Menu górne

Dziś jest 13 sierpnia 2022 r., imieniny Diany, HelenyCoraz trudniej sfinansować oświatę

(Zam: 11.11.2015 r., godz. 10.35)

Konieczność przebywania w słabo ogrzanych salach to problem, z którym zmagają się uczniowie i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. C.K. Norwida. Wicestarosta Adam Mróz przyznaje, że finansowanie nie tylko remontów, ale i całej oświaty to wyzwanie dla samorządu powiatowego.Podczas sesji Rady Powiatu, która odbyła się 28 października na problem niedogrzanych sal zwrócił uwagę Marek Głowacki. Dyrektor Dorota Piotrowicz zaznaczyła, że panują w nich różne warunki. Najtrudniejsze są w pokoju nauczycielskim, gdzie pracownicy przebywają ubrani w kurtki. Według niej, temperatura w pomieszczeniach zależy od ich położenia wewnątrz budynku. Docieplenia na pewno wymaga część elewacji. Szkoła ma kosztorys i projekt inwestycji, jednak finansowanie zależy od zasobów budżetu powiatowego.
Jak mówiła D. Piotrowicz, instalacja grzewcza w budynku jest wspólna ze Szkołą Podstawową nr 1, a ta nie jest zainteresowana remontem.
– U nich jest ciepło, a do nas to ciepło nie dochodzi, dlatego w niektórych salach jest zimniej niż w innych – mówiła.
– Jeśli jest w nich poniżej 18 stopni Celsjusza, to trzeba sprawę rozwiązać – uznał Waldemar Sobczak.
Ocieplenie ścian to jedna z istotnych potrzeb. Inna, o której wspomniała dyrektor Piotrowicz, to konieczność budowy parkingu przy hali sportowej. Dziś to nierówny, wyboisty plac. Według radnego Jerzego Żukowskiego, estetyka tego terenu jest tym bardziej istotna, że od powstania Mazowieckiego Edukacyjnego Centrum Energii Odnawialnej przyjeżdżają do niego wycieczki uczniów z innych placówek.
Docieplenia jednak w pierwszej kolejności doczekają się inne placówki niż I LO, Starostwo Powiatowe przygotowuje się bowiem do termomodernizacji Zespołu Szkół nr 1, dawnej bursy będącej w zarządzie Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej „Kopernik” oraz Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.
– Robimy kosztorysy i przygotowujemy wniosek o dofinansowanie – informował wicestarosta Adam Mróz, który zaznaczył, że finansowanie powiatowej oświaty jest coraz trudniejsze. – Oferta naszych szkół jest coraz lepsza, kształcimy więcej młodzieży. Potrzeby i koszty też są coraz większe. Przedstawimy w tej sprawie propozycję audytu, będziemy starali się zdiagnozować sytuację, by zaproponować zmiany, bo sytuacja finansowa w szkołach jest coraz trudniejsza.
J.P.

