Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 10 sierpnia 2020 r., imieniny Borysa, Wawrzyńca

Na pomoc powodzianom

Ikona
(Zam: 01.03.2011 r., godz. 12.58)

Z pomocą powodzianom ruszył Ośrodek Pomocy Społecznej. Sklep Komfort i Biały Dom oferują im zakup produktów z rabatem.

Chociaż woda w minionym tygodniu opadała, mieszkańcy zalanych miejscowości nadal potrzebują pomocy, wielu woda wlała się do mieszkań. OPS apeluje do wszystkich mieszkańców o przynoszenie darów dla powodzian, w szczególności koców, gumowców. Jak mówi starszy specjalista pracy socjalnej Ewa Chmielewska, to w tym momencie najbardziej potrzebne rzeczy. Dodaje, że przeważnie powodzianie nie zgłaszają zapotrzebowania na wodę, czy żywność. Poszkodowani mogą się także starać w ośrodku o zasiłki na żywność, opał, które są przyznawane w związku ze zdarzeniem losowym. W tym przypadku zarobki nie są jedynym wyznacznikiem udzielenia pomocy.
- Nasi pracownicy odwiedzają najbardziej poszkodowanych na miejscu sprawdzając, czy nie potrzebują wsparcia – dodaje Ewa Chmielewska.
Z inicjatywą pomocy powodzianom wyszedł także supermarket Biały Dom, który zaoferował im sprzedaż produktów przemysłowo-spożywczych (z wyjątkiem alkoholu i papierosów oraz artykułów z gazetki wydawanej przez sklep) z dwunastoprocentowym rabatem (firma rezygnuje z zysku od towarów). Tańsze artykuły będzie można kupić po przedstawieniu zaświadczenia wydanego przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Akcja potrwa do końca maja.
- Kiedy trwała przebudowa ronda, mieliśmy mniej klientów. To był dla nas trudny czas. Na szczęście mogliśmy liczyć na pomoc bliskich. Ta świadomość, że jest się do kogo zwrócić o pomoc, daje dużą ulgę – tak o motywach pomocy powodzianom mówi przedstawicielka sklepu Marlena Chodkowska. – Wszyscy żyjemy na jednym terenie, trudno więc w takiej sytuacji nie pomóc – dodaje.
Apeluje też do innych o wsparcie osób, które ucierpiały na skutek wielkiej wody.
Z kolei Komfort przygotował specjalne rabaty dla powodzian na zakup podłóg i drzwi. Na usługi montażu oferuje zniżkę od 10 proc do 30 proc, listwy przypodłogowe – 15 proc., zakup paneli podłogowych – 5 proc., wykładziny – 10 proc., drzwi – 5 proc.
Firma proponuje także bezpłatny transport, darmowy pomiar wilgotności podłoża przed ułożeniem nowej podłogi oraz pomiar i pomoc przy wyliczeniu potrzebnych ilości. Komfort zapewnia też o możliwości rozłożenia zapłaty za zakupy na dziesięć nieoprocentowanych rat.
Specjalny rabaty dla poszkodowanych będą obowiązywały na zamówienia złożone od 1 marca 2011r. do odwołania. Osoby, które zechcą skorzystać z oferty Komfortu będą musiały podpisać oświadczenia, że ich budynek został zalany bądź podtopiony.
Tym, którzy najbardziej ucierpieli, Komfort oferuje bezpłatną pomoc.
- W związku z tym, że ta tragedia dotknęła na pewno wiele osób znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, jako sklep Komfort zobowiązujemy się do dostarczenia i zamontowania na nasz koszt podłóg u najbardziej potrzebujących osób – zapewnia współwłaściciel sklepu Daniel Szczerba. – Czekamy na zgłoszenia z opisem zniszczeń, mile widziane są zdjęcia, z adresem i telefonem kontaktowym. Jeśli czyjś sąsiad, sąsiadka lub inna osoba poszkodowana będzie miała trudności ze sfinansowaniem wymiany podłogi, również prosimy o zgłoszenia. Wybierzemy najbardziej potrzebujących i sami to zrobimy.
Opisy, zdjęcia, kontakt do poszkodowanych można wysyłać pocztą, mailem lub dostarczać osobiście do sklepu Komfort.
J.P.
- sklep „Biały Dom”, ul. Serocka 4
- sklep Komfort ul. Pułtuska 65, e-mail: komfortpowodzianomATgmail.com.
- Ośrodek Pomocy Społecznej ul. 3 Maja 16, tel. 29 742 49 02 lub 29 742 40 97

Komentarze

Dodane przez POdtopiony, w dniu 02.03.2011 r., godz. 09.25
Ciekawy komentarz na stronie Tygodnika Ostrołęckiego. Porównuje ceny z "pobielanej na biało chałupki" i "Biedronki". Jakoś nie ufam w 100% w filantropię Pasożytów Odbytu.
Dodane przez Olo, w dniu 03.03.2011 r., godz. 19.34
co tam powódż ,ważne że sztab kryzysowy jest na nią przygotowany !!!!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl