Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

„Takie duperele można zgłosić do wydziału”

(Zam: 09.09.2015 r., godz. 15.31)

Jakie sprawy należy poruszać na sesji, a jakie lepiej zgłaszać na bieżąco urzędnikom? Zdaniem niektórych radnych Adam Szczerba zajmuje się podczas obrad zbyt drobnymi szczegółami i zajmuje im czas.Sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej odbyła się 3 września. Radni wprowadzili poprawki do budżetu. Przy okazji Adam Szczerba poruszył kilka spraw bieżących, na które zwrócił uwagę, jak sam stwierdził, podczas spaceru w czasie urlopu. Mówił m.in., że na nowym placu zabaw obok ronda przy ul. Pułtuskiej w piaskownicy nie ma piasku. Burmistrz Grzegorz Nowosielski wyjaśnił, że budowa placu nie jest jeszcze skończona, brakuje m.in. ogrodzenia.
Radny zwracał też uwagę m.in. na śmieci zgromadzone w okolicach ul. Miłej i Miodowej, na zły układ ścieżki rowerowej na remontowanym odcinku ul. Zapole.
– Takie duperele można zgłosić do wydziału, szanujmy swój czas – powiedział w końcu Włodzimierz Gryz. – A tak będziemy słuchać – pan ma tematy, ja mam tematy do poruszenia i będziemy siedzieć tu do rana.
G. Nowosielski poinformował, że zarówno sołtysi, jak i radni na bieżąco dzwonią do urzędu i zgłaszają podobne sprawy, dzięki czemu jego zdaniem, problemy są rozwiązywane szybciej i skuteczniej.
– Nie każdy pracuje w Wyszkowie i ma możliwość zajścia do urzędu – odpowiadał A. Szczerba.
– Niech pan zrezygnuje z mandatu, jak pan nie ma czasu – oznajmił Stanisław Nasiadka. – My też mamy swoje obowiązki.
– Może nie są to duperele, ale popieram opinię, by zgłaszać takie sprawy natychmiast naczelnikom wydziałów. A tak wygląda na to, że tylko pan radny Szczerba zwraca na pewne sprawy uwagę – wtrącił Andrzej Piątek.
– Nie ma tygodnia, żebyście państwo radni nie zgłaszali nam problemów, jesteście naszymi oczami i uszami – mówił G. Nowosielski. – Na naradzie naczelników takie sprawy też są omawiane, dla nas wszelkie uwagi są cenne, bo chcemy, by nasze inwestycje były dobrze realizowane. Nie chodzi o to, żebyśmy na sesji siedzieli jak najkrócej, ale żebyśmy przyjęli jednak jakąś gradację spraw poruszanych w jej trakcie. Macie państwo numery naszych telefonów, maile, żeby się z nami móc skontaktować. Przed sesjami są spotkania z sołtysami, bo nie chcę, by przez pierwszą godzinę sesji były omawiane takie sprawy jak gdzie poprawić zjazd, wyciąć drzewo albo naprawić przepust. Chodzi też o to, by takie kwestie, jak uprzątnięcie śmieci nie czekały miesiąc do kolejnej sesji.
– Ostatnio mieliśmy objazd inwestycji. Byliśmy na ul. Zakolejowej, były źle obcięte gałęzie, kupa złomu, śmieci. Tego dnia zadzwoniłem do straży miejskiej i już następnego dnia miałem odpowiedź i załatwienie szybkie sprawy – podał przykład Jan Abramczyk.
J.P.

Komentarze

No i oto jest!
Dodane przez Masraka, w dniu 09.09.2015 r., godz. 15.46
10 miesięcy czekaliśmy, aż niemowa Wołodja Gryz przemówi. Tyle czasu minęło od wyborów, w których niespełniony do końca i zastąpiony były komendant Straży Miejskiej, a obecnie radny z okręgu nr 7, zabierze głos. Zapracowany Gryz, nie ma czasu na duprele, na co ma więc czas? Może ktoś przypomni czym tak bardzo zajęty jest na rzecz swoich wyborców ten czerwony jegomość?
Brawo Panie Adamie
Dodane przez ola, w dniu 09.09.2015 r., godz. 16.27
Słowa Nasiadki pasują również do takich zniecierpliwionych jak Gryz. - Jak się nie chce na sesji siedzieć - niech pan zrezygnuje z mandatu, jak pan nie ma czasu. Brawo panie Adamie, obnaża Pan duperele, których wszedzie pełno. Pomimo tylu wydziałów i służb, mamy taki bajzel, na każdym kroku.
Dodane przez Partyzant, w dniu 09.09.2015 r., godz. 16.36
Jaki on tam czerwony, blady jakby dzień wcześniej ze Świderkiem trenował skoki (przez parapet).
Wymyślił
Dodane przez Pała, w dniu 09.09.2015 r., godz. 17.08
A co z syfem, którego mądrala Abramczyk nie widzi i nie zobaczy, bo na objazdach jest zbyt rzadko?
gryz
Dodane przez inez, w dniu 09.09.2015 r., godz. 20.03
to ludzie wiedzą jaki jest bo go wybrali poco takie pier............
Dodane przez Kanalia, w dniu 09.09.2015 r., godz. 20.45
Właśnie dobrze jak radny porusza te sprawy na sesjach, wiem wtedy, że zaufałem odpowiedniemu człowiekowi. Co mnie obchodzą jakieś ciche spotkania, z których nie ma relacji w prasie. Jeszcze jedno, dzięki takim uwagom widzimy ile jest w mieście nieporządku. A komu nie pasuje niech zrezygnuje z mandatu. W końcu nikt nie siedzi na tych sesjach za darmo. Prawda panie Gryz?
Dodane przez AntyBox, w dniu 09.09.2015 r., godz. 21.49
To zadebiutował, prosimy o więcej. Wygrał kilkunastoma głosami, musi czuc oddech na plecach, bo go drugi raz nie wybiorą. Będzie jak Wężyk.
Dodane przez Anonim, w dniu 09.09.2015 r., godz. 22.38
Siedzieć i przyklepywać, aby nie podpaść, może gdzieć do jakiejś komisji wsadzą za lizusostwo i pokorę. I znowu jakaś kaska społeczna wpadnie. Tak właściwie to cała ta rada jest zbędna. Burmistrz robi co chce, kiedy chce i jak chce. Radni prawie wszyscy to marionetki, którymi steruje burmistrz.
Dodane przez ul. Zapole, w dniu 09.09.2015 r., godz. 23.07
Panie Szczerba czekam na obietnice załatwienia mojej sprawy od kilku miesięcy. Jak Pan tylko odzywa się na sesjach to trochę za mało. Proszę odebrać w końcu ode mnie telefon.
Dodane przez Jątek, w dniu 10.09.2015 r., godz. 06.51
Jaka chamska, buracka i zmasowana napaśc na radnego opozycj. Po raz kolejny zawodzi mnie kierownik od trawy na naszym okaleczonym stadionie Andrzej Piątek. Filozof na miejskiej budżetówce i radny POdkładny.
postronnie rzecz ujmując
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 08.27
umarł w butach! współczuję
Wzburzony
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 09.01
co to za grypserka teraz ?
to oczywiste
Dodane przez aaa, w dniu 10.09.2015 r., godz. 09.40
Nasi ważni - poważni radni wybrani zostali do wyższych celów niż zajmowanie się sprawami swojej społeczności, bo przecież my "mali ludzie" i nasza gmina to duperele. Po co siedzieć na sesji o kilka minut dłużej jak można zagłsować jak każą, zabrać się do domu i dietę łyknąć. No i urzędnicy na forum publicznym nie muszą się tłumaczyć, sprawy łatwiej zamieść pod dywan, a na sesji to prasa, sołtysi, przewodniczący osiedli tyle ludzi usłyszy w gazecie napiszą więc wypadałoby się zająć przynajmniej niektórymi "duperelami". Nie mówić o problemach to ich nie będzie :) Gratuluję radnym ich dobrego samopoczucia!!
Dodane przez Duperele?, w dniu 10.09.2015 r., godz. 10.21
To typowa dla tej władzuni ustawka. Myslą, że w ten sposób uciszą medialnego Szczerbę. Szkoda tylko, żźe inni radni nie widzą w swoich rewirach bałaganu, a może nie chcą go widzieć. Bo po co robić burmistrzowi koło pióra na sesji z udziałem wielu dziennikarzy.
nie ma sprawy
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 11.01
czy jest kolejna ? jaki z tego morał ? : od bajek dla dorosłych to jest Kobuszewski.
Rutyna
Dodane przez WAŻNA i DROGA, w dniu 10.09.2015 r., godz. 11.28
Do aaaa, : pewnie też wysiedzieć już nie mogą na stołkach? Proszę popatrzeć. Ale to już było...
Lepiej niech klakierzy się nie odzywają.
Dodane przez Jan Kowalski, w dniu 10.09.2015 r., godz. 13.14
Panie Abramczyk, syfu wszędzie dookoła, rusz pan swój tyłek i na miasto, za co panu płacę dietę, chyba nie za to żeby pan siedział i pierdział w stołek na sesjach. Do roboty. Albo rezygnacja z mandatu.
Do Zapolan !
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 13.45
Jak nie kijem to pałką , jak nie pomoże jescze raz zadzwonić, będą się bali i odbiorą. Etap kolejny - należnej sprawiedlowości trzeba szukać w Sądzie, publicznie niech wiedzą.
Dodane przez ola, w dniu 10.09.2015 r., godz. 15.23
Albo bezpośrednio do burmistrza, przynajmniej wysłucha.
Dodane przez do oli, w dniu 10.09.2015 r., godz. 15.53
Ha ha ha on wysłucha
Daruj sobie, już po wyborach
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 15.59
Tak i zrobi minkę Dzieciątka Bożego, a potem i tak oleje sprawę. Na koniec stwierdzi: nie miałem obowiązku
Dodane przez Józef, w dniu 10.09.2015 r., godz. 17.22
Czy jeszcze uprawiana jest przez radnych maniera, żeby wytrzymać do przerwy, bo dopiero po przerwie płaci kasa diety, a po pobraniu cichcem ucieka się do swojch prywatnych obowiązków?
Dodane przez Partyzant, w dniu 10.09.2015 r., godz. 19.21
Błaszczakowa, Włodarczyk nie mówiąc o Wężyku już szykują się na stołek po Gryzie. Nie wiedziałem, że ten pan jest tak bardzo zapracowany i barakuje mu na sesji czasu, że aż z tego powodu rozważa rezygnację z mandatu. Ja płakał n ie będę, bo nie ma ludzi nie zastąpionych.
Dodane przez Kaliope, w dniu 10.09.2015 r., godz. 21.05
Sesja jest od gadania jak d.... od proszę sobie dokończyć. A kto z pracusiów nie ma czasu, to jak już tu padło wielokrotnie - proszę pozbyć się uciążliwego mandatu. Bo o podwyżkach diet, to moglibyście zapewne przekonywać do rana, panowie.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 21.49
Jakiś czas temu mogłem na jednym ze spotkań obserwować radnego Abramczyka, i wiecie co? Nic, zupełna mierność. Nic mądrego nie miał do powiedzenia. POchrząkiwał tylko.
Dodane przez obserwator, w dniu 11.09.2015 r., godz. 07.27
Wdawało się, że jak Plaforma rządzi w Wyszkowie czyli partia liberalna, to zasady działania będą proste, bez zbędnego oczekiwania, przy niskich nakładach finansowych da sie realizować poszczególne zamierzenia. Okazuje się, że Nowosielski stworzył centralistyczny moloch, w którym o większości rzeczy decyduje burmistrz albo kilku jego kumpli z dworu, którzy są przy uchu burmistrza. Dlatego nawet z duperelami, trzeba lecieć do burmistrza aby zaakceptował sprawę bo przy okazji on chce dostać twoją wdzięczność i poparcie w wyborach. Od prostych ludzi, którzy chcą aby poprawić drogę do biznesu, żeby zmienić plan albo wybudować infrastrukturę. To jest chore ale spróbujmy załatwić sprawę idąc bezpośrednio do któregoś wydziału. To trwa miesiącami lub latami, bo zawsze nie ma pieniędzy albo to niemożliwe. Pieniędzy też by było na więcej rozwiązanych spraw, gdyby zapytania ofertowe trafiałyby do większej liczby osób a nie tylko do wybrańców, wąskiego grona przyjaciół władzy, nie powinno być zatrudniania partyjniaków albo ich rodzin po znajomości.Z tego co słyszałem to i radni koalicyjni występują z duperelam, błahostkami aby Nowosielski im pomógł. Sprawami, które normalni mieszkańcy załatwiają sami
Dodane przez mieszkaniec Rybienka Nowego., w dniu 11.09.2015 r., godz. 08.44
Burmistrz Nowosielski,przez 13 lat swojego urzędowania, wybudował tylko jedną ulicę na Rybienku Nowym, króciutką ulicę Orzechową wpadającą w Kasztanową. W sumie podczas tych 13 lat wybudował 0,5 kilometra asfaltówki na Handlowej( jeszcze nie skończone), z kostki betonowej, 200 metrów ulicy Dobrej i 250 metrów ulicy Orzechowej. Na tak dużym obszarze i w tak długim okresie czasu. Takie wielkości to buduje burmistrz na Skuszewie czy Gulczewie w ciągu roku. To świadczy o nierównomiernym rozmieszczeniu inwestycji. To są inwestycje z pieniędzy publicznych , podatków a nie z prywatnej kasy burmistrza czy jego radnych koalicyjnych. To jest skandaliczne zachowanie.
Uznaniowość niszczy Wyszków
Dodane przez Demos, w dniu 11.09.2015 r., godz. 10.16
Celna uwaga "obserwatora". Uznaniowośc to hasło - wytyczna - panującej kliki. Uznaniowośc rządzi w przetargach, konkursach, dystrybucji ogłoszeń prasowych. Celowo przez 13 lat burmistrz nie wypracował mądrych, przejrzystych, a przede wszystkim uczciwych, w duchu prawdziwie chrześcijańskim, zasad regulujących te kwestie. Dlatego Wyszkowskie ideały demokracji są jedynie atrapą, za którą próbuje chować się nasza władza, jak za dziurawym parawanem tytułu "Gmina Fairplay", gdzie przez coraz wieksze dziury coraz wyraźniej widać, że schowany za nim król jest nagi. Podobnie z jest z większością dworzan.
Dodane przez ola, w dniu 11.09.2015 r., godz. 11.28
A pan Piątek Andrzej jakie i kiedy zgłasza uwagi? Na ucho do burmistrza? Bo rzeczywiście wychodzi na to, że tylko pan Adam Szczerba interesuje się ważnymi dla mieszkańców sprawami.
Dodane przez Adam Kępka, w dniu 11.09.2015 r., godz. 12.12
Była opinia Gryza, Nasiadki, Piątka. A przewodnicząca Piórkowska nic mądrego nie powiedziała? Czuję niedosyt. Mogłoby być jeszcze śmieszniej.
I CO JESCZE
Dodane przez Tragiforsa, w dniu 11.09.2015 r., godz. 13.50
już się nachapała, przejadła, mentalnie podbudowała. Jest wystarczająco śmiesznie, więcej sobie nie wyobrażam sobie.
Dodane przez :), w dniu 11.09.2015 r., godz. 16.37
Kto na sesjach milczy, ten nie istnieje. No to co niektórzy, bodaj za sprawą strofowania Mistrza Adama, próbowali zaistnieć :)
już się nachapała, przejadła, mentalnie podbudowała
Dodane przez Wysłucha od ucha do ucha, w dniu 11.09.2015 r., godz. 17.35
No to niech zrezygnuje jeszcze z lokalnej POlityki i zajmie się domem i dziećmi?
Dodane przez Skandal za nasze pieniądze, w dniu 12.09.2015 r., godz. 11.05
Panie Adamie, proszę ozapytać na kolejnej nsesji czy w Wyszkowie to zapomiano już o uczciwym sprzataniu miotłą i łopatą? Bo dziś się jedynie rozdmuchuje brud na wszystkie strony jakimiś dmuchawami. Potem tym oddychamy, osiada to na naszych oknach, firankach i samochodach. Na naszych głowach i kołnierzykach. Robi się to w biały dzień.
Dodane przez Lokis, w dniu 12.09.2015 r., godz. 20.37
Niepotrzebnie pan Włodzimierz zrobił z siebie buca, mógł tę rolę zostawić szefowi komisji "kultury". Bo kto go zna osobiście wie, że pan Włodziemierz jest w porządku gościem.
Dodane przez Anonim, w dniu 12.09.2015 r., godz. 21.18
Każdy z radnych musi pokazać swoje prawdziwe oblicze. Szkoda czasu na duperele. Najlepiej wszystko co burmistrz chce podpisać i do kasy po dietkę.
Tylko Szczerba i Szczerba - A. Piątek
Dodane przez u A!, w dniu 13.09.2015 r., godz. 11.34
Ale dzięki panu Szczerbie kilku milczków miało okazję przemówić: Gryz, Piątek, Nasiadka. Skoro nie potrafią inaczej, dobrze i tak, miasto ma ich na językach. Może o to właśnie chodziło?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.09.2015 r., godz. 12.32
Nie ważne jak o kimś mówią, ważne aby o nim mówili. Chyba to już nieaktualne, bo ludzie analizują to o czym mówią, a tym bardziej, że teraz takie analizowanie odbywa się na forum internetowym. Na obecną chwilę jest ok 2000 wejść.
Dodane przez ela, w dniu 13.09.2015 r., godz. 19.55
Jeden zgłasza ważne dla ludzi problemy, a inni warczą. Chyba tylko dlatego, że sami oderwani są od rzeczywistosci.
Photoshop/MOP
Dodane przez Anonim, w dniu 14.09.2015 r., godz. 08.27
Pracę radnych reguluje Ustawa
świerszcz nie to komar !
Dodane przez Do Eli, w dniu 14.09.2015 r., godz. 08.36
co ty kombinujesz ?
Dodane przez Pała, w dniu 14.09.2015 r., godz. 09.42
Duperele, to zrobienie z pana Andrzeja stadionowego kierownika od trawy. Który zasłużony władzy radny jest następny w kolejce po sztuczny etat? Stanowisko kierownika żużlowej bieżni nadal jest nieobsadzone.
Dodane przez :), w dniu 14.09.2015 r., godz. 10.42
Następnym etatem tego typu może być stanowisko kierownika nieistniejącej trybuny stadionu. Smacznego :))) Smacznego!
Dodane przez Anonim, w dniu 14.09.2015 r., godz. 13.49
Buc zawsze będzie bucem, choćby ubrał się w gajerek, założył lakierki i krawat.
Dodane przez znajomy, w dniu 14.09.2015 r., godz. 14.07
Dobrze jest gdy ktoś z radnych udziela się na sesjach Rady Gminy i dba o swoich wyborców.Wielki plus dla P.Adama Szczerby.Jestem mieszkańcem Lucynowa.Nasza Radna P.Kazimiera Białek cudem dostała stolek radnej gminnej?/wiekszośc wie w jaki sposób.Ale nie do tego zmierzam.Wiem że ta osoba nic nie zrobiła i nie zrobi dla swojej spoleczności.Podczas wyborów na sołtysa/zostala przecież radną nie powinna zostać soltysem a została.to dużo daje do myślenia.Tyle jest u nas osób naprawdę mądrych.którzy mogliby zostać sołtysami i wspólnie zradną,co dwie osoby to nie jedna mogliby dzialać ze zdwojoną siłą.Tak się nie stało.Pani radna dodatkowo została wybrana sołtysem wsi Lucynow.I co z tego mamy skoro ją albo widzimy w dni wolne od pracy albo jej nie widzimy.Czy to jest soltys.która ma służyć mieszkańcom mojej wsi,czy to jest radna,która ma służyć naszemu okręgowi i wyborcom.Dla niej najważniejszą intencją było zostać radną i została.Za trzy lata,gdy będzie się starała o zostanie ponownie radną,wtedy zacznie udzielać się spolecznie,a przez te 3 lata o Lucynowie się zapomnie.U niej jak zauważylem,tylko pieniądz się liczył.Przez kilka lat,żeby zostać radną organizowała festyny rodzinne.Po każdym festynie była zbiórka do kapelusza.bo ja nic nie zarobiłam,dajcie chociaż na orkiestrę.W tym roku już festynu nie było,bo nie byloby już zbiorki do kapelusza i herbaty i kawy za 3 i 4 zł.Każdy z wybranych radnych jak zauważyłem liczy swój czas.Nic za darmo.Za każde siedzenie na sesji dostają sowite wynagrodzenia. co nie którzy jeszcze narzekająnpP.Piątek.P.Nasiadko.P.Gryz.Po to chyba zostali wybrani radnymi,abyswoim wyborcom się nie powstydzić i dbać o ich interesy i walczyć dla swoich m-ści a nie po to aby przepierdzieć kilka godzin podczas sesji w stolek i na koniec zrobić dobrze tylko P.Burmistrzowi jeśli chodzi o głosowania? i jeszcze ponarzekać,bo oni nie mają czasu dla swoich wyborców.
nie wierzę piosence
Dodane przez Gościu, w dniu 14.09.2015 r., godz. 14.12
najprawdziwsza prawda, królików nie są obsadzane tak jak misie podoba. Same niech szukają kija do marchewki.
Dodane przez do a. z godz. 8.27, w dniu 14.09.2015 r., godz. 15.03
I co wynika z tej ustawy dotyczącej pracy radnych?
Dużo
Dodane przez Anonim, w dniu 14.09.2015 r., godz. 15.13
należy nad tym popracować ,nie zadawać głupich pytań i później się zdziwić.
Do gościa
Dodane przez PACAN, w dniu 14.09.2015 r., godz. 15.32
na odwyrtkę marchewki do kija
Dodane przez Pała, w dniu 15.09.2015 r., godz. 11.17
No, który zmęczony rajcowaniem? Chętnych na stołek nie brakuje!

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl