Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyCamper z pierwszym punktem, ale nadal bez zwycięstwa

(Zam: 11.11.2015 r., godz. 09.49)

W 5. kolejce rozgrywek I ligi siatkarzy Camper Wyszków zmierzył się we własnej hali ze Stalą Nysa. Wyszkowianie ostatecznie ulegli rywalom 2:3, jednak dzięki dwóm wygranym setom zainkasowali pierwszy punkt do ligowej tabeli.

Spotkanie zostało rozegrane w sobotę 31 października w hali WOSiR w Wyszkowie. Zdecydowanym faworytem meczu byli Akademicy z Nysy, którzy po czterech kolejkach zajmowali szóste miejsce w tabeli, Camper natomiast był przedostatni. Wyszkowianie, mimo fali kontuzji prześladującej zespół, mogli jednak podchodzić do spotkania z pewnymi nadziejami, bowiem drużynę wsparł nowy zawodnik – przyjmujący Szymon Piórkowski. Ten 26-letni siatkarz mierzy 196 cm i dysponuje zasięgiem w ataku na poziomie 345 cm. Piórkowski ma duże doświadczenie z występów na poziomie I ligi, reprezentował m. in. AGH Kraków, BBTS Bielsko-Biała, Cuprum Lubin, Stal Nysę, a ostatnio Victorię Wałbrzych. Zawodnik związał się z Camperem kontraktem obowiązującym do końca bieżącego sezonu (z możliwością przedłużenia). Władze klubu liczą, że Piórkowski będzie w stanie pomóc trapionej przez liczne kontuzje drużynie. Przypomnijmy, na ten moment niezdolni do gry są Filip Frankowski (jego powrót planowany jest na przełom grudnia i stycznia) oraz Tobiasz Wojtkowski (w przyszłym tygodniu ma przejść badania, po których lekarze podejmą decyzję, co dalej). Z lekkim urazem boryka się Łukasz Owczarz (naciągnięcie mięśnia).
Sobotnie spotkanie wyszkowianie rozpoczęli z Sebastianem Wójcikiem i Szymonem Piórkowskim na przyjęciu oraz Przemysławem Gniewkiem na ataku. Camper zanotował bardzo dobre otwarcie meczu. W premierowej partii gospodarze dzielili i rządzili na boisku. Dobrze funkcjonowało przyjęcie, a dużą skutecznością pierwszej akcji odznaczali się skrzydłowi. Podopieczni trenera Pawła Blomberga wygrali 25:20, a w sercach kibiców Campera w końcu zapaliła się iskra optymizmu.
W drugim secie sytuacja, niestety uległa zmianie. Tym razem ton boiskowym wydarzeniom nadawali goście. Grę nysan napędzał ich atakujący, Patryk Napiórkowski, który grał na bardzo wysokiej skuteczności. Ostatecznie AZS wygrał 25:17 i w meczu był remis 1:1.
Gospodarze wrócili udanym trzecim setem. Jego początek był wyrównany, jednak, począwszy od pierwszej przerwy technicznej, wyszkowianie stopniowo odjeżdżali rywalom. W szeregach Campera dobrze spisywali się Wójcik i Gniewek. Ten ostatni właściwie rozstrzygnął końcówkę seta na korzyść wyszkowian, dzięki dwóm asom serwisowym z rzędu. Atak Wójcika z „6” strefy, zakończył natomiast partię zwycięstwem Campera 25:20. Tym samym gospodarze wywalczyli pierwszy punkt do ligowej tabeli w tym sezonie.
W czwartej odsłonie z wyszkowian, niestety wyraźnie „zeszła para”. Kardynalne błędy w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła dały rywalom bardzo wysokie prowadzenie. Trener Blomberg próbował ratować sytuację zmianami, jednak ani Kamil Bodzon na rozegraniu, ani Łukasz Dyl na przyjęciu, nie byli w stanie odwrócić losów tego seta. Ostatecznie goście wygrali 25:16, doprowadzając tym samym do tie breaka.
W decydującej partii rywale prowadzili od pierwszej do ostatniej akcji. Wyszkowianie nie kończyli ataków, rywale natomiast dzięki dobrej grze duetu Mateusz Biernat (rozgrywający) – Patryk Napiórkowski, bez żadnych skrupułów zdobywali kolejne punkty. Przy zmianie stron Nysa prowadziła 8:4, a ostatecznie piątego seta wygrała 15:10. Cały mecz – 3:2 na korzyść Stali Nysa. MVP spotkania został Mateusz Biernat.
Camper Wyszków – Stal Nysa 2:3 (25:20, 17:25, 25:20, 16:25, 10:15)
Camper: Konrad Woroniecki, Szymon Piórkowski, Sebastian Wójcik, Mariusz Pruski, Dariusz Szulik, Przemysław Gniewek, Jakub Nurczyński (libero), a także: Kamil Bodzon, Łukasz Dyl, Maciej Główczyński.
W najbliższej kolejce Camper zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu ze Ślepskiem Suwałki. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 7 listopada.
Wyniki pozostałych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Ślepsk Suwałki – SMS PZPS Spała 3:1
Krispol Września – Victoria Wałbrzych 3:0
Energa Ostrołęka – Hutnik Kraków 3:0
Espadon Szczecin – GKS Katowice 3:0
KPS Siedlce – AGH Kraków 1:3
KPS Kęty – Warta Zawiercie 0:3
Turu

Aktualna tabela:
1. GKS Katowice 12 12-5
2. Krispol Września 11 13-6
3. Ślepsk Suwałki 10 13-8
4. AGH Kraków 9 10-5
5. SMS PZPS Spała 9 11-8
6. AZS Stal Nysa 9 13-11
7. KPS Siedlce 8 11-8
8. Espadon Szczecin 7 8-6
9. Warta Zawiercie 7 9-10
10. KPS Kęty 5 6-12
11. Hutnik Kraków 5 7-13
12. Victoria Wałbrzych 3 5-11
13. Energa Ostrołęka 3 5-12
14. Camper Wyszków 1 4-12

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl