Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaPrzedwyborcze rozważania

(Zam: 30.09.2015 r., godz. 13.09)

Znany dziennikarz Marcin Meller powiedział po wygranych przez Andrzeja Dudę wyborach prezydenckich, że „nic takiego się nie stało, po prostu zdegenerowana władza dostała kopa”. To bardzo krótkie i celne spuentowanie 8-letnich rządów koalicji PO-PSL.

Czy poziom degeneracji tej władzy zmienił się w ostatnich miesiącach? Niewątpliwie nie. Raz po raz słyszymy o cynizmie tej władzy i pogardzie dla społeczeństwa. Ostatnim jej naprawdę drastycznym przejawem jest podporządkowanie się przez panią premier interesowi i dyrektywom niemieckim w sprawie przyjmowania muzułmańskich uchodźców w Europie oraz przyjęcie mechanicznego sposobu ich rozdziału na poszczególne kraje, w tym Polskę. To decyzja bardzo szkodliwa i sprzeczna z naszymi interesami. To otwarcie furtki dla islamizacji naszego kraju. Ale przecież wpadek władzy jest znacznie więcej. Niedawno pani premier Kopacz przesunęła na drugie miejsca list wyborczych Platformy Obywatelskiej osoby umoczone w aferę taśmową. Lokalni działacze PO wcześniej uznali, że po prostu nie ma sprawy i osoby zaplątane w aferę są godne pełnić funkcję liderów list. Pani Kopacz razem ze wspomagającym ją z Brukseli „królem Europy” Donaldem Tuskiem przesunęła ich jednak leciutko niżej. Z jednej strony uważali i uważają również, że nic takiego się nie stało, z drugiej wiedzą jak bardzo taśmy wstrząsnęły Polakami. Pokazały bowiem kłamstwa, degenerację i cynizm władzy. Coś więc musiało być zrobione, oburzenie wyrażali bowiem nawet niektórzy zaprzyjaźnieni dziennikarze. Ofiarą rozgrywek przy układaniu list wyborczych padł natomiast zwolennik „dorzynania watahy” Radosław Sikorski, któremu najwyraźniej puściły nerwy. Kiedyś, w zamierzchłych dobrych czasach wspólnie z Bronisławem Komorowskim i Donaldem Tuskiem tworzyli trio sławiące siłę, bezpieczeństwo i dobrobyt Polski. Dziś Tusk dobrobyt znalazł w Brukseli, a pozostali dwaj wylądowali na aucie. Świat dynamicznie się zmienia. Teraz na placu boju została szamocząca się sama ze sobą, wiecznie skrzywiona i niedająca sobie rady z niczym pani premier Ewa Kopacz wspierana przez liczne psiapsiółki np. wybitną szefową MSW, panią Teresę Piotrowską, czy też byłą, ale równie wybitną ministrę sportu panią Joannę Muchę, emanującą na wszystkie strony spokojną rezygnacją.
Na naszej scenie politycznej wydarzenia wirują w przyśpieszonym, przedwyborczym tempie. W ostatnim czasie mieliśmy możliwość obserwowania niezwykle smakowitych zdarzeń z obszaru relacji między mediami głównego nurtu a władzą. Od 8 lat wiemy, że głównym zadaniem ważniejszych koncernów medialnych jest tuszowanie potknięć i błędów władzy, czyli rządzącej nami koalicji PO-PSL oraz atakowanie szeroko pojętego obozu patriotycznego. Donald Tusk powiedział kilka lat temu w Londynie następujące słowa „dobrze wiem, że ci, którzy zarabiają w Londynie 5 razy więcej niż mogą zarobić w Polsce nie wrócą jedynie dlatego, że jakiś polityk powie wracajcie. Wrócą wtedy, kiedy także zarobki, a nie tylko ceny będą zachodnie”. Gdy podobny pogląd wyraził niedawno prezydent Andrzej Duda, poderwała się w Polsce potężna fala oburzenia. Kilka lat temu jej nie było. Zarówno politycy rządzącej koalicji, jak i przeróżni celebryci i pseudodziennikarze kiedyś nie widzieli powodów do oburzenia. Dziś widzą. Herman Goering, kiedy wytykano mu, że wśród jego dowódców są Żydzi postawił sprawę jasno i powiedział, że „o tym, kto jest Żydem, decyduję ja”. O tym, czym i kiedy mają oburzać się Polacy decydują szare eminencje polskich, czy też raczej polskojęzycznych mediów – Michnik, Urban, Solorz, Walter. Decyzje zapadają w podobnie arbitralny sposób jak w przypadku hitlerowskiego przywódcy, a kryterium jest bieżący interes tych środowisk i podstawowy cel – przekształcenie Polaków w postmarksistowską miazgę. Na szczęście coraz więcej naszych rodaków rozumie o co chodzi w tych grach i oddziaływanie manipulacji jest coraz słabsze.
Wracając do zacytowanej na początku wypowiedzi Marcina Mellera. Z jednej strony ma on rację, kopniak jest nawet dość solidny. Ale z drugiej strony dopiero zdecydowane zwycięstwo obozu patriotycznego w nadchodzących wyborach może doprowadzić do najważniejszych zmian. Potrzebne jest przywrócenie podstawowych funkcji państwu, które zanika. Niezbędne jest kierowanie się interesem Polaków, a nie zdegenerowanych eurokratów. W wielu obszarach powinno dojść do zasadniczych zmian. Zastanawiajmy się nad tym i dyskutujmy, nie wygaszajmy swojej aktywności. Zapraszam przy okazji w imieniu Klubu Gazety Polskiej na spotkanie z panią Dorotą Kanią. 8 października (czwartek), godz. 18.00 w bibliotece miejskiej. Będziemy oczywiście rozmawiać o polskich sprawach. Temat spotkania „III RP w cieniu tajnych służb”.
Marek Głowacki

Komentarze

Dodane przez ola, w dniu 30.09.2015 r., godz. 13.51
o tym, kto wygra wybory, decyduję ja : niech wygra PiS! z islamizacją naszego kraju rzeczywiście jest problem, bo nie ma kto tego robić...nieliczni, którzy pojawili się na chwilę, natychmist uciekli!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.09.2015 r., godz. 19.20
Właśnie słucham w TVNie relacji z podsumowania roku rządów pani Kopacz. Wybitne osiągnięcia !!! Na pierwszej tablicy pani premier odhaczyła pozytywnie działania w obszarze - bezpieczeństwo narodowe. Rzeczywiście podwyższono budżet MON z 1,9 na 2 % PKB. Potężne osiągnięcie. Boki zrywać. Rzeczywistych działań brak. Sprawy zaniedbane - brak obrony terytorialnej, szkolenia rezerw w minimalnym stopniu, jednostki wojskowe rozlokowane na granicy z ... Niemcami, oficerów i generałów tylu co ...szeregowych,, wojska lądowe dysponują nadal przestarzałymi BWP z lat 70tych. Itp., itd. Ale bajeczki w TVN sprzedawane są z największą powagą.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 30.09.2015 r., godz. 20.35
Widzę, że nasza wspaniała koalicja PO-PSL przygotowała umiejętnie akcję propagandową na rocznicę rządu. Styl gierkowski. Oczywiście podstawową sprawą jest podsumowanie 8letnich rządów tej koalicji. Rocznica to sprytny wybieg.Wg mnie najlepsze są wybitne i niewątpliwe osiągnięcia pani Kopacz w służbie zdrowia. Była ministrem zdrowia, a teraz jest premierem. A kolejeczki jak były tak są.
A tak bardziej lokalnie
Dodane przez Raptor, w dniu 01.10.2015 r., godz. 00.00
Panie Marku a tak bardziej lokalnie, na kogo warto zagłosować w zbliżających się wyborach?
Dodane przez ola, w dniu 01.10.2015 r., godz. 07.35
musi wygrać PiS - tylko i wyłącznie ta partia wie co zrobić, aby zmienić Polskę i napewno dużo zmieni.
Dobra propozycja.
Dodane przez antysystemowiec, w dniu 01.10.2015 r., godz. 10.20
Jeżeli chcecie głosować na PiS, ale nie podoba wam się co dzieje się w Wyszkowie to głosujcie na JOANNĘ BALĘ. Jest na liście, żeby były parytety, ma być kwiatkiem do kożucha. PiS w Wyszkowie chce, żeby głosować na Andrzejewskiego i Kowalczyka, zróbmy im niespodziankę.
Dodane przez MM, w dniu 01.10.2015 r., godz. 11.23
Przypominam. PiS już był i też niczego ciekawego w sensie pozytywnym nie pokazał. Nawet w czasach koninktury - a taka wówczas była - nie potrafił władzy utrzymać. To też o czymś świadczy.
MM - manipulujesz
Dodane przez zaPiSz się do nas :), w dniu 01.10.2015 r., godz. 11.48
2 lata władzy PiS więcej dały Polsce od 8 lat złodziejskich rządów PO. PiS rządził z rakiem u boku, co okazało się zbyt wyczepujące. Ten rak to koalicjanci od Leppera i Gertycha. Dlatego dziś należy uczynić wszystko żeby sytuacja nie musiała się powtórzyć, aby Pis mógł sprawować władze samodzielnie, bez udziału roszczeniowych koalicjantów. Apeluję do tych, którzy nie muszą głosować na tzw. samozwańczych antysystemowców, aby głosowali na PiS
Do antysystemowca
Dodane przez Xy, w dniu 01.10.2015 r., godz. 14.28
A czy Joanna nie jest w PiS Wyszkowskim. Jeśli nie zgodziłaby się, to by nie wystawili, kobiety muszą być jak w każdej partii. Myślę, że wiele osób zagłosuje, ponieważ jest ładna. A swoją drogą szkoda jej .
Dodane przez Anonim, w dniu 01.10.2015 r., godz. 14.55
PiS nie będzie w stanie naprawić tego, co przez 8 lat zniszczyli PO i PSL, ale może choć uda im się powstrzymać ten proses samozniszczenia. Za ich rządów wielu przestępców trafiło tam gdzie ich miejsce, czyli do paki. Zbyt krótko rządzili, bo wielu wysokich , skorumpowanych, współdziałających ze światem przestępczym polityków strzeliłoby sobie w łep.
do Anonima z 14.55
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 01.10.2015 r., godz. 19.27
Zgadzam się z tym, że skala zmian powinna być duża. Praktycznie w kazdym obszarze. Tak na prawdę to jedynie stabilna 4letnia koalicja to jakieś minimum potrzebne Polsce jak łyk świeżego powietrza. Degeneracja obecnej władzy ujawniona w licznych aferach i potwierdzona taśmami prawdy to już rak w zaawansowanym stadium. Leczenie nie będzie krótkie.
Dodane przez gs, w dniu 01.10.2015 r., godz. 19.48
Tekst kompletnie bez jakiejkolwiek treści, bez jakiejkolwiek merytoryki. Jak dla mnie czysty "hejt". Widać tutaj standardowe podejście, gdy nie ma się czego napisać, czyli atakować konkretne osoby. Takie podejście to najprostsza i najłatwiejsza forma. Banalna i płytka.
Dodane przez Sroka, w dniu 01.10.2015 r., godz. 20.41
Świetny tekst jest. A fragment z H. Goeringem to strzał w dziesiatkę. Sroka nie znała tego. Jak dla mnie to komentarz gs jest jak czysty hejt. Są wybory, więc skupiamy się na winowajcach, a jak gs chce głębi fantazy niech się uda do biblioteki. Komunistę Lema POczyta.
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.10.2015 r., godz. 05.18
Merytoryka. Hohooo. Mocne. Widać od razu, że autor tego komentarza porusza się po głębiach niedostępnych dla szaraczków. Nie zrozumiałem jednak sensu merytorycznego jednego zdania - "Widać tutaj standardowe podejście, gdy nie ma się czego napisać, czyli atakować konkretne osoby". Sądzę, że wielu forumowiczów również. Mógły Pan to nam objaśnić ?
Dodane przez gs, w dniu 02.10.2015 r., godz. 09.05
Gdy nie ma się argumentów, to wtedy atakuje się konkretne osoby. Bo tak jest najłatwiej. To miałem na myśli. Z łatwością mogę "przyczepić" się do ostatnio komentowanej "nocnej wizyty" Prezydenta w domu J. Kaczyńskiego. Ale do programu K. Wojewódzkiego nie przyjdzie, bo to nie licuje. A wizyta u J. Kaczyńskiego licuje? PS. Przyznaję, że moje zdanie przytoczone przez P. Marka nie całkiem poprawnie zbudowane.
Dodane przez demokrata, w dniu 02.10.2015 r., godz. 10.05
Znam wiele osób kandydujących do parlamentu ale zagłosuję na listę PiS. Powinna nastąpić zmiana władzy i każdy to widzi a PiS jest dobrze przygotowane do rządzenia i pewnie dostaną władzę bez potrzeby tworzenia koalicji.O PiS nie ma co się bać, że będzie rządził źle bo media głównego nurtu inaczej niż w przypadku obecnej koalicji PO-PSL będą patrzeć PiSowi na ręce jak teraz w niewybredny sposób atakują prezydenta Dudę. Rządy Kopacz to bylejakość, korupcja, zamiatanie afer pod dywan.Działacze partyjni gremialnie zajmują etaty przeznaczone dla służby cywilnej i dlatego mamy takie dziadostwo. Po co się uczyć i podnosić swoje kwalifikacje jak można zapisać się do partii, szybko awansować i dostawać większe pensje.Rządy PiS będą podstawą lepszej demokracji w Polsce, lepszych zasad i mniejszej patologii. Będzie można głosować na tych, których chcemy a nie na tych których powinno się. Naturalnie powinno się głosować na Andrzejewskiego, bo jest z Wyszkowa ale po tym jak wygadywał głupoty w trakcie wyborów samorządowych, mówił o centrum sportowym przy Pułtuskiej i generalnie wspierał związanego z PO Nowosielskiego to będę głosował na inną osobę z listy PiS, może na Balę, może na Czartoryskiego. Niestety PiS w Wyszkowie działa ręka w rękę z PO więc zmiany w Wyszkowie nastąpią pewnie dużo później niż w innych częściach kraju, ale dobrze byłoby gdyby ten proces naprawy w Polsce się rozpoczął. Później trzeba pomyśleć nad odsunięciem od władzy najgorszego niszczyciela, dewastatora, lokalnej demokracji czyli burmistrza Nowosielskiego.
Dodane przez Kuntakinte, w dniu 02.10.2015 r., godz. 11.36
Nikogo nie obchodzi gdzie PO nocy chodzi gs kiedy uśpi eterem żonę. Prezydent Duda ma rację, że nie poszedł do pajaca Wojewódzkiego, który polską flagę wbija w psie kupy.
Dodane przez Widz, w dniu 02.10.2015 r., godz. 11.51
jak "gs" pójdzie do Wojewódzkiego, to niech da znać. Chciałbym zobaczyć i usłyszeć tę jego głębię.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 02.10.2015 r., godz. 13.32
Marku Głowacki, przecież o tym kto jest Żydem decyduje w Polsce Rydzyk, a w Wyszkowie -TY.
Mośku Eychler
Dodane przez AntyBox, w dniu 02.10.2015 r., godz. 15.01
Mylisz się. W Wyszkowie to ja decydują kto jest Żydem np. z Saksonii - Ty.
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 02.10.2015 r., godz. 21.15
Moje zdanie jest takie, że żaden normalny, uczciwy Polak nie powinien pojawiać się w programach Jakuba Wojewódzkiego. Nie dziwię się więc, że Andrzej Duda się tam nie pojawi. Jeżeli chodzi natomiast o spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim to jak powiedział prof. Zybertowicz - cóż jest dziwnego w tym, że spotyka się dwóch patriotów ? Wracając do mojego felietonu. Być może nie wyraziłem się zbyt jasno. A więc małe uzupełnienie - być może Panu to pomoże mnie lepiej zrozumieć. Uważam, że PO to kompletnie zdegenerowana formacja. Widać to praktycznie wszędzie od lat. Niewiele też zrobili nadrabiając to prymitywną propagandą. Np. w dziedzinie obronności, czy słuzbie zdrowia. Zadłuzyli w spsób horrendalny nasz kraj. PO porusza się w wielu sprawach na granicy zdrady stanu. Bywa, że ją przekracza. Media głównego nurtu współdziałają z obecną władzą, kryjąc jej wpadki i prezentując narrację władzy jak prawdę objawioną, manipulując często wsposób dowolny opinią publiczną. Szczególnie drastyczny przypadek takiej manipulacji z ostatniego czasu zaprezentowałem w felietonie. Polacy mają w najbliższym czasie okazję tej zdegenerowanej władzy dać takiego kopa, że będzie to jej definitywny koniec. Liczę na to, że tak się stanie i namawiam Polaków do aktywnośći w celu dokonania tej zmiany. To wszystko,
Dodane przez ola, w dniu 03.10.2015 r., godz. 09.01
niech wygra PiS, prezesie Ufam Tobie! Mam pytanie do pana Głowackiego - kogo ma pan na myśli pisząc: normalny, uczciwy Polak? ktoś konkretny, znany, według jakich kryteriów oceniany, i kto ma być arbitrem w ocenie..może jak pan uścisli łatwiej będzie mi to zrozumieć, jednym słowem konkret, wzór, wzorzec, zamiast inwektyw na jednych, naprzemian z epitetami na drugich - szkoda, że wybieram się na wieś w tak cudną pogodę, bo bym myślała nad tym cały weekend...normalny, uczciwy Polak, ażesz to?
Dodane przez Smacznego :), w dniu 03.10.2015 r., godz. 12.32
Myśl nad tym cały weekend, w końcu ze wsi POchodzisz, jesteś tam u siebie. Nic nie stoi na przeszkodzie. Aha, teraz wyjazd na matkowiznę nazywa się "wyjazdem na działkę" :)
Dodane przez Kaliope, w dniu 03.10.2015 r., godz. 14.16
Ja za uczciwego i porządnego Polaka uważam Jarosława Kaczyńskiego. Poproszę olę o podważenie tego. Za nicponia natomiast uważam Bronisława Komorowskiego. Mam na potwierdzenie tej opini wiele argumentów.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 03.10.2015 r., godz. 15.12
Jarosław Kaczyński to uczciwy i porządny Polak. Serce mu rośnie gdy widzi jak radzi sobie prezydent Andrzej Duda i z jakimi honorami jest przyjmowany. Może w spokoju pilnować koalicji partii centroprawicowych i aksamitnego przekazania władzy w przyszłości. Może też poddać się politycznym rozważaniom i kreśleniem planów na przyszłość. To czy Prawo i Sprawiedliwość dostanie pełnię władzy zależy od Polaków, którzy swoją wolę wyrażą 25 października. Wydaje się, że ta wola będzie bo zjednoczona prawica na liście nr 1, liście Prawa i Sprawiedliwości, ma pozytywne przesłanie jak również obecna koalicja PO-PSL poszła w rozsypkę i nie ma co kontynuować. Mogą tylko straszyć PiSem, co staje się zabawne jak straszą Misiek Kamiński, Roman Giertych czy Kazimierz Marcinkiewicz. Przy okazji zapraszam na spotkanie z redaktor Dorotą Kanią, które odbędzie się 8 października (czwartek ) o godz.18.00 w Bibliotece Miejskiej połączone z promocją nowej książki pani Doroty. Przewodniczący KGP w Wyszkowie, Marek Głowacki, odniesie się także do sprawy wyborów do parlamentu. :)
Dodane przez ola, w dniu 03.10.2015 r., godz. 19.28
Kaliope, adwokacie pana Głowackiego,zgodnie z prośbą podważam - mówisz, masz - taki prezent na niedzielę, a co!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 04.10.2015 r., godz. 01.52
Jak potężny jest poziom degeneracji tych platformerskich pseudoelit. W internecie można odnaleźć ujawnioną przez niezależną,pl listę kilkuset przedmiotów "wypożyczonych" z pałacu prezydenckiego przez pana Komorowskiego w ostatnim dniu jego urzędowania. Powędrowały do nowego biura pana ( na szczęście byłego) prezydenta. Są na niej dzieła sztuki, ale także kieliszki i kosze na śmieci. Nie ma natomiast poszukiwanych dwóch obrazów i jednej rzeźby, które w ogóle zaginęły. Trzeba się cieszyć, że nie rwali parkietów i glazury ze ścian.
Dodane przez Cieć, w dniu 04.10.2015 r., godz. 04.44
Wtrącą się olu, nikt Ciebie nie popiera. Chyba, że się mylę.
Dodane przez ola, w dniu 04.10.2015 r., godz. 09.06
mylisz się Cieć, miłej niedzieli
Dodane przez Anonim, w dniu 04.10.2015 r., godz. 12.42
tak olu, weekend na działce? Miłej niedzieli (wykopki) :)
Dodane przez pi, w dniu 05.10.2015 r., godz. 08.30
Olu czytanie twoich komentarzy to sama przyjemność. Inteligencja, kultura, logika to niedostępny pułap dla wszystkich pozostałych wraz ( albo w szczególności) z panem Głowackim. A co do braku obrazów w Pałacu Prezydenckim, to ponoć brakuje jeszcze obrazu " Bydło na pastwisku". Olu pozdrawiam
POcieszyłaś się?
Dodane przez Gang Olsena, w dniu 05.10.2015 r., godz. 11.22
Ola = pi
Dodane przez Głosuj na Joannę Balę, lista PiS lista nr 1, pozycja nr 22, w dniu 05.10.2015 r., godz. 11.35
Jak mówi mój znajomy z PiS, Walduś namawia na głosowanie na Andrzejewskiego i Kowalczyka. Normalny i uczciwy Polak, głosuje na przekór Waldusiowi, na Joannę Balę, która jest na liście PiS. Krzywdy sobie nie zrobimy a oddamy głos na PiS, na listę nr 1, na zmiany w Polsce. Po wyborach bierzemy się za zmianę w Wyszkowie pod hasłem NOWOSIELSKI MUSI ODEJŚĆ. Rządy trójcy Nowosielski, Mróz, Sobczak są kwintesencją władzy PO na naszym terenie. Musimy się tego jarzma pozbyć.
Dodane przez gs, w dniu 05.10.2015 r., godz. 11.44
p. Marek czasami pisze dobre felietony, ale tutaj czuję, że udziela się przedwyborcza gorączka. Może lekka panika, stąd taka, a nie inna treść. Kiedyś słyszałem przestawiciela PiS, który mówił że PO panikuje z powodu prawdopodobieństwa przegranej, stąd ataki personalne.
Dodane przez wyborca PiS, w dniu 05.10.2015 r., godz. 12.03
Z Wyszkowa największe szanse ma Andrzejewski, zwolennicy zielonej ekipy namawiają do głosowania na innych.
Dodane przez ola, w dniu 05.10.2015 r., godz. 12.24
Ale Ty gs, nawet czasami nie piszesz dobrych komentarzy.
Dodane przez adam, w dniu 05.10.2015 r., godz. 12.29
Marek Głowacki jak na prowincjonalnego felietonisty pisze sensowne artykuły. Nie słyszałem aby był w panice, bardziej uśmiecha się od ucha do ucha bo PO dostała wcześniej kopa a teraz 25 października dostanie drugiego kopa, w cojones. Jak tak nie będzie to Polacy będą całkowicie niewolnikami w swoim kraju.
Dodane przez Sroka, w dniu 05.10.2015 r., godz. 13.34
Wszyscy są tu prowincjuszami. Felietoniści, lekarze, nauczyciele, samorządowcy, komentatorzy, czytelnicy, redaktorzy...
do Głosuj na Joannę Balę 05.10.2015 r., godz. 11.35
Dodane przez Anonim, w dniu 05.10.2015 r., godz. 14.27
Przecież ta gąska to hostessa pana Sobczaka
Dodane przez gs, w dniu 05.10.2015 r., godz. 17.01
Jak wygra prawica to dopiero staniemy się niewolnikami. Prawica będzie decydować co nam wolno a czego nie. Prawica będzie segregować ludzi na tych dobrych (o poglądach prawicowych) i tych złych (o innych poglądach). Segregacja już jest zapowiadana poprzez wyrazy typu "oczyszczenie". Jeżeli chodzio to co PO zrobiła a czego nie, uważam, że zrobiła tyle ile każda inna partia będąca u władzy i tyle co każda następna, która będzie u władzy. Tutaj różnicy nie będzie. U nas niestety jest taka mentalność, że politycy zajmują się tematami zastępczymi. Dotyczy to zarówno prawej jak i lewej strony. Tak jest łatwiej. Czas leci, pieniądze na konto też. Po co się angażować w ciężkie tematy gospodarcze, które wymagają trudnych decyzji, a przez to głosów nie przybędzie. Ot taka, nasza szara rzeczywiśctość. PiS także zajmie się rozliczaniem przeszłości w pierwszej kolejności, zaniedbując gospodarkę. A i ekspertów od gospodarki nie mają, więc będą się tak ślizgać przez kilka lat...aby tylko głosów im nie ubyło.
Dodane przez Tlenu, w dniu 05.10.2015 r., godz. 18.49
Prawica sama z siebie nie wygra. Mówi o oczyszczeniu, a ludzie to po prostu kupują. I co im zrobisz? Będziesz się dwoił i troił, a Ciebie sąsiedzi nie chcą wybrać nawet na radnego. Ico im zrobisz? Dopuki PiS nie jest u władzy, nie zajmuje się ani rozliczaniem, ani gospodarką więc co możesz o tym powiedzieć. Myślałem, że zdopingowany gs wypoci coś bardziej sensownego. Słabe to, bezpłciowe, naiwne, złośliwe i zgorzkniałe. Kiepsko. Nuda. Nic dosłownie nie powiedział gs mądrego.
Dodane przez Lustereczko, w dniu 05.10.2015 r., godz. 20.00
Proszę Pana, takimi bzdetami chce mnie pan do czegoś przekonać? Gdy nie ma się argumentów... Tekst kompletnie bez jakiejkolwiek treści, bez jakiejkolwiek merytoryki. Jak dla mnie czysty "hejt". Widać tutaj standardowe podejście, gdy nie ma się czego napisać, czyli atakować prawicę. Takie podejście to najprostsza i najłatwiejsza forma. Banalna i płytka.
Dodane przez Dożynki, w dniu 05.10.2015 r., godz. 22.17
GS zejdź na ziemię. Ty zobacz kogo wystawiła wyszkowska PO ? Po zwycięskich wyborach do Sejmu rozpoczynamy quiz z pytaniem, dlaczego należy odwołać obecną władzę w Wyszkowie?
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.10.2015 r., godz. 05.29
PO miało niepowtarzalną szansę dokonać zasadniczych, potrzebnych zmian w wielu obszarach. Miało bowiem przez 8 lat stabilną koalicję i "zaprzyjaźnione" media. Szansa ta została zmarnowana ze względu na cynizm i liczne słabości tego środowiska min. uległość wobec możnych tego świata tzn. silniejszych europejskich państw, miedzynarodowych koncernów i banków kosztem interesu narodowego, a także ścisłą współpracę z postkomunistami w wielu obszarach. Tak więc nie zostały podjęte żadne realne działania w zasadniczych polskich sprawach. Kilka przykładów finanse - horrendalne zadłużanie państwa i okradanie społeczeństwa poprzez zawłaszczenie funduszy OFE, brak reformy podatkowej, bezpieczeństwo - ogłoszenie miłości do Putina i zaniedbanie modernizacji armii we wszystkich wymiarach, a także brak szkolenia rezerw oraz niewykorzystywanie funduszy z budżetu ( 10,5 mld zł), demografia - doprowadzenie do zapaści, oświata - skrajna neomarksistowska ideologizacja, bzdurne reformy, zniszczenie nauczania historii ( jak za zaborów) itp. itd. Jeżeli chodzi natomiast o PiS i pozostałe partie tworzące Zjednoczoną Prawicę . Jest to niewątpliwie partia przygotowana do przejęcia władzy. Ze względu na doświadczenie polityczne i potężne zaplecze merytoryczne m.in. środowisk akademickich oraz biznesowych. Przejawem tego jest niedawna nagroda dla Jarosława Kaczyńskiego na konferencji krynickiej. Zjednoczona Prawica ma program naprawy w każdej dziedzinie. Programowa konferencja katowicka PiS na początku lipca pokazała to bez żadnych wątpliwości. Straszenie PiSem to klasyczne bajeczki, na które coraz mniej ludzi się nabiera choć oczywiście nie brakuje naiwnych.
do Anonima z dnia 05.10.2015 z godz. 14.27
Dodane przez Ja głosuje na Joannę Balę, w dniu 06.10.2015 r., godz. 10.24
Weź człowieku porównaj sobie reklamy z Wyszkowiaka nr 39 lub z Nowego Wyszkowiaka nr 40 i powiedź szczerze, czyje reklamy są lepsze pani Joanny Bali czy pana Dariusza Andrzejewskiego? A teraz idź człowieku gąsek sobie poszukaj w swoim otoczeniu zamiast obrażać ludzi na publicznym forum!
do Ja głosuje na Joannę Balę
Dodane przez Anonim, w dniu 06.10.2015 r., godz. 14.29
Weź człowieku porównaj sobie reklamy McDonalds i baru "Pingwin" (jeśli gdzieś są) i powiedz szczerze, czyje reklamy są lepsze? A teraz idź człowieku zjeść do miejsca, które ma lepszą reklamę zamiast pouczać ludzi na publicznym forum! Ot, cała Twoja logika, Kolego :) A widzisz, mi wcale nie o reklamę chodziło...
do anonima 1429
Dodane przez Anonim, w dniu 06.10.2015 r., godz. 15.43
strasznie kręcisz
Dodane przez jasio małolat, w dniu 06.10.2015 r., godz. 17.37
Joanna i Darek to jedna rodzina PiS. Każdy głos oddany na tych dwoje jest tak samo cenny. Głosujemy na PiS!
Dodane przez Do gąski, w dniu 06.10.2015 r., godz. 18.32
Czy to nie aby Jerzy pisze te reklamy, pani Joanno Pani wie Ja wiem . Przecież my ciebie znamy.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 06.10.2015 r., godz. 19.14
Zapraszam forumowiczów w imieniu Klubu Gazety Polskiej na spotkanie z p. Dorotą Kanią. Temat spotkania - " III RP w cieniu służb specjalnych". To już we czwartek o 18 w naszej bibliotece miejskiej. Pani Dorota Kania jest dziennikarką Republiki i publicystką Gazety Polskiej. jest również autorką lub współautorką wielu książek mi.in słynnej, bestselerowej serii pt. " Resortowe dzieci ...". To niepowtarzalna okazja do spotkania na żywo z autorką.
Dodane przez ola, w dniu 07.10.2015 r., godz. 10.22
PiS zadeklarował, że jak wygra wybory podzieli obecne województwo mazowieckie na dwa: stołeczne z Warszawą i - uwaga ! - mazowieckie z Płockiem, jako miastem wojewódzkim - i jak sie podoba?, a jest to dopiero preludium do niegraniczonej kreatywności prezesa i jego zwolenników - niech wygra PiS!
Dodane przez Do Ola, w dniu 07.10.2015 r., godz. 11.34
Spokojnie nikt nie będzie dzielił.
Jestem mprzeciw, a nawet za.
Dodane przez lex, w dniu 07.10.2015 r., godz. 11.53
taki podział ma swoje uzasadnienie ekonomiczne. To proste, Warszawa zawyża poziom i dlatego reszta biednego województwa z tego powodu cierpi w podziale środków... Płock to historyczna stolica Polski, również dziś jest pięknym rozwijającym się, nadwiślańskim miastem.
do lex
Dodane przez Anonim, w dniu 07.10.2015 r., godz. 12.59
Płock to też stolica historycznego Mazowsza. Prawdziwego, bez Siedlec i Węgrowa :)

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl