Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 07 sierpnia 2020 r., imieniny Doroty, Sykstusa

Chcą zmienić Polskę

(Zam: 07.10.2015 r., godz. 13.44)

Kandydaci komitetu Kukiz’15 zaprezentowali się podczas otwartego spotkania, które odbyło się 29 września w miejskiej bibliotece. Byli to pochodzący z Wyszkowa: Maciej Szcześnik – student, Piotr Głowacki – ekonomista, Michał Czajka – nauczyciel, inżynier budowlany Andrzej Wójcik z Ochudna i startująca z numeru 1 na liście Anna Siarkowska z Siedlec – specjalistka do spraw planowania obronnego.– Impuls do zmian jest w każdym z nas, chcemy zmieniać Polskę, uważamy, że w jedności jest siła – mówił Maciej Szcześnik.
Michał Czajka zwrócił uwagę, że wśród kandydatów listy Kukiz’15 jest cały przekrój społeczeństwa – przedstawiciele różnych zawodów (np. pedagog, prawnik, rolnik, architekt urbanista), osoby młode, ale też i te bardziej doświadczone.
– Na innych listach w rubryce zawód jest wpisane „prezes”, „polityk”. Chciałbym zapytać, gdzie można zdobyć zawód prezesa? – mówił.
Zaznaczył, że wśród 22 kandydatów na liście Kukiz’15 w okręgu siedlecko-ostrołęckim, tylko dwie osoby należą do partii politycznej (Piotr Głowacki jest z Ruchu Narodowego, a Andrzej Wójcik ze Stronnictwa Pracy).
Anna Siarkowska wiele mówiła o planowaniu obronnym i podkreśliła konieczność budowania systemu obrony terytorialnej.
– Mówiono nam do tej pory, że Polsce nic nie zagraża. Podkreślano, że w razie czego pomogą nam sojusznicy. Zaniedbano budowanie polskiego potencjału obronnego – zaznaczyła.
Jak podkreśliła, prócz artykułu 5 Traktatu Północnoatlantyckiego, który mówi o pomocy sojuszników w razie napaści na jednego z nich, jest też artykuł 3, który zobowiązuje państwa do dbałości o własny potencjał obronny.
– Dziś, kiedy mamy wojnę na Ukrainie, kryzys spowodowany falą imigrantów, okazuje się, że nie do końca jest tak, że inne państwa ochoczo przyjdą nam z pomocą – uznała. – Dotychczasowa polityka naszego rządu była nieodpowiedzialna, szkodliwa dla bezpieczeństwa narodowego. Trzeba odbudować polski potencjał obronny. Wskutek decyzji politycznych zaprzestano szkolenia rezerw osobowych. Społeczeństwo gotowe do tego, by się bronić ma większą pewność, że wojny nie będzie – stwierdziła przypominając popularne powiedzenie „chcesz pokoju, szykuj się do wojny”. – Nie chcę, by moje dzieci żyły w państwie, które nie jest suwerenne.
Cześć swojego wystąpienia Anna Siarkowska poświęciła kwestiom polityki prorodzinnej.
– Mam pięcioro rodzeństwa. Mama mi powtarzała, że ona nie chce, żeby państwo jej coś dało, ale by jej nie zabierało – podkreśliła i zaproponowała, by podatki były płacone w stosunku do dochodu przypadającego na członka rodziny.
Jej zdaniem, ci, którzy brali kredyty denominowane we frankach szwajcarskich zostali oszukani przez banki.
– Polityka mieszkaniowa powinna być pod szczególną ochroną państwa. Dla młodych ludzi kwestie mieszkaniowe są priorytetowe – zauważyła.
Piotr Głowacki pochodzący z Wyszkowa, a dziś mieszkający w Warszawie, gdzie przeniósł się rozpoczynając studia, jest członkiem Ruchu Narodowego. Jak podkreślił, jego środowisko od dłuższego czasu zwracało uwagę na niebezpieczeństwa związane z napływem imigrantów do Europy.
– Mąż stanu różni się od polityka tym, że myśli w perspektywie przyszłych pokoleń. Polityk myśli w perspektywie przyszłych wyborów – stwierdził. – Klasa polityczna jest klasą politykierów, którzy myślą, co można sprzedać w kampanii wyborczej. Co będzie później ich nie interesuje. Tak jest też w ministerstwach. Takie myślenie jest źródłem wielu patologii. Poczynania rządu to dawanie błyskotek ludowi, które dobrze sprzedadzą się w mediach. Są nimi najdroższe w Europie autostrady, lotniska, z których mało kto korzysta, Pendolino. Nam wystarczą dobre, solidne dwupasmowe drogi ekspresowe, które gęsto pokryją kraj, dobre połączenia kolejowe. Dostaliśmy wisienkę, ale nie tort.
Jako przykład takiej polityki podał brak szybkiego bezpośredniego połączenia kolejowego Wyszków-Warszawa.
– Mam dość arogancji władzy, polityków oderwanych od rzeczywistości, robi mi się niedobrze, jak słyszę o kolejnych aferach – stwierdził Maciej Szcześnik. – W komitecie Kukiz’15 spotkałem ludzi takich jak ja, którzy są społecznikami, każdy ma inne doświadczenia. Chcemy je połączyć, by dokonać w Polsce zmian.
Andrzej Wójcik mówił o niskim poczuciu własnej wartości Polaków.
– W USA ludzie są ciągle uśmiechnięci, to ludzie sukcesu – mówił i podkreślił, że przez 5 lat pracował na budowie w Nowym Jorku. – 50 lat żyłem w Warszawie, poznałem wspólnoty samopomocowe zakładane przez osoby wspierające się nawzajem w trudnych sytuacjach. Tam nauczyłem się, że pewne rzeczy trzeba robić wspólnie. Naszym politykom zaś brakuje pokory.
Michał Czajka wspomniał o swojej politycznej przeszłości.
– Byłem członkiem Platformy Obywatelskiej, w 2001 r. zakładaliśmy ją w Wyszkowie – podkreślił. – Maciej Płażyński (współtwórca PO – przyp. red.) zafascynował mnie jako polityk. Mówił o jednomandatowych okręgach wyborczych, przejrzystości, że jako naród jesteśmy suwerenem. Płażyński odszedł, zapomniano w końcu o genezie powstania Platformy Obywatelskiej. Kuszono mnie, ofiarowano funkcję wiceburmistrza, dyrektora szkoły, ale kiedy sobie uświadomiłem, na czym to wszystko polega, powiedziałem „nie”. Chcę działać dla narodu, a nie dla pieniędzy.
Michał Czajka jest od 17 lat nauczycielem wyszkowskiego I Liceum Ogólnokształcącego.
– Młodzi ludzie nie pragną tylko rzeczy materialnych, ale patrzą szerzej. Nie tylko materializm napędza człowieka, ale też sprawy wyższe – podkreślił. – Kandyduję, by pokazać władzy, że są ludzie, którzy mają ugruntowane poglądy i nie boją się jej powiedzieć „nie”. Kandyduję, by w takich miejscowościach jak Wyszków były biura poselskie, by każdy zainteresowany mógł się z posłem spotkać.
Podkreślił, że jako poseł chciałby zasiadać w komisjach zajmujących się edukacją, sportem, kulturą, infrastrukturą, bezpieczeństwem.
Kandydaci zaprezentowali też elementy strategii swojego ruchu. Wśród jej założeń jest zmiana konstytucji z 1997 r.
– Chcemy zmienić to, co wtedy może było dobre, ale dziś się nie sprawdziło. Nie wszyscy obywatele czują się równi wobec prawa – zaznaczył M. Czajka. – Chcemy zmienić konstytucję po to, by nasza strategia była zrealizowana – mówił. – Cofamy się do czasów Gierka, boję się, że żebyśmy nie zatrzymali się na czasach Bieruta. Państwo mówi nam, co nasze dzieci mają jeść. Ono nie od tego jest. To my jesteśmy suwerenem, a nie politycy.
Wśród założeń komitetu Kukiz’15 jest wprowadzenie jednomandatowych okręgów wyborczych, obowiązkowych oświadczeń majątkowych dla sędziów, prokuratorów itp., powszechne wybory komendantów policji, prezesów sądów i in. Kandydaci opowiadają się za reformą sądownictwa i skróceniem czasu trwania procesów sądowych poprzez prowadzenie dzień po dniu bez wielomiesięcznych odroczeń. Są za likwidacją nieefektywnych urzędów pracy, które marnotrawią, ich zdaniem, duże pieniądze bez rezultatów w postaci ograniczenia bezrobocia. Popierają wprowadzenie przejrzystego systemu podatkowego, likwidację CIT-u i zastosowanie 1-procentowego podatku od przychodów, który mają płacić wszystkie podmioty (w tym banki, duże sieci handlowe, supermarkety). Startujący w wyborach u boku Pawła Kukiza chcą ograniczenia funkcji redystrybucyjnej państwa, uszczelnienia systemu pobierania podatku VAT, poprawienia warunków działalności dla przedsiębiorców.
J.P.

Komentarze

Do jasie A..hoj ;)
Dodane przez ;), w dniu 07.10.2015 r., godz. 14.48
Nadawaj, to mimo wszystko wolne forum, a ty się naprawdę rozkręcasz. POcisz się przy tym coraz bardziej (oczywiście antysystemowo) Ale POt jak to POt -śmierdzi POtem. Apropo wyPOcin;)
a tfu...
Dodane przez Jam jest ja, w dniu 07.10.2015 r., godz. 20.52
Czaja najpierw powinien być uczciwym i sprawiedliwym nauczycielem oraz człowiekiem... tfu... !!! społeczeństwo takiemu nigdy nie zaufa...
Dodane przez Droga prawda, w dniu 07.10.2015 r., godz. 21.15
Nie ufajmy niemerytorycznym komentarzom. Jego słowa o PO są uczciwe. Jego czyny też.
Dodane przez Wyborca, w dniu 08.10.2015 r., godz. 06.19
Czy to prawda, że Pan czajka chciał startować z list PiS.
Dodane przez Mieszkaniec/wyborca, w dniu 08.10.2015 r., godz. 07.25
Jakiś czas temu miasto obiegła sensacja, że kandydatem Komitetu Kukiz będzie Grzegorz Nowosielski - burmistrz Wyszkowa. Czy po jego rezygnacji, pozostali na polu boju mogą liczyć na jego wsparcie?
Dodane przez jasio małolat, w dniu 08.10.2015 r., godz. 07.59
;)
Dodane przez ola, w dniu 08.10.2015 r., godz. 10.03
;)
Dodane przez moim zdaniem, w dniu 08.10.2015 r., godz. 12.19
Cała obecna klasa polityczna (mam na myśli wyższe poziomy) jest z gruntu antypolska. Sytuacja jako żywo przypomina schyłkowe lata I RP gdy każde z trzech ościennych mocarstw miało w Warszawie swoje stronnictwo, które korumpowało. Teraz mamy identyczną sytuację. Wkładanie kija w szprychy temu monstrualnemu, antynarodowemu spiskowi nie jest "odmrażaniem uszu na złość babci" tylko jak najbardziej pragmatycznym myśleniem. Więcej dziś nie możemy zrobić. Powiem wprost - każdy głos oddany na "bandę czworga" jest głosem straconym i pogłębi nasze zniewolenie.
Dodane przez Anonim, w dniu 08.10.2015 r., godz. 16.08
Nie bojkot, nie na trzecią siłę - w tych okolicznościach zacisnąć zęby i tylko na PIS
Dodane przez yna, w dniu 08.10.2015 r., godz. 17.02
Nasze społeczeństwo jest zagubione, daliśmy sobie narobić na głowę, jesteśmy albo leniwi, albo, co też jest możliwe, wypaleni społecznie. Uważam, że z biedy i niesprawiedliwości (szubrawcom wszystko uchodzi na sucho) zrodziła się nasza niemoc.
Dodane przez Adams, w dniu 08.10.2015 r., godz. 21.52
W Polsce dzieje się to, co zakulisowym macherom udało się już wprowadzić w większości państw tzw. "demokratycznych" czyli system dwupartyjny. To w sumie nawet logiczne bo o wiele łatwiej jest kontrolować dwie partie niż kilka czy kilkanaście. A to, że polityką nie rządzą politycy, których oglądamy w TV to powinien wiedzieć nawet średnio rozgarnięty obywatel. Najważniejsze decyzje zapadają za szczelnie zasłoniętą kurtyną, która przypomina lustro weneckie - une nas widzą ale my ich nie.
O sobie samym do "Jam jest ja" - "A tfu..."
Dodane przez Vanellus vanellu, w dniu 08.10.2015 r., godz. 22.05
Vanellus vanellus -Ego tamen non obliviscar numquam desistas confractus. Nikt nie jest doskonały. Nazywam się Michał Czajka i chodzę po Wyszkowie, występuję i wypowiadam z otwartą przyłbicą. Jak masz mi coś do zarzucenia to w trybie wyborczym proszę zgłosić się do sądu, lub jeśli kogoś oszukałem, okradłem, "skrzywdziłem", naruszyłem dobre imię to proszę w tej sprawie złożyć wniosek do sądu z powództwa cywilnego w sprawie moich przestępstw/przewinień. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. M.C.
Dodane przez ola, w dniu 10.10.2015 r., godz. 08.59
chcieć to móc - proponuję zacząć od własnego podwórka, a więc po kawie spacer po "zadbanym" Wyszkowie, potem ogólnie określając, sprzątanie - myślę, że kilkanaście wywrotek można wywieźć na wysypisko, i dopiero na nowym, czystym budować świetlaną przyszłość; jak sie tego nie zrobi, zawsze jakiś szczur łepek wystawi, a tu każdy chce od razu zmieniać konstytucję
Do OLI
Dodane przez Michał Czajka, w dniu 11.10.2015 r., godz. 01.04
Po 1989 r. wielu próbowało przeprowadzić lifting polskiego ustroju polskiej mentalności, a jesteśmy wciąż w PRL-u ( wciąż rządzi nami układ postkomuniści i psełdodemokraci - większość ugrupowań po okrągłostołowych) . Tylko poprzez konkretne zmiany, można doprowadzić do uzdrowienia Polski.Paweł KUKIz postawił diagnozę a ja wraz zmim chcę chorego postawić na nogi. Taka jest strategia KWW KUKIZ'15. Czy nam się uda czas pokaże a historia osądzi. "Potrafisz Polsko" Olu "Masz Wybór" skorzystaj z tej szansy i weź udział w wyborach 25 października. Pozdrawiam
KUKIZ'15 -PIS do Wyborcy.
Dodane przez Michał Czajka, w dniu 11.10.2015 r., godz. 01.04
Drogi Wyborco jak tak bardzo pragniesz wiedzy na temat mojej przypadkowej rozmowy z p. Sobczakiem to dla Ciebie ją opiszę jej przebieg ( to moja subiektywna relacja). Latem tego roku już po tym, kiedy postanowiłem walczyć o miejsce na liście Ruchu Kukiza'15, spotkałem przypadkiem p. Sobczaka w zakładzie energetycznym w Wyszkowie (czekałem w kolejce na podpisanie umowy o przyłącze). Pan Sobczak również zapewne tam był w celach związanych z jakimiś umowami, opłatami, itd. Chcąc skrócić sobie czas oczekiwani na moją kolej ( jeszcze było dwóch petentów - 30 min. oczekiwania). Pan Sobczak wyszedł z jakiegoś pokoju i poprosiłem go na krótką rozmowę. Zapytałem się czy Wyszkowski PiS nie potrzebuje kandydata na swoją listę, p. Sobczak zapytał mnie o kogo chodzi, Odpowiedziałem , że ja zamierzam kandydować i czy PiS nie byłby zainteresowany moją osoba. ( jak wspominałem wcześniej od około miesiąca zaangażowałem się w JOW-y i działalność Ruchu Kukiza'15-było więc to sondowanie nastrojów w wyszkowskim PiS-e, z mojej strony było to trochę nieładne, ale byłem ciekawy kogo PiS zamierza wystawić na swoich listach z Wyszkowa, obawiałem się, że wyszkowski PiS zmądrzał i wystawi jako kandydata na posła osobę pokroju p. Adam Mickiewicz, który z mojej perspektywy byłby trudnym kontrkandydatem). P. Sobczak stwierdził że mają już kandydatów a ja muszę jeszcze długo pracować na swój wizerunek i rozpoznawalność w Wyszkowie, jako przykład podał mi posła Kowalskiego - wywód p. Sobczaka był bardzo pouczający i pokazujący mi, gdzie jest moje miejsce w szeregu z perspektywy jednego z miejscowych liderów politycznych. Po wysłuchaniu -wykładu p. Sobczaka podziękowałem za rozmowę i na pożegnanie życzyłem p. Sobczakowi zdrowia i powodzenia w wyborach. ( rozmowa trwała około 10 min.) Z perspektywy czasu, niczego się nie dowiedziałem o przyszłych kandydatach PiS- u z Wyszkowa, w tamtym momencie, a jednocześnie, nie żałuję jej gdyż w momencie kiedy podejmujesz walkę o Polskę bez tych co są od co najmniej 1989 r. trzeba być czujnym, aby ktoś nie wykorzystał twoich słów przeciwko tobie i twojej idei ( JOW-y, likwidacja Senatu, zmiana lub nowelizacja konstytucji itd. a więc te rzeczy o których mówię głośno od 2000 r. i dlatego też w pewnym momencie uwierzyłem kiedy rodziło się PO RP) Kto ma rację pokaże czas a osądzi nas historia. Mam nadzieję, ze w sposób wyczerpujący odpowiedziałem na twoje pytanie Wyborco. Pozdrawiam Wyborcę i innych uczestników forum i mam nadzieję, że większość z was znajdzie czas 25 października aby zagłosować na wybranego przez was posła i senatora. Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia i pogody ducha. M.C. ps. -przepraszam za dość chaotyczny styl i itd. ale jestem dość zapracowany, praca zawodowa, rodzina, teraz wybory- "zmęczenie fizyczne", więc jedynie w nocy mam odrobinę czasu na lekturę np. prasy lokalnej, tej papierowej czy internetowej i ewentualną polemikę czy udzielanie odpowiedzi na pytania osób z forum, ale w miarę możliwości będę starał się być aktywnym w komentarzach do artykułów z Wyszkowiaka.
Dodane przez ola, w dniu 11.10.2015 r., godz. 09.03
dziękuję, nie skorzystam; mięsem wyborczym nie będę - niech wygra PiS! P.S. obiecanki wyborcze ( bo nawet nie obietnice, tyle w tym "zachcianek" bardziej, niż realnych możliwości ) a rzeczywistość powyborcza inna - cała prawda o człowieku i społeczeństwie jest zawarta w naszych świetnych przysłowiach: "punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia" - PiS-owi życzę powodzenia, pozdrawiam P.S. moja ocena Pawła Kukiza: nie wszystko dla wszystkich, tak jak np. nie dla każdego broń, prawo jazdy, kierownicze stanowisko...itp.itd.
Dodane przez Do oli ala, w dniu 11.10.2015 r., godz. 11.01
Jak wygra PiS z pewnością nie skorzystasz. Widać teraz dużo korzystasz, bo tak bezinteresownie byś się na tych forach nie udzielała. Daj sobie spokój, będzie co ma być i nic nie pomogą te twoje lamenty. Nie masz co płakać i przewidywać co będzie. Wróżka olo za kasę? Wykup numer 0700 i tłucz kasę na tych swoich wróżbach.
Do OLI
Dodane przez Michał Czajka, w dniu 11.10.2015 r., godz. 11.10
Olu Masz Wybór - pamiętaj, że to my wybieramy posłów a więc są oni naszym odbiciem. Więc po wyborach ewentualnie,możemy mieć pretensje do samych siebie. Nie można mówić, że" jesteś mięsem wyborczym", pamiętaj, ze oprócz prawa czynnego mamy również prawo bierne, warto z tego korzystać, tak jak na przykład ja. Warto poddać się ocenie wyborców i podjąć rękawice z otwartą przyłbicą i walczyć o Polskę. Pozdrawiam.
Nie każdy się jednak sprawdza na swojej funkcji
Dodane przez 1,2, w dniu 11.10.2015 r., godz. 14.09
1) Nie będziesz mięsem wyborczym, ale za to będziesz mięsem dla uchodźców. 2) ...nie dla każdego kierownicze stanowisko...itp, itd. - powiedz to Nowosielskiemu, który w obsadzeniu kilku ważnych stanowisk w Urzędzie popełnił gafy.
Dodane przez ola, w dniu 11.10.2015 r., godz. 16.22
to nie jest walka o Polskę, tylko walka o władzę, i PiS akurat tego nie kryje, mówiąc, że interesuje ich jedynie rządzenie niepodzielne, władza absolutna - nikt zdrowo myślący nie uwierzy w obietnice-zachcianki wyborcze - pani Szydło przemawia w stylu: chcemy, aby wszyscy mieli pełne brzuchy, zdrowie, dużo dzieci, byli zdrowi i szczęśliwi, aha, jeszcze aby każdy Polak grilował i jeździł do Afryki, mówi to jak katarynka, i ma stać się rzeczywistością - niech się stanie! życzę wygranej PiS-owi, pomimo, że nie griluję i nie ciągnie mnie do Tunezji
Dodane przez DoktUr, w dniu 11.10.2015 r., godz. 22.03
Pani Szydło blondynko, obiecuje że zatrzyma w kraju 50 mld wypływających nielegalnie pieniędzy z podatku VAT. A to tylko początek. Tusk, matkom wychowującym dzieci niepełnosprawne powiedział, że pieniędzy brak. Wystarczy? Ludzie nie chcą PO, oczekują zmiany. Co będzie zobaczymy. Jesteśmy przecież coraz mądrzejsi, prawda?
Dodane przez Jam jest ja, w dniu 11.10.2015 r., godz. 23.04
Nauczyciel i tak prymitywnie wypowiada się, ot i całe jego wykształcenie, cyt. "Zapytałem się czy Wyszkowski PiS nie potrzebuje kandydata". Się czy Sobczaka???
Prymitywny nauczyciel do "Jam jest ja"
Dodane przez Michał Czajka, w dniu 12.10.2015 r., godz. 00.01
„Najwięcej chcą od świata ci, co nic nie robią, Ażeby on był inny! tylko się żałobią, Samotnie niszcząc serce! - gdyby coś robili, Mieliby i sił więcej, i świat by kształcili...” C. K. Norwid Mniej jadu, więcej pokory, podpisujesz się "Jam jest ja" - sprawdź co to oznacza, bo bogiem chyba nie jesteś? Jeśli kogoś osądzasz i wytykasz mu przewinienia to czyń to z podniesioną przyłbicą . Tylko człowiek zakompleksiony i mało wyrazisty ukrywa się, pozbawiony odwagi i charakteru będzie się ukrywał za "Jam ......" Wczytaj się w słowa Norwida może ujrzysz światełko ..... Piszę to co myślę, a piszę tak jak chcę, nie musisz czytać jak nie podoba Ci się mój styl. Pozdrawiam
Dodane przez Niezdecydowany, w dniu 12.10.2015 r., godz. 12.41
Niech pan nie przesadza kandydacie. Ta odpowiedź też mówi wiele o Panu. Ja Anonim różnię się od pana tym, że nie kandyduję, więc to kim jestem, nie powinno mieć dla pana żadnego znaczenia.
Dodane przez ola, w dniu 12.10.2015 r., godz. 17.54
słuszny wniosek, DoktUr - miłego wieczoru
Dodane przez Jacek, w dniu 12.10.2015 r., godz. 19.41
Z dużą dozą ostrożności, ale odam swój głos na Pis, bo to gwarancja zmiany. Ale faktycznie powinniśmy na lanie wody i nieskuteczność szybciej reagować. Osiem lat rządów PO-PSL nigdy nie powinno się zdarzyć! Cztery lata, to wystarczająco długo, żeby ocenić, czy ponownie robieni jesteśmy w bambuko. Swój głos oddaję na PiS w wielkim kredycie zaufania. Jeśli je straci, już nigdy go nie odzyska, ani jego kolejna metamorfoza pod zmienioną nazwą. To właśnie spotkało PO. Ludzie z nią związani przestali dla mnie istnieć jako politycy.
Naiwność P. Kukiza nie zna granic.
Dodane przez Pozbawiony złudzeń., w dniu 13.10.2015 r., godz. 02.06
"Poza tym mam nadzieję, że dzięki Unii skończą się takie rzeczy jak bandytka czy złodziejstwo w elitach rządzących, urzędnicy będą urzędnikami, a nie niedouczonymi matołami." (z wywiadu udzielonego w 2004 roku dla portalu dlastudenta.pl). Nic dziwnego, że zapowiedział poparcie dla PiS-owskiego rządu, oni też byli i są za UE.
Dodane przez ola, w dniu 13.10.2015 r., godz. 09.33
Jarosław Kaczyński rządził od lipca 2006 roku do listopada 2007 roku - co sie wtedy działo, ile odbył podrózy zagranicznych, dokąd i po co, jaki był skład gabinetu, itp. - polecam, aby sobie przypomnieć, i z wielką nadzieją "na nowe" głosować na PiS
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 13.10.2015 r., godz. 10.45
Oj utraci, utraci. I to szykbko utraci, tak jak już bywało, a zmieniło się niewiele, jeśli to na gorsze, ci sami działącze PISu co dawniej, tylko jeszcze większa skleroza i fanatyzm.
Dodane przez Jacek, w dniu 13.10.2015 r., godz. 11.37
Przypomnij olu, bo robisz się śmieszna. Komentatorzy wciąż czekają na konkretne zarzuty, do których również ja postaram się ustosunkować. Jak na razie udało ci się ustalić jedynie jakąś datę. Może rozwiniemy temat "ofiary PiS" Beaty Sawickiej? Czekam na twarde argumenty, które być może przekonają mnie, abym jednak zagłosował w ciemno na którąś z opcji pomiędzy Kukiz15' a KORWiN. Czas ucieka, a na dalsze głupotki w twoim wykonaniu nie chcę go więcej tracić. Jeśli więc masz coś mądrego do powiedzenia, to weź to powiedz - jak nie, to milcz - jak na milczeniu owiec. Pozdrawiam
Do Eychlera
Dodane przez Jacek, w dniu 13.10.2015 r., godz. 11.47
Czy rzeczywiście politycy całym garniturem Ci sami? Ja nie mogę odżałować kwiatu polskiej elity, która zginęła w Katastrofie Smoleńskiej (piszę z dużych liter z szacunku) żałuję wszystkich. Jak Pan zresztą się domyśla - nie cieszy się pan w naszym mieście szczególna popularnością i zaufaniem (moim również nie) dlatego po raz pierwszy i ostatni wchodzę z Panem w polemikę. Choć przyznam, że wątpliwa to przyjemność. Jest pan toksyczny, może warto udać się na detox? Pozdrawiam w ludzkim odruchu współczucia.
Dodane przez ola, w dniu 13.10.2015 r., godz. 12.51
do Jacek - coś mądrego: niech wygra PiS! P.S. nie jest w moim stylu zarzucać, obrzucać, napuszczać, oskarżać, judzić, siać nienawiść, straszyć, używać inwektyw, itp. - przytaczam fakty, w tym wypadku "jedynie jakąś datę" i tyle z tego emocji...jak jesteś z tych nieprzekonananych, głosuj w ciemno, zawsze coś...miłego dnia
Dodane przez jasio małolat, w dniu 13.10.2015 r., godz. 13.59
:) ale jaja
Dodane przez Smaczego ;), w dniu 13.10.2015 r., godz. 17.42
Nie w Twoim stylu? Przecież Ty nie masz stylu. Już doradzali Ci, żebyś zasięgnęła porady u stylistki :)
Dodane przez ola, w dniu 14.10.2015 r., godz. 08.46
styl prezesa, pani Szydło i PiS: wygłaszać listę żądań i życzeń, nie odpowiadają na pytania - do Smacznego: każdy ma swój styl, ty też - naśladowcy, wszyscy tak myślą i twiedzą
Dodane przez Smacznego ;), w dniu 14.10.2015 r., godz. 11.02
Chyba nie POsłuchałaś rady, bo co i rusz robisz z siebie POśmiewisko. Masz rację, każdy ma swój styl, nawet gdy jest to bezstyl. Smacznego :)
Dodane przez ola, w dniu 14.10.2015 r., godz. 12.13
nie posłuchałam i nie posłucham - miłego dnia, żeby nie napisać "smacznego", które ode mnie sobie "pożyczyłeś"

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl