Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 05 grudnia 2022 r., imieniny Krystyny, SabinyParafia chce budować, gmina dofinansuje

(Zam: 04.11.2015 r., godz. 12.39)

Gmina Wyszków przekaże parafii św. Idziego 169 817,37 zł na budowę parkingu przed sanktuarium. Samorząd w 50 proc. dofinansuje prace, które będą realizowane w promieniu 50 metrów od kościoła, czyli w strefie ochrony konserwatorskiej.Parafia planuje jednak pokryć kostką o wiele większą powierzchnię – realizację całości prac (łącznie 83 miejsca parkingowe) wyceniła na 712 000 zł.
Podczas sesji 29 października radny Włodzimierz Gryz dopytywał, czy samorząd może mieć pewność, że parafia zrealizuje całość zakładanych prac, a nie jedynie zakres objęty dofinansowaniem. Takiej gwarancji nie ma, natomiast przedstawiciele samorządu chcą pilnować realizacji dofinansowanej części zadania.
– Czy gmina będzie miała wpływ na jakość inwestycji? Przy budowie parkanu cmentarza były uwagi ze strony mieszkańców – oznajmił Jan Abramczyk.
Naczelnik wydziału gospodarki komunalnej Urzędu Miejskiego Michał Szewczyk zapewnił, że reprezentanci władz będą mieli wgląd w realizację zadania. Już teraz zapoznać się mogą z takimi informacjami jak np. przedmiar robót. Według Michała Szewczyka, aranżacja parkingu ma nawiązywać do istniejącego nieopodal Skweru Jana Pawła II.
Samorząd liczy też, że nowe miejsca postojowe będą mogły służyć nie tylko wiernym udającym się na nabożeństwa, ale także wszystkim zainteresowanym np. osobom, które pragną pozostawić auto, by przesiąść się do autobusu i dojechać do pracy poza Wyszkowem.
J.P.

Komentarze

Dodane przez Ania, w dniu 04.11.2015 r., godz. 17.00
Będąc na Słowacji, widziałam bardzo estetyczny i funkcjonalny parking otoczony kwiatami i zielenią gdzie z kostki ułożone były jedynie chodniki, a reszta była idealnie wysypanymi i zwalcowanymi kamykami. Musiało to być zrobione na solidnej podbudowie, ale efekt okazał się niesamowity. Wyglądało na ekologiczne, i pomimo upłynięcia dwóch lat od oddania do użytku, nic nie było zniszczone. Żadnych kolein itp. Wszystko dofinansowane z UE. To dobry przykład, że nie wszystko musi być zabetonowane kostką.
wszystko widzi
Dodane przez Św. Idzi, w dniu 04.11.2015 r., godz. 21.22
W sumie, parking przed Idzim nie jest jakiś szczególnie zły. Zdjęcie zresztą to potwierdza.
Parking
Dodane przez Orzel, w dniu 05.11.2015 r., godz. 06.42
Niech biorą forsę z Watykanu na parking.
Dodane przez Parking?????, w dniu 05.11.2015 r., godz. 12.10
Czemu gmina dofinansowuje takie inwestycje, są inne potrzeby na terenie miasta?
Dodane przez Józef S., w dniu 05.11.2015 r., godz. 12.27
Ten parking służy wielu parafianom.Ma większą rację bytu niz ul.Stolarska dla 5 firemek. Jestem solidnym podatnikiem i zależy mi na tym parkingu.
Dodane przez #NowoczesnyWyszków, w dniu 05.11.2015 r., godz. 14.15
Zlikwidowano stołówki w szkołach na rzecz podłego jedzenia od zewnętrznego dostawcz i jak mówi Burmistrz zaoszczędzono prawie 500 000,-zł. Jak widać pieniądze zostały przeznaczone na budowę parkinu, na terenie nie będącym włąsnością samorządu w więc na cudzym terenie. Brawo. To się nazwywa racjonalne gospodarowanie groszem publicznym. Jak dorzucimy jeszcze oddanie kościołowi św. Rodziny półhektarowej działki za 10% jej wartości, to mamy obraz lokalnych władz, które gospodaruja majatkiem komunalnym w sposób urągający jakimkolwiek zasadom. Taki jest Nowoczesny Wyszków Nowosielskiego i jego ekipy.
Do Józefa S.
Dodane przez oruid, w dniu 05.11.2015 r., godz. 15.33
Wykazał się Pan kompletną ignorancją. Jak kościół chce to niech sobie sam buduje ze swoich środków. Jak Pan chce parking przy kościele to prosze dać więcej proboszczowi na tacę a nie sięgac po grosz publiczny. Poza tym, a propos ul. Stolarskiej. Przypomnę Panu, że jest jednak pewna różnica między buidową parkingu przy kościele a ul. Stolarską. Firmy znajdujące się przy tej ulicy w liczbie dużo większej niż 5 jak Pan pisze. W odróżnieniu od parafii, firmy te płacą podatki na rzecz miasta w kwocie idącej w setki tysięcy w skali roku (podatek od nieruchomości, podatek od środkó transportu, CIT), dają zatrudnienie dziesiątkom ludzi. I racji chcociaż tego należy im się porządna droga. Proszę przyjść i zobaczyć i dopiero wtedy zabierać głos na temat ulicy Stolarskiej.
Dodane przez Józef S., w dniu 05.11.2015 r., godz. 18.29
I zawsze czytamy, że właściciele tych stolarskich firm pierwsi stoją w kolejce o umorzenie podatków. A jak się pan nazywa?
do oruid
Dodane przez Anonim, w dniu 05.11.2015 r., godz. 22.42
Nie zgadzam się z Tobą co do parkingu przy kościele. Nikt nie pyta mieszkańców czy zgadzają się na dofinansowanie przez Gminę Campera, Bugu, Sylaby, czy imprez dla seniorów. A przecież Gmina wydaje na to pieniądze publiczne. W tej sytuacji ja nie mam nic przeciwko dofinansowaniu z publicznych pieniędzy także i parkingu przy kościele tym bardziej, że te pieniądze pochodzą przecież z podatków mieszkańców, którzy w ogromnej większości są katolikami. Zgadzam się z Tobą w kwestii ulicy Stolarskiej. Chciałbym tylko, żeby kiedyś burmistrz podał w końcu konkretnie wysokość kwot jaka wpływa od tych przedsiębiorców do budżetu Gminy z tytułu płaconych przez nich podatków. Byłby to bardzo ważny i miarodajny argument w dyskusjach na temat inwestycji gminnych i wydawania publicznych środków
Dodane przez ja, w dniu 05.11.2015 r., godz. 22.49
Jak budowałem dom nikt mi nie dołożył kasy tylko więcej musiałem płacić haraczu do gminy. Kościół buduje remontuje odnawia - chwała mu za to . Ciekawi mnie tylko ile księża kasy ze swojej kieszeni dołożyli aby tak pięknie budować remontować odnawiać bo będąc na mszy tylko słyszę dajcie. Caritas zafundował stypendia z datków wiernych - słychać że to Caritas nie wierni . ALE DAJCIE I DAJCIE I DAJCIE BO NASZE MUSIMY WYREMONTOWAĆ ZA WASZĄ KASĘ.
Dodane przez Krzysztof Sol, w dniu 06.11.2015 r., godz. 08.51
Kościół jest nasz i parking jest nasz. Parking służy wszystkim chętnym skorzystać z niego, nie tylko podczas nabożeństw czy pogrzebów.
do Ja
Dodane przez Ania, w dniu 06.11.2015 r., godz. 11.30
Kościół to My i Caritas to My! Nie dotyczy zateizowanych komunistów.
Dodane przez hajke, w dniu 06.11.2015 r., godz. 13.42
Idąc tym tokiem myślenia, można by powiedzieć, że po co nam jakiś ratusz? Jak chce, to niech burmistrz sam sobie go wybuduje, najlepiej na prywatnej działce i za własne pieniądze. Dobrze zarabia, a pensję ma z naszych podatków.
Dodane przez Zołza, w dniu 06.11.2015 r., godz. 17.34
Budując parking przy sanktuarium, nie zapominajcie o wkomponowaniu ZIELENI !!!
Do Ani
Dodane przez ja, w dniu 06.11.2015 r., godz. 20.29
"Kościół to My i Caritas to My! Nie dotyczy zateizowanych komunistów." tak Aniu tylko gdy słyszę sepleniący głos proboszcza , że On to zrobił i dajcie to mi się nie podoba . I jeszcze jedno idąc tokiem Twego myślenia jaki me KOŚCIÓŁ w Polsce bogactwa skoro mówisz "Kościół to My i Caritas to My! " ale ziemia i budynki to nasze księżowski . Powodzenia w praniu.........
Dodane przez Antoni, w dniu 07.11.2015 r., godz. 13.05
Kościół jest długowieczny i bardzo cierpliwy. Proboszcz odejdzie, a kościół i parking nadal będą nasze. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby jakiś proboszcz zabrał ze sobą na drugą placówkę np. dzwony, które za jego kadencji zostały ufundowane. Burmistrz też przed wyborami nadużywa słowa "zrobiłem", a ludzie nadal go wybierają. Nie złośćcie się na kościelny parking. To miejsce jest wizytówką Wyszkowa, a będzie jeszcze ładniej. Jest nasze. Pomódlcie się lepiej za wzajemną pomyślność.
burmistrz wie co robi....
Dodane przez Anonim, w dniu 07.11.2015 r., godz. 16.52
Burmistrz wie co robi, wsparł kampanię D. Andrzejewskiego i wesprze teraz kościół. Za kilka lat wybory samorządowe, to proboszcz na mszy przed wyborami powie dobre słowo na temat burmistrza, że dzięki niemu lud ma gdzie parkować przed kościołem. A jak proboszcz wskaże, to lud zagłosuje. Jak PiS i kościół poprze burmistrz, to ma on wygraną w kieszenie.
Dodane przez Idzi, w dniu 07.11.2015 r., godz. 17.06
No jak taka jest wola nieba, niech tak będzie. W końcu burmistrz to prawnik (prawa teologicznego). Parking to dobra inwestycja moi drodzy parafianie.
...
Dodane przez gery, w dniu 08.11.2015 r., godz. 09.45
Tak przeglądam sobie te wytryski mądrości i DUMNY jestem, że ponad 30 lat temu olałem zwierzchnika watykańskiego i żyję spokojnie w zgodzie z własnym rozumem i nikt z ambon nie ubliża mojej inteligencji... A mimo tego, że niczego od nich nie oczekuję ani NIE CHCĘ, marnotrawi się moje ciężko zarobione podatki, które powinny być przeznaczone na niezbędne społeczne cele, do których nigdy nie dołożył się i nie dokłada żaden klecha!
Dodane przez Iza, w dniu 08.11.2015 r., godz. 13.02
Mamy na szczęście demokrację, a ty gery, jesteś w lewackiej niestety mniejszości. Musisz się podporządkować albo przekonać, jakimś wytryskiem inteligencji, do swojej lewackości większość. Takie są reguły gry.
Dodane przez ja, w dniu 08.11.2015 r., godz. 20.32
Iza a Ty miałaś jakiś wytrysk , do swojej inteligentnej prawicowej większość.
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 09.11.2015 r., godz. 10.14
Będziemy mieć "wytrysk" pieniędzy na parking. I o to chodzi, i o to chodzi! :)))
...do Izy
Dodane przez gery, w dniu 10.11.2015 r., godz. 08.14
Iza, czy ty aby na pewno rozumiesz znaczenie słowa 'lewacki'? Mam spore wątpliwości....
Do ja 2029
Dodane przez Anonim, w dniu 10.11.2015 r., godz. 16.23
Nie mów tak dużo bo jeszcze Cię wezwą do TYP!
Dodane przez Iza, w dniu 11.11.2015 r., godz. 08.59
Nie interesują mnie twoje gery wątpliwości. Cieszę się, że część twoich podatków posłuży budowie parkingu. Bóg zapłać.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl