Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 19 sierpnia 2022 r., imieniny Juliana, JuliuszaPrzedszkolaki sprzątają świat

(Zam: 30.09.2015 r., godz. 12.43)

Dział dla dzieci i młodzieży Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie zaprosił maluchy z miasta do udziału w „Operacji Przedszkolak” i Wielkim Sprzątaniu Świata, czyli akcji edukacyjnej, której celem jest wzrost świadomości ekologicznej.

Sprzątanie Świata to akcja międzynarodowa zapoczątkowana w 1989 r. w australijskim Sydney, gdzie 40 tysięcy mieszkańców wzięło udział w akcji sprzątania terenów portu. W Polsce świętujemy od 1994, w trzeci weekend września, w tym roku 19 i 20. W tych dniach w wielu miastach kraju, ludzie zbierali się w parkach, lasach, ogrodach, by usunąć z nich odpady i wszelkie nieczystości. W sprzątaniu świata biorą udział wszyscy ci, którym los przyrody nie jest obojętny, dla których ekologia i ochrona środowiska to nie tylko puste hasła. Sprzątanie świata ma też na celu zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży. Uczniowie bardzo często nie zdają sobie sprawy, z zagrożeń płynących z zaśmiecania przyrody, stąd też pomysł na biblioteczną akcję. Informacje o planowanych działaniach ukazały się 8 września na internetowej stronie biblioteki (biblioteka.org.pl). Zgłoszenia grup przedszkolnych były przyjmowane w dziale dla dzieci i młodzieży do 16 września. Zainteresowanie przeszło oczekiwania organizatorów, chęć udziału w przedsięwzięciu wyraziło 15 grup z przedszkoli w całym mieście. Aby nie odmawiać żadnej z nich Paulina Biernacka, Magdalena Krawczyk i Marta Borzymek z biblioteki zorganizowały dwa oddzielne spotkania z maluchami. Odbyły się one w piątek 18 września w Parku im. Karola Ferdynanda Wazy w Wyszkowie. Od godz. 10.00 dzieciaki uczyły się jak prawidłowo segregować śmieci. Poprzez zabawę poznały zasady gospodarki odpadami. Wiedzę miały okazję wykorzystać w praktyce, ponieważ po prelekcji, dyskusji i grach edukacyjnych przedszkolaki wyruszyły na sprzątanie parku.
P.D.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl