Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyRhinos Wyszków w ćwierćfinale PLFA 8!

(Zam: 23.09.2015 r., godz. 12.51)

Złożony z debiutantów zespół Rhinos Wyszków B odniósł w ostatnią sobotę wielki sukces, wygrywając grupę północno-wschodnią rozgrywek PLFA 8 i tym samym uzyskując z pierwszego miejsca awans do ćwierćfinału ogólnopolskich rozgrywek.Przypomnijmy – rywalizacja w lidze PLFA 8 przeznaczona jest dla debiutantów oraz zawodników, którzy nie wystąpili w tym sezonie w innych rozgrywkach. W przypadku wyszkowskich Nosorożców, zespół tworzą w niemal stu procentach zawodnicy, dla których jest to pierwszy w życiu sezon w rozgrywkach futbolu amerykańskiego. Trzeba to cały czas podkreślać w kontekście sukcesu, który osiągnęli Rhinos.
Rozgrywki PLFA 8 podzielone były na 5 grup i miały kształt turniejów. Wyszkowianie trafili do grupy północno-wschodniej, razem z Lowlanders Białystok B, Crusaders Warszawa B oraz KFA Kurpie. Pierwszy turniej w naszej grupie odbył się w Ostrołęce, wyszkowianie wygrali na nim oba swoje mecze i zajmowali drugie miejsce w tabeli (za Lowlanders). Podczas wyszkowskiego turnieju Rhinos mieli za zadanie dwukrotnie zmierzyć się z silnymi rywalami z Białegostoku.
W pierwszym spotkaniu Nosorożce zagrały poniżej oczekiwań. Wyszkowianie sprawiali wrażenie „ospałych”, nie potrafili narzucić rywalom swojego stylu gry. O ile pierwsza kwarta była wyrównana (zakończyła się remisem 6:6), to w pozostałych dominowali już goście i to oni ostatecznie wygrali cały mecz 18:6.
Rhinos Wyszków B – Lowlanders Białystok B 6:18 (6:6, 0:0, 0:6, 0:6)
Rhinos:
Formacja ataku: K. Kowalczuk (RG) K. Kukwa (LG) B. Szymański (QB) M. Ślesik (C) S. Berbeć (WR) T. Jędrzejczyk (RB) G. Staszewski (WR) B. Rojek (WR).
Formacja obrony: Ł. Berbeć (DL) M. Zaręba (DL) A. Podgórski (CB) K. Składanek (LB) Ł. Rowicki (DL) D. Górski (LB) P. Płochocki (CB) A. Wygryz (LB).
Formacja specjalna: M. Lubański (H) K. Składanek (P,K) M. Ślesik (LS) T. Iwański (KR1,PR2) T. Jędrzejczyk (KR2,PR1).
Wyszkowianie na szczęście wyciągnęli wnioski z tej przegranej. W meczu kończącym turniej zgromadzeni na stadionie WOSiR kibice obejrzeli odmieniony zespół Rhinos. Wyszkowianie zagrali na „0” w obronie, a jednocześnie bardzo skutecznie w ataku. Całkowicie „stłamszeni” rywale, musieli uznać wyższość wyszkowskich Nosorożców, którzy dzięki wygranej 18:0 zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i bezpośredni awans do ćwierćfinałów PLFA 8!
Rhinos Wyszków B – Lowlanders Białystok B 18:0 (6:0, 0:0, 6:0, 6:0)
Rhinos:
Formacja ataku: K. Kowalczuk (RG) K. Kukwa (LG) B. Szymański (QB) M. Ślesik (C) S. Berbeć (WR) T. Jędrzejczyk (RB) G. Staszewski (WR) B. Rojek (WR).
Formacja obrony: Ł. Berbeć (DL) M. Zaręba (DL) A. Podgórski (CB) K. Składanek (LB) Ł. Rowicki (DL) D. Górski (LB) P. Płochocki (CB) A. Wygryz (LB).
Formacja specjalna: M. Lubański (H) K. Składanek (P,K) M. Ślesik (LS) T. Iwański (KR1,PR2) T. Jędrzejczyk (KR2,PR1).
W pozostałych dwóch spotkaniach Crusaders Warszawa B dwukrotnie pokonali KFA Kurpie, odpowiednio 13:0 i 26:6. Wyniki te zapewniły ekipie ze stolicy trzecie miejsce w grupie.
– Sobotni turniej to kolejne świetne widowisko na wyszkowskich boiskach i promocja miasta, ponieważ na naszym stadionie pojawiły się drużyny z Białegostoku, Warszawy i Ostrołęki. Cztery spotkania zaprezentowane przez obecne drużyny to mnóstwo pozytywnej energii. Co do naszej drużyny, emocji nie zabrakło, ale zagraliśmy znowu dwa zupełnie różne spotkania. Pierwsze przegrane 6:18, nasza drużyna grała w nim ospale i zbyt nerwowo. Drugi mecz o 1 miejsce w grupie to już pokaz obu formacji. Wygrana 18:0 daje nam zwycięstwo w grupie i wymarzony awans do najlepszej 8 ligi PLFA8. To jest super wiadomość, zważając na fakt że nasza drużyna składa się z 97% początkujących i w tej lidze nie są wspomagani przez nasz grający zarząd czy też zagranicznych zawodników. To sukces zarówno zarządu, ale przede wszystkim zawodników, którzy przez ostatnie 10 miesięcy ciężko przygotowywali się do gry – powiedział nam po turnieju prezes Rhinos, Piotr Wykowski.
Obok Rhinos Wyszków, do ćwierćfinałów PLFA 8 dostali się:
– z pierwszych miejsc w swoich grupach – Kaliningrad Amber Hawks, OldBoys Warszawa, Stal Gorzów Wielkopolski i Tejpy.pl Rzeszów Rockets,
– trzy najlepsze zespoły z drugich miejsc – Lowlanders Białystok B, Husaria Szczecin B oraz Mustangs Płock.
Dwa turnieje ćwierćfinałowe zostaną rozegrane w dniach 3-4 października. Miejsce ich rozegrania oraz skład drużyn w obu turniejach (o obu aspektach ma zadecydować rozmieszczenie geograficzne) poznamy w najbliższym tygodniu. Najlepsze zespoły w obu wymienionych turniejach uzyskają awans do Turnieju Finałowego, który odbędzie się w weekend 17-18 października w Gorzowie Wielkopolskim. Trzymamy kciuki za Rhinos!
Turu

Komentarze

SUPER ZABAWA
Dodane przez Anonim, w dniu 23.09.2015 r., godz. 14.17
Pójdą dalej. Ale dlaczego kibice stoją na trawie ?
Dodane przez Ale piaskownica!, w dniu 23.09.2015 r., godz. 14.19
Przepraszam, że pytam ale co robi kierownik stadionu? Nie może przez cały sezon doprowadzić tego boiska do użytku. Kibice muszą stać bo trybuna jest? no właśnie gdzie jest trybuna?
Gdzie jest trybuna ludu?
Dodane przez Zołza, w dniu 24.09.2015 r., godz. 12.19
Może u Nowosielskiego na działce, a może u Kowaleskiej w Rząśniku.
Dodane przez MELON, w dniu 24.09.2015 r., godz. 15.23
I kto to dojdzie ?

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl