Bug pokonał lidera

(Zam: 18.11.2015 r., godz. 12.34)

Po zwycięstwie nad Koroną Szydłowo piłkarze Bugu Wyszków mieli przed sobą nie lada wyzwanie, jakim było starcie z liderem tabeli rozgrywek IV ligi – Huraganem Wołomin. Piłkarze trenera Artura Salamona udźwignęli jednak presję i dzięki bramkom Jakuba Rejnusia i Mateusza Krawczyka wygrali 2:1.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 7 listopada na stadionie WOSiR w Wyszkowie. Mimo atutu własnego boiska, wyszkowianie nie byli faworytem meczu. Trenowana przez byłego szkoleniowca Bugu Andrzeja Prawdę ekipa z Wołomina prezentuje w tym sezonie bardzo solidny futbol. Przed meczem z Bugiem Huragan przewodził tabeli grupy północnej, mazowieckiej IV ligi, Bug był natomiast na 9 miejscu.
Przedmeczowe prognozy zweryfikowało jednak boisko. Początek meczu należał co prawda do wołominian, jednak wraz z upływem kolejnych minut, inicjatywę w trudnych warunkach atmosferycznych zaczęli przejmować zdeterminowani wyszkowianie. Podopieczni trenera Artura Salamona objęli prowadzenie po kontrze i pięknej bramce Jakuba Rejnusia. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Mateusz Krawczyk i sensacja wisiała w powietrzu. Przed samym gwizdkiem kończącym pierwszą połowę „przycisnęli” goście, jednak defensywa Bugu wyszła ze wszystkich sytuacji obronną ręką i ostatecznie do przerwy utrzymał się wynik 2:0.
W drugiej odsłonie mecz był wyrównany, z lekkim wskazaniem na dążących do zdobycia bramki kontaktowej gości. Wyszkowianie nie pozostawali jednak rywalom dłużni i walka toczyła się praktycznie o każdy metr boiska. Wołominianie zdołali, co prawda, zdobyć bramkę kontaktową, na więcej gospodarze już jednak nie pozwolili. Ostatecznie Bug wygrał spotkanie 2:1 i zmniejszył dystans do czołówki tabeli.
Bug Wyszków – Huragan Wołomin 2:1 (2:0)
Bramki dla Bugu: J. Rejnuś, M. Krawczyk.
Bug: K. Goleń – A. Majczyna, R. Nogaj, M. Maciak, Ł. Wolf – E. Dobkowski, P. Herman, B. Salamon (89. – M. Kropiewnicki), K. Kaput – J. Rejnuś, M. Krawczyk (73. – M. Bala).
W najbliższym tygodniu Bug rozegra dwa ostatnie w tej rundzie mecze ligowe. W środę 11 listopada wyszkowianie zmierzą się na wyjeździe z Mazurem Gostynin. W sobotę 14 listopada zespół trenera Salamona wróci natomiast na wyszkowski stadion, gdzie Bug podejmie Mławiankę Mława. Początek meczu o godz. 13.00, wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
MKS Przasnysz – MKS Ciechanów 2:1
Czarni Węgrów – Naprzód Skórzec 2:1
KS Łomianki – Mławianka Mława 3:0
Wisła II Płock – Mazur Gostynin 6:0
Błękitni Gąbin – Korona Szydłowo 1:2
Ożarowianka Ożarów Mazowiecki – Bzura Chodaków 0:0
Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Wkra Bieżuń 2:0.