Komentarze

Dodane przez AntyBox, w dniu 11.11.2015 r., godz. 17.51
Panie Mróz, to rząd PO-PSL przez ostatnie 8 lat reformowałszkolnictwo. Doprowadziłkraj do rozkwitu nazywanego "Zieloną Wyszpą" - o czym Pan teraz mówi? Dostrzegł Pan jednak kłoPOty? Co za zmiana punktu widzenia, z perspektywy zmiany punktu siedzenia.
pomysł
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2015 r., godz. 22.42
wystarczy zredukować o 2 etaty (i tak niepotrzebne) wydział oświaty w starostwie i pieniądze się znajdą.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2015 r., godz. 14.32
To może jeszcze nauczycieli pozwalniać i wynająć jakiś pedagogiczny katering?
Co roku przedstawiciele władz witają pierwszoklasistów w gminnej wspólnocie
Dodane przez Nie traktujcie tych dzieci jak mięso!, w dniu 13.11.2015 r., godz. 15.51
Gdzie są granice wazeliniarstwa starego chłopa Hryniewicza, i gdzie ta klasa ludzi odpowiedzialnych za PR burmistrza Nowosielskiego? Gwoździem programu, o którym nie napisała żadna prasa, był przeprowadzony podczas imprezy przez Hryniewicza mini quiz dla najmłodszego mięsa wyborczego w naszej społeczności - czyli pierwszoklasistów. Cieknące wazeliną pytanie zadane przez starszego pana brzmiało: kto jest najważniejszą osobą w Wyszkowie? Zdezorientowane jeszcze ciało pierwszoklasistów nerwowo zaczęło rozglądać się za swoimi paniami nauczycielkami. - Paaan buuuurrrrmmmiiisssstrzrrrr Grzegorz Nowosielski! Podpowiedział usłużny celebryta na emeryturze. Mięsko jeszcze świeże, niewinne w naszym mieście od pierwszej klasy już jest bezczelnie urabiane. Szkoda tylko, że po tym procesie zamiast szynki, wędlin i schabowych wyjdą raczej POdroby, a co najwyżej mielone. Apeluję o trochę więcej klasy w klasie.
Do czego to doszło?!
Dodane przez Anonim, w dniu 13.11.2015 r., godz. 17.12
Czy RADA Powiatu latem nie wiedziała ,że od listopada wieje?! Ale żeby tak w kurtkach siedzieć ?!
Dulszczyzna Hryniewicza
Dodane przez A.K., w dniu 14.11.2015 r., godz. 08.06
Wazeliniarstwo Hryniewicza ma swój konkretny wymiar. Otóż ten wazeliniarz został nie bez działań burmistrza ponownie zatrudniony. Mając 68 lat zamiast pozwolić młodym nauczycielom rozwijać swoje doświadczenie uważa się za niezastapionego i nadal pracuje. Tak samo czyni pani Błaszczak - tak, tak, ta od interesownych księży ta co to startowała na radną z ugrupowania burmistrza. Burmistrz musi swoich wynagradzać. Co tam inni ludzie ważna pełna micha, pełna gęba frazesów i własna kieszeń. Hryniewicz wstydu to ty nie masz. Błaszczak również mimo pozorowanej religijności. Takich to mamy wychowawców.
Dodane przez !, w dniu 14.11.2015 r., godz. 09.58
Żenua rząśnicka
Dodane przez Jątek, w dniu 14.11.2015 r., godz. 14.59
To wszystko od kogoś zależy. Musi być jakaś osoba odpowiedzialna za tak żenujące spektakle z wykorzystywaniem dzieci. Ktoś kto takie szopki ustala i akceptuje. Nie najlepiej to o niej świadczy.
Dodane przez emeryt, w dniu 14.11.2015 r., godz. 16.18
Ta Błaszczakowa, niby matematyczka, emerytka pracuje w Z S 1 u Popławskiego człowieka - dyrektora najpierw z SLD a teraz z PSL. Kobieta zabiera miejsce pracy młodym, bezrobotnym nauczycielom.
Pani Błaszczakowa
Dodane przez Uczeń, w dniu 14.11.2015 r., godz. 18.34
A nie z SP2?
Dodane przez Anonim, w dniu 14.11.2015 r., godz. 22.01
Jak za Stalina- elegia na cześć wielkiego wodza. Ten pan ma to we krwi.
Dodane przez Adelajda, w dniu 14.11.2015 r., godz. 23.08
A burmistrz powinien zapytać się dzieci: ktooo jest największym starym wazeliniarzem w Wyszkowie? Hryniewicz!
Dodane przez A.Z., w dniu 15.11.2015 r., godz. 07.31
Błaszczakow prcuje wszędzie. Również w Szkole Podstawowej nr 2 mimo swoich starczych lat. Te typy tak mają.
Patrzę z politowaniem na tego pana.
Dodane przez Chłopak z Ryk., w dniu 15.11.2015 r., godz. 07.36
Hryniewicz prezentuje się jako najlepszy "czopek" burmistrza. Dobry za komuny dobry za niby demokracji. Strasznie elastyczny kręgosłup ma ten Hryniewicz. Czopek zostanie zawsze czopkiem.
Tak postrzegaja dobro spoleczne
Dodane przez Dawny uczeń tych państwa., w dniu 15.11.2015 r., godz. 07.41
Litości godne . "Niechaj, kogo wiek zamroczy, Chyląc ku ziemi poradlone czoło, Takie widzi świata koło, Jakie tępymi zakreśla oczy".
Dodane przez Kasztanka Piłsudskiego, w dniu 15.11.2015 r., godz. 10.14
Żenujące jest te urabianie dzieci już od najmłodszych lat. Co na to nauczycielki, a przede wszystkim rodzice? Powinniśmy przyjąć jakiś kodeks etyczny w takich i podobnych sprawach, aby szkoły i dzieci pozostawić wolne od politycznej agitacji i traktowania ich jak perspektywiczne, mięso wyborcze. Za pana Hryniewicza jest mi wstyd, ale najbardziej obłudny staje się e tym momencie sam Nowosielski, który mógłby skończyć z tym wazeliniarstwem jednym słowem - dosyć!
wstyd i nie tylko wstyd.
Dodane przez Seden., w dniu 16.11.2015 r., godz. 10.21
"Widziały gały co wybierały" To do krytyki Hryniewicza. Ja na takiego kogoś nigdy bym nie oddał głosu. Niech się teraz wstydzą ci co tego pana wybrali.
Czysty romantyzm
Dodane przez Anonim, w dniu 16.11.2015 r., godz. 11.07
Jak widac jest źle!
Kwestia klasy i gustu
Dodane przez knom, w dniu 16.11.2015 r., godz. 18.59
Pan dyrektor to jedno, a sprawa polityki wizerunkowej burmistrza to drugie. Niech mieszkańcy wyrabiają sobie zdanie na temat tego co ma klasę i jest godne urzędu burmistrza, a co jest bezklasowym i prymitywnym obciachem. Ktoś za tę politykę wizerunkową odpowiada. Burmistrz osobiście nie zajmuje się takimi rzeczami, no może czasem małżonka dobierze mu gustowny krawat.
Ile jest klasy w klasie
Dodane przez Lupa, w dniu 16.11.2015 r., godz. 20.46
W tym kontekście, na jednym ze zdjęć z imprezy zamieszczonych na fb Wyszkowiaka widać identyfikatory, które dzieciaczki dostały. Również tam sztab wyborczy burmistrza uprawia obciachową propagandę. Sprawdźcie sami :) Żenada
identyfikatory z napisem
Dodane przez Wiem!, w dniu 16.11.2015 r., godz. 20.57
Sukcesów z nauce życzy burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski
Wskazana koncepcja reformowalna w sprawie temperatury
Dodane przez Grzegorz, w dniu 17.11.2015 r., godz. 12.32
Ujęcie w kontekście pedagogiczno - poetyckim reprezentuje szczególnie wysoki poziom. Cycuś!
Do Adama Szczerby
Dodane przez Czarna Mamba, w dniu 17.11.2015 r., godz. 20.58
Panie Adamie, ale cyrk...
Pasowanie
Dodane przez Jacek, w dniu 18.11.2015 r., godz. 00.55
Czy ktoś nie robi tu czegoś, jakby dla reklamy? Wyrósł nam w tych sprawach autorytet, może zapytamy o traktowanie dzieci jak mięsko wyborcze.
ale cyrk...
Dodane przez Czarna Mamba, w dniu 18.11.2015 r., godz. 09.12
Budżet jest nasz!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl