Menu górne

Dziś jest 11 sierpnia 2022 r., imieniny Włodzimierza, ZuzannyPodróże z legendą

Ikona
(Zam: 22.02.2011 r., godz. 12.40)

W wyszkowskiej bibliotece trwają baśniowe ferie, poświęcone legendom, związanym z polskimi miastami. Dzieci dowiedziały się, czym jest legenda, podanie, poznały historię warszawskiej Syrenki i ciekawostki dotyczące Wyszkowa.

Na codziennych spotkaniach dzieci poznają podania o Syrence, Smoku wawelskim, Bazyliszku, toruńskich piernikach, Warsie i Sawie. Przychodzi na nie także pracownik działu regionalnego, Mirosław Powierza, i opowiada o historii Wyszkowa. Zaplanowane są również wyjścia na miasto, aby lekcje lokalnej historii były ciekawsze. Na spotkania przychodzi około 40 dzieci, i jak podkreśla pracownik wypożyczalni, liczba uczestników stopniowo się zwiększa.

– Bardzo podobało mi się, kiedy przyszedł pan i opowiadał legendy o Wyszkowie – mówi Marysia Czajka. – Prawie wszystko było dla mnie nowością.

– Lubię nasze spotkania – przyznaje Michał Kamiński. – Jest ciekawie, co dzień jest coś innego, fajnego. Najbardziej lubię zajęcia plastyczne, malowanie, klejenie.

Na zajęcia, które zaplanowane są do 25 lutego, przychodzą uczniowie szkół podstawowych.
– Dzieci nie są speszone, przeciwnie, dopytują o interesujące je rzeczy, są dociekliwe, dużo wiedzą – prowadząca spotkania Małgorzata Lamparska jest zadowolona z uczestników baśniowych ferii. – Nie ma u nas kar i ocen. Pracujemy w grupach, w czasie zabawy jest rywalizacja, ale wszyscy dostają nagrody.

Zajęcia trwają od 11.00 do 13.00. Baśniowe ferie są podporządkowane idei „bawiąc uczyć, ucząc bawić”, dlatego przy okazji poznawania historii miast można po prostu dobrze się bawić. Na zajęciach nie sposób się nudzić, w ciągu dwóch godzin dzieci zdążą wysłuchać baśni, uczestniczyć w wielu konkursach i zabawach, rysować, malować, itp. Na spotkaniu poświęconym warszawskiej Syrence dzieci rysowały, rywalizowały w wielu konkurencjach, miały do wykonania różne, zaskakujące zadania, przygotowywały kalambury. W czytelni Działu dla Dzieci i Młodzieży było gwarno i wesoło, każdy znalazł zajęcie lub zabawę dla siebie. Na spotkaniu poświęconym toruńskim piernikom dzieci będą własnoręcznie lepić ciastka. W czwartek zaplanowana jest szczególna atrakcja – tzw. gra po Wyszkowie, czyli wyprawa tropicieli skarbów, z ukrytymi wskazówkami i poszukiwaniem tajemniczej nagrody.

Zajęcia prowadzone są w Dziale dla Dzieci i Młodzieży MGBP oraz filiach bibliotecznych:
– Filia Biblioteczna w Leszczydole Starym: poniedziałek, środa, czwartek – 12.00-14.00.
– Filia Biblioteczna w Leszczydole Nowinach: poniedziałek-czwartek – 12.00-14.00.
– Filia Biblioteczna w Rybnie: poniedziałek, środa, piątek – 12.00-14.00.
– Filia Biblioteczna w Lucynowie: poniedziałek, czwartek, piątek – 14.00-16.00.
– Filia Biblioteczna w Kamieńczyku: 21.02-25.02 – 14.00-16.00.
– Filia Biblioteczna w Rybienku Leśnym: poniedziałek-piątek – 10.00-12.00.

E.E.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl