Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaZasoby wymagają większych nakładów

(Zam: 11.11.2015 r., godz. 10.37)

– Jest potrzeba zwiększenia środków przeznaczanych na Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego, bo potrzeby są ogromne – mówi przewodniczący komisji finansów Rady Miejskiej Jan Abramczyk, który wraz z innymi radnymi brał udział w przeglądzie zasobów WTBS-u.WTBS to gminna spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, która administruje gminnym zasobem mieszkaniowym, zarządza nieruchomościami wspólnymi, realizuje zadania związane z utrzymaniem i zarządzaniem cmentarza miejskiego, zajmuje się monitoringiem nieczynnego wysypiska w Tumanku. W przeglądzie jej zasobów uczestniczyli: Jan Abramczyk, Lucyna Sosnowska, Danuta Kukwa, Wojciech Rojek, Andrzej Piątek, Sławomir Wróbel, Stanisław Nasiadka przy udziale prezesa WTBS Marka Siekierskiego.
Stwierdzenie J. Abramczyka dotyczące konieczności większego finansowania spółki ma odzwierciedlenie w protokole komisji finansów i gospodarki Rady Miejskiej z przeglądu zasobów WTBS. W dokumencie czytamy, że na realizację remontów na 2015 r. spółka otrzymała od gminy do 30 września 100 000 zł, przy czym potrzebne jest 426 000 zł (o taką kwotę WTBS wystąpił do Urzędu Miejskiego).
Według M. Siekierskiego to właściciel, czyli gmina, decyduje ile pieniędzy przekaże na swój majątek, którym zarządza spółka. W bloku przy ul. Serockiej 1 komisja zauważyła potrzebę wybudowania chodnika wzdłuż budynku, w blokach przy ul. Serockiej 1 i 1B radni stwierdzili, że trzeba wymienić instalację elektryczną (obecna jest zdewastowana), ocieplić ściany frontowe, częściowo wymienić okna i ocieplić strop. Według komisji, w bloku przy ul. Łącznej 24 konieczna jest wymiana okien piwnicznych i na klatkach schodowych, docieplenie południowej strony ścian budynku. W budynku przy ul. Na Skarpie radni zauważyli potrzebę docieplenia dwóch ścian oraz remontu schodów wejściowych. Ponadto „komisja proponuje wydzierżawienie terenu z przeznaczeniem na drogę od Wspólnoty Gruntowej i utrzymywanie jej w należytym stanie do przejazdu (zwłaszcza w zimę)”. Radni podsumowują „Pomimo dokonanych już remontów w zarządzanych zasobach przez WTBS – komisja dostrzega potrzebę dalszego dofinansowania celem poprawy warunków mieszkaniowych. W związku z tym komisja wnosi przy ustalaniu budżetu na 2016 r., o zwiększenie środków finansowych na potrzeby WTBS”.
Budynki mieszkalne to jednak nie jedyne obiekty zarządzane przez spółkę. W jej zasobach jest także kupiony przez gminę od kolei dworzec przy ul. Okrzei. „Obiekt w środku odnowiony wyglądający schludnie” – oceniają radni, jednak na podstawie informacji przekazanych przez prezesa Siekierskiego stwierdzają, że dworzec jest narażony na dewastowanie. Mimo, że WTBS założył wokół obiektu kamery, nieznani sprawcy wybili w nim szyby. Dotychczas z gminnego dworca korzystają nie tylko podróżni (dzierżawione jest miejsce na kasę biletową), ale także stowarzyszenie FormAT prowadzące galerię sztuki PeKaP. Cześć pomieszczeń jest niewykorzystanych. Liga Morska i Rzeczna jest zainteresowana skorzystaniem z nich.
Miejski cmentarz przy ul. Pułtuskiej również wymaga nakładów. Radni zauważyli samowolne nasadzanie tui przez osoby odwiedzające groby zmarłych. Drzewa te, ich zdaniem, zanieczyszczają sąsiednie groby. Członkowie komisji zwrócili uwagę na potrzebę wybudowania alejek między istniejącymi grobami. Według protokołu „komisja wnioskuje, aby corocznie w budżecie Gminy zapisać środki na inwestycje na cmentarz w wysokości nie niższej niż połowa dochodów Gminy z tego tytułu, ponadto by w dalszym ciągu zachować formułę zarządzania cmentarzem przez WTBS”.
J.P.

Komentarze

Dodane przez AntyBox, w dniu 11.11.2015 r., godz. 17.48
Spółka zajmuje się utrzymaniem cmentarza komunalnego, ale chyba nie za darmio? Jak pan prezes ma na mysli POdwyżki, niech się zwolni jak nie daje sobie rady. Albo POdatki POdniesie właścicielowi sąsiadującej ze cmentarzem ko-stnicy, na której właściciel zbija ko-kosy.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2015 r., godz. 18.00
Widoczny na zdjęciu budynek należy koniecznie zgłosić do jakiegoś konkursu architektonicznego w kategorii "trumna roku".
Dodane przez pati, w dniu 11.11.2015 r., godz. 18.30
jest taki konkurs, nazywa się: arch-Kicz-ekter na bryla.pl
nakłady na cmentarz
Dodane przez kasia, w dniu 11.11.2015 r., godz. 19.53
proszę policzyc koszty ponoszone przez rodziny zmarłych chyba trochę są przesacowane,nie każdego stać na miejsce na tym cmentarzu, plus pozostałe koszty pogrzebu, chciałabym by władze się zastanowiły nad miejscem pochowunku zwierząt , bo obecnie z tego co wiem to każdy zakopuje gdzie może np na podworkach lub innych okolicach takich jak las lub przydrożne rowy nie wiem czy to zgodne z prawem .
Dodane przez Mieszkańcy przeciwko POdwyżkom, w dniu 11.11.2015 r., godz. 21.55
Cmentarz komunalny powinien być również miejscem gdzie trzeba pochować, nawet jeśli niema za co. Prawo zabrania chowania ludzi pod płotem. Człowiek, który robi z tego problemy powinien zmienić pracę. Przecież nie musi być prezesem. A radny radnym.
W budynku przy ul. Na Skarpie radni zauważyli potrzebę docieplenia dwóch ścian oraz remontu schodów wejściowych.
Dodane przez Sąsiad, w dniu 12.11.2015 r., godz. 00.10
Dopiero teraz? Od kiedy pan prezes o tym wiedział? Budynki są zimne a w mieszkaniach jest grzyb. Czarowanie,tym bardziej,że jeden z dwóch bloków na Pekinie przy Łącznej ma od dawna pełne ocieplenie.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.11.2015 r., godz. 14.26
Planuje wydzierżawić od Wspólnoty Gruntowej czy od uzurpatorki Danuty Kukwy? Jaki jest status Wspólnoty?
Dodane przez S., w dniu 12.11.2015 r., godz. 20.05
Pekiny na Łącznej koniecznie trzeba doprowadzić do "kultury", podnieść czynsz i może w ten sposób pozbyć się najbardziej niewyględnych lokatorów. Tym bardziej, że 100 m za drugim blokiem pnie się domek pani naczelnik wydziału inwestycji, a przed pierwszym blokiem planowane są TBS-y. Trochę szkoda, że inwestycje mające poprawić urągające warunki, realizowane są dopiero w obliczu wskazanych okoliczności.
Dodane przez TD, w dniu 12.11.2015 r., godz. 21.40
Wspólnota de facto nie istnieje, ale łęgi wynajęte!
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2015 r., godz. 13.56
To się prezes Bogdan wkurzy :(
Dodane przez Lupa, w dniu 16.11.2015 r., godz. 20.40
Dobry pomysł z tym zgłoszeniem budynku do konkursu architektonicznego. Może zostanie doceniony? Nie wszystkim musi się nie podobać. Ciekawe co powiedzieliby o nim fachowcy.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl