Dziś jest 26 kwietnia 2024 r., imieniny Klaudiusza, Marzeny

Zdziesiątkowany Camper postawił się Ślepskowi

(Zam: 04.11.2015 r., godz. 12.02)

Camper Wyszków grając w bardzo okrojonym składzie rozegrał paradoksalnie, najlepsze spotkanie w oficjalnych rozgrywkach PZPS w tym sezonie. Po pięciosetowym pojedynku wyszkowianie ulegli Ślepskowi Suwałki 2:3 i odpadli z rozgrywek Pucharu Polski.

Do kontuzjowanych praktycznie od początku sezonu Tobiasza Wojtkowskiego i Filipa Frankowskiego dołączyli w ostatnim czasie Sebastian Wójcik i Mariusz Pruski. Inni siatkarze również narzekają na drobne urazy. W tak okrojonym składzie wyszkowianie przystąpili do spotkania IV rundy Pucharu Polski przeciwko Ślepskowi Suwałki. Mecz został rozegrany w środę 22 października w hali WOSiR w Wyszkowie.
Camper rozpoczął premierową odsłonę z dwoma rozgrywającymi na boisku. Konrad Woroniecki i Kamil Bodzon w zależności od ustawienia zarówno atakowali, jak i rozgrywali. Wyszkowianie zaskoczyli zdecydowanie faworyzowanych rywali przede wszystkim ambicją i poświęceniem na boisku. Heroiczna gra w obronie i spora skuteczność (z trudnych wystaw) na kontrze, pozwoliły wyszkowianom na równą walkę w dwóch pierwszych setach i nieoczekiwane triumfy w końcówkach (w obu przypadkach gospodarze wygrali 25:22).
W trzecim secie, lekceważący wcześniej wyszkowian suwalczanie, przebudzili się. Trener Ślepska Dima Skoryy dokonał kilku roszad kadrowych oraz zmienił ustawienie swoich zawodników w bloku. Zaowocowało to poprawą gry jego zawodników, co przy dużym zmęczeniu siatkarzy z Wyszkowa pozwoliło Ślepskowi na przejęcie inicjatywy. Zdecydowane wygrane w setach nr 3 i 4 (odpowiednio do 16 i 17) pozwoliły ekipie z Suwałk na doprowadzenie do tie breaka. W nim rywale nie pozostawili bardzo już zmęczonym wyszkowianom żadnych złudzeń – Ślepsk wygrał 15:5 i 3:2 w całym meczu. Tym samym Camper żegna się z rozgrywkami Pucharu Polski. W obecnej sytuacji kadrowej zespołu Pawła Blomberga rozgrywki PP są jednak ostatnią rzeczą jakiej potrzebuje Camper.
Camper Wyszków – Ślepsk Suwałki 2:3 (25:22, 25:22, 17:25, 16:25, 5:15)
Camper: Konrad Worniecki, Dariusz Szulik, Maciej Główczyński, Kamil Bodzon, Łukasz Dyl, Przemysław Gniewek, Jakub Nurczyński (libero).

Mecz z Victorią przełożony
Z powodu dramatycznej sytuacji kadrowej Campera, o której wspomnieliśmy wyżej, nie odbył się mecz ligowy pomiędzy zespołem trenera Pawła Blomberga a Victorią Wałbrzych. Zespół z Dolnego Śląska przystał na wniosek działaczy Campera i zgodził się na przełożenie spotkania, które według wstępnych ustaleń odbędzie się we wtorek 10 listopada (pierwotnie mecz miał zostać rozegrany w niedzielę 25 października). Z nieoficjalnych źródeł wiemy również, że Camper prowadzi zaawansowane rozmowy z potencjalnym nowym przyjmującym, który mógłby zasilić wyszkowski zespół. Więcej informacji na ten temat podamy wkrótce.