Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyPodatki ani w górę ani w dół

(Zam: 04.11.2015 r., godz. 12.41)

Z powodu notowanej w gospodarce deflacji Urząd Miejski zaproponował pozostawienie podatków lokalnych na niezmienionym poziomie. To zjawisko było z kolei dla radnego Adama Szczerby argumentem za obniżeniem podatków. Podczas sesji jednak jego postulat, zgodnie z decyzją większości, upadł.W ostatnich latach w Polsce odnotowywano inflację, czyli wzrost cen. O jej wskaźnik miejscy radni podnosili też podatki lokalne. Z powodu deflacji minister finansów obniżył o 1,2 proc. maksymalne progi podatków, które gminny samorząd stosuje wobec właścicieli budynków, gdzie odbywają się gry losowe oraz prowadzone są świadczenia zdrowotne. Z tego powodu gmina musiała obniżyć te podatki, resztę Urząd zaproponował pozostawić bez zmian.
Podczas sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 października, Adam Szczerba przypomniał, że inflacja była powodem podnoszenia podatków. Jego zdaniem zgodnie z tą regułą, Rada powinna teraz je obniżyć o wskaźnik deflacji.
– Powinniśmy utrzymać strategię, którą przyjęliśmy – zauważył. – Jeśli od niej odejdziemy, będzie to nie w porządku w stosunku do mieszkańców.
Wyliczył, że obniżenie lokalnych podatków będzie oznaczało uszczuplenie gminnego budżetu o ok. 200 tys. zł.
– Zastanawialiśmy się nad tym, ale koszty gminy rosną, z czegoś pieniądze trzeba brać. 200 tys. zł to konkretne pieniądze – stwierdził skarbnik gminy Dariusz Korczakowski.
– W przypadku gminy Wyszków daleko nam jeszcze do maksymalnych stawek – mówił szef komisji finansów Rady Miejskiej Jan Abramczyk. – Na pewno każdy by chciał, by podatki były niższe, ale zawsze jest coś za coś – jak będzie mniej pieniędzy, to będziemy się potem zastanawiać, czy zrobić kawałek chodnika, czy nie.
– Jeśli podzielić 200 tys. zł przez liczbę mieszkańców, to żadne z nas tej kwoty nie poczuje. Proponuję, by podatki pozostały bez zmian – podkreślił burmistrz Grzegorz Nowosielski.
Adam Szczerba zauważył, że pozostawienie podatków na obecnym poziomie w sytuacji deflacji będzie de facto ich podniesieniem.
– Inflacja, czy deflacja to nie jedyny wskaźnik, który trzeba brać pod uwagę – zauważył G. Nowosielski. – Mamy zapowiedzi likwidacji gimnazjów. A wiecie państwo, ile kosztuje urządzenie gabinetów stomatologicznych w szkołach? Ten rok może być trudny, staną przed nami ważne wyzwania finansowe.
Mimo tej argumentacji radny Szczerba podtrzymał swój wniosek o obniżenie podatków o stopień deflacji. Nie uzyskał jednak poparcia żadnego z radnych – 17 opowiedziało się przeciw, 3 się wstrzymało. Oznacza to, że w przyszłym roku mieszkańcy tyle samo zapłacą uiszczając podatki: rolny, od środków transportowych, nieruchomości.
J.P.

Komentarze

Dodane przez 3K, w dniu 04.11.2015 r., godz. 13.46
Zwycięstwo PiS przełożyło się na poprawę naszego bytu szybciej niż ktokolwiek by się spodziewał. Czy wyobrażają sobie Państwo by za panowania rządów PO-PSL nasza lokalna władza omieszkała corocznych POdwyżek? Tych, jak to Korczakowski nazywa, POdwyżek o inflację. Właśnie stało się faktem, że po raz chyba pierwszy, podatki pozostają na tym samym POziomie. Oczywiście ten słodki przecież manewr naszej władzuni, nie jest wynikiem "wsłuchiwania" się w głos obywateli tego miasta i gminy, ale zwykłą obawa o stratę tego co mają pod tyłkami. Stołków, posadek, apanaży, prerogatyw. Klamka zapadła, na jesieni przyszłego roku skrócona zostanie kadencja władz samorządowych, bez potrzeby organizowania referendów, za dokładnie rok powtórzone zostaną wybory samorządowe.
Dodane przez Mieszkaniec/Wyborca, w dniu 04.11.2015 r., godz. 15.09
Rzeczywiście o przyśpieszonych wyborach coraz głośniej. Czy czeka nas powtórny festiwal prezentów inwestycyjnych i przedwyborczych obietnic?
Odzyskać Polskę z rąk POlszewików
Dodane przez Prawy, w dniu 04.11.2015 r., godz. 16.16
Za chwilę zaczną rozpadać się koalicje strachu w samorządach a przygotowywany przez PiS nowy podział administracyjny kraju wymusi przedterminowe wybory samorządowe, choćby w sejmikach i powiatach. Reszty dopełnia masowe referenda za odwołaniem prezydentów czy burmistrzów z PO albo całych rad miejskich. Polska zaczyna pracę potężną. Cel jest jeden - pełną wolność i suwerenność.
Dodane przez podatki śmiech na sali, w dniu 04.11.2015 r., godz. 16.41
Bardzo dobrze, że radny Adam Szczerba punktuje tą głupawą władzę, która wciska kit. Tak w sprawie marnotrawionych podatków, niekompetentnej Kozonowej, która wymyślała dziesięciometrowe budynki jednokondygnacyjne na targowicy a teraz zmienia plany. To śmieszny Nowosielski, który chce dokupić kolejną za 800 tysięcy działkę przy 11 Listopada pod ratusz, chociaż nie chce budować ratusza. Ta władza nas ośmiesza i trzeba ja zmienić, na ludzi takich jak Szczerba.
Dodane przez Solidarność, w dniu 04.11.2015 r., godz. 18.42
Czyżby zaczynano liczyć się z opinia mieszkańców i z ich portfelem. Wystarczyło postraszyć rozpisaniem przedterminowych wyborów.
Dodane przez Bravo, w dniu 04.11.2015 r., godz. 19.37
Panie Adamie, uznanie za aktywność! P.S. Dzięki Panu pierwszy i jedyny jak dotąd raz przemówił Pan radny W. Gryz.
Dodane przez J., w dniu 04.11.2015 r., godz. 20.56
bardzo bym chciała aby doszło do tych wyborów, w moim mieście przestałaby panoszyć się ta zielona polityczna mafia, nareszcie miałabym jakieś szanse na podjecie pracy np jako sprzątaczka w szkole, bo teraz to jest tak jak powiedział Liroy, nawet ta posada wymaga mocnego wsparcia - czytaj znajomości w kręgach politycznej mafii. Precz z obłudą w samorządach, precz z nepotyzmem kolesiostwem i cwaniactwem, precz z koryciarzami!
Wybory są już za nami, czas więc przystąpić do ciężkiej i wydajnej pracy, bo nasze państwo jest jak przysłowiowa "stajnia Augiasza"
Dodane przez Wojciech P-cki, w dniu 04.11.2015 r., godz. 22.44
Nowy rząd będzie miał ręce pełne roboty, nie tylko przy realizacji obietnic wyborczych, lecz także nad przywróceniem wiary Polaków w sprawiedliwość. Dlatego koniecznym jest odzyskanie pozostałych bastionów "układu zamkniętego": samorządów, instytucji publicznych i spółek skarbu państwa, aby przestały służyć za przechowalnię i zaplecze dla politycznych bankrutów, a stały się wreszcie sprawnym instrumentem realizacji najważniejszych potrzeb społecznych. Polacy oczekują też przyspieszenia śledztw prokuratorskich prowadzonych w sprawie afer, których "bohaterami" są dygnitarze i prominenci z PO oraz podjęcia zdecydowanej walki z patologiami życia publicznego: nepotyzmem, korupcją i porażającą niekompetencją. Nie powinniśmy mieć żadnych skrupułów wobec szkodników z upadłej koalicji, a co do intencji zwycięzców, to po owocach ich poznamy...
Dodane przez Wóda tu już nie pomoże, w dniu 05.11.2015 r., godz. 10.14
Panie Abramczyk, każdą swoją wypowiedzią utwierdzasz mnie w przekonaniu, że pański czas w Radzie Miasta musi się skończyć.Im wcześniej tym lepiej.
Dodane przez Patriotyczna Prawica, w dniu 05.11.2015 r., godz. 11.44
Władza goni własny ogon. A Abramczyk potwierdza, że inwestycje np. w chodniki uzależnia od lokalnych podatków. Do czego takie myślenie nas doprowadziła? Do tego, że na stanowiskach w urzędzie mamy miernoty, od których nie wymaga się już nawet efektywnego pozyskiwania środków zewnętrznych na inwestycje, np. na chodniki. Abramczyk musi odejść, tak jak odszedł WASPOL
Dodane przez Dobra Zmiana, w dniu 05.11.2015 r., godz. 13.34
Panie Skarbniku, jest Pan Wielki.
nieprawda
Dodane przez TOMek, w dniu 05.11.2015 r., godz. 13.50
gratuluję obiektywizmu komentującym. podatki przez ostatnie 10 lat nie były podnoszone, chyba, że o stopę inflacji i ostatnie wybory nie maja na to żadnego wpływu. Radny Szczerba jak zwykle zgłasza populistyczne wnioski, przebierając już nogami do fotela burmistrza i tyle w temacie.
Dodane przez Ja, w dniu 05.11.2015 r., godz. 14.38
Tylko radny Szczerba ma coś do powiedzenia w tym zamkniętym kręgu naszej władzy i to nie pierwszy raz. On na posiedzenia rady nie chodzi tylko po to, aby przypodobać się wszechwładnemu burmistrzowi i po zasłużone dywidendy. On jak niewielu innych ma coś do powiedzenia i za to go szanuję.
Dodane przez Wyszkowiak, w dniu 05.11.2015 r., godz. 15.16
O stopę czy łokieć inflacji, ale podnoszone były rokrocznie. Niech mądrala Tomek pokaże zapis, że inflacja zobowiązuje do automatycznego podnoszenia podatków.
Budowa na targowisku
Dodane przez Józek, w dniu 05.11.2015 r., godz. 16.40
Ponieważ nie mogę dodać komentarza do NW, to pytam: Kto pozwolił wybudować tak wielki budynek na targowisku, w mieście gdzie co roku przybywa mieszkańców i samochodów?
Dodane przez Ansa, w dniu 05.11.2015 r., godz. 16.59
Odpowiedź do Józek brzmi: UKŁAD ZAMKNIĘTY
do tomek
Dodane przez 13, w dniu 05.11.2015 r., godz. 17.24
Oj bardzo bym chcial miec takiego burmistrza jak adam szczerba
Dodane przez Urban, w dniu 05.11.2015 r., godz. 18.16
Budynek nie jest zły, tylko po co tyle z tym kombinowania? Jak już coś ma się budować niech będzie okazałe i nowoczesne. Po co nam w centrum miasta parterowe baraki. Zobaczcie jak skromnie wygląda dzisiaj ul. Prosta od baru Pingwin same parterowe, prowincjonalne budyneczki. Oczywiście kiedyś i one wyglądały okazale i nowocześnie, ale świat idzie do przodu, a miasto się bogaci.
Dodane przez Budowa na targowisku, w dniu 05.11.2015 r., godz. 18.27
Jak to kto- a według kogo budynek jednokondygnacyjny ma 15 metrów wysokości. Kupcy nie dajcie się wykurzyć, jak wybudują podobne budynki na pozostałych miejscach to nikt nie zauważy, że gdzieś jest targ i wyszkowscy handlowcy.
Dodane przez Jancio Wodnik, w dniu 05.11.2015 r., godz. 19.27
To co teraz władzunia odpuściła, zaraz po nowym roku odbije sobie z kretesem podatkami w PWiK za wodę i ścieki. Szykuje się mego podwyżka taryf pod pretekstem modernizacji przestarzałej sieci wod-kan. A mnie się wydaje, że chodzi o problemy z Wyżywieniem aż 3 funkcjonujących tam prezesów.
Dodane przez Po co nam taki burmistrz ?, w dniu 05.11.2015 r., godz. 20.17
Nowosielski nie obniża podatków bo słabo zarządza Wyszkowem i nie potrafił załatwić wyszkowskich spraw. Nie prowadził skutecznych negocjacji to teraz musi więcej zapłacić spadkobiercom Skarżyńskich, nie potrafił stworzyć oszczędnej administracji to wydajemy niepotrzebnie kasę na kaprys Nowosielskiego, Kowalewską, która mogła być tam gdzie wcześniej. A ile kosztują nas Nowosielski jako prowadzący obrót nieruchomościami. Kupił grunt pod centrum sportowe na Pułtuskiej i ile zostało zamrożone pieniędzy, zamroził kasę w wykup terenu pod ratusz, wydał kasę na plany przekształcenia stadionu w teren pod bloki. Szasta publicznymi pieniędzmi w sposób nie przemyślany i naraża nas na dalszą stagnację.
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2015 r., godz. 20.37
Adam Szczerba na burmistrza :-).To jedyny radny, ktory ma swoje zdanie i je wypowiada
Dodane przez Gmina FairPlay?, w dniu 05.11.2015 r., godz. 20.41
Referendum?
Dodane przez Do Waldemara S., w dniu 05.11.2015 r., godz. 20.56
Po co trzech prezesów w PWiK. Czy wyszkowski PiS zamierza coś z tym zrobić?
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 06.11.2015 r., godz. 01.33
Radny Szczerba osamotniony? Z komitetu dostały się dwie osoby, więc co się stało z radnym Paradowskim? Każde głosowanie bardziej żałosne.
Dodane przez Infos, w dniu 06.11.2015 r., godz. 08.04
Dobrze, że internauci troszczą się o Skarb Gminy i interesują się sytuacją w PWiK. Sprawa wygląda tam następująco: prezes jest jeden (Daniel Bogdan), jeden jest kierownik od spraw tech. (Wiśniewski Zbigniew) kończy się przedłużenie umowy dla byłej prezes, a teraz zastępcy prezesa (Jastrzębska Teresa). Lada moment sytuacja się unormuje. Będzie prezes i kierownik techniczny.
Dodane przez Jan Pisowski, w dniu 06.11.2015 r., godz. 09.22
Mamy konfrontację dwóch osobowości. Aktywnego, dociekliwego, troszczącego się o gminne finanse i interes mieszkańców Adama Szczerbę i obecnego burmistrza Grzegorza Nowosielskiego rutyniarza, człowieka,który niczym nie widzi patologii konfliktu interesu,który nie troszczy się o majątek gminy i w nosie ma interes mieszkańców. No może poza kilkoma przedstawicielami lokalnego biznesu. To tak jakby porównywał mało znanego wówczas, ale klasowego Dudę i starego rutyniarza i wyjadacza konfitur Komorowskiego. Wielu myślało, że to niemożliwe...
Dodane przez ola, w dniu 06.11.2015 r., godz. 10.14
Burmistrz straci stołek, a złotówka na wartości. Jak żyć?
Dodane przez Ja, w dniu 06.11.2015 r., godz. 10.15
Panie Adamie - tak trzymać. Pan jest Wielki w porównaniu z tymi przydupasami, którzy niezgrabnie chcą pana obrażać. Takim zachowaniem tylko okazują swoje nędzne oblicze. Pozdrawiam.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2015 r., godz. 10.31
Co z placem zakupionym pod przeniesienie stadionu?
Dodane przez Wyczulona, w dniu 06.11.2015 r., godz. 14.51
Lepiej by się artykuł czytało, gdyby redaktor stosował zasady interpunkcji. Marnie.
Wyczulona?
Dodane przez Doktór, w dniu 06.11.2015 r., godz. 15.54
Proponuję Zyrtec na alergię.
komentarz
Dodane przez Adam Warpas, w dniu 06.11.2015 r., godz. 16.24
Z wielkim zażenowaniem czytam zarówno tekst, jak i komentarze pod nim... Z kilku powodów: Po pierwsze: Komentujący wstydzą się swoich nazwisk, a więc i opinii, podpisując komentarze "wymyślonymi" naprędce pseudonimami... Po drugie: Aby wypowiadać się w sprawach finansowych, trzeba mieć o tym przynajmniej "zielone" pojęcie... ( ja na szczęście mam - z wykształcenia jestem m.in. ekonomistą) Po trzecie: Przepraszam Cię Adam, ale w tym przypadku nie masz racji (nie chcę twierdzić, że zupełnie...) Myślę, że to oczywista, i zgodna z potrzebami rynku opinia. To swoisty "ukłon" w stronę podatników. A znając się na finansach Gminy, mogę potwierdzić, że decyzja dotycząca przecież m.in. pozyskiwania środków, jest jak najbardziej słuszna i potrzebna. P.S. Cieszmy się, że mieszkamy w Wyszkowie, gdzie nie ma konieczności podejmowania radykalnych decyzji finansowych... To między innymi efekt polityki Burmistrza i decyzji Skarbnika. Jeśli masz ochotę na dyskusję, zapraszam... Adam Warpas
"Wściekły Pitbul"
Dodane przez Zołza, w dniu 06.11.2015 r., godz. 17.28
Zróbmy ranking radnych PSÓW co warczą na innych radnych, którzy zabierają głos w imieniu mieszkańców. Zwracajmy uwagę na WARCZENIE, a na koniec wręczymy im wizerunek "Wściekłego Pitbula" jako nagrodę. Da się zauważyć, że najwięcej warczą ci, którzy nie maja nic merytorycznego do powiedzenia.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2015 r., godz. 19.40
Takich osób jak Adam Szerba mogło w Radzie być wiecej, ale społeczeństwo wolalo starych, wypalonych wyjadaczy. Jasne, ze wyniki głosowania przewidziane są z góry, bo tam wszyscy z jednej paczki.W nastepnych wyborach będzie to samo!
W następnych wyborach będzie to samo...
Dodane przez Mieszkaniec/Wyborca, w dniu 06.11.2015 r., godz. 20.42
Nie koniecznie to samo. Coś się jednak zmieniło. PO-PSL zostało przez społeczeństwo odrzucone.W Wyszkowie także.
Dodane przez ..., w dniu 06.11.2015 r., godz. 21.20
O zwalniacz sprzątaczek się ujawnił. Ciekawe, czy ze swoimi przemyśleniami poleci do: 1. sw. Franciszka na składaczku, 2. prokuratury, 3. do kolesia Różowego Balona.
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2015 r., godz. 21.42
M.in. ekonomista! Umiesz liczyć, licz na siebie! Załóż firmę, zarejestruj ludzi, uruchom intratną produkcję! Dosyć mamy takich zielonych "ekspertów" na wyszkowskiej budżetówce! Pokaż co potrafisz zorganizować na własną rękę m.in. pożal się Boże ekonomisto, czekam i doczekać się nie mogę! I jeszcze jedno, obrażony na "szałajdę" konfidencie, podsumuj czytelnikom swoje samorządowe dokonania, wszak byłeś przez długi czas na ich utrzymaniu. No pochwal się olany prze kumpli PiSiorku! Wytłumacz mieszkańcom na czym polegał w Wyszkowie PiSowski nepotyzm. A później biegnij, wiesz gdzie
Dodane przez Anonim, w dniu 06.11.2015 r., godz. 21.43
Zwalniacz sprzątaczek i likwidator szkolnych kuchni. Cudowne dziecko wyszkowskiego PiS, wylane z kąpielą.
Dodane przez Ad vocem, w dniu 06.11.2015 r., godz. 21.52
Uwaga do Adama Kępki- atakowanie radnego z komitetu lokalnego jest strzałem w stopę. To jedynie poprzez lokalne, wyszkowskie, ruchy obywatelskie może nastąpić poprawa, sanacja życia społecznego. Tylko w taki sposób może nastąpić jakakolwiek dyskusja, wypracowanie programów czy protest przeciwko obecnej władzy w Wyszkowie. Partie w Wyszkowie, PO czy PiS, nie są w stanie nic sensownego dla naszego miasta zrobić.Można to sprawdzić praktycznie, tracąc czas albo przyjąć a priori. Radny Paradowski, z racji swojego doświadczenia, może mieć mniej ekspresyjne sposoby wyrażania swojej opinii. Pamiętajmy, że kadencja trwa 4 lata, wiele może się zdarzyć a doświadczenie pana Waldemara może być wykorzystane przy realnym rozwiązywaniu konkretnych spraw, a może już jest wykorzystywane w niektórych sprawach. Nie zgodzę się także z drugim Adamem, Warpasem. Wiadomo władza centralna nie rozpieszcza władzy lokalnej, dodając nowe zadania a nie zapewniając odpowiedniego finansowania. Ale przecież członek lokalnego PO czy PSL mógł swoim kolegom z centrali o tym powiedzieć, mógł to Tuskowi wygarnąć a nie chować głowy w piasek. Po drugie jeśli burmistrz tłumaczy brak obniżenia podatków tym, że będą likwidowane gimnazja czy zakładane gabinety stomatologiczne to wie dobrze, że takich decyzji w przyszłym roku nie będzie, że gimnazja będą wygaszane przez wiele lat, a w konsultacjach społecznych można te sprawy poruszyć. Podatki są przez obecną władzę marnowane, Adam Szczerba wielokrotnie to pokazywał na sesjach. Ile kosztuje nas partyjniactwo, kumoterstwo itp. Ile kosztuje obsługa kredytów zaciągniętych na grunty pod nie wykonane inwestycje czy niezrealizowane projekty i zmiany w planach.Jaka jest jakość nowych inwestycji, pokazuje to m.in. nowy chodnik dla pieszych na ulicy Zapole, na środku którego stoją znaki drogowe i samochody parkujące przy posesjach. O czym tu więcej dywagować, szkoda, że wybory samorządowe nie kończą procesu zmian w Polsce. Stary sposób zarządzania jest nadal w wyszkowskim samorządzie i trzeba to zmienić.
Kiedy czytam słowa karykatury burmistrza to mnie zbiera
Dodane przez Na prędce wymyślony pseudonim - Warplun, w dniu 06.11.2015 r., godz. 22.03
Ten co zlikwidował szkolne kuchnie, któremu bardzo smakowały sojowe gluty niech przyzna się żenujący ekonomista do porażki. Obiadki z firmy kateringowej po 5 zł, dzisiaj kosztują prawie 10 i nici z żenującego biznesplanu.
Rozlicz się najpierw Szałajdy
Dodane przez Sąsiad, w dniu 06.11.2015 r., godz. 22.38
Żenujący to ty jesteś Warpas, piszący słowo - burmistrz - z dużej litery. Liczysz na coś ekonomisto?
Panie zażenowany, proszę się ustosunkować do poniższego
Dodane przez Cieć, w dniu 07.11.2015 r., godz. 01.04
Dodane przez do S, w dniu 05.11.2015 r., godz. 10.24 Nie ma co się dziwić. Jadacki to chyba sąsiad Warpasa, robił szybko karierę w PiSie i jest jednym z najbliższych współpracowników Sobczaka. Załatwili mu pracę w szkole na Polonezie, ale taki VIP, ma ciężko pracować, awansował i jest specjalistą na basenie, etacik i większa kasa. Tak się awansuje w republice PO i za rządów Nowosielskiego w Wyszkowie. Nie dziwota, że nie chcą zjednoczonej prawicy w Wyszkowie.
Dodane przez @, w dniu 07.11.2015 r., godz. 09.25
Komuś się zachciało włazić w d... ę burmistrzowi. Liczy na ochłap?
Dodane przez Jadacki jakich wielu, w dniu 07.11.2015 r., godz. 09.31
1.)Co się Panu Adamowi W. (dziennikarzu nowokomucha) nie podoba w tekście, że czyta go z zażenowaniem? Sam przeczytałem go dwa razy i nie widzę nic żenującego. Jest zwykłą, rzetelną relacją bez wypowiadania opinii własnych autora. Jaki więc miałby być ten tekst wg zażenowanego komentatora? 2) Wiem, że cieszy się Warpas z faktu mieszkania w Wyszkowie, do niedawna to miasto przez długi czas łożyło na pańskie utrzymanie ok. 10 tys miesięcznie. Czy było warto? Mieszkańcy pamiętają, że to "zasługa" przede wszystkim Burmistrza Nowosielskiego i Skarbnika Korczakowskiego. 3.) Czytając pańskie wypociny, byłem zażenowany, resztę przemilczę.
Dodane przez Toto, w dniu 07.11.2015 r., godz. 09.44
Jeśli chodzi o wyniki wyborów samorządowych, to radni od burmistrza dostali przed wyborami finanse na inwestycje w ich okręgach i w zamian za pozytywne działanie na rzecz wyborców otrzymali ich głosy. Sami radni znają się na rzeczy, wiedzą jak zabiegać o głosy stawiając wódę i wchodząc na ambonę. Wiedzą, że wydając 2000 zł na przelew, zwróci im się to z nawiązką w postaci diet i wynagrodzeń z udziałów w różnych spółkach skarbu państwa i komisyjkach, a poza tym mogą liczyć na jakieś miejsca pracy w budżetówce dla rodzinki i znajomych.
Dodane przez Adelajda, w dniu 07.11.2015 r., godz. 12.39
Kolejny - mały jest mściwy. Co dzieje się z ludźmi jak się już do tego żłoba dostaną? Pan ex, chyba rzeczywiście na coś liczy. Słowo skarbnik, też napisał dużą literą.
Dodane przez ekonom, w dniu 07.11.2015 r., godz. 17.35
On śniło zjednoczeniu wyszkowskiej prawicy na przekór Sobczakowi? To dopiero żenua!
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2015 r., godz. 20.48
Na przekór ? Pan S. abdykuje.
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2015 r., godz. 21.44
JAK JEST DEFLACJA,TO SIĘ OBNIŻA PODATKI !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodane przez adam, w dniu 07.11.2015 r., godz. 21.47
zanim zaczniesz krytykować mnie, proszę rozlicz się. utrzymywałem ciebie
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2015 r., godz. 22.04
Gówno mnie interesuje ponowne zorganizowanie gabinetów stomatologicznych w szkołach.One tam były już za komuny.Cofneliście się do średniowiecza i na religię się wydaje w szkołach zamiast na ochronę zdrowia...ŻĄDAJCIE OBNIŻENIA PODATKÓW
Dodane przez ..., w dniu 07.11.2015 r., godz. 22.05
Wymienione dziewczyny, ładne są.
Dodane przez ..., w dniu 07.11.2015 r., godz. 23.10
Bójta się małego szałajdziny, bójta. Nie tylko do prokuratury poleci, ale i do straży wiejskiej, że postawiliśta samochód na trawniku z błota, a może i do skarbowego, żeśta kwitka w kasie za koperek nie wzieliśta. Wieta jak to z konfidentami było, niektórzy własnych rodziców na Sybir potrafili wysłać. Bójta się!!!
Dodane przez Radek, w dniu 08.11.2015 r., godz. 07.43
Stawki podatków w Wyszkowie są niższe o ok. 30% od maksymalnych, niejednokrotnie najniższe w powiecie, nasza gmina jest jedną z najmniej zadłużonych w kraju. Przecież w tej dyskusji nie chodzi o nic więcej jak zastąpienie jednej ekipy rządzącej inną. Obniżenie podatków o 200tyś rocznie nie poprawi sytuacji ekonomicznej Wyszkowian. Nie wydaje mi się, żeby panowie Rusak, czy Gajewski mogli być lepszymi skarbnikami, nie sądzę, że radny Szczerba przekona Skarżynskich, aby zrezygnowali z należnego im odszkodowania. Może się mylę? może przecież spróbować już teraz i udowodnić skuteczność, a nie tylko umiejętność zadawania pytań i ferowania ocen. Jeśli chodzi o obrót przez gminę ziemią to i tak źle i tak niedobrze. Kiedy sprzedaje, krzyk bo wyprzedaje; jak kupuje, skandal bo ziemia leży.
Dodane przez Jadzia, w dniu 08.11.2015 r., godz. 08.32
Jestem krawcową.Robię drobne przeróbki.W miesiącu październiku udało mi się uciułać tysiąc złotych.Czy znajdzie się jakiś człowiek o dobtym sercu,który mi pożyczy sto złoty ? Na ZUS mi brakuje.
My się go boimy, na palcach chodzimy...
Dodane przez Niepoprawny, w dniu 08.11.2015 r., godz. 09.04
Zanim zacznie krytykować, niech zrobi własny rachunek sumienia.
Dodane przez Jacek, w dniu 08.11.2015 r., godz. 11.58
Radku, w "gabinecie cieni" przewidujemy na stanowisku skarbnika zupełnie inną osobę, to jednak jest póki co tajemnicą. Nowosielski miał 12 lat na polubowne rozwiązanie sprawy ze spadkobiercami Skarżyńskich. Wszyscy wiemy, że przekombinował. Zamiast się dogadać, to w nadziei na sukces się procesował, aż przegrał z kretesem. A i co do twoich rewelacji na temat podatków, jestem sceptyczny. Już był taki jeden, który ogłosił wszem i wobec, że jesteśmy liderem w pozyskiwaniu funduszy zewnętrznych na Mazowszu. I co? Na koniec przypomnę, że nie ma ludzi niezastąpionych. Sam Nowosielski zastąpił kiedyś Malinowskiego, co się wielu jego zwolennikom nie mieściło w głowie. Prawda?
Dodane przez Iza, w dniu 08.11.2015 r., godz. 13.09
Nie można powiedzieć, że obecny burmistrz zrobił wszystko źle, albo wszystko dobrze. Ale wszyscy się chyba zgodzą, że chyba najlepszy okres ma ten pan już za sobą. Dlatego uważam, że dobra zmiana wyjdzie nam wszystkim na dobre, włącznie z samym zainteresowanym. Nie ma sensu dalej kopać się z koniem.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.11.2015 r., godz. 16.41
A Warpasowi, to o którego Adama chodzi, Adama bohatera relacji czy komentatora Adama Kępkę?
Dodane przez Moherowa, w dniu 08.11.2015 r., godz. 18.38
O Adama Mroza chodziło :) Koalicjanta
Dodane przez Jątek, w dniu 09.11.2015 r., godz. 09.15
Ciekawe byłoby to auto-podsumowanie swojej samorządowej kariery na stołku zastępcy burmistrza przez Pana Adama W. Moim zdaniem zbyt optymistycznie wcielił się w rolę autorytetu moralnego i eksperckiego (ekonomista) i chyba pomylił forum, bo tutaj nikt się raczej na to nabrać nie dał.
NOWA MODA
Dodane przez Anonim, w dniu 09.11.2015 r., godz. 15.07
prawda w oczy kole!
Dodane przez Ja, w dniu 09.11.2015 r., godz. 17.05
nie warto roztkliwiać się nad Warpasem, krzyżyk na nim postawiło nawet wyszkowskie PiS.
Żeby PiSiorkom nie było tak słodko
Dodane przez Minis -trant?, w dniu 09.11.2015 r., godz. 19.14
Karateka, 33 lata, 184 cm wzrostu, 98 kg wagi , Dawid Jackiewicz Gdy ten człowiek się na mnie zamachnął, odruchowo go odepchnąłem, bo groziło mi niebezpieczeństwo, opierając swoją dłoń na jego podbródku jego syn na procesie - tata zmiksował faceta policjanci (zobaczywszy legitymację Jackiewicza) odstąpili od rutynowego zabezpieczenia dowodów na miejscu zdarzenia prokurator Molik - W mojej ocenie przesłanki do postawienia zarzutów nieumyślnego spowodowania śmierci nie zostały spełnione. Chodzi o niskiego, półkalekiego, podobno pijanego staruszka, który tylko przypominał żonie Jackiewicza napastnika, który wdał się z nią w sprzeczkę. Dawid Jackiewicz do dzisiaj nie wie, czy zabił właściwego człowieka. Tak kończą ci, którzy nawiną się pod rękę władzy. Ryszard Woźniak: Każda inna osoba niebędąca prominentnym działaczem PiS w okresie, gdy prokuratorem generalnym był Zbigniew Ziobro, zostałaby oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmierci!
Dodane przez nikt, w dniu 09.11.2015 r., godz. 20.45
Osęka napisał dobrze parę rzeczy
Dodane przez Lupa, w dniu 10.11.2015 r., godz. 16.50
Jak pan Adam będzie zakładał jakaś sensowna działalność i zatrudniał ludzi, to dam mu szansę na zatrudnienie mnie na jakimś biurowym, dobrze płatnym stanowisku. Ręczę za swoje umiejętności i doświadczenie.
Dodane przez Wszystko!, w dniu 10.11.2015 r., godz. 18.28
Co z tą Szałajdą? Bardzo interesują mnie układy i układziki w wyszkowskim samorządzie, nepotyzm, ustawki i pompowanie pieniędzy do swoich zaprzyjaźnionych wasali. Pan Adam mógłby nas oświecić? Wydaje mi się, że ma na ten temat jako takie, "zielone" pojęcie.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2015 r., godz. 01.30
Adamowi W. dziękujemy. Szacun! Wystarczy! Teraz wypoczynek ....
Dodane przez czytelnik, w dniu 11.11.2015 r., godz. 01.36
Czytam i nie rozumiem to szałajda niepożądana? Czy stawiana do pionu i szkolona?
Dodane przez Anonim, w dniu 11.11.2015 r., godz. 09.45
On nie puści pary z gęby, taki lojalny. Chyba, że na sprawie dotyczącej jakiegoś wyszkowskiego wałka,który prędzej czy później wypłynie.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl