność!
Do Anonima
Dodane przez Zatroskany, w dniu 18.11.2015 r., godz. 17.55
Już się okazało ale dziękuję za potwierdzenie tego co napisałem...
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.11.2015 r., godz. 17.58
Że to aferzyści, zdrajcy interesu narodowego oraz, tu dodam od siebie - oszuści, to w pełni się zgadzam. Martwi mnie jednak brak zrozumienia z twojej strony tego co napisałem, ja chyba wyraźnie się wyraziłem, że chodzi mi o tę właśnie część moherową mojego otoczenia.
"śmiali się z nienawiścią w twarz"
Dodane przez Paszczur, w dniu 18.11.2015 r., godz. 18.05
racja, to Tusk, Kopacz, Sikorski, Kidawa, No Niesiołowski to osobne miejsce, wszystkie jedyne słuszne mendia, Olejniczki, Kużniary( mój nr 1) Kraśki, Kolendy, Liski( Nr 2 mój), Gugały i pozostałe!
Wyznawcy religii "pisbe' za.....bali 1,5 mln z Klarysewa
Dodane przez Paszczur, w dniu 18.11.2015 r., godz. 18.14
Zostawili puste podłogi i ściany,.... jak to nazwiesz wyznawco Eichler? .. potworne kalumnie i kłamstwa, tak jak Nałęcz? normalnym ludziom brak słów! Taki malutki czlowieczek reprezentował POLSKĘ. o WSI nie wspomnę
Dodane przez ola, w dniu 18.11.2015 r., godz. 18.17
jak na partię, w stanie kompletnego rozpadu i marginalizacji, której upadek pana, panie Głowacki oczywiście nie martwi, zbyt dużo, a właściwie całą energię ( i wiedzę ? ) poświęca pan PO - dziwi tym bardziej, bo podmuchy nowego wiatru historii już wieją - można sądzić, że nie nadmuchały nic wartego najmniejszej wzmianki... czy też, król jest nagi - z całą pewnością wiekowy, współczuję dzisiejszego upadku na schodach sejmu...oby nie był proroczy
Dodane przez Jola, w dniu 18.11.2015 r., godz. 18.39
W upadku nikt i nic nie pobije Platformy Obywatelskiej. Chu...j, d...upa i kamieni kupa
Dodane przez ;), w dniu 18.11.2015 r., godz. 18.43
I złotówka spadła, ojej ojej. Jak żyć?
Do rozhisteryzowanych decyzją prezydenta Andrzeja Dudy
Dodane przez MK, w dniu 18.11.2015 r., godz. 20.05
Mariusza Kamińskiego skazał człowiek, który nigdy więcej nie powinien założyć togi, był to wyrok na polityczne zamówienie i wiadomo od jakich "polityków". Oni wcześniej do siebie mówili "towarzysze", teraz mówią "kierowniku". W dwóch innych postępowaniach sądy uniewinniły Mariusza Kamińskiego, co więcej skazały, jeszcze nie prawomocnie, uczestników tak zwanej "afery gruntowej". Sprawa Mariusza Kamińskiego definiuje patologię wymiaru sprawiedliwości w pigułce. Sędzia karierowicz, polityczna sitwa z korzeniami esbeckimi i ich ofiara - uczciwy do bólu człowiek, osądzony za ściganie złodziei. Bezmiar tej zgnilizny jest olbrzymi i dzień w dzień komuś jakiś zbój w todze sędziego lub prokuratora łamie życie. Takiego stanu rzeczy mają dość prawie wszyscy, wyłączając przestępców i żyjących z przestępstw.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2015 r., godz. 20.44
Spierd.... ać do Tuska. Tam euro, różnowiara, wielki świat
Agent Bolek:
Dodane przez TD, w dniu 18.11.2015 r., godz. 21.56
Mamy sądy. Wyroki muszą być respektowane. A tu bawią się chłopcy w piaskownicę. Nie pamiętam do tej pory takiego przypadku. Po pół roku nie daruję takich przypadków. Wtedy za rozkładanie państwa będę wnioskował o Trybunał a nawet odwołanie. Na razie mu nie przeszkadzam. Panie Duda, staraj się pan poprawić!
Nici z apelacji u sprawcy!
Dodane przez MK, w dniu 18.11.2015 r., godz. 22.41
Mariusz Kamiński jest jak Macierewicz, od samego nazwiska robi się porządek. Problem tkwił w tym, że Kamiński z wyrokiem był doskonałym celem i alibi dla sitwy sędziowskiej. Mówiąc krótko mafia mogła i już zaczęła szantażować apelacją, przecież dokładnie temu służyła prowokacja z przeniesieniem "sędziego" Łączewskiego* do sądu apelacyjnego, który miał rozstrzygać odwołanie Kamińskiego. Czy nie dało się w takim razie postawić na urzędzie innego ministra? Dało się, tylko kto rozsądny i poważny negocjuje z terrorystami? Kaczyński ostentacyjne wsadził na ministerialne stolce: Macierewicza, Kamińskiego i Ziobrę, których zgniły "wymiar sprawiedliwości" nienawidzi i tępi ze wszystkich sił. By pozbyć się szantażu, Kaczyński z Dudą uderzyli drugi raz i pokazali całemu czerwonemu towarzystwu, że żarty się skończyły - nadchodzi opcja zero. To nie wszystkie złe wiadomości dla wrogów prawa i sprawiedliwości. Postawię dużą kasę, że z Trybunałem Konstytucyjnym, służbami i TVP będzie dokładnie tak samo. Żadnej dyplomacji, ale nahaj i nahajem. *Łączewski to sędzia, który skazał M. Kamińskiego.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 18.11.2015 r., godz. 23.06
MK, mądralo, Prezydenta Komorowskiego skazał człowiek, który nie dość, że nie powinien nigdy więcej założyć togi to jeszcze został zrobiony przez Kaczyńskiego Sekretarzem Stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, w randze v-ce ministra. Co ty na to mądrtalo?
Dodane przez expose, w dniu 18.11.2015 r., godz. 23.15
czemu osądzacie PIS za wczasu? znaczy zjednoczoną prawicę, narazie to możecie wylać swoje żale do prezydenta jak komuś nie podoba się jego decyzja. Dopiero za kilka miesięcy jak PIS zrobi tzw. "audyt" i stwierdzi że Polska jest w ruinie i że budżet jest zrujnowany i że kasy na realizację obietnic PIS nie wystarczy bo PO nie przewidziała takiego rozdawnictwa jakie obiecuje PIS i że trzeba zwiekszyć deficyt budżetowy i że ich nie interesuje co na to powie UE i zacznie się szukanie pozostałej kasy na spełnienie reszty obietnic i zajrzy się wtedy do kieszeni podatników (jacy by to nie byli) i tak naprawdę to za te wszystkie obietnice zapłaci prosty zwykły szary podatnik. Po 100 dniach rządu będziecie mogli narzekać, oczywiście jeżeli będzie do tego powód.
Dodane przez ;), w dniu 18.11.2015 r., godz. 23.21
No i ta złotówka "olu". Spadnie na Bank!
Dodane przez AntyBox, w dniu 18.11.2015 r., godz. 23.24
...Bezmiar tej zgnilizny jest olbrzymi i dzień w dzień komuś jakiś zbój w todze sędziego lub prokuratora łamie życie. Takiego stanu rzeczy mają dość prawie wszyscy, wyłączając przestępców i żyjących z przestępstw... Eychler jest z tej zgnilizny zadowolony, ale to normalne, jest niedorzecznikiem PO.
Dodane przez Anonim, w dniu 18.11.2015 r., godz. 23.37
Konstytucja jest aktem NADRZĘDNYM, NAJWYŻSZYM, wyżej jest tylko SUWEREN. Z woli Suwerena Prezydentem jest Andrzej Duda. Oczywiste draństwo Łączewskiego nie powinno skończyć się tylko na akcie łaski w stosunku do Mariusza Kamińskiego. Łączewski powinien odpowiedzieć przed sądem dyscyplinarnym i być wydalonym z zawodu. Mam dość Milewskich na telefon. Czy to jasne?
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 18.11.2015 r., godz. 23.50
Zakończył się ostatni akt tworzenia rządu Zjednoczonej prawicy - rząd Beaty Szydło otrzymał votum zaufania (za-236, przeciw- 202, wstrzymał się PSL). Dzięki podmuchowi wiatru historii mamy nowego Prezydenta Andrzeja Dudę i nowy rząd Beaty Szydło. Jestem za tymi dobrymi zmianami dla Polski. To rząd doświadczonych polityków, którzy będą w miarę możliwości realizować program przedstawiony w trakcie kampanii prezydenckiej i parlamentarnej. Po głosowaniu widać, że nie będzie zmian w konstytucji. Ja szczególnie będę trzymał kciuki za ministrów zajmujących się rozwojem czyli za wicepremiera i ministra rozwoju Mateusza Morawieckiego, minister cyfryzacji, Annę Streżyńską i ministra finansów Pawła Szałamachę. To oni mają głównie odpowiadać za to jak Polska będzie wyglądała w 2019 roku. Kibicuję także miłej rzecznik rządu, Elżbiecie Witek jak również Mariuszowi Kamińskiemu odpowiadającemu za służby. Podsumowując, rząd Beaty Szydło skupi się na zapewnieniu bezpieczeństwa Polakom, realizację przyjętego programu, którego głównym punktem jest po pierwsze rozwój, po drugie rozwój i po trzecie rozwój. Szkoda, że wiatr zmian nie dotarł do wyszkowskiego samorządu, który był wybierany najwcześniej. Nadal mamy koalicję PO oraz samorządowej twarzy PO czyli Wspólnoty Samorządowej na czele z burmistrzem Nowosielskim. Po wywiadach z prominentami tych ugrupowań w NW widać, że niewiele różnią się od ugrupowania-matki. Wszystkie przywary PO-matki, rządzącej w Polsce ostatnie 8 lat, przeszły na jej reprezentantów także w Wyszkowie. Wszelkie błędy tej formacji wytykają skutecznie nasi koledzy, Adam Szczerba czy Marek Głowacki. Brak korekty postępowania formacji PO i Wspólnoty Samorządowej w Wyszkowie może powodować dalszą stagnację naszego miasta i bylejakość. O ile w kraju możemy liczyć na rząd zjednoczonej prawicy Beaty Szydło, pod przywództwem Jarosława Kaczyńskiego to w Wyszkowie motorem zmian mogą być jedynie lokalne grupy obywatelskie kierujące się konkretnymi celami, które są zdeterminowane realizować. Co do Mariusza Kamińskiego to jak stwierdziła prof. Ewa Łętowska, minister Mariusz otrzymał "promesę" od Prezydenta, że w razie utrzymania wyroku w drugiej instancji i skazania zostanie ułaskawiany a gdy w drugiej instancji zostanie uznany za niewinnego to nie będzie ułaskawienie obowiązywać. Prezydent miał do tego prawo, choć nie jest to dobra praktyka. Profesor przewiduje umorzenie postępowania w drugiej instancji. Nie są to więc białoruskie standardy jak histeryzuje nasz lokalny Stefan. Ja też chciałbym, żeby władza była piękna, inteligentna i postępująca zgodnie z prawem albo chociaż z literą prawa. Ale życie jak to niektórzy mówią to nie jest bajka. :)
Dodane przez ...., w dniu 18.11.2015 r., godz. 23.53
No tak jak Wałęsa ułaskawił bossa ps. " Słowik" a Kwaśniewski Vogla skazanego za morderstwo na tle rabunkowym, to było słuszne? Wszyscy już zapomnieli?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.11.2015 r., godz. 05.07
Powodów do krytyki nowego rządu będzie z pewnością wiele. Zarówno uzasadnionych, jak i kompletnie bzdurnych, wyssanych z palca. Myślę jednak, że będzie również dużo powodów do pochwał. Zwróćcie Państwo uwagę np. na pozyskiwanie pieniędzy do budżetu z nowych źródeł. Mam na myśli zarówno uszczelnienie pobierania VAT, jak i podatki bankowy oraz od sklepów wielkopowierzchniowych. Będą one z pewnością sposobem na pozyskanie nowych funduszy na realizację ważnych społecznie celów. Dopiero, kiedy zjednoczona prawica jasno te kwestie postawiła w kampanii wyborczej okazało się, że z tych źródeł można pozyskać kilkadziesiąt mld zł rocznie do budżetu. A jeżeli chodzi o podmuchy wiatru historii to zwróciłbym uwagę jeszcze na pochówek towarzysza Kiszczaka. Ten sowiecki zbrodniarz byłby z pewnością pochowany, podobnie jak Jaruzelski, czy Kociołek z honorami państwowymi gdyby nie powiew zmian. Na takich symbolicznych przykładach widać również jakim bagnem była koalicja PO-PSL.
Dodane przez jasio małolat, w dniu 19.11.2015 r., godz. 07.57
widzę że komuś tu brakuje moich komentarzy;)
Dodane przez ola, w dniu 19.11.2015 r., godz. 09.58
Tylko tyle masz jasiu do powiedzenia? :)
Czy tak będzie?
Dodane przez obs, w dniu 19.11.2015 r., godz. 11.35
Obserwuję z zaciekawieniem ale nie największym "dobrą zmianę". Kiedy władza nowa mówiła o poszanowaniu opozycji uznałem że jest to godne podkreślenia. Jednak w ramach tego poszanowania wycięto PSL z Prezydium Sejmu i podobnie stało się ze speckpomisją. Kiedy Pani Szydło w kampanii prezentowała kandydata na ministra obrony to ten kandydat nijak nie podobny był do Macierewicza. Kiedy mówią o minimalnej stawce godzinowej 12 zł to nie wiem z jakim podatkiem. Kiedy mówią że dostanę 500 zł na dziecko to nie wiem ile mi zabiorą. Kiedyś było takie powiedzenie , że jak władza mówi że da to mówi ajak mówi że zabierze to zabierze. Dzisiaj jak mówi że kogoś będzie szanować to ten ktoś już się powinien bać , a jak ma dawać pieniądze to trzeba mocno pilnować swoich kieszeni.
do obs
Dodane przez :), w dniu 19.11.2015 r., godz. 11.52
Otóż to w końcu coś mądrego, prawdziwego i realnego a nie napuszonego pełnego frazesów i pustych sloganów jak np. felietony i wpisy jego autora którgo tak ceniłem jeszcze niedawno...
PSL wycięło PiS z prezydium...
Dodane przez do obs, w dniu 19.11.2015 r., godz. 12.17
Pis zrobiło z PSL dokładnie to samo, co PSL na jesieni zrobiło z PIS w Sejmiku Mazowieckim. Gdzie wtedy było to poszanowanie opozycji?
do :)
Dodane przez Lupa, w dniu 19.11.2015 r., godz. 13.08
No jednak nie wyszła Ci ta wazelinka. Na temat mądrości, prawdziwości i realności obsa mamy konkretną odpowiedź w komentarzu z g. 12:17. Sam sobie chyba piszesz te POchwałki :) obs
Dodane przez jasio małolat, w dniu 19.11.2015 r., godz. 13.13
droga olu, sporo mam do powiedzenia i dobrze o tym wiesz ale odkąd niewygodne moje komentarze, czyli takie same wypociny jak każdego z was na tym forum, tylko być może trochę bardziej celne lub przytaczające prawdziwe aczkolwiek niewygodne fakty co dla niektórych działaczy, społeczników tudzież innych włodarzy lokalnych, są przez redakcję nie publikowane lub usuwane to stwierdziłem, że nie ma sensu i szkoda mojego czasu poświęcać na pisanie na tym forum. Nie jestem też pewien czy ta informacja będzie opublikowana ale to już mniejsza o to. Nadal jednak podtrzymuję propozycję współpracy, kto będzie zdecydowany i gotowy to zapraszam.;)
Lupa
Dodane przez :), w dniu 19.11.2015 r., godz. 13.18
Jak się nie ma argumentów to się odpowiada nie na temat no chyba, że pewne rzeczy wykraczają poza zdolność pojmowania niektórych...
Dodane przez Lupa, w dniu 19.11.2015 r., godz. 15.02
Doskonałym kontrargumentem na zarzut obs na temat poszanowania opozycji jest odpowiedź z g. 12:17. Nie ma oburzenia z powodu wykluczenia PSL z prezydium, ponieważ takie reguły wprowadziło samo PSL w Sejmiku Mazowieckim. Ile razy trzeba powtarzać? Mądrej glowie dość po słowie.
Dodane przez :), w dniu 19.11.2015 r., godz. 19.00
Ktoś jeszcze cierpi tu na to co jaś? (nie dotyczy Eychlera)
do oli
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 19.11.2015 r., godz. 19.35
Pani olu, prosiłbym o uważniejsze czytanie, tego co napisałem. Otóż uważam, że jeżeli PO pójdzie dalej w kierunku wytyczanym przez panią Kopacz i pana Niesiołowskiego to dojdzie do jej kompletnego zmarginalizowania. W tym momencie PO zostało rozgromione na wielu frontach, ale na razie zachowuje pewną zwartość. Proszę jednak zwrócić uwagę, że z wielkich peowskich tuzów wielu (Komorowski, Sikorski, Kopacz) zostało już odstrzelonych, a jeden (Tusk) czmychnął w odpowiednim czasie do Brukseli, zostawiając po sobie wiele pasztetów. Na razie nie wiadomo, czy będzie miał do czego wracać. Sądzę, że jeżeli jego kolejny następca (bo zdaje się, że pani Kopacz już się poddała) będą kontynuować tę kampanię nienawiści, którą obserwujemy w GazWyb i TVN, a także TVP i innych mediach to własnie dojdzie do marginalizacji PO. Czym jak pani się domyśla zbytnio się nie zmartwię, ponieważ bardzo negatywnie oceniam 8letnie rządy PO-PSL.
czy to jest drwina? czy co?
Dodane przez teolog, w dniu 19.11.2015 r., godz. 21.05
wczoraj po expose pani Szydło kiedy nastąpiła przerwa Jarosław Kaczyński wychodząc z sali obrad potknął się i przewrócił. Jeden z portali skomentował to tak "Stacja III, Pierwszy upadek Jarosława"...... co to może znaczyć?
Dodane przez ola, w dniu 19.11.2015 r., godz. 22.01
panie Głowacki, prosiłabym o uważniejsze pisanie tego, co pan pisze. Otóż uważam, że jeżeli pisze pan o PO ( partii ) "jej" to w kontekście całego zdania dochodzi do kompletnego "nieładu" stylistycznego, bo czy zaimek osobowy "jej" odnosi sie do pani Kopacz, czy też, jak można przypuszczać, do partii PO? Nie jest to jednak istotne, bo i pani Kopacz i PO polegli - koń jaki jest każdy widzi, natomiast życzyłabym każdemu, aby miał taką możliwość czmychnięcia na "zgniły zachód" jak Donald Tusk, i proszę się nie martwić co zrobi jak wróci, bo może nie wróci, natomiast pani Kopacz, póki co, jest posłanką, w przeciwieństwie do wielu innych, piastujących obecnie funkcje nieprzystające do ich ambicji - jednym słowem, nie domyślam się, że pan nie martwi sie ewentualnym całkowitym upadkiem PO, bo w swoim felietonie nie zostawił pan w tej kwestii niedomówień, pisząc w ostanim zdaniu: patrz wyżej P.S. może jutro urodzi się pan w oczekiwanej rzeczywiści i media będą w rękach zupełnie kogoś innego...życzę spełnienia marzeń, miłych snów
Dodane przez gs, w dniu 19.11.2015 r., godz. 23.00
Panie Marku, o jakim zaufaniu Pan pisze? Zwycięstwo? Co to za zwycięstwo przy 51% udziale Polaków w wyborach? Co to za zwycięstwo raptem o kilkanaście procent wyższe od PO? Zaufanie? 37% z tychże 51%? Słabo. Należy zwrócić uwagę na fakt, że 8 lat rządzenia, niezależnie jakie by było zawsze się ludziom znudzi. Wyjaśnienie „fenomenu” jest proste. PiS nie miało dobrego rywala. PO zmęczone, wewnętrznie niestabilne. Reszta ugrupowań za mała i za młoda. Wg mnie każda inna partia zarządzana przez jedną osobę były w stanie tutaj wygrać. Zabawne i niepoważne były zachwyty Prezydenta nad geniuszem Kaczyńskiego. To i ułaskawienie Kamińskiego wyraźnie mówi jaka będzie „jakość” naszego Prezydenta. A to przecież początek. Oj będzie zabawnie. A może żałośnie i będzie wstyd? Wspomina Pan często o A. Michniku, T. Lisie i innych dziennikarzach. Oczywiście krytycznie. Jednak chciałbym zwrócić uwagę, że po „drugiej” stronie także są dziennikarze. Nazywa ich Pan niezależnymi? Dlaczego, jak ich zachowanie jest bardzo podobne tylko inna jest strona krytyki. Jak czytam T. Lisa i np. Ł. Warzechę to ich poziom wypowiedzi jest podobny. Który wg Pana jest niezależny? Wg mnie ci niezależni są tylko w Waszych oczach dlatego, ponieważ krytycznie odnoszą się do byłej już władzy PO-PSL. Jak dziennikarz krytycznie odniesie się do PiS to nie jest to wg Was dziennikarz. Jeżeli jednak krytycznie odnosi się do poprzednich rządów to milczycie lub ci są OK. Trochę nie fair. Marsz Niepodległości. Tak super, szczególnie z transparentami „Polska dla Polaków”. Z racami, z okrzykami nienawiści, nietolerancji. Wg mnie wstyd. I tu znowu ciekawa Pańska interpretacja wydarzeń. Moja jest taka, że przyczyną takiego zachowania uczestników był fakt, że policja nauczona poprzednimi wiedziała co ma robić. Po prostu nie ujawniać się, nie prowokować. Oczywiście nie chodzi mi o świadomą prowokację, którą zarzuca Pan policji. Mi chodzi o to, że sam widok policjantów działa na uczestników prowokująco i wiele nie trzeba, aby wywołać zamieszki.
Dodane przez Pitu, w dniu 19.11.2015 r., godz. 23.14
Upadek, to obserwujemy Komorowskiego. Prezydencka rezydencja okradziona do klamek. Co to może znaczyć?
Ale Pan jest zgorzkniały gs
Dodane przez Jacek, w dniu 20.11.2015 r., godz. 08.31
Po prostu, jest to wielkie zwycięstwo społeczeństwa, które aktywnie opowiedziało się na jego rzecz. W czasach licznych wojen walczyło wojsko, które stanowiło jakiś procent populacji. Nawet podczas pospolitego ruszenia nie było 100% zaangażowania ludności, a zwycięstwo było zwycięstwem powszechnym. Z drugiej strony można powtórzyć zasadę mówiącą, że nieobecni nie mają głosu. Jakby ich nie było, więc nie bierzemy ich pod uwagę. Zasady demokracji wyborczej zna prawie każdy. Wygrywają aktywni. Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2015 r., godz. 08.51
Kradli do ostatniej chwili ile tylko się dało. Tak rądzili przez 8 lat.
Do gs
Dodane przez :), w dniu 20.11.2015 r., godz. 09.09
Brawo... Ale do fanatycznych ślepców niepodległościowych patriotów jedynych i prawdziwych pewnie i tak nie dotrze...
Dodane przez ola, w dniu 20.11.2015 r., godz. 09.20
a nawet więcej, nie ma prezydenckiej rezydencji! - została rozebrana i przewieziona na Mazury, już składają - to może znaczyć tylko jedno, prawdopodobnie będziemy poza strefą Schengen
Dodane przez Na koszt Gminy wyjazd wyszkowskiej elyty., w dniu 20.11.2015 r., godz. 09.25
Racja pitu. Prezydent, który miał pilnować żyrandola, jak się niektórzy śmieją, ukradł żyrandol. To źle świadczy o tej elycie III RP. A pamiętamy to - Kilkunastoosobowa grupa wyszkowian wzięła udział w organizowanym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego marszu z okazji Święta Niepodległości. Grupa niezbyt liczna, ale wyróżniająca się z tłumu ogromnym transparentem. Wyjazd na warszawski marsz zorganizowała gmina Wyszków. Wśród wyszkowian, którzy wzięli udział w marszu, byli m.in. wiceburmistrz Adam Mróz z rodziną, sołtysi z gminy Wyszków, samorządowcy. Wyszkowianie wyróżniali się z tłumu ogromnym biało-czerwonym transparentem z napisem "Wyszków dla niepodległej". Widoczni byli nie tylko w telewizyjnych migawkach. Dostrzegł i pochwalił ich również prezydent Bronisław Komorowski. Podziękował i wyraził swoje zadowolenie z faktu, że takie patriotyczne elementy są widoczne i towarzyszą wspólnemu świętowaniu Dnia Niepodległości.
fragment z NW.
Dodane przez A co u wyszkowskiej władzuni. Pani Ela błysnęła intelektem., w dniu 20.11.2015 r., godz. 10.34
Pytanie :Abstrahując od Adama Szczerby, dzięki dyskusjom na sesjach mieszkańcy wiedzą, co w gminie się dzieje i co radni myślą na dany temat. Na sesjach są nie tylko dziennikarze, ale też sołtysi i przewodniczący osiedli, którzy nie uczestniczą w komisjach. Poza tym dawniej sesje były miejscem ścierania się różnych opinii, dyskusji. Teraz można mieć wrażenie, że decyzje zapadają w kuluarach. Elżbieta.Piórkowska.: Rzeczywiście, na sesjach mają rodzić się różne pomysły. Ale tu chodzi o pytania dotyczące uchwał omawianych na komisjach. Gdyby to były kreatywne pomysły, propozycje, co fajnego, wartościowego można zrobić w naszym mieście, to jest czas do wspólnego przegadania. Bo jest na sesji czas na zapytania, wnioski, nie tylko podziękowania. Pracujmy, niech ścierają się poglądy. Ale uchwały przegadajmy dokładnie na komisjach, tam wyjaśniajmy sporne sprawy. Tymczasem najczęściej na sesjach powtarzane są problemy z komisji. Jak wspomniałam, wiele prostych spraw można załatwić poza sesjami. Radni pracują nie tylko na komisjach i sesjach. Często przychodzą do konkretnych urzędników, by załatwić, zapytać o sprawy ważne dla mieszkańców. Nie poruszają tego na sesjach. Na komisjach i sesjach zabieram głos w sprawach, na których najlepiej się znam, którymi najbardziej się interesuję, a najbliższe są mi sprawy oświaty. A jeśli w innych kwestiach, np. inwestycji, coś jest dla mnie niezrozumiałe, zadaję pytania. Ale na pewno nie robię niczego pod publikę, nie kieruję się chęcią zabłyśnięcia. A patrząc na mojego kolegę, mam wrażenie, że jego postawa to często po prostu promocja własnej osoby. Ale to jest mój odbiór.
Powiat Wyszków się rozrasta!!!!!!
Dodane przez Anastazy, w dniu 20.11.2015 r., godz. 10.41
Jak wieść gminna niesie powiat wołomiński zostanie rozparcelowany ponieważ tzw biedne gminy nie pasują do ponoć bogatej Warszawy i tak gminy Tłuszcz, Dąbrówka, Klembów prawdopodobnie zostaną przydzielone do Wyszkowa. Gminy Strachówka i Jadów do Węgrowa a Poświętne do Mińska Mazowieckiego. Tak się zaczyna reforma administracyjna wg PiS-u. A gdzie konsultacje społeczne z gawiedzią która zagłosowała na Prawą Partię. Jeżeli będą one wyglądały tak jak w 1975 to gratuluję wyborcom jedynie słusznej i patriotycznej Partii.
Dodane przez ;), w dniu 20.11.2015 r., godz. 10.44
Będziemy poza strefą Schengen :( Złoty spadnie na łeb na szyję, może w ogóle wypiszą nas z UE :) oluś
Dodane przez adaś, w dniu 20.11.2015 r., godz. 12.17
Podobno Sobczak po zwycięstwie się rozpycha i chce kilku swoich przeforsować u Nowosiela. Chce żeby WTBSem prezesował jego człowiek Sławek Rutkowski, który przed połączeniem temu szefował a nie jak teraz Siekierski z PO. Chce też dyrektora WOSiR, którym teraz jest Marek Wiśniewski. Zobaczymy czy to się uda i Sobczak da radę.
pojawia sie i znika
Dodane przez Judyta, w dniu 20.11.2015 r., godz. 15.22
i co narobiłaś?!
Głos zza Buga
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2015 r., godz. 15.39
to żeście się dorobili! Może cós doradzić!
Dodane przez Echo, w dniu 20.11.2015 r., godz. 16.07
Już w WOSiR ma swoich zaufanych ludzi. Przepraszam, a czym oni się tam zajmują?
Ostrołęka stolicą regionu . Tam będzie ratusz !
Dodane przez Nadęty, w dniu 20.11.2015 r., godz. 17.25
jak było kiedyś i teraz jak wszędzie zresztą jesteśmy lubiani, e ... to zbyt mało - wręcz kochani!
Dodane przez Box, w dniu 20.11.2015 r., godz. 17.28
A na dyrektora WOSiR kogo? Cabaja? hahaha
Dodane przez Okoń, w dniu 20.11.2015 r., godz. 18.59
Jednak szkoda, że zwycięstwa w rządzie nie przekładają się automatycznie na te w samorządzie. Póki co to dwa oddzielne światy Żeby brać, trzeba wygrywać. Tu! PiS w samorządzie nie został poproszony nawet do koalicji, nie było takiej potrzeby. A i tak jego reprezentant zachowuje się jak wiernopoddańczy pionek.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.11.2015 r., godz. 19.03
Panie gs, miażdżące zwycięstwo zjednoczonej prawicy to sprawa oczywista – chyba to nie PO w tej chwili przejmuje władzę ? Druga sprawa – jaka jest skala zwycięstwa ? Nie jest to kilkanaście % więcej. Ponad 50% więcej aktywnych Polaków wsparło program i kandydatów PiS w stosunku do drugiej partii, jaką było PO. Frekwencja była tym razem stosunkowo wysoka. To wszystko cieszy wolnych Polaków, których nazywaliście bydłem i próbowaliście zepchnąć na margines. Kampania nienawiści rozpętana głownie przez polityków PO ( Tusk – wymrzecie jak dinozaury, Sikorski – trzeba dorżnąć watahę, już nie będę cytował biłgorajskiego pajaca, czy szalonego Stefana) i różnych funkcjonariuszy poprzebieranych za dziennikarzy doprowadziła już w przeszłości do politycznego morderstwa w Łodzi. Miarka się przebrałą w wielu sprawach. Niewątpliwie jednak pycha, bezczelność, cynizm i arogancja rządzącej nami 8 lat koalicji PO-PSL ma w klęsce tego obozu zasadnicze znaczenie – w tym przyznaję panu rację. Jeżeli chodzi o oceny prezydenta Dudy w stosunku do Jarosława Kaczyńskiego to może pan się z nimi zgadzać, lub nie. To bardzo indywidualna sprawa. Mi to nie przeszkadza. Ja nie mam natomiast wątpliwości już od dawna, a ciągle nowe fakty to potwierdzają, że prezydent Duda znacznie przerasta Komorowskiego. To właśnie jego zwycięstwo uruchomiło w Polakach wiarę, że warto walczyć ze zdegenerowaną władzą. O dziennikarzach można oczywiście długo dyskutować. Ale ani Michnik, ani Lis nimi nie są – oni nie opisują rzeczywistości tylko ją próbują kreować – próbują Polaków przekształcać w postmarksistowską miazgę. Są typowymi propagandystami. Na szczęście coraz gorzej im to idzie, choć do dziś zdeformowali już niestety myślenie potężnej grupie naszych rodaków. Dla niektórych zdaje się nieodwołalnie, choć każdy może jeszcze przejrzeć na oczy. Natomiast w sprawie Marszu Niepodległości – osobiście uczestniczyłem w wielu marszach. Żadnej ciemnoty mi pan nie wciśnie. Nie słyszał pan, jak to było ze spaleniem budki ? Co do haseł, które tam niejednokrotnie padają zgadzam się – czasem są zbyt radykalne i nieładne. To mi się nie podoba.
Dodane przez Wyborcza, w dniu 20.11.2015 r., godz. 19.06
POdobno Warpas ma chrapkę. Przez chwilę, kiedy był zastępcom burmistrza miał sport w swoich kompetencjach. Nowosielski po jakimś czasie odebrał mu tę jak i inne działki np. kulturę i turystykę.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 20.11.2015 r., godz. 19.36
„Honor i Ojczyzna. Czy znacie te pojęcia? Chyba nie, bo patrzycie tylko, co tu jest do wzięcia.” - to cytat z piosenki rapera Tadka, dobry komentarz do tego co wyprawiała koalicja PO-PSL przez 8 lat. Ostatnie informacje dotyczące szabru w obiektach prezydenckich, dokonanych przez odchodzącą ekipę Bronisława Komorowskiego są wstrząsające. Do tego prymitywne kombinacje z umowami o pracę dla kolesiów i odprawami dla nich. To poziom rynsztoka. Hańba !!! Podobnie jest z panem Burym, do dziś bronionym w PSL. Jak tylko skończył mu się immunitet poselski przestał bywać u siebie w domu. W końcu CBA go znalazło i aresztowało. W tej sprawie aresztowano, lub zatrzymano już ok. 40 osób. Wszechobecne bagno na szczytach władzy PO-PSL. Pani olu, panie gs – prosiłbym o krótki komentarz do tych wydarzeń.
Dodane przez ola, w dniu 20.11.2015 r., godz. 19.55
bardzo podobają mi się rządy PiS - decyzje podejmują błyskawicznie, jednogłośnie, bez marnotrawienia czasu na jakiekolwiek konsultacje, nawet z innymi posłami, a tym bardziej z gawiedzią - gratulacje! za chwilę spełni się marzenie tej partii: będziemy Budapesztem!
Dodane przez zołzowaty, w dniu 20.11.2015 r., godz. 21.24
Wy się z Waldka nie śmiejcie. On w gierkach politycznych jest dobry, jak powiedział że się postawi i zdobędzie stanowiska dla swoich to lepiej mu dać. Teraz ma mocne plecy. Nie zdziwię się jak nie długo zostanie płatnym członkiem zarządu powiatu do czego dąży. PSL się pogrąża, podobno Bocian został sekretarzem w Zabrodziu.Ja wcześniej myślałem, że PSL to mocna partia w powiecie a tu taka niemiła niespodzianka.
Dodane przez Magyar!!!, w dniu 20.11.2015 r., godz. 21.40
Panie olu, a co z tym złotym? Zaraz będziemy mięli forinta!
Dodane przez Adelajda, w dniu 20.11.2015 r., godz. 23.11
Brawo dla nowego wójta Bociana :)))
PiS nie złamał prawa, ale zrobił to w "złym stylu" - mówi przegrana ekipa.
Dodane przez TD, w dniu 20.11.2015 r., godz. 23.44
... - ekipa kojarzona ze wszystkim, ale na pewno nie z czymś "stylowym", ekipa, która przy ośmiorniczkach i winku za państwową kasę dywagowała, jak to państwo zmienić w republikę bananową, kręcąc lody w Warszawie, Brukseli, Berlinie czy Kijowie; ekipa, która przy śmietnikach wyrywała serce wolności słowa i która unurzała w szambie rzetelność oraz prawdomówność mediów publicznych i prywatnych. Ekipa, która każdą aferę zamiatała pod dywan, nie wpisywała majątku do zeznań majątkowych, zhańbiła godność państwa polskiego reakcją na Smoleńsk, ale także koszmarnym chamstwem funkcjonariuszy władzy o nazwiskach Niesiołowski, Palikot i paru pomniejszych; ekipa, której prezydent wypożyczył sobie pół Pałacu Prezydenckiego za bezcen, wynajął sobie mieszkanko za bezcen, ale także w bezcen obrócił wyposażenie prezydenckiej willi w Klarysewie warte 1,5 mln złotych, o kompromitacjach ortograficznych, dyplomatycznych i wizerunkowych już nawet nie wspominając – ta właśnie ekipa wespół z armią swoich medialnych adwokatów uznaje za stosowne czepiać się stylu konstytucyjnych działań nowego rządu i nowego prezydenta. Cóż – jeśli chodzi o styl, naprawdę jesteście Państwo ekspertami.
W WOSiR
Dodane przez Adam, w dniu 21.11.2015 r., godz. 00.42
W WOSiR przydałby się uczciwy konkurs. Już kilka lat temu zaczęło tam pachnieć rutyną i wypaLeniem.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.11.2015 r., godz. 06.11
Pierwsze ruchy nowej władzy pokazują, że sprawnie przygotowują się do rzeczywistych zmian. Pani ola sądzi, że nowy rząd działa szybko. Niewątpliwie tak jest. I bardzo dobrze. Nie należy tracić czasu. Cała ta awantura w sprawie Trybunału konstytucyjnego to burza w szklance wody i bicie piany. Szybkie działanie nowej władzy zneutralizowało natomiast pułapkę zastawioną przez cwaniaczków z koalicji PO-PSL plus cała postkomuna, która jeszcze siedzi w wielu centralnych instytucjach. Wczoraj słuchałem wywiadu w radiu Wnet z nową minister oświaty, panią Anną Zalewską. To pierwszy taki obszerny wywiad z nowym ministrem, jaki udało mi się spotkać. Nie znałem jej do tej pory, ale zrobiła na mnie dobre wrażenie. Spokojna, rzeczowa i ma wolę zmian. To bardzo ważne. Gimnazja to bzdura, którą należy jak najszybciej zlikwidować. W oświacie zapanowała potworna biurokracja. Szkoła została zredukowana do nauki rozwiązywania testów. Należy wzmocnić rangę nauczyciela. Szaleje tzw. poprawność polityczna, czyli mówiąc wprost neomarksistowski bełkot ma rangę prawdy objawionej. Ale 4 lata powinno wystarczyć, żeby to poprawić.
Dodane przez ola, w dniu 21.11.2015 r., godz. 08.52
pani Beata Szydło w kampanii wyborczej: "Polska jest w ruinie" - wczoraj pani Beata Kempa: " Polska to piękny i bogaty kraj" Komentarz: panie Głowacki, zgadzam się z panem, że miarka się przebrała i jak mówił "klasyk" : nie nazywajmy szamba perfumerią ( proszę przypomnieć sobie kontekst !) - to bardzo indywidualna sprawa, co komu pachnie, a co śmierdzi. Dla porządku PiS otrzymało 37.58% głosów. I jeszcze jedno, "szpikowanie" jakiegokolwiek tekstu czy wypowiedzi przymiotnikami na zasdzie im więcej tym lepiej, nie zawsze pozostaje w korelacji z przekazywaną treścią, a szczególnie jej wiarygodnością, nie wspominając o rzetelności dziennikarskiej, a na takiego trybuna powiatowego się pan kreuje - miłego weekendu
Dodane przez Magyar, w dniu 21.11.2015 r., godz. 10.40
panie "ola", Polska to rzeczywiście piękny i bogaty kraj z dużym niewykorzystanym potencjałem. panie "ola", Polaka jest w ruinie" - moralnej! elity poprzedniej ekipy rządzącej zeszły do poziomu rynsztoku na wielu płaszczyznach. Leży górnictwo, służba zdrowia, armia, rolnicy nie są zadowoleni. Ruiną są służby wodzone za nos przez gang kelnerów, ruiną są publiczne media. Ruiną jest dotychczas niezdekomunizowany wymiar tzw sprawiedliwości. Ruina jest to, że biedniejemy, coraz więcej mamy niedojadających dzieci. Ruiną są słowa ważnego polityka, że jak kto głodny to niech je szczaw i mirabelki. Świadomy głosowania w wyborach naród wybrał ekipę, która obiecała z tym wszystkim zrobić porządek. Właśnie to robi. panu "ola" szkoda, bo wie, że jak sprawy będą szły w takim tempie, to PO przez co najmniej dwie kadencje nie przebije tej popularności. Wymrze jak dinozaury, jeśli się wcześniej nie pozagryza.
Dodane przez Anonim, w dniu 21.11.2015 r., godz. 10.49
Ola już nie ma się czego czepiać, to się czepia przymotników. Do czego to doszłalo? Czep się psa jak on ....... .
Metodologia prawdy naprawdę prawdą ... jakby to nie rozumieć
Dodane przez Rysio i Zdzisio, w dniu 21.11.2015 r., godz. 11.59
NIC UJĄC nic dodać. Cosik zimne dni ale nadejdą ciepłe. Należy temu wierzyć. To już udowodnione. Trzeba się cieplej ubierać ,żeby się nie zazębić a na chorobę później nie ma mocnych, trzeba swoje odcierpieć i tyle!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 21.11.2015 r., godz. 14.10
Pani olu, uwierzyła pani zawodowym manipulatorom, że są to słowa Beaty Szydło. I na tym buduje pani swoją narrację i oceny. Radziłbym pani chociaż spróbować otrząsnąć się z amoku i nie dawać sobą manipulować. Proszę mi wierzyć, to jest możliwe. Przy okazji zwrócę pani uwagę na jeszcze jedną, zupełnie oczywistą manipulację. Jej autorką jest pani Kolenda - Zalewska, zaliczana przeze mnie do grona funkcjonariuszy poprzebieranych za dziennikarzy. Otóż włożyła ona w usta Jarosława Kaczyńskiego słowa, że "Polska powinna być jedynie dla prawdziwych Polaków". Miał to jakoby powiedzieć po Marszu Pamięci przed pałacem prezydenckim. Na drugi dzień mendia, merdia ... o przepraszam media szalały. Wszyscy cytowali ohydną, rasistowską wypowiedź Kaczyńskiego. Ale był mały drobiazg ......... - tej wypowiedzi nie było. Wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego zostało bowiem nagrane i tych słów tam nie znaleziono. Przypomnę również zawodowego manipulatora Tomasza Lisa i jego rozmowę z aktorem Karolakiem w TVN 24 tuż przed pierwszą turą tegorocznych wyborów prezydenckich. Takich spraw jest bardzo dużo. To dobre, sprawdzone metody jeszcze z czasów komunistycznych. Stosował je np. Jerzy Urban (kiedyś sowiecki aparatczyk, dziś wspierający Platformę Obywatelską) w stosunku do księdza Jerzego Popiełuszko.
Dodane przez ole!, w dniu 21.11.2015 r., godz. 14.41
Będzie Budapeszt! A złotówkę zastąpi FORINT!!! koniec świata!
Dodane przez gs, w dniu 21.11.2015 r., godz. 22.43
Panie Marku, mam prośbę, aby nie wkładać mi w usta słów których nigdy nie napisałem. Chodzi o Pańskie zdanie :” To wszystko cieszy wolnych Polaków, których nazywaliście bydłem i próbowaliście zepchnąć na margines”. Nigdy nikogo bydłem nie nazwałem. Przykro też czytać, że tylko wolni i świadomi Polacy wybrali to co wybrali. Otóż ja też czuję się wolnym i świadomym Polakiem, mimo, że nie wybrałem tego co wg Pana wybrali wolni Polacy. Przytacza Pan słowa PO. Szkoda, że nie zauważa Pan swoich, innych komentatorów tutaj, oraz przedstawicieli PiS. Wg mnie są dużo bardziej „dosadne”. Tutaj pytanie między innymi także do innych komentatorów. Czy to tak trudno powstrzymać się od inwektyw i personalnych ataków? Wołamy o kulturę polityczną, a nam samym jej brakuje. Czy to tak trudno odnosić się tylko do treści wypowiedzi? Sugeruję trochę więcej tolerancji do osób o odmiennych poglądach. Jeżeli chodzi o obiekty prezydenckie czy kombinacje z umowami. Wg mnie zbyt szybko dokonana została ocena, ponieważ nie wiadomo w jakim stanie były te obiekty, gdy przejmował je B. Komorowski. Chyba, że kancelaria B. Komorowskiego robiła też takie audyty. Podobno mają coś ujawnić. Zobaczymy. Jeżeli chodzi o umowy i nagrody, to wg mnie łatwo jest ocenić, ponieważ to się zadziało. Nie wiadomo jak postąpi obecny Prezydent, gdy jego kadencja się zakończy. Może też nagrodzi swoich pracowników? Nie wiadomo. Zobaczymy. Zauważmy, że PiS jest pierwszą partią, która chce robić bilanse otwarcia, czy audyty i je publikować. Pytanie dlaczego? Czy aż tak bardzo zależy jej na dobiciu PO? A może to jest właśnie ta zemsta o której wspominał J. Kaczyński, że takiej nie będzie? Jeżeli chodzi Posła Burego to jeżeli jego wina zostanie udowodniona to powinien ponieść konsekwencje takie, jakie są przewidziane w polskim prawie. Tutaj nie ma co komentować. Każdy, kto prawo złamie powinien ponieść tego konsekwencje niezależnie kim jest. Kiedy zatem zniesiony zostanie poselski immunitet? Jednak jak widać są i będą równi i równiejsi, o czym świadczy uniewinnienie Kamińskiego. Jeżeli Kamiński jest niewinny i nie zgadza się z wyrokiem to złożył apelację. Logiczne jest zatem, że jego zachowanie będzie ponownie oceniane przez sąd. Zwróćmy uwagę, że mamy nową władzę. Apelacja rozpatrzona byłaby już w „innych czasach”. Czego zatem Kamiński się obawiał, składając prośbę o uniewinnienie? Czy obawiał się tego, że wyrok zostanie podtrzymany mimo, że mamy rządy PiS? Apelację rozpatrywałby też inny sędzia zapewne. Czy ten też by się pomylił? A może byłby to funkcjonariusz PO-PLS ukryty pod togą? Działa to także i w drugą stronę. Ostatnio media przypomniały, że jeden z ministrów PiS „bardzo” przekonywał jedną z posłanek Samoobrony i chyba nie było to przekonywanie do końca etyczne. Jednak nic to, ministrem może być. Jak widać, czy PO-PSL czy PiS to ludzie są tacy sami. I tu i tu trafiają się czarne owce.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.11.2015 r., godz. 09.37
Czy Budapeszt w Warszawie, czyli wieloletnie stabilne rządy zjednoczonej prawicy jak piszą niektórzy forumowicze jest możliwy ? Oczywiście nie chodzi tu, jak rozumiem o kopiowanie wzorów, ale umiejętne wykorzystanie przetartych ścieżek. Oczywiście tak. Pewne elementy tego już z są widoczne, np. nowy rząd planuje wprowadzenie wysokiego podatku, podobnie ja to zrobił Orban od odpraw zwalnianych ze swoich funkcji prezesów i innych kluczowych pracowników spółek skarbu państwa. Dzikie ataki przeróżnych lewaków, wiernych kolędników gwiazdy pięcioramiennej oraz sierpa i młota na nową władzę nie są dla mnie żadnym zaskoczeniem. Trzeba powiedzieć jasno. Niezależnie od tego, co zrobiłaby nowa władza takie ataki i tak by nastąpiły. Nie powinny więc one wpływać na nasze rozumowanie. Jeżeli nowy rząd spokojnie, konsekwentnie będzie wprowadzał zmiany to Polacy to docenią. Jeżeli chodzi o mnie to obawiam się przede wszystkim zagrożeń zewnętrznych. Przypominam czasy rozbiorowe. Jak Rzeczpospolita zaczęła na poważnie proces naprawy państwa wówczas mocarstwa ościenne ruszyły do ostatecznej rozgrywki. Niestety analogii do tamtych czasów mamy wiele. Choć na szczęście i różnic nie brakuje.
Bez tytułu
Dodane przez Zasmucony, w dniu 22.11.2015 r., godz. 10.38
"Dzikie ataki przeróżnych lewaków", "wiernych kolędników gwiazdy pięcioramiennej oraz sierpa i młota na nową władzę", "zawodowi manipulatorzy", "otrząsnąć się z amoku", "funkcjonariusze przebierani za dziennikarzy", "zawodowy manipulator Tomasz Lis", "cwaniaczki z koalicji PO-PSL", "szaleje tzw. poprawność polityczna neomarksistowski bełkot", "wszechobecne bagno na szczytach władzy PO-PSL", "z wielkich peowskich tuzów wielu zostało już odstrzelonych", "Tusk czmychnął do Brukseli", "pokazały swoją cyniczną twarz,a właściwie cyniczną mordę", "POwski dworak", "próbowała podgrzewać atmosferę i siać nienawiść"... Wystarczy !. To nowy (stary) język miłości...
ŁÓŚ , nieprawda , nie
Dodane przez Radzio, w dniu 22.11.2015 r., godz. 11.26
Powracam myślami do wystawy. Wizerunek łosia ma duże szanse na ekspozycje zagraniczne podobnie jak inne wizerunki. Może nawet wcześniej czy później zgarną jakieś nagrody! Moje podejście do tej kwestii jest takie jak innych. Niby dlaczego miałoby być inne, wiążą się z tym przecież granty finasowe a i popularność!
Potrafi pan wyciągnąć wnioski zponizszego? Apelacja miała byc u sędziego, który Kamińskiego skazał, co na ten temat pan powie?
Dodane przez TD, w dniu 22.11.2015 r., godz. 12.08
Nici z apelacji u sprawcy! Dodane przez MK, w dniu 18.11.2015 r., godz. 22.41 Mariusz Kamiński jest jak Macierewicz, od samego nazwiska robi się porządek. Problem tkwił w tym, że Kamiński z wyrokiem był doskonałym celem i alibi dla sitwy sędziowskiej. Mówiąc krótko mafia mogła i już zaczęła szantażować apelacją, przecież dokładnie temu służyła prowokacja z przeniesieniem "sędziego" Łączewskiego* do sądu apelacyjnego, który miał rozstrzygać odwołanie Kamińskiego. Czy nie dało się w takim razie postawić na urzędzie innego ministra? Dało się, tylko kto rozsądny i poważny negocjuje z terrorystami? Kaczyński ostentacyjne wsadził na ministerialne stolce: Macierewicza, Kamińskiego i Ziobrę, których zgniły "wymiar sprawiedliwości" nienawidzi i tępi ze wszystkich sił. By pozbyć się szantażu, Kaczyński z Dudą uderzyli drugi raz i pokazali całemu czerwonemu towarzystwu, że żarty się skończyły - nadchodzi opcja zero. To nie wszystkie złe wiadomości dla wrogów prawa i sprawiedliwości. Postawię dużą kasę, że z Trybunałem Konstytucyjnym, służbami i TVP będzie dokładnie tak samo. Żadnej dyplomacji, ale nahaj i nahajem. *Łączewski to sędzia, który skazał M. Kamińskiego.
Łże- elity, medialne warchoły
Dodane przez WP, w dniu 22.11.2015 r., godz. 16.07
A gdzie debata i mobilizacja w kwestii zasadniczych problemów Polaków i zagrożeń przed jakimi stoi dziś polskie państwo, po co najmniej 8-miu latach waszych rządów. Co macie do powiedzenia Polakom w sprawie dramatycznego stanu budżetu państwa i finansów publicznych? Gdzie wasze oburzenie i samokrytyka, gdy idzie o katastrofalny stan zadłużenia Polski i Polaków, czemu nie grzmicie, gdy idzie o blisko 900 mld zł długu publicznego, skrajnie niebezpieczny poziom zadłużenia zagranicznego, podobnego do tego w Grecji w wysokości ok. 380 mld dol.? Czemu nie apelujecie o natychmiastową naprawę zrujnowanego systemu ubezpieczeń emerytalnych, z poziomem świadczeń podobnym do tych z najbiedniejszych krajów świata, czemu nie organizujecie protestów mających na celu naprawę niefunkcjonującej służby zdrowia czy upadającego wymiaru sprawiedliwości? Gdzie mądrości ludzi salonu ze studia w TVN-24 i TVP w kwestii, jak znaleźć godziwie płatną pracę po 50-ce, wyżyć z emerytury czy renty na poziomie 800-900 zł czy utrzymać i wychować czwórkę dzieci z pensji minimalnej 1850 zł? Co z waszą dalekowzrocznością i troską o demokrację i stan państwa w sytuacji gdy upadnie kolejny bank, już nie spółdzielczy, a frank szwajcarski skoczy do poziomu 5 zł oraz gdy audyty w spółkach SP, rządowych agencjach zwłaszcza tych rolnych "skolonizowanych" przez PSL czy urzędach centralnych ujawnią przekręty i marnotrawstwo publicznych pieniędzy na dziesiątki miliardów złotych?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 22.11.2015 r., godz. 16.45
Panie gs. W niektórych sprawach się, jak widzę zgadzamy, w innych nie. Pana obszerne i poważne wpisy są rzadkością i podchodzę do nich z szacunkiem. Jeżeli pan nie brał udziału w „przemyśle pogardy” to wycofuję moje słowa i przepraszam. Było to jednak bardzo powszechne i ohydne zjawisko. Osobiście stykałem się z tym wiele razy. I dziś wcale się to nie skończyło. Proszę zwrócić uwagę, że wypowiedzi, które zacytowałem ( dorzynanie watahy itp.) były wypowiedziami urzędującego premiera, ministra spraw zagranicznych itp. PiS dziś przejął władzę. Proszę zacytować jakiekolwiek sformułowania utrzymane w podobnym tonie ze strony rządzących. Ściganie Mariusza Kamińskiego procesami w III RP świadczy o degeneracji polskiego państwa. Wyrok sędziego Łączewskiego to polityczna ustawka. Jak to może być robione ? Niech pan się zapozna z casusem sędziego Milewskiego, który domniemanemu urzędnikowi z kancelarii premiera Tuska obiecywał pełną współpracę i przydzielenie do sprawy Amber Gold „odpowiednich ludzi”. Co potwierdza hipotezę o ustawce w sprawie wyroku na Mariusza Kamińskiego ? Trzy sprawy. Po pierwsze w tej sprawie zapadły już wcześniej trzy inne wyroki idące w przeciwnym kierunku. Po drugie dziwnym trafem wyrok zapadł tuż przed wyborami prezydenckimi. Po trzecie sędzia powinien napisać uzasadnienie wyroku w ciągu 2 tygodni. Pisał natomiast kilka miesięcy ( niezgodnie z prawem) i w końcu opublikował je …. tuż przed wyborami parlamentarnymi. Uważam, że prezydent uczynił słusznie przecinając te gierki, których celem jest uniemożliwienie bardzo zasłużonemu polskiemu patriocie, doświadczonemu politykowi, człowiekowi o kryształowej uczciwości i świetnemu fachowcowi pełnienie funkcji publicznych.
Dodane przez ola, w dniu 22.11.2015 r., godz. 18.05
do pana Głowackiego - przyczyną rozbiorów była niezdolność kraju do reform, mogących wzmocnić siłę militarną Polski. Mimo znacznego potencjału gospodarczego nie zdołano przeprowadzić koniecznych reform podatkowych i politycznych - analogii do tamtych czasów mamy wiele, bo tak jak wtedy, tak i teraz my jeździmy do innych za chlebem, a nie odwrotnie - no, ale bać się trzeba, choćby i czarnego luda...to tak trochę optymistycznie, na koniec weekendu
Dodane przez Jątek, w dniu 22.11.2015 r., godz. 23.09
olu, Polska przedrozbiorowa była raczej kierunkiem, gdzie przybywano za chlebem a nie odwrotnie. W XVI - XVIII w. pracę w naszym kraju wykonywały całe zastępy europejskich muzyków, architektów, rzemieślników wielu kunsztownych profesji. Nasilała się kolonizacja niemiecka, holenderska. Emigracja Polaków za chlebem to zjawisko znane szerzej od połowy XIX w. I ono też w dużej mierze wynikało wówczas z przyczyn bardziej politycznych niż głodu jako takiego.
Dodane przez Zaciekawiony, w dniu 23.11.2015 r., godz. 08.59
Polscy sędziowie sami się kompromitują, sędzia oskarżający Kamińskiego pół roku pisał uzasadnienie aż napisał przed wyborami. Teraz Bury, który ma tyle zarzutów, nie zostaje aresztowany i wychodzi na wolność. Niektórzy mówią, że to pslowska Barbara Blida. Śmiech na sali. Dobrze, że wzięli się za Trybunał Konstytucyjny. Prezes Trybunału, Rzepliński przygotowywał projekt zmiany ustawy przeprowadzonej przez PO-PSL i podpisanej przez prezydenta Komorowskiego. Wybrali sędziów do Trybunału, którzy powinni być wybrani przed nowy Sejm. Nowi kandydaci do Trybunału, niby tacy znakomici fachowcy, wiedzieli, że naginają prawo, podjęli tą grę i nawet teraz gdy wiadomo, że to nie przejdzie, nie wycofali swoich kandydatur, ośmieszają się. Jak widzę, jak prezesi Trybunału, Stępień, Zoll, Rzepliński i inni typu Kalisz skowyczą w Polsce i za granicą, że dokonano zamachu stanu to dobrze że nasz aktywny Prezydent wziął się za tych uzurpatorów prawa, interpretacji prawa. I tak w Trybunale jest 10 sędziów wybranych przez PO-PSL-SLD a nowi sędziowie zastąpią sędziów wybranych w 2006 roku przez PiS-LPR-Samoobronę. Chcieli mieć wszystkich ? Czas jeszcze na telewizję publiczną, którą powinni szybko oczyścić i się ani chwili nie zastanawiać.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.11.2015 r., godz. 10.10
Wypociny na forach, pisanie peanów w artykułach liżących tyłki obecnej ekipie, która dorwała się jak bolszewicy do władzy, aby tylko złapać jakąś posadkę, podsycanie nienawiści między Polakami, jawny rasizm, ksenofobia, nazizm, wyszydzanie wartości - to cechy charakteru ludzi, którzy sami siebie określają mianem patriotów, znane od wieków jako cechy polskiego warchoła. Teksty takie są niczym innym jak formą orgazmu u tego gatunku ludzi, a sformułowania w nich zawarte - formą wytrysku. Można i tak, tylko nie nazywajcie tego patriotyzmem, to tylko wasz publiczny onanizm.
Dodane przez Wiesław Czapski, w dniu 23.11.2015 r., godz. 10.22
Panie Głowacki! Tytuł Pana felietonu powinien chyba brzmieć „Podmuchy rewolucji”. Pisze Pan o wygranych wyborach „Zmiana której wypatrywały miliony Polaków o profilu patriotycznym nadeszła niespodziewanie.” Akurat. Już po tragicznej katastrofie we kwietniu 2010 ruszyła akcja odbijania władzy. Prezes był do niej dobrze przygotowany. Od przegranych wyborów 2007 układał batalię. W efekcie prezydent Duda na zwycięskich uroczystościach wygłosił pochwałę wielkości swojego prezesa. Dlaczego jest Pan tak wrażliwy na adresowane do was dosadne określenia? Czy „bydło” było adresowane do Pana czy do ..? No właśnie, może przypomni Pan kontekst użytego słowa. Do kogo było adresowane? Pamiętacie? A może słynne już Pana „występy” na Krakowskim Przedmieściu w 2010 r. nie obrażały nikogo? Czy wrzeszczał Pan coś do „komoruskiego”? No patrzcie – Głowacki taki delikatny a w tym felietonie chwali się jak to w klubie Gazety Polskiej widział „..prawdziwą twarz, a właściwie cyniczną mordę” rządów PO-PSL, i przeszkadzał mu „POwski dworaczek”. Jest Pan inżynierem. Dziwne, że ma Pan takie prostackie poglądy na katastrofę smoleńską. Jak Pan śmie określić ustalenia komisji Milera jako pseudośledztwo! Czy komisja inżynierów specjalistów lotnictwa ma mniej wiedzy niż jacyś politolodzy, historycy, politycy którym trzeba parówką tłumaczyć prawa fizyki? Czy chciałby Pan mieć takich specjalistów w roztrząsaniu problemów technicznych w swojej pracy zawodowej? Nie podoba się Panu komisja państwowa, nie podobał się Prezydent Komorowski, dzisiaj Trybunał Konstytucyjny. Niech Pan napisze, że nie podoba się Polska. A musi wydawać się wam brzydką, bo wywracacie wszystko co Polsce powinno służyć. Łatwo „napracować się” by „nowe wróciło”. Nie potrzeba zbyt wielkiego intelektualnego wysiłku by skasować początek nauki w szkole od 6. roku życia, skasować gimnazjum, cofnąć granicę wieku emerytalnego. Fajnie jest powiedzieć, że robi się reformy podczas gdy jest to burzenie tego co już razem wybudowaliśmy! Jeżeli zaś chodzi o „marsz” to chyba nie sądzi Pan, że wasi ludzie będą protestować przeciw waszej władzy. Prowokacje? To może Pan napisze, przedstawiciele jakich to europejskich organizacji gościli na „marszu”?
Dodane przez Gratulacje dla was., w dniu 23.11.2015 r., godz. 10.24
Dobrze, że na tym forum są tacy jak ola czy Marek Eychler, niektóre ich opinie w sposób mniej spektakularny popieram. ola widać nie jest od Nowosielskiego bo ci raczej naciskają aby tej różnorodności nie było, czego przykładem jest zachowanie Siekierskiego, który po jednym felietonie zrezygnował, czy brak ogłoszeń płatnych dla naszej gazety urzędu gminy Wyszków na rozkaz Nowosielskiego. Ważne jest abyśmy nie tylko czytali naszą gazetę ale i kupowali jej wersję gazetową, wtedy damy radę a gazeta będzie się rozwijać i dawać nowe produkty. Podziwiam też ciężką pracę redaktor Justyny.
Dodane przez S., w dniu 23.11.2015 r., godz. 11.18
Nowosielski płaci, bo nikt Nowosielskiego nie popiera bezinteresownie. Nawet Kowalewska za kampanię realizowana w Baśniowej zażądała stołka. W przyszłych wyborach kto wie, czy nie spróbuje sięgnąć po główny stołek. Ale jakie są jej osiągnięcia. Zaraz minie rok, a ona nadal nie jest zorientowana w temacie. Mróz udaje pokornego, ale to też ma swój przewidywalny koniec jak to, że jego małżonka za karę może stracić pracę. Nie koniecznie, bo w uczciwie przeprowadzonym konkursie póki co nie ma sobie równych. Zapracowała na swoją pozycję ciężką pracą. Tu burmistrz ma związane ręce, dlatego więcej by na rewolcie z OPS stracił niż zyskał. Układ z mediami? Coś na rzeczy jednak jest. Chodzą słuchy, że etyka i moralność straciła na tym układzie cnotę. A może i coś więcej, czas pokaże.
Dodane przez Anonim, w dniu 23.11.2015 r., godz. 12.38
Ale cieszmy się, że tworzy nam się w Wyszkowie moralna elita miasta, która wzorem Pani przewodniczącej Piórkowskiej zaczyna dostrzegać nieetyczne działanie władz, radnych. O patologiach nie boi się głośno mówić.
Dodane przez S., w dniu 23.11.2015 r., godz. 13.52
W końcu to szefowa "komitetu z klasą". A klasa jak wiemy zobowiązuje i nie ma , że to czy tamto. Bo albo stawiamy na etykę, leżymy plackiem w kościołach, albo cały ten nasz wizerunek, pieczołowicie budowany w zaprzyjaźnionych mediach, potłuc o kant dupy.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 23.11.2015 r., godz. 15.02
Panie Wiesławie, a jak się pan ustosunkuje do wieku emerytalnego, nabył pan już do tego prawo? Wydaje mi się, że ciągle pana gdzieś widzę, jakby był pan na emeryturze, a z drugiej strony wyglada pan tak młodo. Max 55 +
Dodane przez Jolka, w dniu 23.11.2015 r., godz. 16.30
Od razu zróbcie ze zgredka 40 +, co po drzewach skacze.
Człowiek PO w PiS?
Dodane przez Adelajda, w dniu 23.11.2015 r., godz. 18.11
Dlaczego będąc zatwardziałym zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości nie oddałam swojego głosu na Dariusza Andrzejewskiego? Bo nie ufam farbowanym lisom, a za takiego uważam pana Darka. W głowie mojej się nie mieści jak kandydat na posła z ramienia PiS mógł być proplatformianym uczestnikiem rautu komitetu poparcia Grzegorza Nowosielskiego jesienią zeszłego roku? Ręka w rękę klaskałł tam z byłymi partyjniakami, ludźmi SLD a przede wszystkim Platformy Obywatelskiej. Wiem, że gro głosów, które ten farbowany lis zdobył pochodziło od wyszkowskich sympatyków PO, byłych SLD, którzy wcześniej odwrócili się o pani Justyny Garbarczyk i od ludzi Nowosielskiego, którzy w awansie Andrzejewskiego wietrzyli swój interes. Udało się temu towarzystwu uciułać prawie 3000 głosów, reszta ok. 300, to głosy od rodziny, pracowników na czarno, najbliższych sąsiadów i drobnych pijaczków, 10% z tego, czyli ok. 30 osób należy do sympatyków PiS, którzy nieświadomi konszachtów farbowanego lisa z opcją rządzącą, dali się nabrać. Zawsze i wszędzie należy o tym pamiętać.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.11.2015 r., godz. 23.49
Panie Czapski. Pańska histeria nie robi na mnie żadnego wrażenia. Proszę mi nie udzielać rad. Nie są mi do niczego potrzebne. Bezczelność, pycha i bezdenna głupota waszych liderów doprowadziła koalicję PO-PSL do upadku. A Prawo i Sprawiedliwość stworzyło dla waszych zdegenerowanych rządów sensowną alternatywę. To cała prawda. Teraz możecie oblewać wszystkich wokół pomyjami i rzucać wyzwiska, ale nic to nie zmieni. Myśleć trzeba było przed wyborami - najpierw prezydenckimi, potem parlamentarnymi. Ale nie byliście do tego zdolni. Może teraz czas się opamiętać ? Nigdy nie jest za późno.
do g. 18.11
Dodane przez A!, w dniu 24.11.2015 r., godz. 00.08
No właśnie co robił w wymienionym towarzystwie kandydat na posła PiS Dariusz Andrzejewski na wieczorze wyborczym Nowosielskiego sympatyka PO?
Do Adelajda
Dodane przez ---?, w dniu 24.11.2015 r., godz. 00.09
No co ty, wiesz dobrze, że ma on duże wsparcie u przewodniczącego i właśnie u Burmistrza. Dlatego też był kandydatem a i zrobi teraz w PiS karierę.
Co wy na jazgot różnych Rzepilińskich i Zollów
Dodane przez paszczur, w dniu 24.11.2015 r., godz. 08.15
a parlament poprzedniej kadencji,rzutem na taśmę, zwykłą większością głosów, poprawił Konstytucję pod pretekstem zmiany ustawy! ..........zawarto bowiem w nowelizacji m.in. takie oto zapisy: - Trybunał orzeka w sprawach zgodności z Konstytucją celów lub działalności partii politycznych, - Trybunał rozstrzyga o stwierdzeniu przeszkody w sprawowaniu urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W razie uznania przejściowej niemożności sprawowania urzędu przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Trybunał powierza Marszałkowi Sejmu tymczasowe wykonywanie obowiązków Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. ..............................................W ustawie PO-PSL przegłosowano więc zapis, że można odwołać czy też zawiesić prezydenta.Dodatkowo skonstruowano zapis, że TK może rozwiązać określoną partię a chodziło przecież oczywiście o PiS. Tak więc ewentualną delegalizację PiS-u i odsunięcie prezydenta od wypełniania obowiązków zadekretowali sobie odchodzący PO - PSL wspólnie z TK.
Dodane przez Adel, w dniu 24.11.2015 r., godz. 08.27
Oooo! Redakcja zamieściła krytyczny komentarz na temat Andrzejewskiego! Przed wyborami nie miałam tak słodko, nie wszystko co chciałam powiedzieć dochodziło. Jeśli chcą państwo przekonać się czy to, co napisane wcześniej jest prawdą, proszę przyjrzeć się zdjęciom zamieszczonym na NW 2 grudnia 2014 r. Taki jest ten wyszkowski PiS. Dziękuję, to wszystko co miałam do przekazania.
Wyszków bez posła
Dodane przez Ja, w dniu 24.11.2015 r., godz. 09.23
Wyszków mógłby postarać się o bardziej pisowskiego kandydata panie Waldku. Ludziom nie da się zrobić wody z mózgu, bo Pan tak chce. Nie wyciągnął Pan wniosków z przegranej jesieni, a teraz cieszą się obecni posłowie, oni na swoim postawili.
Dodane przez ola, w dniu 24.11.2015 r., godz. 10.25
może teraz czas się opamiętać, panie Głowacki i wreszczie cieszyć się z sukcesu a nie upadku poprzedniej władzy, bo co to daje? Prawda się obroni ( kiedyś, ale tak ) a reagowanie na zasadzie "uderz w stół, a nożyce się odezwą" tego nie zmieni. Do czego są i bądą zdolni obecni rządzący już widzimy i będziemy świadkami nadal, życzę Polsce aby była to sensowna alternatywa, wszak o dobro ojczyzny nam wszystkim chodzi, nieprawdaż?
do Adel
Dodane przez jasio małolat, w dniu 24.11.2015 r., godz. 10.54
już dawno to zauważyłem. Niestety ale każdy pracuję na swoją opinię, więc ja już swoją opinię wyrobiłem na temat tego tego pisma;) niedługo to będą sami ze sobą dyskusje prowadzić;) no chyba że już to robią;);)
do oli
Dodane przez :), w dniu 24.11.2015 r., godz. 11.04
Otoż to ola jakoś tak po tych kilku dniach się uspokoiłem że to długo nie potrwa i demokracja swoje zrobi tak jak zrobiła w stosunku do poprzedniej ekipy... Poza tym alternatywa może być prawdziwa albo fałszywa (w tym przypadku fałszywa bo i poprzednicy i ich następcy są siebie warci) ale na pewno nie sensowna ale nawet przyjmując poprawkę na potoczność użytego przez Pana Głowackiego zwrotu stwierdzić trzeba, że jest to element języka charakterystyczny dla postawy bardzo mocno popierającej kogoś, w tym wypadku PIS, ale jednak zostawia furteczkę... Chciałbym życzyć zdrowego rozsądku ale rozsądek jest albo go nie ma...
Dodane przez zabawne, w dniu 24.11.2015 r., godz. 12.21
Jeszcze PiS nie zaczął rządzić a już niektórzy ujadają. Jeszcze niedawno pan Czapski biegał z aparacikiem i z radością witał kandydatów z Prawa i Sprawiedliwości a już dołączył do peowskiej histerii. Uważa pan na gościa na składaczku aby pana nie potrącił.
Dodane przez :), w dniu 24.11.2015 r., godz. 12.31
No właśnie chodzi o to że zaczął rządzić niestety...
Dodane przez :) :), w dniu 24.11.2015 r., godz. 13.42
Nie będzie to dobry czas dla Wyszkowa. W samorządzie rządzi nadal stara, żarłoczna i zadufana ekipa PO-PSL a wyszkowski, wyjałowiony PiS nawet jakby chciał coś zrobić to nie wie co, nie wie jak i nie ma kto to przygotować. Dzisiaj dopiero pierwsze posiedzenie rządu Beaty Szydło a niektórzy uważają, że Zjednoczona prawica rządzi już kilka lat. Pani olu ja cieszę się z sukcesu zjednoczonej prawicy ale i cieszę się z upadku poprzedniej, dbającej o własne interesy koalicji. Dziwne, że PO dostała jeszcze 24 % głosów. Nie generalizuję ale już chłopaki z CBA mają co robić a sądy zaczynają pracę na dwie zmiany. Dziwne, że Janek Bury jeszcze nie siedzi, za dużo łaski dla załatwiacza za drobną, milionową sumkę.
Dodane przez knom, w dniu 24.11.2015 r., godz. 15.47
Po pierwszej konferencji Pani premier Beaty Szydło jestem pełen optymizmu. Wypadła świetnie, odpowiadała bardzo spokojnie i rzeczowo. Nie było też medialnych ekscesów. Widziałem, słyszałem i nikt, żadne wrogo nastawione medium, nie zbije mnie z tropu. Pełna profeska.
do jasia i nie tylko
Dodane przez hajke, w dniu 24.11.2015 r., godz. 15.59
Też pisałeś nieprzychylne komentarze na Andrzejewskiego i nie przeszły? Widocznie były niecenzuralne! Po to właśnie jest tu moderacja i chwała redakcji za to. W ten sposób utemperowano już nie jednego z niewyparzoną gębą. I Marek Eychler się szybko dostosował, bo znacznie spuścił z tonu. W 100% popieram redakcję, która i tak wiele dopuszcza, ale muszą być też jakieś granice. To nie nowokomuch, który dopuszcza do skandalicznych czasem oszczerstw i choć to potem usuwają, to mleko niestety pozostaje rozlane. Jest dobrze, wcześniej sama apelowałam o usuwanie zbyt chamskich komentarzy. Zadziałało, temperatura dyskusji spada. Pozdrawiam i apeluję o większą powściągliwość.
Dodane przez szach-mat, w dniu 24.11.2015 r., godz. 16.15
Ten rząd Beaty Szydło ma trochę szczęścia. Już wydawało się, że Włodek Putin już zaskarbił sobie zaufanie Zachodu Europy za udział w kampanii w Syrii i że cele prezydenta Dudy i rządu żeby w Polsce były stałe bazy wojskowe NATO, jako wschodniej flanki spalą na panewce. A tu zestrzelenie przez Turcję rosyjskiego bombowca może jednak pomóc Polsce w realizacji tego zadania, które ma być rozstrzygane na spotkaniu NATO w przyszłym roku w Polsce.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2015 r., godz. 17.33
do przegranych - na zwycięstwo pracuje się całe życie -
Dodane przez AntyBox, w dniu 24.11.2015 r., godz. 17.38
Co nam po bazach, nigdy nasi żyranci bezpieczeństwa nie wywiązali się z umów. Stosujmy przysłowie - umiesz liczyć, licz na siebie.
Dodane przez ola, w dniu 24.11.2015 r., godz. 18.24
po pierwszej konferencji pani premier mam nadal pytania, na które nie odpowiedziała ani świetnie, ani rzeczowo, np. 500 zł na każde dziecko, może już nie na każde, reszta obietnic może bedzie realizowana w I kw. przyszłego roku a może nie, co z polityką wobec imigrantów, to się okaże, w tle zdjęta flaga Unii Europejskiej - jedno jest pewne, nowy jedwabny szlak! chyba nie taki nowy, bo jak ze świecą obecnie, w polskich sklepach, trzeba szukać produktów rodzimej produkcji, a jak sprowadzimy cokolwiek, jak się odizolujemy? "pełna profeska"...
Dodane przez Widz, w dniu 24.11.2015 r., godz. 20.18
panie olu, właściwie to czy sam rozumiesz swój bełkot? Czasami mam wrażenie, że wystarczy ci wszystko na tak odwrócić na nie i cała sztuka na tym u pana ola polega.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2015 r., godz. 20.43
ola to pan ola?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 24.11.2015 r., godz. 20.43
Pani olu, może być pani pewna, że cieszę się ze zmian, które będą w najbliższym czasie realizowane w Polsce. Krok po kroku we właściwą stronę. A rodzące się pocieszne inicjatywy "obrońców demokracji" przypominają mi co nieco walkę o pokój, którą realizował Związek Radziecki, a wraz z nim postępowe siły w PRLu - pisarze, intelektualiści, artyści. A że później nazwano to hańbą domową to już inna sprawa.
Dodane przez Anonim, w dniu 24.11.2015 r., godz. 21.42
A Andrzejewski teraz kocha się z nowokomuchem, miłość do wyszkowiakowych pisowców szybko mu przeszła. POudawał zażartego pisiorka, coś ogłosił w gazecie, napisał komentarz, zaprosił do dyskusji a teraz? Miał nawet ochronę redakcji przed komentarzami prawdy, o czym się teraz dowiadujemy i wyszło jajo z worka. Od zawsze był pisiorkiem i poglądów nie zmienia, a ja dziękuję za taką jakość. I jeszcze jedno do szefa Sobczaka, z kitem panie kochany to do szklarza i zacznijcie w końcu szanować wyborców bo stracicie to co jeszcze zostało.
Dodane przez masraka, w dniu 24.11.2015 r., godz. 22.01
olu, naprawdę aż tak bardzo martwi ciebie brak unijnej flagi na konferencji premier polskiego rządu? a wiesz chociaż jaki ta flaga ma u nas oficjalny status? a może go nie ma? mnie jej brak absolutnie w niczym nie przeszkadza. nie lubię jej kiedy okazało się, że zabraknie tam naszej gwiazdki tak jak w USA, gdzie każdy stan ma swoją. jesteśmy członkami gorszej kategorii? ps. jak myślisz, wstrzymają nam za tę zniewagę dopłaty? strach się bać, ty to musisz żyć w ciągłym stresie, a to uchodźców nie chcą ci pozwolić przyjąć do siebie, a to złoty spada ci na głowę, teraz ta flaga właściwie jej brak. masraka!
Dodane przez H., w dniu 24.11.2015 r., godz. 22.41
Bo jak się nie ma do czego przyczepić, to i flaga będzie dobtym zaczepieniem.
Flaga UE nie jest w tym wypadku żadną koniecznością
Dodane przez TD, w dniu 25.11.2015 r., godz. 00.05
Zgodnie z opinią NIK (wyrażoną w „Informacji o wynikach kontroli NIK używania symboli państwowych przez organy administracji publicznej” wyd. NIK, Warszawa kwiecień 2005) flagi organizacji międzynarodowych (UE, NATO itp.) nie mając statusu flagi państwowych powinny zajmować drugie miejsca w stosunku do flagi państwowej, tj. w odległości od niej i zawsze po lewej stronie. W ocenie NIK, flaga Unii Europejskiej, jako organizacji międzynarodowej, może być wywieszana na stałe tylko w budynkach, w których mieszczą się siedziby agend UE lub na granicach zewnętrznych UE. W innych miejscach flaga UE może być wywieszana tylko w dniach wyborów do Parlamentu Europejskiego, oficjalnych wizyt z udziałem przedstawicieli UE i 9 maja w Dniu Europy. Ostatecznie, w celu informacyjnym, flaga UE może być czasowo wywieszona na jednostkach realizujących programy unijne.
do hajke i nie tylko
Dodane przez jasio małolat, w dniu 25.11.2015 r., godz. 08.34
cieszę się, że chociaż na tym forum jest cenzura która świadczy o prawdziwej demokracji (oczywiście wg zwolenników słusznej partii););). To jest właśnie wzór tego co PIS zrobi z mediami publicznymi. To co nie wygodne nie będzie publikowane. Nie mówię tu o oszczerstwach czy chamskich komentarzach bo też jest przeciwny takim wpisom a jedynie o niewygodnej prawdzie pod którą bez problemu mogę podpisać się z imienia i nazwiska. Taką wolność słowa to niestety ale pamiętam z poprzedniego systemu. Widać, że to pismo w pełni wpisuje się w standardy nowej demokracji kreowanej przez jedynie słuszną partię.;)
Dodane przez ola, w dniu 25.11.2015 r., godz. 08.59
liczba gwiazd na fladze europejskiej nawiązuje do starożytnej symboliki liczby 12 oznaczajacej doskonałość i całość , nie zależy natomiast od liczby krajów członkowskich, w chwili przyjmowania flagii do Unii należało 14 państw. Flaga Unii Europejskiej powstała z inspiracji chrzescijańskich, a dokładnie wizerunkiem Matki Boskiej, ktora w Apokalipsie św. Jana jest przedstawiana na niebieskim tle, a jej głowę okala 12 gwiazd - niektórzy zachodni przywódcy brak flagi już skomentowali, że flagi nie chcemy a pieniądze, tak - wartość dolara i innych walut znacznie wzrosła - imigranci raczej naszego kraju nie wybiorą na swój pobyt, przed przyjazdem mają prawo wyboru - tyle fakty, które mnie ani nie dziwią, ani nie stresują. P.S. następnym razem proszę lepiej się przygotować, masraka...
pracowity poranek, co?
Dodane przez masraka, w dniu 25.11.2015 r., godz. 10.26
najzabawniejsze są słowa o "niewygodnej prawdzie, pod którą bez problemu mogę podpisać się z imienia i nazwiska" - czekam na tę obywatelską odwagę i PRAWDĘ - koniecznie z imienia i nazwiska !!! jaśolo, państwa, które tworzyły EU, akurat z Matką Bożą nie mają dziś wiele wspólnego, ale nie mam zamiaru ci tego wykładać. twoje kompleksy niższości przed tzw opinią "zachodnich przywódców", którzy powiedzieli... są żenujące!!! musisz mieć b. zachwiane poczucie własnej wartości, stąd ten stres, którego nieporadnie się wypierasz. żal masrake ściska! to jaki ma status ta flaga?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.11.2015 r., godz. 11.04
Garść informacji dla niezorientowanych kim jest Kaczyński, który dziś kreuje się na Naczelnika Państwa i pociąga za sznurki swoich marionetek - Premiera, Prezydenta, rządu, organów państwa. Henryk Swiatkowski, wuj Kaczynskich, byl ministrem "sprawiedliwosci" w calym okresie za Bieruta. I to on z racji stanowiska podpisywal wszystkie wyroki smierci, w tym również na rotmistrza Pileckiego. Przy okazji załatwił willę Kaczyńskim na Żoliborzu, odebraną prawdziwemu Patriocie. Dodać wypada, że głównym zadaniem Świątkowskiego było fałszowanie historii ze sprawcami mordu w Katyniu. Szczegóły można podejrzec na stronach archiwalnych Ministerstwa Sprawiedliwosci. Drugim "drogim" Wujkiem Rajmunda Kaczyńskiego był Naczelny Prezes Sądu Wojskowego w rządzie Bieruta, KGB-owiec osobiście mianowany przez Stalina i kat narodu polskiego Wilhelm Swiątkowski ur. w Granówce pod Odessą. Wilhelm byl absolwentem Charkowskiego Instytutu Prawa z 1940 roku, od razu włączonym w wojskowy wymiar sprawiedliwości Armii Czerwonej (a co dzialo sie z polskimi oficerami w Charkowie w 1940 roku - dodawac chyba nie trzeba), potem, po wojnie, jako zaufany Stalina i Berii, był Prezesem Naczelnego Sądu Wojskowego w Polsce, w okresie największego apogeum stalinowskich czystek na Polakach (1950-1954). Dzięki temu Wilhelmowi pewne młode, bezdzietne wtedy jeszcze małżeństwo Rajmunda i Jadwigi Kaczyńskich otrzymało tylko dla siebie piękną trzypiętrową willę na Żoliborzu, gdy reszta warszawian, którym jakimś cudem udało się przetrwać II Wojnę, gnieździło się całymi rodzinami po piwnicach i spalonych ruinach. Żeby było ciekawiej - ta willa była wcześniej nadana rodzinie bohatera z 1920 roku, majora Lisa-Kuli przez Pilsudskiego.
Dodane przez ola, w dniu 25.11.2015 r., godz. 11.40
polecam lekturę o Rajmundzie Kaczyńskim, ojcu, o którym dzieci nie pisnęły i nie nadal jeden z nich, nie wspomina - państwa, które akurat utworzyły UE są chrześcijańskimi, a co mają wspólnego to można zobaczyć, jak się odwiedza kościoły w Europie, które, przede wszystkim są otwarte i dostępne dla wiernych - masraka, poczytaj trochę zamiast zabawiać się w kreślenie "profilu emocjonalnego" innych forowiczów
Dodane przez AntyBox, w dniu 25.11.2015 r., godz. 12.34
Uważasz się za elitę tego miasta Eychler? Nikogo nie dizwi że jesteś z PO. Dla nie zorientowanych, kim ty jesteś?
POmocna rada
Dodane przez Anonim, w dniu 25.11.2015 r., godz. 12.46
Widzisz Pan, Panie Marku, tak jest właśnie z rodziną. Pańska budzi szacunek w Wyszkowie, a Pan zbierasz POgardę na wszystkich forach, nie dbając o reputację Swojej rodziny. Że też chce się Panu stukać w klawiaturę, zamiast dodawać linki. A wystarczyłoby raz stuknąć się mocno między uszy, w cokolwiek tam jest.
do masraka
Dodane przez jasio małolat, w dniu 25.11.2015 r., godz. 12.51
to zgłoś się do szanownego cenzora niech opublikuje moje wszystkie "wypociny", które były niegodne publikacji i nie pojawiły się na tym forum a ja podam publicznie swoje imię i nazwisko i się pod nimi podpiszę.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.11.2015 r., godz. 14.24
Szanowna mamusia braci Kaczyńskich była szanowaną bardzo osobą. Szczególnie szanowana była w pracy, w urzędzie kontroli prasy i widowisk na ul. Mysiej, zwanym potocznie - Urzędem Cenzury, gdzie pracowała od zarania, od jego powstania. Może to właśnie jej dokonania wespół oczywiście z koneksjami rodzinnymi Kaczyński / Świątkowski zaważyły o przekazaniu im willi na Żoliborzu. Podkreślam - willi odebranej prawowitym właścicielom, rodzinie polskiego patrioty Lisa-Kuli. W takim oto "patriotycznym" środowisku dorastali, wychowywali się Kaczyńscy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.11.2015 r., godz. 16.17
Zaczepki "anonimów" nigdy nie robiły i nie robią na mnie najmniejszego wrażenia. Słowne wycieczki w stronę moją i mojej rodziny świadczą tylko o całkowitym braku kultury takiego anonima, prymitywizmie i jego tchórzostwie.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.11.2015 r., godz. 16.23
Wypada mi tylko odpowiedzieć wszystkim anonimom słowami polskiego wieszcza J. Tuwima: "Item ględziarze i bajdury, Ciągnący z nieba grubą rętę, O, łapiduchy z Jasnej Góry, Z Góry Kalwarii parchy święte, I ty, księżuniu, co kutasa Zawiązanego masz na supeł, Żeby ci czasem nie pohasał, Całujcie mnie wszyscy w dupę
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 25.11.2015 r., godz. 19.44
Podmuchów wiatru historii coraz więcej. Okazuje się, że Polacy z Mariupola wreszcie przybyli do Ojczyzny. Można ? Można. Oj, wiele rzeczy niemożliwych okaże się możliwe.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 26.11.2015 r., godz. 09.27
Nie kłam. Polaków z Mariupola sprowadził poprzedni rząd. Wszystko było przygotowywane przez poprzednią ekipę, jedynie sam ich przyjazd wypadł już po wyborach. Nowy rząd niema z tym nic wspólnego.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 26.11.2015 r., godz. 19.52
I mamy niespodziankę dla miłośników ośmiorniczek i carpaccio z żubra. 70 % podatku nałożono niedawno na odprawy zwalnianych członków zarządu spółek skarbu państwa. Szybko działa nowa władza. Oj, wiele rzeczy okazuje się możliwe. Polacy z Mariupola przyjeżdżają od wiosny i nie mogą przyjechać. Jest nowa władza od raptem kilku dni i już są. A prymitywne, ciągłe ataki michnikowszczyzny na wszystko, co robi rząd będą oczywiście kontynuowane. Jak nie za szybko, to za wolno, jak nie za wolno to źle, jak nie źle to jeszcze gorzej. Jednak liczba tych, którzy będą na to zwracać w ogóle uwagę, nie mówiąc już o emocjonowaniu się będzie z czasem sukcesywnie maleć. Pamiętam te wściekłe ataki na Marsz Niepodległości. I co to zmieniło ? TYLE, ŻE Z ROKU NA ROK WIĘCEJ LUDZI W NICH UCZESTNICZY.I to jest jak najbardziej pozytywne zjawisko. Wypatrujemy uważnie kolejnych skutków zmian, a także je aktywnie współtwórzymy. Ciekaw jestem natomiast bardzo sukcesów inicjatywy Komitetu Obrony Demokracji w Wyszkowie. Może nasza Platforma Obywatelska wyjdzie w końcu z podziemia i włączy się aktywnie w tę wspaniałą inicjatywę ? Ho, hooo. To byłoby na prawdę Coś ( przez duże C).
Dodane przez gs, w dniu 26.11.2015 r., godz. 22.22
"Przemysł pogardy"? Panie Marku, widział Pan wczorajszy Sejm, jak Posłowie .Nowoczesnej zadawali pytania? Widział Pan zachowanie Posłów PiS (uśmiech, pokrzykiwania...)? Kto kim gardził? Przecież znaczna część Posłów .Nowoczesnej to debiutanci. Młodzi ludzie. Czym zawinnili, aby tak ich traktować? Kwestia flagi. Może i przesadzona, ale nasuwa się myśl, że wszystko co EU to jest złe, prócz jednego pieniędzy. Pieniądze tak, ale nic w zamian. Ciekawe podejście.
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 27.11.2015 r., godz. 23.44
Panie gs. Prosiłbym o przeczytanie "Przemysłu pogardy" Sławomira Kmiecika. To dwa tomy. W jednym nie zmiesciło sie to błoto,którym obrzucano Lecha Kaczyńskiego, a także jego brata Jarosława. Wówczas bedzie nam łatwiej rozmawiać o tych sprawach. Na razie nie zacytował Pan żadnych wypowiedzi rządzących, które możnaby zakwalifikować jako pogardliwe, czy nawet nieładne w stosunku do opozycji. Proszę więc nie odwracać sztusznie argumentu.
(uśmiech, pokrzykiwania)
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2015 r., godz. 09.46
gs jest rozpaczliwy, co kwituję gestem "pogardy" - uśmiechem :)
Dodane przez gs, w dniu 28.11.2015 r., godz. 13.11
Żeby kimś gardzić wcale nie trzeba mówić. Wystarczy tzw. język ciała. Widać to było w zachowaniu Posłów PiS wyraźnie. Jeszcze bym zrozumiał, gdyby zachowanie takie byłoby w stosunku do Posłów PO czy PSL, ale dlaczego w stosunku do Posłów i Posłanek (kobiet) .Nowoczesnej? To trudno mi zrozumieć. Przytacza Pan dwa tomy S. Kmiecika. I tu pytanie, kto obrzucał błotem? .Nowoczesna? Jeżeli Lech Kaczyński był obrzucany błotem, to znaczy, że PiS też wolno obrzucać innych? Dlaczego? Dla zemsty? Przecież nie miało być zemsty. PiS krytykuje "przemysł pogardy", ale dokładnie to samo robi. Popełnia te same błędy. Wspomnę jeszcze o wizycie Prezydenta Dudy w Chinach bo to wg mnie jest interesujące. Jak Polski komunista to zły, ale jak chiński to dobry. Brak mi tu konsekwencji w działaniu i poglądach.
(uśmiech, pokrzykiwania)
Dodane przez Anonim, w dniu 28.11.2015 r., godz. 13.35
A ci z nowoczesnej to jacyś cnotliwi neofici? Wielu ma jak Petru nieciekawą historię. Dlaczego mamy niby traktować ich ulgowo? Mowa ciała powiadasz i porównujesz ją do przemysłu pogardy? Porównanie godne mistrza!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 28.11.2015 r., godz. 19.11
Panie gs, a w spektaklu, o którym pan pisze zatrudniono aktorów porno ? Jeżeli chodzi o prezydenta to zdaje się, że pojechał do Chin z misją gospodarczą. Odnoszę wrażenie, że misja się powiodła. To jakiś problem ?
Dodane przez Anonim, w dniu 29.11.2015 r., godz. 04.06
Dlaczego gs nie zdobywa mandatu zaufania w samorządzie? Jest chyba za madry, zeby sąsiedzi mu zaufali.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl