Dziś jest 19 kwietnia 2024 r., imieniny Adolfa, Leona

Bug wywalczył trzy punkty w Szydłowie

(Zam: 04.11.2015 r., godz. 12.03)

Na zwycięską ścieżkę po dotkliwej porażce w meczu z Bzurą Chodaków wrócili piłkarze Bugu Wyszków. W ubiegłą sobotę podopieczni trenera Artura Salamona pokonali na wyjeździe Koronę Szydłowo 2:0.

Przed meczem ciężko było wskazać wyraźnego faworyta, Bug miał nad Koroną zaledwie trzy punkty przewagi w tabeli, w dodatku mecz rozgrywano na terenie rywala. Wyszkowianie stanęli jednak na wysokości zadania.
Bug rozpoczął spotkanie w identycznym składzie co tydzień wcześniej w starciu z Bzurą. Tym razem jednak, wyszkowscy piłkarze dyktowali swoje warunki na boisku. W pierwszej połowie nie brakowało sytuacji bramkowych, jednak tylko jedna zakończyła się golem. Pięknym strzałem z dystansu bramkarza gospodarzy pokonał Jakub Rejnuś. Do końca pierwszej odsłony Bug prowadził 1:0.
W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal dominowali podopieczni trenera Salamona. Wyszkowianie ugruntowali swoją przewagę drugą bramką, której autorem był Mateusz Maciak. Mimo licznych okazji, wynik spotkania do ostatniego gwizdka nie uległ już zmianie. Bug wygrał zasłużenie i przesunął się na dziewiąte miejsce w tabeli rozgrywek IV ligi.
Korona Szydłowo – Bug Wyszków 0:2 (0:1)
Bramki dla Bugu: J. Rejnuś, M. Maciak.
Bug: K. Goleń – A. Majczyna, R. Nogaj, M. Maciak, Ł. Wolf – E. Dobkowski (86. – M. Bala), B. Salamon, P. Herman, K. Kaput – J. Rejnuś, M. Krawczyk.
Swoje następne spotkanie ligowe wyszkowianie rozegrają dopiero w sobotę 7 listopada. Tego dnia Bug podejmie na własnym stadionie lidera tabeli, drużynę Huraganu Wołomin.