Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Szpital zmienia plany remontowe

(Zam: 16.09.2015 r., godz. 12.43)

Radni zgodzili się, by z budżetu gminy wesprzeć remont oddziału anestezjologii i intensywnej terapii wyszkowskiego szpitala.

Pierwotnie placówka prosiła samorząd o wsparcie modernizacji oddziałów chorób wewnętrznych i kardiologii. Władze gminy zdecydowały się na przekazanie dofinansowania wynoszącego 1 zł miesięcznie w przeliczeniu na głowę mieszkańca.
– Po strajku okazało się, że sytuacja finansowa placówki nie jest dobra, by realizować wcześniej zaplanowane remonty – tłumaczył przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Soliwoda. – Szpital nadal prosi nas o wsparcie, ale na remont oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.
Zmiana celu dofinansowania sprawia, że konieczna będzie korekta wcześniej zawartego przez gminę porozumienia w sprawie przekazania pieniędzy. Przed podjęciem ostatecznej decyzji wójt podczas sesji, która odbyła się 3 września poprosił radnych o wyrażenie opinii na temat prośby szpitala.
– Inwestycja jest wskazana, bo przecież my wszyscy w tym szpitalu się leczymy. Proszę, byście państwo wypowiedzieli się w tej sprawie, bym wiedział, jakie mam pole do dalszych działań – stwierdził Paweł Kołodziejski.
– Powiaty już tyle czasu istnieją, że ktoś tam powinien pomyśleć o szpitalu – swoje zastrzeżenia wyraziła Marzena Wielgolewska.
– Szpital nam służy, remont, czy to oddziału kardiologii czy anestezjologii, jest w nim potrzebny – zauważył Krzysztof Soliwoda.
Większość radnych opowiedziała się za przeznaczeniem pieniędzy na modernizację oddziału anestezjologii i intensywnej terapii.
Podobne wsparcie mają przekazać także pozostałe gminy powiatu wyszkowskiego. Jak mówi starosta Bogdan Pągowski, przetarg na modernizację oddziału będzie ogłoszony jeszcze w tym roku.
– Przeprowadzenie kolejnych remontów w szpitalu będzie zależne od sytuacji finansowej – dodaje.
J.P.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl