Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona

Olsztyn rozbił rezerwy Campera

(Zam: 22.02.2011 r., godz. 12.23)

Porażką 0:3 (18:25, 23:25, 19:25) zakończył się ostatni mecz Campera Wyszków w rundzie zasadniczej rozgrywek II ligi. Rezerwy wyszkowskiego zespołu uległy AZS-owi UWM Olsztyn. Spotkanie nie miało żadnego znaczenia dla układu sił w tabeli.

Mecz przeciwko akademikom z Olsztyna został rozegrany w sobotę 19 lutego w hali WOSiR w Wyszkowie. Jeszcze przed spotkaniem niemal oczywiste było, że gospodarze zagrają mocno rezerwowym składem. Trener Piotr Szulc, mając zapewnione drugie miejsce w tabeli, postanowił dać odpocząć kluczowym siatkarzom Campera, by zregenerowali siły przed zbliżającą się fazą play-off. Premierową odsłonę wyszkowska drużyna rozpoczęła w składzie: Robert Kiwior, Piotr Świerżewski, Maciej Główczyński, Daniel Lenc, Dominik Zalewski, Krystian Kruk, Tomasz Knasiecki (libero). Początek seta należał do gospodarzy. Ataki Kruka oraz dobra postawa w bloku naszych środkowych pozwoliła Camperowi wyjść na kilkupunktowe prowadzenie (6:2). Rywale szybko jednak otrząsnęli się z początkowego letargu. Dobra gra w obronie i z kontry pozwoliły olsztynianom szybko odrobić straty (8:8). W kolejnych minutach walka toczyła się punkt za punkt. As serwisowy Świerżewskiego oraz skończona kontra Lenca, raz jeszcze pozwoliły Camperowi na objęcie nieco większego prowadzenia (13:10). Potem jednak wyszkowianie zupełnie zgubili skuteczność, chaos zapanował również w odbiorze. Rywale szybko dopisywali kolejne oczka do swojego dorobku punktowego. W dodatku ujawniły się wyraźne braki w przygotowaniu wracającego do gry po kontuzji Kiwiora. Trener Szulc próbował ratować sytuację prosząc o dwa czasy (15:14 oraz 19:15 dla Olsztyna) oraz wprowadzając na boisko Tomasza Płazę za Świerżewskiego. Gospodarze w końcowej fazie seta byli jednak wyraźnie rozbici. Dwa asy serwisowe po stronie gości oraz brak wykończenia pierwszej akcji u Campera dopełniły dzieła zniszczenia. Ostatecznie wyszkowski zespół uległ rywalom 18:25.

Drugą odsłonę Camper rozpoczął z Płazą i Świerżewskim jako parą środkowych. Partię lepiej rozpoczęli olsztynianie. Potężne zagrywki dobrze znanemu wyszkowskim kręgom siatkarskim Kamila Obrębskiego (w swoim czasie bliskiego gry w Camperze) pozwoliły rywalom na objęcie prowadzenia (3:1). W kolejnych akcjach siatkarze z Olsztyna byli jednak bardzo nieskuteczni, co pozwoliło Camperowi na doprowadzenie do remisu. Przez kilka następnych minut walka toczyła się punkt za punkt, a żaden z zespołów nie był w stanie uzyskać przynajmniej dwupunktowego prowadzenia. Po dwóch kontrach w wykonaniu Zalewskiego oraz jednej Lenca, sztuka ta udała się wyszkowianom (12:9). Szkoleniowiec akademików natychmiast zareagował na to przerwą na żądanie. Po powrocie na parkiet rywale ponownie straszyli gospodarzy silną zagrywką, w tym samym elemencie Camper popełniał seryjne błędy. Olsztynianie odrobili straty, a następnie wyszli na prowadzenie (20:18). O czas poprosił trener Szulc. W końcówce w polu zagrywki wyszkowian znalazł się Przemysław Gniewek, który zmienił Płazę. Młody atakujący nie zdołał jednak przechylić szali zwycięstwa na stronę gospodarzy, a fatalne nieporozumienia w obronie kosztowały Camper przegraną w drugim secie 23:25.

Trzeci set zaczął się bardzo podobnie do poprzedniego, od miażdżących zagrywek Obrębskiego, które szybko wyprowadziły Olsztyn na kilkupunktowe prowadzenie. Skuteczna gra akademików oraz bardzo słaba Campera dały gościom sporą przewagę punktową (5:9). Trener Szulc próbował zmienić obraz gry, przeprowadzając klasyczną podwójną zmianę. Lenca oraz Kiwiora zastąpili na boisku Rafał Sędek oraz Gniewek. Zmiany nie wniosły jednak żadnego ożywienia w poczynania wyszkowian. Seryjnie psute zagrywki oraz błędy w przyjęciu ułatwiły olsztynianom zwiększenie prowadzenia (17:12). W końcowej fazie seta o czas prosił jeszcze trener Szulc, a na boisku pojawił się Daniel Saczko. Ani jedno, ani drugie nie odwróciło już jednak losów seta i całego spotkania. W trzeciej partii Camper uległ 19:25, tym samym przegrywając całe spotkanie 0:3.

Trudno doszukiwać się pozytywnych aspektów sobotniego spotkania. Masa nieporozumień, mała skuteczność ataków, słaby odbiór i seryjnie psute zagrywki. Mimo iż był to mecz o przysłowiową ,,pietruszkę”, to jednak kilka rzeczy może naprawdę martwić. Z pewnością jest to bardzo słaby poziom jaki zaprezentowali potencjalni zmiennicy podstawowych siatkarzy Campera. Mało skuteczny Zalewski, słabo przyjmujący Kruk czy całkowicie zagubiony na boisku Płaza zaprezentowali się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Wyraźnie bez formy jest również Robert Kiwior. Kilka dobrych słów można powiedzieć jedynie o drugim atakującym Campera, Danielu Lencu, który był zdecydowanie najskuteczniejszym zawodnikiem (13 punktów przez dwa sety). Miejmy nadzieję, że przed zbliżającymi się meczami ,,o stawkę” żadnemu z podstawowych siatkarzy Campera nie przytrafi się jakiś pechowy uraz, bo może być bardzo ciężko go zastąpić.

Camper Wyszków – AZS UWM Olsztyn 0:3 (18:25, 23:25, 19:25)

Camper: Robert Kiwior, Piotr Świerżewski, Maciej Główczyński, Daniel Lenc, Dominik Zalewski, Krystian Kruk, Tomasz Knasiecki (libero), a także: Tomasz Płaza, Przemysław Gniewek, Rafał Sędek, Daniel Saczko.
Trener: Piotr Szulc.

Wyniki poszczególnych spotkań rozegranych w tej kolejce:
Lechia Tomaszów Mazowiecki – Pronar Hajnówka 3:2
Wilga Garwolin – AZS Uniwersytet Warszawski 0:3
MOS Wola Warszawa – Bzura Ozorków 2:3

W pierwszej czwórce naszej grupy rozgrywek II ligi znalazły się zespoły KPS Siedlce, Camper Wyszków, MOS Wola Warszawa oraz Bzura Ozorków. Drużyny te uzyskały awans do pierwszej rundy play–off. Pierwszym przeciwnikiem Campera będzie tam MOS, KPS Siedlce zmierzą się natomiast z Bzurą Ozorków. Walka w tych parach będzie się toczyć do trzech wygranych spotkań. Pierwsze dwa zostaną rozegrane w dniach 12-13 marca w Wyszkowie. Tydzień później wyszkowianie przeniosą się na warszawski parkiet, gdzie rozegrane zostaną dwa kolejne mecze. W przypadku remisu 2:2, piąty, decydujący mecz, zostanie rozegrany w środę 23 marca w Wyszkowie. W przypadku zwycięstwa z MOS-em, Camper zmierzy się w kolejnej rundzie ze zwycięzcą drugiej pary naszej grupy o awans do Turnieju Mistrzów II ligi, który ostatecznie rozstrzyga sprawę awansu do I ligi.