Menu górne

Dziś jest 08 sierpnia 2022 r., imieniny Cypriana, EmilianaPosłowie są za delikatni w nazywaniu spraw po imieniu

(Zam: 23.09.2015 r., godz. 12.58)

Mówi posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz, znana z ciętego języka, wyrazistych przemów, która gościła 19 września w Cechu Rzemiosł Różnych w Wyszkowie.Poseł Krystyna Pawłowicz, ubiegająca się o reelekcję w okręgu nr 18, podsumowała cztery lata swojej pracy w mijającej kadencji Sejmu. Pracuje w komisji do spraw odpowiedzialności konstytucyjnej. Z komisji do spraw Unii Europejskiej zrezygnowała po dwóch latach, bo jak twierdzi, nie była w stanie więcej kłócić się z przewodniczącą komisji Agnieszką Pomaską (PO). K. Pawłowicz przeniosła się do komisji ustawodawczej. Pracowała też w gremiach do spraw wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i deregulacji gospodarki. Zajmowała się również projektem ustawy o Trybunale Konstytucyjnym przedstawionym przez prezydenta Bronisława Komorowskiego. Według K. Pawłowicz, to sędziowie Trybunału napisali dla siebie projekt tego prawa i podsunęli prezydentowi, by ten wyszedł z inicjatywą ustawodawczą. Ustawa została uchwalona, a B. Komorowski zdążył ją podpisać.
– Przez to prawo nie będziemy mogli realizować programu PiS, bo Trybunał będzie uwalał ustawy mówiąc, że są sprzeczne z konstytucją – zauważyła posłanka.
Krystyna Pawłowicz krytykowała też mechanizm działania Krajowej Rady Sądowniczej, której jest członkiem. Gremium to m.in. opiniuje kandydatów na sędziów.
– To kasta, która się obwarowała. Nie wypełniają oświadczeń majątkowych, są wrażliwi, jeśli się mówi o ich niezawisłości i niezależności. To środowisko samo się nie oczyści – podkreślała posłanka.
Choć jak mówi, w komisjach PiS miało mniejszość, to jednak wiele spraw udało się nagłośnić. K. Pawłowicz ma na swoim koncie około 120 wystąpień sejmowych. Za niektóre przemówienia byłą karana przez sejmową komisję etyki.
– Posłowie są za delikatni w nazywaniu pewnych spraw po imieniu – podkreślała. – Zostałam ukarana za nazwanie związków partnerskich jałowymi, a flagi Unii Europejskiej – unijną szmatą. Komisja karze, kogo chce.
Parlamentarzystka poinformowała o swoim wniosku do Trybunału Konstytucyjnego o stwierdzenie niezgodności z prawem regulaminu Sejmu, który jej zdaniem sprawia, że opozycja jest zdana na łaskę i niełaskę ekipy rządzącej w kwestii np. możliwości zabierania głosu.
Odniosła się do nagłośnionej przez media sytuacji, kiedy K. Pawłowicz w sali obrad Sejmu jadła. Jak stwierdziła, ta sprawa została rozdmuchana po to, by przykryć inne, ważne dla Polski.
– Sejm to miejsce pracy. Podczas posiedzeń Rady Ministrów przed każdym są postawione kanapki, kawa itp. My obradujemy przez dłuższy czas, nikt nie wychodzi do stołówki – podkreślała. – To były obrady, kiedy to w nocy rządzący chcieli przepchnąć zmiany w konstytucji umożliwiające prywatyzację Lasów Państwowych. Chcieli też odwrócić uwagę od tego, co wyrabiał Komorowski – od jego zeznań w Pałacu Prezydenckim. Nie dajcie się napuścić na takie duperele, jak jedzenie sałatki, bo to wszyscy posłowie robią, piją kawę, jedzą kanapki. Są przecież głosowania, które trwają do godz. 2.00.
Zdaniem K. Pawłowicz, prywatyzacja lasów miała służyć pozyskaniu pieniędzy w celu zaspokojenia roszczeń żydowskich wysuwanych w stosunku do państwa polskiego. Taki był, jak mówiła, plan Komorowskiego i Tuska.
– Chciano zapisać, że lasy nie mogą być prywatyzowane, z wyjątkiem sytuacji uzasadnionych ważnym interesem publicznym określonym w ustawie. To jest nieweryfikowalne, bo interes publiczny będzie określał zawsze ten kto ma władzę – zauważała posłanka.
Zmiany w konstytucji, choć do ich przeforsowania zabrakło pięciu głosów, poparło także Polskie Stronnictwo Ludowe.
– To środowisko, którego programem są stanowiska i przejmowanie władzy – zauważyła przedstawicielka PiS-u. – To ludzie, których można kupić za każde stanowisko, nie są przywiązani do spraw ojczyzny. My, jak Orban, od pierwszego dnia po wyborach będziemy wprowadzać zmiany. Pierwsze, czym się zajmiemy, to oczyszczenie mediów.
Krystyna Pawłowicz odbyła, jak poinformowała, ok. 130 dyżurów poselskich. Według niej, wiele spraw lokalnych społeczności udało się jej załatwić np. uratowanie przed prywatyzacją powiatowego szpitala w Mińsku Mazowieckim.
Przysłuchujący się dyskusji zadawali też pytania. Zdzisław Głowacki poruszył kwestię kar, jakie rolnicy muszą płacić za przekroczenie kwot mlecznych.
– Ostatnie osiem lat to było uzależnianie Polski od kaprysów niemieckich. W tej chwili Polska ma już pozawierane liczne umowy. Tusk nigdy nie wymawiał swoich przemówieniach słowa „rolnik”, bo on się nimi nie zajmował. Tę ekipę bardziej interesowały drogie zegarki i wykwintne jedzenie – zauważyła posłanka.
Roman Składanowski zagadnął posłankę o powrót do klasycznego podziału władz, w którym niemożliwe byłoby łączenie funkcji posła i ministra.
– W XX wieku ten podział się zamazał. Sądy dokonują interpretacji prawa, które są potem powszechnie stosowane. Większość projektów ustaw dziś pochodzi od rządu. Podział władz zanika – mówiła K. Pawłowicz.
Inny z uczestników zaproponował posłom zrezygnowanie z immunitetu.
– Gdyby nie immunitet, Kamiński dawno by siedział, a Kaczyński chyba by już leżał w grobie. Byłoby po nas – zauważyła.
J.P.

Komentarze

Klasyczny orator
Dodane przez Anonim, w dniu 23.09.2015 r., godz. 14.04
Tacy posłowie mają perspektywę również w przyszłych wyborach . Pozdrawiam !
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.09.2015 r., godz. 14.19
Mistrzyni ortografii, oratorstwa, taktu i intelektu, przyszła minister kultury w rządzie PISu.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 23.09.2015 r., godz. 14.27
Swoją drogą to ciekawe stwierdzenie, że posłów pisu tylko immunitet trzyma przy stołkach, a nawet przy życiu!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 23.09.2015 r., godz. 19.59
Sądząc z relacji było to ciekawe spotkanie. Pani poseł mówiła przede wszystkim o poważnych sprawach i w sposób poważny. Żałuję, że nie mogłem uczestniczyć w tym spotkaniu i dyskusji. Z pewnością warto rozważyć oddanie głosu na Panią profesor. To dobrze, że weszła w głośny w swoim czasie temat jedzenia podczas obrad sejmu. Atak na nią ze strony palikociarni i różnych lisków to stare sowieckie chwyty ubrane w nową formę. Ktoś się na to nabiera ? Z pewnością tak. Ale liczba zdezorientowanych na szczęście maleje.
Dodane przez ola, w dniu 23.09.2015 r., godz. 22.10
poważne sprawy, w sposób poważny, poważnym językiem, i pomimo tego Ameryki nie odkryła - przez 8 lat PiS nie mógł realizować swojego programu, przez źle napisane prawo, opozycja jest zdana na łaskę i niełaskę ekipy rządzacej, np. w kwestii możliwości zabrania głosu - i tu akurat dobrze, bo nie należy mówić jak się je - prawdopodobnie opozycja uratowała panią profesor od udławienia się lub zachłyśnięcia
Dodane przez ola, w dniu 23.09.2015 r., godz. 22.10
poważne sprawy, w sposób poważny, poważnym językiem, i pomimo tego Ameryki nie odkryła - przez 8 lat PiS nie mógł realizować swojego programu, przez źle napisane prawo, opozycja jest zdana na łaskę i niełaskę ekipy rządzacej, np. w kwestii możliwości zabrania głosu - i tu akurat dobrze, bo nie należy mówić jak się je - prawdopodobnie opozycja uratowała panią profesor od udławienia się lub zachłyśnięcia
Manipulowanie na ekranie czym sie da
Dodane przez Anonim, w dniu 24.09.2015 r., godz. 08.27
Poparcie zmian w Konstytucji przez PSL to było dobre posunięcie, szkoda,że nie przyklaśnięte.Poruszona przez Głowackiego kwestia dotycząca kwot mlecznych, na tym terenie bardzo sie liczy i ma perpektywe.
Dodane przez zdezorientowany, w dniu 24.09.2015 r., godz. 08.33
Posłankę Pawłowicz można pochwalić za bezkompromisowość w stosunku do PSL, które uważała za zło dla Polski, partię bezideową i zawłaszczającą państwo. Na pewno jest fighterką, co może pomóc podczas rządzenia aby odwrócić uwagę od kłopotów, bo w toku rządzenia się pojawiają. Ja na Pawłowicz nie będę głosował, a na inną osobę z listy PiS. Nie podoba mi się, że jako profesor wdawała się w pyskówki, jadła na posiedzeniu Sejmu itd. Sama też twierdziła, że jak się nie powie coś kontrowersyjnego to nie istnieje się w mediach i tak postępowała. Weszła w wojenkę z TVN24 a później dziwiła się, że fałszują jej prymitywne wypowiedzi na poziomie Korwina Mikke. Mogła zachowywać się bardziej poważnie i na tym zyskiwałaby. Pewnie dostanie się do Sejmu bo jest rozpoznawalna, zagłosują na nią katolicy i mieszkańcy wsi.
Dodane przez roms, w dniu 24.09.2015 r., godz. 08.54
Tak, spotkanie było interesujące pod wieloma względami.
Jak mam w to uwierzyć
Dodane przez LIPA, w dniu 24.09.2015 r., godz. 10.03
że to PSL chce zawłaszczyć nasz kraj ?! Bzdura .
NIE
Dodane przez WOJtek, w dniu 24.09.2015 r., godz. 10.15
Chamstwu, arogancji i ciemnogrodowi mówimy stanowcze NIE.
Dodane przez ciekawa, w dniu 24.09.2015 r., godz. 11.22
Brawo Pani Pawlowicz!!!!.Jestem i będę glosowała na Panią.Mówi sprawy po imieniu,uczciwa.sprawiedliwa itp.A PO to partia oszustów,kretaczy,aż mi wstyd za nich.
PSL chce zawłaszczyć nasz kraj ?! Bzdura .
Dodane przez Paszczur, w dniu 24.09.2015 r., godz. 11.52
LIPA - w wyborach do sejmików uzyskali 25% - to wielka LIPA , dawaj zakład ile dostaną w październiku.... będzie około 5-8 % jak zawsze? .......... a powinno być ponad 20% no przecież takie mają poparcie.
Dodane przez ABC, w dniu 24.09.2015 r., godz. 11.58
Właśnie, przez osiem lat rządzili eksperci o d ośmiorniczek, które mi kojarzą się z włoskim serialem z komisarzem Cattanim. Kto głosował na zohydzoną władzę, oczywiście wykształciuchy z duzych miast - czyli miastowa wiocha w pierwszym i co najwyżej drugim pokoleniu. Ładnie się na tym przejechali. Znam takich wielu równiez w Wyszkowie. Dużo się madrzą, ale miny rzedną jak człowiek zapyta o źródło tej ameryki, czyli kredyty. Nie mówiąc o komornikach. Taka wiocha - miejska wiocha, wykształcóna.
PSL chce zawłaszczyć nasz kraj ?! Bzdura .
Dodane przez Paszczur, w dniu 24.09.2015 r., godz. 12.14
LIPA - w wyborach do sejmików uzyskali 25% - to wielka LIPA , dawaj zakład ile dostaną w październiku.... będzie około 5-8 % jak zawsze? .......... a powinno być ponad 20% no przecież takie mają poparcie.
do "zdezorientowany"
Dodane przez Raptor, w dniu 24.09.2015 r., godz. 13.09
Moim zdaniem ulegasz propagandzie tvn i innych mediów prorządowych, które wzięły sobie panią profesor Pawłowicz za cel, żeby ją zniszczyć. Ponad 50 procent posłów coś tam sobie podjada, ale aferę zrobiono gdy pani poseł raz jedyny zamówiła sobie coś z baru na wynos bo akurat ważne głosowania były w sejmie. Boją się jej, bo kobieta ma wiedzę i charakter. Swoimi działaniami potrafiła też lokalnie załatwić ważne sprawy w regionie. Pomogła zatrzymać prywatyzację szpitala w Mińsku Maz. oraz pomogła kupcom z Halinowa i z Tłuszcza wyprostować niekorzystne dla nich umowy z PKP. Wystarczy do niech przyjść i poprosić o pomoc, a na pewno nie odmówi. Tym bardziej, że w Wyszkowie na terenie ZDZ-tu ma swoje biuro. Możesz "zdezorientowany" głosować na inne osoby z listy PIS-u, tylko zadaj sobie proste pytanie - czy te osoby, które wybierzesz będą w stanie Ci w przyszłości pomóc w ważnej sprawie? Czy mają odpowiednią wiedzę, doświadczenie zawodowe i znajomości???
Dodane przez Smacznego, w dniu 24.09.2015 r., godz. 14.00
Pani olu, jak merytoryczna wypowiedź. Jak zajadanie się kanapkami przez Panią Pawłowicz to jedyny zarzut, to naprawdę trzeba przyznać, że cierpi Pani na ścisk d... Smacznego!
Dodane przez AntyBox, w dniu 24.09.2015 r., godz. 14.15
Mistrzu Eychler, ale nie był pan na tym spotkaniu? Wiedziałem, jest pan tchurzem i damskim bokserem.
Praszczurze !
Dodane przez Burakowska, w dniu 24.09.2015 r., godz. 15.02
z czego wziąłeś te liczby ?!
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.09.2015 r., godz. 16.08
Jeśli pani "profesor" nie widzi niczego obraźliwego w nazwaniu flagi Unii Europejskiej - unijną szmatą, to rozumiem, że nie obrazi się kiedy ją ( Krystynę Pawłowicz) nazwę polską szmatą, a może nawet poczuje się dowartościowana?
Dodane przez ela, w dniu 24.09.2015 r., godz. 18.09
Pani Poseł, nie musi się Pani tłumaczyć z jedzenia. My się śmiejemy z tego, że przeciwnicy mają jedynie tyle do powiedzenia. Magia TVN, WSI24, PO-lsatu już nie działa. Ludzie pokazali to podczas wyborów prezydenckich. Na nic zdało się medialne zaklinanie rzeczywistości. Pozdrawiam Panią oraz PiS.
Samotny, zeszmacony żagiel
Dodane przez Grześ, w dniu 24.09.2015 r., godz. 19.14
Brawo Eychler, właśnie PO raz kolejny się zeszmaciłeś. Ty nie masz już poparcia nawet wśród swoich z PO. Wiem, że ci co przyzwoitsi się ciebie wstydzą. Nie POmagasz im dlatego nigdzie ciebie już nie zapraszają.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 24.09.2015 r., godz. 20.00
Krystyno, jedzą w Sejmie to inni posłowie. Ty nie jadłaś, ty żarłaś, albo - rzarłaś, obojętne, dla ciebie obie formy są poprawne...
Dodane przez anonim, w dniu 24.09.2015 r., godz. 20.29
Pani Krystyno, skoro nie będziecie w stanie realizować programu, to po co startujecie w wyborach? To nielogiczne
Dodane przez do (Marka Eychler), w dniu 24.09.2015 r., godz. 20.37
Ty to nie jesz,nie żresz tylko wpierdzielasz!!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 24.09.2015 r., godz. 21.14
Wybryk w Sejmie a raczej wygłup Pani Krystyny był niesmaczny i niepowtarzalny.Poniżyła najważniejszy organ w państwie.To jest niepoważna kobieta.
Dodane przez ja, w dniu 24.09.2015 r., godz. 22.24
Eychler do "bulu " napisałeś ale czy na pewno prawdę i kulturalnie jak nakazuje dobre wychowanie
Dodane przez Adams, w dniu 24.09.2015 r., godz. 23.20
Świetnie Marku Eychler, pół Wyszkowa o Tobie mówi, o wyzwaniu Pani Pawławicz od "polskich szmat". Reprezentujesz to, co już 25 października Polacy odprawią do lamusa. Właśnie im w tym pomagasz.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.09.2015 r., godz. 01.01
Pół Wyszkowa, powiadasz ... a które pół?
y
Dodane przez i, w dniu 25.09.2015 r., godz. 07.11
ha ha ha jaki profesor taka mowa
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 07.20
Imigrańci zdepczą wszystkie szmaty. A swoją drogą nadciąga do nas ładna rasa ludzi i to o ogromnej wierze. Nasze singielki będą miały duży wybór, niestety dla singelów nic dobrego, bo ich kobiety są niedostępne dla innowierców.
Jaki profesor taka mowa
Dodane przez ola, w dniu 25.09.2015 r., godz. 07.55
a mowa o "profesorze" Niesiołowskim ha ha ha
Dodane przez ola, w dniu 25.09.2015 r., godz. 08.09
po wygranej PiS "kultura osobista" dostanie szansę na drugą odsłonę; może pojawi się coś bardziej "kulturalnego" niż, cyt.: "spieprzaj dziadu" ( 2002 rok - co doczekało się obszernej informacji w Wikipedii ) - polityk też ma prawo do obrony godności, twierdził autor - ale czy użycie publicznie takich słów jest godne, kimkolwiek byłby autor? Pani profesor, niewątpliwie dobre wychowanie nakazuje nie używać inwektyw i nie jeść na sali obrad, a może pani nie jest dobrze wychowana?
do "i" z 25.09.2015 r., godz. 07.11
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 08.21
A Ty kim jesteś ? Magistrem weekendowym po Wyszkowie czy Pułtusku ?
Dodane przez Asia, w dniu 25.09.2015 r., godz. 08.37
A gdzie jest wyszkowski PiS? Za takie słowa w stosunku do Pawłowicz, Eychler powinien dostać zaproszenie do prokuratury.
praszczur jest lepszy od paszczura
Dodane przez praszczur, w dniu 25.09.2015 r., godz. 09.46
i może sobie więcej pozwolić......... jak sama nazwa brzmi, Pani Burakowska nie zna wyników wyborów w 2014, PSL dostało około 25% głosow
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 10.12
A gdzież indziej jak nie w wikipedii - w ulubionym źródle informacji Bula Komorowskiego.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 25.09.2015 r., godz. 10.33
Możemy mieć różne zdania o kandydatach na liście PiS w naszym okręgu siedlecko- ostrołęckim ale wśród 24 kandydatów jest duża możliwość wyboru. Mamy osoby znane: Zagórski, Czartoryski, Kowalczyk, Pawłowicz,Tchórzewski, osoby z naszego okręgu: Andrzejewski, Bala, osoby mniej znane, pracowite jak Marek Gałązka z sąsiedniego powiatu itd. Jest wiele sympatycznych osób. Prawo i Sprawiedliwość i ogólnie zjednoczona prawica prezentuje konkretny program, prowadzi kampanie wyborczą w sposób przemyślany. Obecny rząd miota się, zmienia zdanie w różnych sprawach, podejmuje decyzje błędne, nie dotrzymuje porozumień jak np premier Kopacz w sprawie Kompanii Węglowej . Widać też, że koabitacja między premier a prezydentem Dudą jest niemożliwa, bo PO i media atakują prezydenta nawet w błahych sprawach. Jak prezydent Duda jest na wizytach zagranicznych w Polsce zaczyna działać przemysł pogardy. Dlatego aktywnie zaangażujmy się w zmianę władzy w Polsce, przemyślmy swoją decyzję i zagłosujmy 25 października na PiS i zjednoczoną prawicę. Jak to powiedział Jerzy Osęka poseł Pawłowicz nie gryzie. PiS też nie gryzie a autorski rząd Beaty Szydło będzie sympatyczny dla polskiego społeczeństwa.
Uprzejmie dziekuję
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 10.48
za TAKĄ SYMPATIĘ
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 25.09.2015 r., godz. 11.14
Grzegorzu Gajewski, Państwo Islamskie też jest sympatyczne (dla sympatyków), a nie widać żeby miało się ono różnić od nadchodzącego Państwa ultrakatolickiego w Polsce.
deptany
Dodane przez 10.48, w dniu 25.09.2015 r., godz. 11.18
To zatańcz z Kopacz, tylko uważaj bo depcze.
PANIE MARKU
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 11.47
co to jest państwo ultra kat olickie ?
Dodane przez PiS, w dniu 25.09.2015 r., godz. 12.13
Panie Marku spokojnie, bo pampers już przecieka.
Dodane przez PiS, w dniu 25.09.2015 r., godz. 12.14
Z Prokuratura to spokojnie jeszcze miesiąc po ujada .
Gdzie jest reszta ?
Dodane przez Sknera, w dniu 25.09.2015 r., godz. 13.54
Słone paluszki wystawił na konferencji i jeszcze wypomina !
Dodane przez Zwollenik, w dniu 25.09.2015 r., godz. 13.59
Drodzy Państwo, PiS z nr 1 !!! Losowanie w PKW potwierdziło rzeczywistość.
też zwolennik!
Dodane przez Jątek, w dniu 25.09.2015 r., godz. 14.27
Podobno PSL na 1jedynce nieźle swego czsu zarobił.
Dodane przez Wykształciuch, w dniu 25.09.2015 r., godz. 14.28
Pozwólcie zachować Resztki godności!
Przerażająca kandydatka
Dodane przez alutka, w dniu 25.09.2015 r., godz. 15.10
Przeklinała publicznie, czarne podniebienie ma ta pani.
Dodane przez Kelner, w dniu 25.09.2015 r., godz. 15.20
W warszawskim też, baroku widać dużą, wręcz naiwność ,przebiegłą skrupulatność w nabieraniu barw. Trudno zaakceptować tę kwestię w sposób naukowy.
Pawłowicz
Dodane przez Siostra, w dniu 25.09.2015 r., godz. 16.04
Dobra jest, ma mój głos!!! Dziś jak mówi gender - kobieta bez jaj to nie wiadomo co.
Dodane przez Abrams, w dniu 25.09.2015 r., godz. 17.51
Musicie wygrać, bo PO-PSL znów chcą położyć łapę na Polskich Lasach
Dodane przez Anonim, w dniu 25.09.2015 r., godz. 21.03
Pis nie wygra tych wyborów.Za dużo robi głupot.Duda jest na łańcuchu Jarosława,który jest wyjątkowo zawziętym człekiem popieranym przez kler.Tak to widzimy i słyszymy.
Dodane przez ola, w dniu 25.09.2015 r., godz. 21.47
niech wygra PiS, długo nie porządzi - niestety, aby sie o tym przekonać, trzeba poddać się "eksperymentowi" naturalnemu - w gębie wszyscy jednakowo mocni
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 25.09.2015 r., godz. 21.58
Trochę o dziwne, że niewierzący zamiast korzystać z uroków swojego życia atakuje osoby wierzące. Gdzie tu sens gdzie logika. Po drugie jeśli wywody p. Marka Eychlera byłyby prawdziwe to w Polsce rządziłaby niepodzielnie partia Marka Jurka, Prawica Rzeczypospolitej, a tak nie jest. W obecnych wyborach wszystko sprzyja partii Prawo i Sprawiedliwość. W losowaniu numerów list - PiS jest listą z numerem 1. Zbyt wiele złego się zdarzyło pod rządami obecnej koalicji by nie dać szansy na samodzielne rządy zjednoczonej prawicy skupionej na liście PiS. Co do urzędującego od półtora miesiąca prezydenta, Andrzeja Dudy daje on dużą nadzieję na dobrą zmianę. Dobrze nas reprezentuje, w kraju i zagranicą a rząd Beaty Szydło może tylko tą sytuację poprawić, skutecznie realizować sensowny program.
Dodane przez Anonim, w dniu 26.09.2015 r., godz. 00.22
Zdanie - "Trochę o dziwne, że niewierzący zamiast korzystać z uroków swojego życia atakuje osoby wierzące. Gdzie tu sens gdzie logika" dotyczy jak sądzę osoby Krystyny Pawłowicz, bo nie nazwałbym tego co ona wyprawia wiarą, chrześcijaństwem, chyba, że jakąś zdziczałą wersją polskiego katolicyzmu.
Dodane przez ola, w dniu 26.09.2015 r., godz. 09.11
niech wygra PiS - w obecnych wyborach wszystko sprzyja tej partii, i prezydent dobrze się prezentuje za granicą ( już nie jest istotne co mówi ) a rząd Beaty Szydło poprawi obecną sytuację ( nie jest ważne z czego opłaci niekończące się obietnice ) - jednym słowem, już za miesiąc PiS wespół zespół skutecznie realizuje sensowny program. P.S. przepraszam, program czego?
Dodane przez Anonim, w dniu 26.09.2015 r., godz. 18.41
Bredzicie, nie wiecie, że to już nie działa? Cokolwiek byście nie zrobili i nie mówili, to już nie działa. Zmiana jest przesądzona. To jest żywioł, który jest nie do zatrzymania, a ludzie dają się temu porywać. Platforma zrobiła się obciachowa, jest niepopularna pomimo medialnego wsparcia jakie ma. Ludzie jej już nie chcą. Teraz chcą PiS, nie zatrzyma tego nikt.
Dodane przez ola do Anonim, w dniu 26.09.2015 r., godz. 19.51
ok - bez takich emocji; w dzisiejszych czasach już nic nie działa, i cyt.: "niech nikt nie mówi, że białe jest białe, a czarne jest czarne"
Dodane przez Anonim, w dniu 26.09.2015 r., godz. 22.08
NAJWIĘKSZYM NIEŚCZĘŚCIEM I TRAGEDIĄ DLA POLSKI.BĘDZIE DOPUSZCZENIE HIPER POPULISTÓW,FANATYKÓW,REWANŻYSTÓW,NIEOBIEKTYWNYCHKŁÓTLIWYCH NAPALEŃCÓW pisu DO WŁADZY.POLAKU !!!! BĄDZ MĄDRY PRZED SZKODĄ !!!!
Dodane przez Anonim, w dniu 26.09.2015 r., godz. 22.13
Obciachowa to jest Pawłowicz i Maciarewicz a nie P.O.Nic nie jest przesądzone.W życiu na psis nie zagłosuję.
Dodane przez GO!, w dniu 26.09.2015 r., godz. 22.30
I niech nie mówi, że 2X2 jest 4 bo i tacy się czasem zdarzają.
do Oli
Dodane przez ja, w dniu 26.09.2015 r., godz. 22.37
Olu to Twój guru tak mówił
Dodane przez Jest różnica!, w dniu 26.09.2015 r., godz. 23.52
W życiu na PiS nie agłosuję - tak mówi ok. 15% obywateli. W życiu na PO nie zagłosuję Tak mówi ok. 85 % obywateli.
Dodane przez ola, w dniu 27.09.2015 r., godz. 09.29
życzę wygranej PiS-owi, aby swoimi rządami sama zmiotła się raz i na zawsze ze sceny politycznej - ale oczywiście wcześniej skłóci nas z całą Europą, skompromituje przed całym światem - a guru ( nie mój !!! - do ja ) zgotuje sobie "lepszy" los, niż..."miałeś chamie złoty róg, ostał ci się ino sznur", nie bez powodu robi sobie comiesięczną publiczną sesję terapetyczną, ale jak to jest dla niektórych niezrozumiałe, to będziemy mądrzy po szkodzie, zawsze coś!
Dodane przez Anonim, w dniu 27.09.2015 r., godz. 13.07
Te 85% co jak piszesz na PO w życiu nie zagłosuje.To spoooro z nich nie zagłosuje również na Pis.Oj będzie się działo jak wygra pis.Ci fanatycy rozłożą Polskę na łopatki w każdej godzinie.Polecam kupno walut.Wszystkie polecą do góry.
Dlaczego nie PiS?
Dodane przez Pozbawiony złudzeń, w dniu 27.09.2015 r., godz. 13.18
1. Byli za Traktatem lizbońskim - premier J. Kaczyński go negocjował, śp. prezydent L Kaczyński podpisał. Wyrzekli się więc niepodległości Polski. 2. Prezydent A. Duda i J. Kaczyński są za utworzeniem europejskiej armii. Kolejne potwierdzenie wyrzeknięcia się niepodległości Polski. 2. Głosowali za wypłatą emerytur dla Żydów mieszkających w Izraelu. 3. Popierali banderowski Majdan na Ukrainie. 4. PiS to w ogóle partia lewicowa, bo jest za państwem socjalnym, które będzie płaciło zasiłki, utrzymywało państwową edukację, służbę zdrowia i ubezpieczenia rentowo-emerytalne, jest także za silną pozycja związków zawodowych - to wszystko to lewicowe zdobycze, obce kapitalizmowi.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.09.2015 r., godz. 11.33
JESTEŚMY ZA ZMIANAMI ALE NIE Z TAKIMI PANIAMI JAK PANNA PAWŁOWICZ I KAWALER KACZYŃSKI.
Prawda w/g jego wysokości Falkowicza- Coś za cios poniżej pasa !
Dodane przez Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, w dniu 28.09.2015 r., godz. 12.25
ALEKSANDRO! Idylla sielskiego życia z kurną chatą i naturalnym parkiem wokół a także oderwana od rzeczywistości inteligencja, nie jest już kolorową wizją zdrowych, wykształconych, nie wykształconych wyborców. Biorąc fakty na zdrowy rozum, z całą pewnością co poniektórzy w tych okolicznościach to już by się ... PIS - środkiem owadobójczym na sępy !
Dodane przez PiS, w dniu 28.09.2015 r., godz. 13.31
Przecież to większość z was bierze zasiłki chcecie wszystko zlikwidować. Kononowicz waszych idolem.
Dodane przez AntyBox, w dniu 28.09.2015 r., godz. 19.55
PO co kuPOwać obce waluty. Przecież nie mając Euro PO-PSL zainwestowało w nie kilka miliardów złotych. Ciekawe co? PO co na tacy zachodni sprzedajni przyjaciele? Nasze wszelkie saldo z tymi przyjaciółmi jest ujemne. Ktoś zaprzeczy? Więc kto tu komu robi łaskę. POmyślcie.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.09.2015 r., godz. 20.42
Premier Kaczyński Jarosław.Wieczny prezes lubiący koty.Nie posiada prawa jazdy.Ma za to szoferów.Minister od lub do wojny wojny doprowadzący Tośek Maciarewicz.Mało kontaktowa i mówna Fotyga...Ale to już było i niech nie wraca więcej !!!! Ci ludzie nie są godni zaufania.
Dodane przez ola, w dniu 28.09.2015 r., godz. 21.13
Lubi koty? To fajnie, ja też je lubię, w ogóle zwierzęta. Prezes przynajmniej nie robi sobie rozrywki z ich zabijania, jak robił to, były już prezydent Komorowski.
Dodane przez Anonim, w dniu 28.09.2015 r., godz. 22.05
Polska ma nadwyżkę w exporcie.Sprzedaż produktów rolno-spożywczych jest rekordowa i rośnie pisiorku.Mimo ruskiego embarga.
do ola
Dodane przez Anonim, w dniu 29.09.2015 r., godz. 09.41
Lubi kota bo go ma.
Polska w ruinie!
Dodane przez POsprzątamy, w dniu 29.09.2015 r., godz. 13.30
Ale "ruina" to nie zniszczone budynki jak po II wojnie, tylko brak Polskiego kapitału dookoła sklepu Lidl, Carrefour, Real, Biedrona czyli Niemieckie i Francuskie firmy! Biedronka założona przez Polaka została sprzedana... Dodam że te molochy nie odprowadzają podatku w Polsce a Carrefour w 2013r. dostał nawet zwrot w postaci kilku mln.
do niewolnika POwiaczka
Dodane przez Pisiorek, w dniu 30.09.2015 r., godz. 08.21
POwsiunkuPOgratulować ci optymizmu. Dawniej mieliśmy rekordową sprzedaż statków z polskich stoczni, nasza elektronika nie ustepowała najlepszym. Dziś mamy jedynie tanie montownie zachodniego wycowyfanego szmelcu. Zamykają nasze kopalnie i kupujemy najdrożej w Europie gaz od Rosji. Naprawdę POwiaczku masz POwód do dumy.
Epitafium dla czołowego roju, etc...
Dodane przez Anonim, w dniu 30.09.2015 r., godz. 10.21
To jest najprawdziwsza prawda i jest to karygodne,żeby molochy nie płaciły w opowiednim miejcu, za to z czego czerpią korzyści. A już skandaliczne wyglada ,żeby francuski market dostał zwrot tak wysokiej kwoty ! Ciekawe czy tylko raz?
Dodane przez Jątek, w dniu 30.09.2015 r., godz. 10.51
To łącznie 100 mld zł, z których jesteśmy okradani w biały dzień pod patronatem złodziei z PO. Ten rząd nie ma na dzieci chrujące na rzadkie choroby, nie pomoże matkom z niepełnosprawnymi dziećmi. Tuczymy za to biedną Francję i jeszcze biedniejsze Niemcy za wątpliwe pocieszenie z ich strony żeśmy Unia, humanitarna elita!
Ratujmy co się da
Dodane przez BęcZmiana, w dniu 30.09.2015 r., godz. 12.44
Dosyć tego. 25-go pokażmy złodziejstwu czerwoną kartkę.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl