Nosorożce po raz drugi lepsze od Rekinów

(Zam: 16.09.2015 r., godz. 13.12)

Rhinos Wyszków zakończyli debiutancki sezon w rozgrywkach PLFA 2, pokonując w bardzo dobrym stylu ekipę Warsaw Sharks B 46:18. Spotkanie odbyło się w niedzielę 13 września w Warszawie. Ostatni mecz rundy zasadniczej rozgrywek PLFA 2 był dla Rhinosów, ze sportowego punktu widzenia, meczem o przysłowiową „pietruszkę”.

Wyszkowskie Nosorożce, mimo takiego samego dorobku punktowego co Green Ducks Radom, nie mieli już bowiem szans na awans do fazy play-off rozgrywek (w wyniku przegranej w bezpośrednim meczu). Rhinos, wspierani przez dużą grupę wyszkowskich kibiców, dali jednak z siebie jak zwykle, absolutnie wszystko na boisku.
Początek spotkania był w wykonaniu wyszkowskich futbolistów dość „ospały”. Mimo nieznacznych zwycięstw w obu pierwszych kwartach (13:6 w pierwszej oraz 7:6 w drugiej), zarówno sztab trenerski, jak i zawodnicy nie byli ze swojej postawy szczególnie zadowoleni. W przerwie pomiędzy drugą a trzecią kwartą, w gronie Nosorożców musiały paść ważne słowa, ponieważ trzecią kwartę rozpoczęła całkowicie odmieniona drużyna. Rhinosi dosłownie „gryźli trawę”, dominując nad rywalami zarówno w formacji obronnej, jak i w ataku. Wyszkowianie wygrali trzecią kwartę 19:0 i w ostatniej mogli już nieco „zwolnić”. Ostatecznie mecz zakończył się 46:18.
Była to czwarta wygrana Nosorożców w tym sezonie, co w zestawieniu z dwoma przegranymi (z Warsaw Dukes oraz po heroicznym boju z Green Ducksami w Radomiu) wykreowało Rhinos Wyszków na jedną z największych rewelacji tegorocznych rozgrywek PLFA 2! Wyszkowianie mogą się w dodatku pochwalić jedną z najskuteczniejszych formacji ofensywnych w całej lidze (254 zdobytych punktów). Przy założeniu, że w wygranym walkowerem meczu z Warsaw Eagles B, zamiast przyznanych 20 punktów, Rhinosi zdobyliby ich ponad 40 (co jest wysoce prawdopodobne), Nosorożce chwaliliby się dziś najskuteczniejszym atakiem w PLFA 2.
– Ten mecz można podzielić na dwie połowy, gorszą i lepszą. Pierwsza część spotkania została przez naszą drużynę przespana. Popełniliśmy sporo głupich błędów. Na przerwę schodziliśmy co prawda prowadząc, ale nie był to pokaz umiejętności naszych zawodników. W przerwie przeprowadziliśmy rozmowę z zawodnikami i w rezultacie trzecia kwarta była pokazem wielkiej siły formacji obrony oraz skuteczności formacji ataku. Cieszymy się zarówno z tego zwycięstwa, jak i całego sezonu, który okazał się wielkim sukcesem dla naszego zespołu, a jednocześnie dużą promocją miasta w kraju. Wielu ekspertów uważa naszą drużynę za rewelację sezonu w PLFA 2. Chcemy bardzo podziękować naszym sponsorom i partnerom, szczególne podziękowania składamy na ręce naszych kibiców. Jesteście wielcy! – komentował niedzielny występ, a po części również cały sezon, prezes Rhinos Wyszków Piotr Wykowski.
Warsaw Sharks B – Rhinos Wyszków 18:46 (6:13, 6:7, 0:19, 6:7)
Skład Rhinos:
Formacja obrony: D. Kanownik (LOLB) B. Oleksiak (ROLB) P. Piórkowski (DT) M. Piekarz (RE) M. Zaręba (DT) M. Lubański (S) A. Podgórski (CB) B. Robinson (S) Ł. Rowicki (LE) J. Kazula (CB) D. Górski (ILB).
Formacja ataku: K. Kosewski (RG) P. Wykowski (WR) M. Arbaszewski (C) K. Kukwa (LG) B. Szymański (WR) M. Ślesik (RT) S. Berbeć (WR) B. Robinson (WR) T. Jędrzejczyk (RB) Ł. Wiech (LT) S. Frausto (QB).
Formacja specjalna: M. Arbaszewski (LS) B. Szymański (KR2,PR1) B. Robinson (KR1) T. Jędrzejczyk (PR2) D. Górski (P,K) S. Frausto (H).
Uzyskując bilans 4:2, Rhinosi uplasowali się ostatecznie na trzecim miejscu w tabeli grupy północno-wschodniej PLFA 2. Poniżej prezentujemy pełną tabelę na zakończenie rundy zasadniczej:
1. Warsaw Dukes 12 266-54
2. Green Ducks Radom 8 242-131
3. Rhinos Wyszków 8 254-159
4. AZS Olsztyn Lakers 6 129-166
5. Warsaw Sharks B 2 64-264
6. Warsaw Eagles B -2 18-96

Mimo, że sezon PLFA 2 dobiegł końca dla Rhinosów, to nie oznacza to jednocześnie końca futbolowych emocji w Wyszkowie. Rhinos Wyszków B walczą bowiem nadal w rozgrywkach PLFA 8! Już w najbliższą sobotę Nosorożce podejmą w Wyszkowie ekipy LowLanders Białystok B, Crusaders Warszawa B oraz KFA Kurpie. Przypomnijmy, że w pierwszym turnieju PLFA 8 w naszej grupie, wyszkowianie odnieśli dwa zwycięstwa. Podczas turnieju w Wyszkowie Rhinosi zmierzą się dwukrotnie z ekipą LowLanders, która jak do tej pory również wygrała wszystkie swoje mecze. Nosorożce potrzebują wsparcia, wierzymy, że kibice nie zawiodą! Zapraszamy wszystkich w sobotę 19 września od godz. 9.30 na boczną płytę stadionu WOSiR w Wyszkowie.