Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 17 kwietnia 2024 r., imieniny Klary, RobertaWybory do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolniczej

(Zam: 22.02.2011 r., godz. 12.38)

Izby rolnicze to organizacje powstałe jeszcze w II Rzeczypospolitej, reaktywowane w Polsce po transformacji ustrojowej. Powołano je, by poprawić jakość i opłacalność produkcji rolnej, warunki zbytu produktów rolnych, dla doradztwa w zakresie działalności rolniczej i podnoszenia kwalifikacji osób zatrudnionych w rolnictwie. Izby powstały w każdym województwie.

Członkami izby rolniczej stanowiącej samorząd rolniczy są osoby fizyczne i prawne będące płatnikami podatku rolnego, podatku dochodowego z działów specjalnych produkcji rolnej oraz członkowie rolniczych spółdzielni produkcyjnych.

Wybory do Rady Powiatowej Mazowieckiej Izby Rolnej (MIR) odbędą się 3 kwietnia. Szczegółowe informacje, kto może w nich wziąć udział, można znaleźć na stronie mir.pl. Termin zgłoszenia kandydatur upływa 13 marca – w przypadku przesyłania dokumentów (zgłoszenia kandydata, oświadczenia o zgodzie na kandydowanie oraz listy członków zawierającej co najmniej 50 podpisów poparcia) do Oddziału Biura MIR w Ostrołęce (ul. Goworowska 8A, 07-400 Ostrołęka). 14 marca (do godz. 15.00) można złożyć dokumenty w Okręgowej Komisji Wyborczej w siedzibie gminy.

Oprac. D.L.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta