Dziś jest 23 kwietnia 2024 r., imieniny Jerzego, Wojciecha

Ślepsk – Camper 3:0

(Zam: 18.11.2015 r., godz. 12.30)

Siatkarze Campera Wyszków nie zdołali sprawić niespodzianki w dalekich Suwałkach i w trzech setach ulegli zespołowi Ślepska, w spotkaniu 6. kolejki rozgrywek I ligi siatkarzy.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 7 listopada. Wyszkowianie, którzy zajmują, niestety ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek, przystępowali do meczu z pozycji outsidera. Ślepsk w obecnym sezonie radzi sobie bardzo dobrze i cały czas jest „w czubie” ligi. Podopieczni trenera Pawła Blomberga rozpoczęli premierową odsłonę w składzie: Konrad Woroniecki, Łukasz Owczarz, Szymon Piórkowski, Sebastian Wójcik, Dariusz Szulik, Mariusz Pruski, Jakub Nurczyński (libero). Od początku partii ton boiskowym wydarzeniom nadawali gospodarze. Po ataku ze środka, suwalczanie prowadzili 8:5 na pierwszej przerwie technicznej. W środkowej fazie seta przewaga Ślepska stale rosła. Wynik 16:7 na drugiej przerwie technicznej mówi sam za siebie. Wyszkowianie obudzili się dopiero w końcówce. Pojedyncze udane akcje Wójcika i Pruskiego nie wystarczyły jednak do odwrócenia losów seta. Ostatecznie gospodarze wygrali 25:19 i objęli prowadzenie w meczu.
Drugi set miał praktycznie identyczny przebieg do poprzedzającej go partii. Od początku przewaga Ślepska, która pogłębiła się w środkowej fazie odsłony. W końcówce przebudzenie siatkarzy Pawła Blomberga, jednak zbyt późne, by zniwelować duże straty. Camper ponownie przegrywa 19:25.
W trzeciej odsłonie wyszkowianie postawili rywalom najcięższe tego dnia warunki. Od początku partii siatkarze Campera atakowali na pełnym ryzyku, w końcu zaczęła również funkcjonować obrona. Na pierwszej przerwie technicznej gospodarze prowadzili 8:7. Po wznowieniu, na parkiecie przez długi czas toczyła się walka punkt za punkt. Przy stanie 19:18 dla Ślepska, asa serwisowego zagrał Wojciech Winnik. Zdobyty przez leworęcznego atakującego punkt okazał się w tej partii decydujący. Suwalczanie zdołali utrzymać minimalną zaliczkę punktową do końca odsłony. Zwycięstwo 25:23 i 3:0 w setach sprawiło, że Ślepsk zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli, a Camper jest nadal jej „czerwoną latarnią”.
Ślepsk Suwałki – Camper Wyszków 3:0 (25:19, 25:19, 25:23)
Camper: Konrad Woroniecki, Łukasz Owczarz, Szymon Piórkowski, Sebastian Wójcik, Dariusz Szulik, Mariusz Pruski, Jakub Nurczyński (libero), a także: Łukasz Dyl, Kamil Bodzon, Maciej Główczyński.
W najbliższym kolejce wyszkowianie zmierzą się z SMS-em PZPS Spała. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 14 listopada w hali WOSiR w Wyszkowie. Początek spotkania o godz. 18.00. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!
SMS PZPS Spała – KPS Kęty 3:0
Warta Zawiercie – AGH Kraków 1:3
GKS Katowice – KPS Siedlce 1:3
Hutnik Kraków – Espadon Szczecin 0:3
Victoria Wałbrzych – Energa Ostrołęka 3:1
Stal Nysa – Krispol Września 0:3

1. Krispol Września 14 16-6
2. Espadon Szczecin 13 14-7