Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 września 2023 r., imieniny Cypriana, JustynyKandydaci z Wyszkowa

(Zam: 16.09.2015 r., godz. 13.16)

15 września to ostateczny czas rejestracji list kandydatów w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Wśród nich będą także mieszkańcy naszego powiatu. Do 14 września na oficjalnej stronie internetowej Państwowej Komisji Wyborczej w okręgu nr 18 (obejmującym także powiat wyszkowski) widniało 5 oficjalnie zarejestrowanych list.

Koalicyjny Komitet Wyborczy Zjednoczona Lewica nie wystawił żadnego mieszkańca Wyszkowa i najbliższych jego okolic. „Jedynką” jest Paulina Piechna-Więckiewicz, prawnik, należąca do SLD.
Z kolei, z Komitetu Wyborczego Wyborców „Kukiz’15” startuje kilku reprezentantów ziemi wyszkowskiej. Najwyżej z nich na liście, na miejscu 3, jest Piotr Głowacki należący do Ruchu Narodowego, dalej (miejsce 6) jest Andrzej Wójcik – inżynier budowlany z Ochudna (Stronnictwo Pracy), dziewiątkę na liście ma student z Wyszkowa Maciej Szcześnik (bezpartyjny), na 13 miejscu jest Paulina Ampulska magister inżynier ogrodnictwa z Rząśnika (bezpartyjna), na 14 Michał Czajka – nauczyciel z Wyszkowa (bezpartyjny). Listę Ruchu Kukiza’15 otwiera Anna Siarkowska z Siedlec.
Na liście Polskiego Stronnictwa Ludowego 1 jest obecny minister rolnictwa Marek Sawicki. Z 7 miejsca startuje obecny wójt gminy Długosiodło Stanisław Jastrzębski, a z 20 Agnieszka Dusińska – technik rolnik z Rybienka Nowego.
W Prawie i Sprawiedliwości z pozycji 9 o mandat ubiega się Dariusz Andrzejewski (należy do PiS-u) – prezes klubu Bug Wyszków, przedsiębiorca, a z 22 – Joanna Bala z Zazdrości w gminie Zabrodzie, urzędniczka pracująca w Starostwie Powiatowym, również należąca do partii PiS. Marek Zagórski na liście Prawa i Sprawiedliwości ma 1.
Komitet Wyborczy KORWiN na 1 miejscu na liście ulokował politologa Pawła Wyrzykowskiego, ostatnie, 24 miejsce ma wyszkowianin Roman Składanowski – inżynier mechanik, nienależący do żadnej politycznej partii.
Platforma Obywatelska na pozycji 11 wystawiła Witolda Składanowskiego (technik mechanik, bezpartyjny), na 18 Hannę Szymborską z Lucynowa Dużego (technik ogrodnik, bezpartyjna), a na 21 Sylwię Czubkowską ze Skuszewa (księgowa, nie należy do partii politycznej). Na 1 miejscu na liście PO jest Jolanta Hibner.
Komitet Wyborczy Wyborców Ruch Społeczny Rzeczypospolitej na miejscu 14 wystawił Iwonę Kaniewską z Wyszkowa (sprzątaczka biurowa), komitet Nowoczesna Ryszarda Petru na 3 Arkadiusza Darochę (lekarz), na 10 Stanisławę Kilińską-Vögele (artysta-plastyk).
Do Senatu z naszego okręgu wystartują: Bartłomiej Bodio (PSL) i Robert Mamątow (PiS), Przemysław Kołodziej (bezpartyjny), Jerzy Strzelecki (partia Organizacja Narodu Polskiego - Liga Polska) - te nazwiska widnieją jako oficjalne kandydatury na stronie internetowej PKW.

J.P.

Komentarze

Dodane przez ela, w dniu 16.09.2015 r., godz. 16.43
Senatorów jak na lekarstwo, co chcą tym niby uleczyć?
Z dzisiejszej debaty, to cieszy, to buduje: Zadbajmy najpierw o siebie!
Dodane przez MK, w dniu 16.09.2015 r., godz. 20.34
Swoim dzisiejszym wystapieniem w Sejmie Kaczor ponownie zachował się przyzwoicie, nie jak bezduszny napompowany frazesami polityk, ale jak człowiek, jak jeden z milionów Polaków. Genialne wystąpienie polegało dokładnie na tym, że po polsku mówił Polak do Polaka, o polskich sprawach.
Dodane przez Jacek, w dniu 16.09.2015 r., godz. 20.45
Czy wyszkowskiej zjednoczonej prawicy nie stać na własnego senatora? No tak, nie istnieje coś takiego jak zjednoczona wyszkowska prawica. Dlatego Wyszków będzie tracił zawsze i wszędzie.
Dodane przez Wyborca, w dniu 17.09.2015 r., godz. 21.10
Pwenie najciekawszym kandydatem jest ten pan z PO. W ogóle o nim nie słyszałem. Kto to jest, i dlaczego miałbym na niego zagłosować? Z PO znam Mroza, Kowalskiego, Jastrzębskiego i Gizińskiego i Eychlera. A ten Składanowski :( ??? Może się bliżej przedstawi?
Dodane przez Anonim, w dniu 18.09.2015 r., godz. 09.59
Jaka PO taki kandydat?
Zły ruch Franciszka
Dodane przez Harlecki, w dniu 18.09.2015 r., godz. 11.19
Jaki tulipan taka harmonia. Ale czyto stwierdzenie nadaje się do polityki ? Można spróbować tę tezę obalić w sposób naukowy, pod swoje kopyto i wylecieć z tematem o goździku w zębach, jakby to nie rozumieć albo rozumieć , tłumacząc na przykładzie innych, według uznania kwiatków.
Do Wyborcy
Dodane przez dobrze poinformowany, w dniu 18.09.2015 r., godz. 11.36
Ten Składanowski z PO jest tylko słupem mającym na celu odebranie głosów bratu Romanowi Składanowskiemu, kandydującemu z ostatniego miejsca partii KORWiN.
Klient
Dodane przez Do wyborcy, w dniu 18.09.2015 r., godz. 12.22
Oprócz tego co napisał,, dobrze poinformowany" nic dobrego nie można o nim powiedzieć. A i tak PO nie udało się całej listy wypełnić.
Spóźniona
Dodane przez Małolepszy, w dniu 18.09.2015 r., godz. 13.55
Wpiszą się na listę póżniej .
Dodane przez Listonosz, w dniu 18.09.2015 r., godz. 14.11
To mówi samo za siebie. A gdzie ten, który na PO zyskał najwięcej. Gardzi parlamentem?
Dodane przez Ja, w dniu 18.09.2015 r., godz. 21.45
Bał się brutalnego zderzenia z rzeczywistością. Jak mówi poeta "Miałeś chamie złotyróg", mógł iść za ciosem i na fali 20.000 sukcesu cos pożytecznego zrobić.
Dodane przez !!!, w dniu 19.09.2015 r., godz. 14.12
Kwaśniewski i Miller wkopali nas w rozlew krwi w Afganistanie i w więzienia CIA w Polsce. Kilka dni temu talibowie uwolnili 355 więźniów w Ghazni (prowincji która była wcześniej pod kontrolą polskiego wojska). Zachodni eksperci od terroryzmu przypuszczają, że część tych byłych więźniów wyląduje wkrótce w Europie na fałszywych syryjskich papierach: O obliczu zewnętrznego zagrożenia bezpieczeństwa państwa psim obowiązkiem schyłkowego rządu Kopacz jest bronienie życia, zdrowia i mienia obywateli. A nie obleśne podlizywanie się obcym rządom.
Dodane przez ola, w dniu 21.09.2015 r., godz. 20.12
Z prezydnckiego pałacu zginęły dwa obrazy oraz rzeźba, o zabór mienia należacego do Muzeum Narodowego podejrzewa się poprzedniego lokatora Bronisława Komorowskiego. Mam w związku z tym coraz wiecej wątpliwości co do osoby byłego prezydenta, coraz cześciej łapię się na tym, że to jednak nie moja bajka. Nie chodzi przecież o spinki od mankietów.
Dodane przez lepkie łapki, w dniu 21.09.2015 r., godz. 21.35
Taaam Bradzisław nie saje o sobie zapomnieć.
miodek
Dodane przez Anonim, w dniu 22.09.2015 r., godz. 08.41
Każdy zna ten wierszyk, miło go przypomnieć : Proszę Państwa oto Miś, Miś jest bardzo grzeczny ( wyjątkowo, bo to straszny łobuz tak mówiąc między nami), dziś. Nie chce Państwu łapy podać ? ! A to Szkoda , Westchnął seler. Morał : guziki na czasie !
Ptaszek na uwięzi
Dodane przez Suwak z Suwałk, w dniu 22.09.2015 r., godz. 13.21
Guziki na czasie dają większą gwarancję, że będzie miał zawsze zapięty rozporek.
scena mordu i gwałtu
Dodane przez Anonim, w dniu 22.09.2015 r., godz. 15.42
technika nietrawiona
Otwarta paleta barw
Dodane przez Marysia, w dniu 23.09.2015 r., godz. 11.38
Historycznie i analitycznie rozpatrując , stwierdzam - że, po raz kolejny nadchodzi taki moment, w którym wybucham i wydaje mi się, że inni się przestraszą . Może to być również komentarz za pomocą delikatnie mówiąc gestów, no wiadomo nie pojednania. Następnie jest etap pokory wręcz płaczu - ot taki , zwyły , normalny , utarty schemat.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl , Poczta