Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 września 2021 r., imieniny Michaliny, Michała

Najlepsi uczniowie w Dęblinie

(Zam: 21.10.2015 r., godz. 17.02)

Jak co roku, młodzież z Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Wyszkowie, która uzyskała średnią ocen powyżej 4,75, wykazała się 100-procentową frekwencją oraz aktywnością społeczną i sportową wyjechała na wycieczkę sfinansowaną przez Radę Rodziców. Tym razem był to wypad do Dęblina.

7 października 50 uczniów wyruszyło do miasta znanego w całej Polsce dzięki szkole lotniczej. Po przyjeździe do Dęblina młodzież udała się do Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych, gdzie poznała strukturę organizacyjną placówki, specjalistyczne pracownie, np. nawigacji, symulacji lotów, katapultowania skoków spadochronowych, hangary z samolotami szkoleniowymi. Gospodarze szkoły zaprezentowali warunki, które należy spełnić, aby stać się studentem uczelni. Wizyta w Muzeum Sił Powietrznych to była lekcja na temat historii polskiego lotnictwa cywilnego i woskowego. Pobyt na pokładzie „Jaka” był namiastką podniebnej podróży, dla wielu uczniów możliwością znalezienia się po raz pierwszy w tego rodzaju środku transportu.
Twierdza Carska Dęblin to kolejny punkt wycieczki, tam uczniowie poznali zabudowania, ich przeznaczenie, znaczenie twierdzy w przeszłości i obecnie. Przejazd do Kopca kaprala Michała Okurzałego dał możliwość podziwiania panoramy twierdzy carskiej z mostu na Wiśle, zaś spacer po zespole pałacowo-parkowym Mniszchów pozwolił poznać pałac, w którym mieści się obecnie rektorat Wyższej Szkoły Oficerskiej Sił Powietrznych oraz willę, w której mieszkała i pisała poetka Maria Pawlikowska-Jasnorzewska.
Oprócz uczty turystyczno-kulturalnej była także uczta dla ciała w postaci obiadu w jednej z dęblińskich restauracji.
Organizatorem wyjazdu było Szkolne Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo „Creative Travel Wyszków”, które zainicjowało swoją działalność.
Oprac. J.P.
***

Prymusi od Skłodowskiej pragną podziękować Zarządowi Rady Rodziców za środki finansowe, dyrektorowi Szkoły – p. Marianowi Popławskiemu za wspieranie i promowanie tego rodzaju nagradzania, a także nauczycielom, którzy byli opiekunami wyjazdu: Bożenie Pikorze – kierownikowi wycieczki oraz Sylwii Wojciechowskiej, Katarzynie Sawickiej i Marzenie Strzemiecznej.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl