Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinySamorząd kupuje działkę w centrum

(Zam: 11.11.2015 r., godz. 10.08)

Gmina Wyszków zamierza kupić od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych działkę w centrum Wyszkowa wycenioną na 861 tys. zł. Jest położona na obszarze, gdzie w przyszłości samorząd chce budować rynek i ratusz.

Radni podczas sesji, która odbyła się 29 października wyrazili zgodę na kupno tej nieruchomości. Jak tłumaczyła naczelnik wydziału zagospodarowania przestrzennego i gospodarki nieruchomościami Urzędu Miejskiego Iwona Kozon, pierwotnie ZUS na działce położonej między ul. Sowińskiego i 11 Listopada chciało budować swoją siedzibę. Jednak po rozmowach z przedstawicielami samorządu, ZUS zdecydowało się kupić lokal na parterze bloku u jednego z deweloperów. Gmina nabywając działkę będzie w posiadaniu całego obszaru, który w przyszłości chce gruntownie zagospodarować włączając w to budowę nowej siedziby władz. Jej obszar to 1075 m kw. Cena za metr kwadratowy wyniesie ok. 800 zł. Przypomnijmy, że w poprzednich latach za kadencji burmistrza Grzegorza Nowosielskiego gmina skupowała od prywatnych właścicieli ich posesje położone w centrum, by przejąć na własność teren między ulicami Sowińskiego i 11 Listopada.
Budowa nowego ratusza to raczej pieśń przyszłości. Bardziej realne wydaje się zagospodarowanie niewykorzystanego dziś placu w centrum. Urząd Miejski po raz drugi ogłosił konkurs na koncepcję jego zagospodarowania. Pierwsza jego edycja cieszyła się nikłym zainteresowaniem. Poza tym, dwie zgłoszone prace nie spełniły wymagań formalnych. Tym razem można je składać do 30 listopada. Szczegóły konkursu na www.wyszkow.pl.
J.P.

Komentarze

Dodane przez dla przypomnienia, w dniu 18.11.2015 r., godz. 10.42
Jakiś czas temu przymierzał sie do budowy w tym miejscu Apartamentów Książak . Zanim powstanie ratusz o którym mowa 2 kadencje miłościwie królującego zmieni się pomysł , winna pomyłki standardowo będzie nieświadoma Pani Kozon i Apartamentowiec zamiast ratusza.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl