Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 18 lipca 2024 r., imieniny Kamila, SzymonaOkiem rzuciłam

(Zam: 18.11.2015 r., godz. 12.52)

Troszkę o oświacie - „Coraz trudniej sfinansować oświatę” poinformował nas „Wyszkowiak”. Na ostatniej sesji Rady Powiatu pan Marek Głowacki zwrócił uwagę na niedogrzane sale lekcyjne I Liceum Ogólnokształcącego w Wyszkowie, natomiast pan Jerzy Żukowski zwrócił uwagę na fatalny parking mieszczący się przy szkole.

Od lat obserwuję inwestycje dotyczące powiatowej oświaty. Z przykrością muszę stwierdzić, że I LO traktowane jest po macoszemu i niestety, nie bardzo rozumiem, czym to jest spowodowane. Dlaczego przez tyle kadencji powiatowi radni nie zauważali niedofinansowania tej szkoły? Czy jest nadzieja, że w przyszłorocznym budżecie znajdą się środki na remonty w I LO? Być może warto do przygotowywanego wniosku o dofinansowanie termomodernizacji Zespołu Szkół nr 1, dawnej bursy szkolnej i Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku dopisać jeszcze jedną placówkę – 100-letnie I LO w Wyszkowie?

***

Parę słów o tirach
W „Głosie Wyszkowa” ukazała się relacja z konsultacji w sprawie budowy ulicy Kasztanowej i Złotych Kłosów w Wyszkowie (artykuł „Kostka stała się kością niezgody”). Konsultacje były wyjątkowo nerwowe. Ponieważ nie sposób w kilku słowach opisać o co kłócili się mieszkańcy z projektantem i pracownikiem Urzędu Miejskiego, polecam Państwu lekturę tego artykułu. Od dawna wiadomo, że mieszkańcy ul. Kasztanowej walczą o to, by pozbyć się tirów jeżdżących ich ulicą, dlatego też dopytywali „Burmistrz obiecał wyprowadzić je stąd. Dlaczego ciągle wciąż mamy mieć uciążliwości!?”. Zdenerwowana pani Urszula Fijałkowska naczelnik wydziału inwestycji odpowiedziała „Dajcie mi spokój z tymi tirami, ja ich tu nie sprowadziłam”. Hmm, no właśnie, kto wprowadził tiry do naszego miasta? Kto dał pozwolenie na to, by coraz więcej wielkich, ciężkich samochodów rozjeżdżało nasze ulice? Coraz częściej mieszkańcy Wyszkowa głośno mówią, że nie podoba się im, iż nasze miasto tirami stoi, że nikt nie panuje nad tym, gdzie i w jakich ilościach one jeżdżą. Czy której z władz (miejskiej lub powiatowej) uda się zapanować nad tirowym bałaganem, który panuje u nas od lat?

***

W „Nowym Wyszkowiaku” ukazał się artykuł „Bursa będzie schroniskiem”. W budynku byłej bursy szkolnej powstało Schronisko Młodzieżowe „Jowisz”, którym kieruje dyrektor Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik”. W schronisku znajdowały się będą m. in. miejsca noclegowe dla uczniów i słuchaczy zajęć i praktyk zawodowych prowadzonych w CEZiU oraz „punkt poradnictwa i informacji, promocji powiatu, wyposażony w odpowiednie materiały i biblioteczkę”. Zastanawiam się, jaki jest cel utworzenia punktu informacji i promocji powiatu? Czy do tej pory nikt nie zajmował się promocją powiatu? Byłam przekonana, że nad właściwą promocją powiatu czuwa Powiatowy Ośrodek Kultury i Sportu oraz osoba zatrudniona w Starostwie na stanowisku promocji i komunikacji z mediami. Kto będzie taki punkt obsługiwał?

***

Króciutko o Święcie Niepodległości
Po raz kolejny 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł Marsz Niepodległości. Pomimo niesprzyjającej pogody na marsz przyjechało tysiące ludzi. W tym roku nie było prowokacji, nie było zadym. Kto przed telewizorem czekał na sensacje związane z marszem, nie doczekał się. Przypuszczać można, że niemały problem miały TVN i telewizja publiczna z zagospodarowaniem wolnego czasu antenowego, który był przeznaczony na relacje związane z marszem, ponieważ nie było o czym mówić. Wszyscy wiemy, że nie ma sensu pokazywać ludzi spokojnie przemierzających trasę. Specjaliści zwołani do studia musieli mocno się nagimnastykować, by znaleźć coś, do czego można by się przyczepić. Jeśli jednak czegoś się szuka, to coś tam zawsze się znajdzie. Specjaliści znaleźli więc wiele powodów, by skrytykować organizację marszu. Powód nr 1 – odpalane w ogromnych ilościach niebezpieczne i głośne petardy i race. Powód nr 2 – liczne okrzyki nienawiści kierowane m.in. w stronę ustępującego rządu. Powód nr 3 – brzydko wykrzyczane, wręcz wyryczane okrzyki „Bóg, honor, ojczyzna”. Powodów do krytyki jest zdecydowanie więcej, ale najważniejszy dotyczy samych uczestników, których od lat nazywa się nazistami, faszystami, chuliganami, homofobami, bandytami. Moim zdaniem, działacze Ruchu Narodowego mogą być dumni, że udało się im zorganizować tak piękną, potężną, jedyną w swoim rodzaju manifestację.

Judyta
judyta@wyszkowiak.pl

Komentarze

LO dyskryminowane?
Dodane przez Absolwent, w dniu 18.11.2015 r., godz. 16.20
Bo w radzie jest znikoma ilość absolwentów tej szkoły. Każdy więc ciągnie do swoich korzeni ;)
Dodane przez Marsz Niepodległości, w dniu 18.11.2015 r., godz. 17.22
A PO-licja jaka POkorniutka, i Sokołowski (od Stonogi) już się nie pulta w obcych stacjach ze swoją mową nienawiści przeciwko patriotom. Jaka cudowna odmiana.
Do absolwenta
Dodane przez RANATA, w dniu 18.11.2015 r., godz. 17.52
Każdy orze jak może / O to Ci chodzi? wyrażaj sie jaśniej!
Dodane przez Plejada, w dniu 18.11.2015 r., godz. 19.28
Punkt promocji POwiatu - Jowisz będzie obsługiwał pewnie Księżyc. Oby nie ciemna jego strona.
TiR
Dodane przez Adam, w dniu 19.11.2015 r., godz. 13.03
Czy mając dogodny dojazd u. Piłsudskiego, jadący od strony Pułtuska na wschód kierowcy ciężarówek muszą wjeżdżać do centrum i dopiero na Sowińskiego skręcać do Kościuszki? Biblioteka się cała od tych TiRów trzęsie. Tyle lat i nie można tego przekierować? Gdzie jest to nowoczesne miasto?
Dodane przez Sąsiad, w dniu 19.11.2015 r., godz. 13.56
Nowoczesne miasto zeszło do - POwiatu
Szaber POd patronatem Komorowskiego
Dodane przez PO - ci to mają klasę, w dniu 19.11.2015 r., godz. 15.43
...Te ośrodki rezydenckie zostały zdewastowane - tam nie zostało nic, gołe ściany, żadnego majątku. By to odtworzyć, trzeba by wydać duże pieniądze. To jest stan, który nie mieści się w głowie w XXI wieku!
Dodane przez Czarna Mamba, w dniu 19.11.2015 r., godz. 16.34
A mnie się TiR-y podobają, tak jak wszystko w Wyszkowie
Ch...j, d...pa i kamieni kupa
Dodane przez Lament PO na ułaskawienie Kamińskiego, w dniu 19.11.2015 r., godz. 18.51
Kulczyk mówił "gdyby Tusk wyciął Kamińskiego nie byłoby tych wszystkich afer". Wiosną Jan Kulczyk dostał order od Komorowskiego a Mariusz Kamiński dostał wyrok sądowy. A teraz adwokat Kulczyk Investments SA krytykuje ułaskawienie Kamińskiego.
Pytania
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2015 r., godz. 11.20
Tiry jeżdżą po mieście bez ograniczeń. Niech ktoś mi wyjaśni jakie uzasadnienie ma dopuszczenie do ruchu ciężarowego w samym centrum: na ulicy Prostej, na ulicy Sowińskiego od Dworcowej do Pułtuskiej albo na ulicy Dworcowej (szczególnie dokuczliwe w dni targowe) ?? Czy tak trudno wprowadzić i wyegzekwować zakaz? Dlaczego ani policja ani straż miejska nie egzekwują obowiązujących (!) już: zakazu jazdy dla ciężarówek na I AWP od Sienkiewicza w stronę centrum i zakazu skrętu dla tych samochodów z ulicy Białostockiej w ulicę Matejki ?? Przecież stoją tam znaki zakazu, w biały dzień lekceważone !!! Kto ma tego pilnować, sami mieszkańcy????
Dodane przez Anonim, w dniu 20.11.2015 r., godz. 16.03
PO-licja pilnuje statystyk. Chowają się swymi samochodami po różnych zakamarkach i wypełniaja kwity. A to zajmuje PO-licji 90% czasu.
Dodane przez Kwiatek, w dniu 20.11.2015 r., godz. 18.09
TiRy są wszędzie, bo każdy kierowca chciałby go sobie parkować nawet pod blokiem gdzie mieszka. Kolejna odsłona "Nowoczesnego miasta". Komu ta nowoczesność imponuje?
Gorący problem, nadzieja w Panu Adamie
Dodane przez TiR-y!, w dniu 22.11.2015 r., godz. 16.47
Jak nie zajmie się tym problemem radny Pan Adam Szczerba, to nikt w tym mieście palcem nie ruszy. Zwracam się z Prośbą do Adama Szczerby, żeby przy najbliższej okazji poruszył ten temat np. na sesji Rady Gminy. Wtedy będzie słyszalny. I proszę nie przejmować się przewodniczącą Rady, bo jak wiemy dla niej nie ma w tym mieście problemów, bo jej się wszystko w tym mieście podoba.
Do TiR-y! z godz.16.47
Dodane przez Anonim, w dniu 22.11.2015 r., godz. 22.40
Co ty opowiadasz? Jak dotąd nie słyszałem, żeby radny Szczerba kiedykolwiek zabierał głos w kwestii tirów chociaż na forach internetowych ten temat poruszany był już wielokrotnie. Szczerba chyba nie jest zbyt zorientowany w tej sprawie.
Dodane przez rodzic, w dniu 24.11.2015 r., godz. 12.16
Nie ma co się dziwić, że LO podupada. Klimaszewski rządził wiele lat i było mu wszystko LOTTO, obecna Piotrowicz przeciera dopiero ścieżki. Na czele rady rodziców ciągle Rogulska, nic nie robiąca, nawet przychodów z składek nie potrafiąca zwiększyć, zero pomysłów, w sprawach dydaktycznych wiele pomysłów ludzi ale nie zostały zrealizowane. Dlatego panie Marku dbaj pan o interesy Liceum, bo pana żona też tam pracuje.
LO
Dodane przez RODZIC, w dniu 24.11.2015 r., godz. 18.36
Rzeczywiście szkoda, osobiście nie uczęszczałam,ale większość znajomych tam właśnie pobierała nauki. Chociaż wybrałam liceum w innym mieście, moje dzieci uczęszczały, stąd wiem, że mogłoby być lepiej. Dziwię się, że władze traktują po macoszemu nasze liceum.Przez kilka lat woziłam dzieci przed szkołę - wjazd , parking -katastrofa. Wielokrotnie bywałam na uroczystościach organizowanych przez młodzież - super.
Dodane przez Widz, w dniu 24.11.2015 r., godz. 20.23
No to będzie okazja pobyć na kolejnej organizowanej przez społeczność szkolną imprezie. Szykuje się świetny koncert związany z 13 grudnia - Bardowie Wolności i Solidarności. Szczegóły w dzisiejszym Wyszkowiaku.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta