Menu górne

Dziś jest 15 sierpnia 2022 r., imieniny Marii, MagdalenyNosorożce po raz drugi lepsze od Rekinów

(Zam: 16.09.2015 r., godz. 13.12)

Rhinos Wyszków zakończyli debiutancki sezon w rozgrywkach PLFA 2, pokonując w bardzo dobrym stylu ekipę Warsaw Sharks B 46:18. Spotkanie odbyło się w niedzielę 13 września w Warszawie. Ostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek PLFA 2 był dla Rhinosów, ze sportowego punktu widzenia, meczem o przysłowiową „pietruszkę”.Wyszkowskie Nosorożce, mimo takiego samego dorobku punktowego co Green Ducks Radom, nie mieli już bowiem szans na awans do fazy play-off rozgrywek (w wyniku przegranej w bezpośrednim meczu). Rhinos, wspierani przez dużą grupę wyszkowskich kibiców, dali jednak z siebie jak zwykle, absolutnie wszystko na boisku.
Początek spotkania był w wykonaniu wyszkowskich futbolistów dość „ospały”. Mimo nieznacznych zwycięstw w obu pierwszych kwartach (13:6 w pierwszej oraz 7:6 w drugiej), zarówno sztab trenerski, jak i zawodnicy nie byli ze swojej postawy szczególnie zadowoleni. W przerwie pomiędzy drugą a trzecią kwartą, w gronie Nosorożców musiały paść ważne słowa, ponieważ trzecią kwartę rozpoczęła całkowicie odmieniona drużyna. Rhinosi dosłownie „gryźli trawę”, dominując nad rywalami zarówno w formacji obronnej, jak i w ataku. Wyszkowianie wygrali trzecią kwartę 19:0 i w ostatniej mogli już nieco „zwolnić”. Ostatecznie mecz zakończył się 46:18.
Była to czwarta wygrana Nosorożców w tym sezonie, co w zestawieniu z dwoma przegranymi (z Warsaw Dukes oraz po heroicznym boju z Green Ducksami w Radomiu) wykreowało Rhinos Wyszków na jedną z największych rewelacji tegorocznych rozgrywek PLFA 2! Wyszkowianie mogą się w dodatku pochwalić jedną z najskuteczniejszych formacji ofensywnych w całej lidze (254 zdobytych punktów). Przy założeniu, że w wygranym walkowerem meczu z Warsaw Eagles B, zamiast przyznanych 20 punktów, Rhinosi zdobyliby ich ponad 40 (co jest wysoce prawdopodobne), Nosorożce chwaliliby się dziś najskuteczniejszym atakiem w PLFA 2.
– Ten mecz można podzielić na dwie połowy, gorszą i lepszą. Pierwsza część spotkania została przez naszą drużynę przespana. Popełniliśmy sporo głupich błędów. Na przerwę schodziliśmy co prawda prowadząc, ale nie był to pokaz umiejętności naszych zawodników. W przerwie przeprowadziliśmy rozmowę z zawodnikami i w rezultacie trzecia kwarta była pokazem wielkiej siły formacji obrony oraz skuteczności formacji ataku. Cieszymy się zarówno z tego zwycięstwa, jak i całego sezonu, który okazał się wielkim sukcesem dla naszego zespołu, a jednocześnie dużą promocją miasta w kraju. Wielu ekspertów uważa naszą drużynę za rewelację sezonu w PLFA 2. Chcemy bardzo podziękować naszym sponsorom i partnerom, szczególne podziękowania składamy na ręce naszych kibiców. Jesteście wielcy! – komentował niedzielny występ, a po części również cały sezon, prezes Rhinos Wyszków Piotr Wykowski.
Warsaw Sharks B – Rhinos Wyszków 18:46 (6:13, 6:7, 0:19, 6:7)
Skład Rhinos:
Formacja obrony: D. Kanownik (LOLB) B. Oleksiak (ROLB) P. Piórkowski (DT) M. Piekarz (RE) M. Zaręba (DT) M. Lubański (S) A. Podgórski (CB) B. Robinson (S) Ł. Rowicki (LE) J. Kazula (CB) D. Górski (ILB).
Formacja ataku: K. Kosewski (RG) P. Wykowski (WR) M. Arbaszewski (C) K. Kukwa (LG) B. Szymański (WR) M. Ślesik (RT) S. Berbeć (WR) B. Robinson (WR) T. Jędrzejczyk (RB) Ł. Wiech (LT) S. Frausto (QB).
Formacja specjalna: M. Arbaszewski (LS) B. Szymański (KR2,PR1) B. Robinson (KR1) T. Jędrzejczyk (PR2) D. Górski (P,K) S. Frausto (H).
Uzyskując bilans 4:2, Rhinosi uplasowali się ostatecznie na trzecim miejscu w tabeli grupy północno-wschodniej PLFA 2. Poniżej prezentujemy pełną tabelę na zakończenie rundy zasadniczej:
1. Warsaw Dukes 12 266-54
2. Green Ducks Radom 8 242-131
3. Rhinos Wyszków 8 254-159
4. AZS Olsztyn Lakers 6 129-166
5. Warsaw Sharks B 2 64-264
6. Warsaw Eagles B -2 18-96

Mimo, że sezon PLFA 2 dobiegł końca dla Rhinosów, to nie oznacza to jednocześnie końca futbolowych emocji w Wyszkowie. Rhinos Wyszków B walczą bowiem nadal w rozgrywkach PLFA 8! Już w najbliższą sobotę Nosorożce podejmą w Wyszkowie ekipy LowLanders Białystok B, Crusaders Warszawa B oraz KFA Kurpie. Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju PLFA 8 w naszej grupie, wyszkowianie odnieśli dwa zwycięstwa. Podczas turnieju w Wyszkowie Rhinosi zmierzą się dwukrotnie z ekipą LowLanders, która jak do tej pory również wygrała wszystkie swoje mecze. Nosorożce potrzebują wsparcia, wierzymy, że kibice nie zawiodą! Zapraszamy wszystkich w sobotę 19 września od godz. 9.30 na boczną płytę stadionu WOSiR w Wyszkowie.
Turu

Poniżej prezentujemy aktualną tabelę grupy północno-wschodniej PLFA 8:
1. Lownlanders Białystok B 4 62-2
2. Rhinos Wyszków B 4 47-16
3. Crusaders Warszawa B 0 18-39
4. KFA Kurpie 0 0-70

Zapraszamy też do oglądania zdjęć na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/wyszkowiak
Komentarze

Dodane przez Kazik z Sowińskiego, w dniu 16.09.2015 r., godz. 14.20
Wielkie gratulacje. Stajecie się kolejną sportową wizytówką Wyszkowa. Redakcji gratuluję świetnych zdjęć.
Dodane przez ;), w dniu 16.09.2015 r., godz. 21.44
Kolejna wizytówka sie chłopaki stają, ale także czymś więcej - konkurencją emocjonalną. Tak trzymać.
Dubel w genialnej końcówce w/g scenariusza butleriera
Dodane przez XYRO, w dniu 17.09.2015 r., godz. 11.13
Nie ma co sio dziwić reprezentują szczytny, wysoki poziom, pewnie dlatego,że też szybko uciekają. A w kaskach to chyba jest ciężko, nawet zamykając się na ławce rezerwowych. Co za plastyka, wręcz poezja w tych wydumanych szpagatowo ujęciach - kopnięciach i to wszysko przy naparzaniu się . Jak dużo jest radości i będzie w tym tak mało znanym sporcie. Niech robią tak dłużej, za to kibice z W-wy ich kochają !
Dodane przez Sam, w dniu 17.09.2015 r., godz. 13.50
Ważne, że kochają kibice w WWY. W sobotę dajcie chłopaki czadu!
Plaster
Dodane przez Anonim, w dniu 17.09.2015 r., godz. 15.23
widać tak musi być, to jest potrzebne
Dodane przez L, w dniu 18.09.2015 r., godz. 14.12
Swietnie, jutro w Wyszkowie turniej. Kolejna okazja na podniesienie adrenaliny.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Hubert Morka, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl