Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 09 lutego 2023 r., imieniny Apolonii, CyrylaVolkswagn, das Auto

(Zam: 09.09.2015 r., godz. 15.16)

Reklama tej niemieckiej marki samochodów kończy się sekwencją z tytułu mojego felietonu wypowiedzianą z niemieckim akcentem, a więc w końcówce nazwy marki znika e. Zacząłem się zastanawiać, kto tak zdecydował, że reklama dla Polaków kończy się niemieckim zwrotem i dlaczego.

Być może jakiś Niemiec, który uważa, że Polacy są już tak skolonizowani i bezwolni, że trzeba zacząć ich powoli przestawiać na niemiecką mowę. Ale równie dobrze mógł tak zdecydować jakiś Polak, który uważa, że będzie to miało dobry efekt marketingowy. Oczywiście są możliwe i inne uzasadnienia. Nie do wyobrażenia jest, żeby w Niemczech ukazała się reklama z polskimi zwrotami chyba, że w ramach tzw. Polenswitze, czyli dość rozpowszechnionych w Niemczech kpinek z Polaków, chociaż zasada „multikulti” jest tam dość mocno zakorzeniona zarówno w kulturze, jak i edukacji. Nie ma bowiem równowagi w relacjach polsko-niemieckich. Tak naprawdę w żadnej sprawie. W polityce Niemcy robią, co chcą, a nasi politycy uważają, ze wszystko jest w porządku nawet, gdy jest to w zasadniczy sposób sprzeczne z naszym interesem np. budowa rurociągu Nordstream, czy sprzedaż przez Niemców nowoczesnych systemów dowodzenia dla armii Rosyjskiej Federacji. U nas Niemcy, których jest śladowa ilość, mają zapewnioną reprezentację w Sejmie. W Niemczech nie ma nawet kategorii polska mniejszość narodowa. U nas niemieckie firmy mają wszelkie ułatwienia (w razie potrzeby umiejętnie posługują się łapówką), jak polska firma chce cokolwiek sprzedać w Niemczech, to przechodzi prawdziwą drogę przez mękę. Jugendamty wydają zakaz rozmawiania po polsku polskiemu rodzicowi w mieszanej polsko-niemieckiej rodzinie, a polskie władze udają, że tego nie widzą. Jednocześnie polska opinia publiczna urabiana jest w niemieckim interesie przez właścicieli gazet. 693 mln egzemplarzy – taki nakład miały w 2014 roku 83 tytuły „polskich” gazet wydawanych przez trzy niemieckie koncerny medialne (Polska Press Grupa, Axel Springer i Bauer). Polska Press Grupa jest np. liderem w naszej ojczyźnie na rynku mediów regionalnych, a na dawnych niemieckich ziemiach jest właścicielem 100 proc. regionalnych gazet. Jaki jest nakład gazet polskich koncernów medialnych w Niemczech? To pytanie nazbyt błahe, że pozwolę sobie zacytować Jacka Kaczmarskiego. Wśród wielu Polaków rozpowszechniona jest mentalność kolonialna, która każe zawsze chwalić suwerena i stawać po stronie jego interesów. Dlaczego? Bo tak jest najbezpieczniej i najlepiej dla niewolnika. Dlatego np. w ostatnio intensywnie dyskutowanym temacie imigrantów wielu Polaków będzie twierdzić, że powinniśmy ich przyjąć jak najwięcej i nie patrzeć w ogóle na przynależność religijną. To leży bowiem w niemieckim interesie.
Jak daleko zaszła u nas niewolnicza mentalność? Pozwolę sobie dać teraz przykład z naszego podwórka. Młodzież Wszechpolska z Wyszkowa rozdawała ulotki z generalnym przesłaniem, żeby kupować polskie produkty. Zasada jest prosta i oczywista – jeżeli będziemy kupować polskie produkty, to wspieramy polską przedsiębiorczość. Jednak młodzież rozdająca ulotki przed wyszkowskim, ale jednak niemieckim Kauflandem została przez polską obsługę tego sklepu przepędzona. Pracując dla niemieckiego pana tracimy czasem instynkt samozachowawczy? Niewątpliwie tak. Ale czy tak musiało być? Niewątpliwie nie. Jestem przekonany, że obsługa Kauflandu mogła zachować się przyzwoicie, ale gdzieś tam zabrakło wyobraźni. Nie traćmy więc wyobraźni zarówno w ocenie spraw polsko-niemieckich, jak i w realnych działaniach związanych z naszymi relacjami i zarówno w ocenach, jak działaniach kierujmy się polskim interesem. Nie ulega wątpliwości, że zostaniemy za to brutalnie zaatakowani przez różnego autoramentu Euro – pejczyków. Euro – pejczyk, czyli inaczej europejski pejczyk służy bowiem do wybijania nam z głowy nawet samej kategorii narodowy interes, nie mówiąc o myśleniu i kierowaniu się takim kryterium.

Komentarze

Nie można już ufać PO!!!
Dodane przez Apel, w dniu 09.09.2015 r., godz. 17.22
Do Polski ma trafić 80 tysięcy uchodźców. Każdy azylant będzie miał prawo do ściągnięcia na nasz koszt członków swojej rodziny pierwszego pokolenia czyli rodziców, żony i dzieci. Później na nasze barki spadnie zapewnienie im dachu nad głową, edukacji oraz opieki medycznej. UE i rząd Kopacz nie mówią nam wszystkiego. 25 października będziemy mieć nieformalne referendum. Kto jest za przyjmowaniem hord "uchodźców" zagłosuje za PO-PSL i SLD. Kto chce mieć na to wpływ niech głosuje na PiS i Kukiza.
Dodane przez ola, w dniu 09.09.2015 r., godz. 18.14
do pana Głowackiego: " Jak daleko zaszła u nas niewolnicza mentalność? Pozwolę sobie dać przykład, z naszego podwórka" - moje: nie tak dawno, polski prezydent skarżył się podczas oficjalnej wizyty, prezydentowi wiadomego państwa, że Polska nie jest sprawiedliwa; cyt."Nie traćmy więc wyobraźni zarówno w ocenie spraw polsko-niemieckich, jak i realnych działaniach związanych z naszymi relacjami zarówno w ocenach, jak i działaniach kierujmy się polskim interesem". P.S. - jak się kręci narodowy interes może pan np. zobaczyć w uliczce za barem ( bar polecam ) Pingwin
do OLI
Dodane przez ja, w dniu 09.09.2015 r., godz. 18.47
Olu ale o co chodzi? Może wyjaśnisz tak konkretnie, bo z tego co wiem mowa była o dyskryminacji polskiego obywatela przez rząd POPSL ( wypłata zasiłku w kwocie 170 zł w najlepszym wypadku) a dla uchodźcy 6000 euro na głowę i to według ciebie jest sprawiedliwość.
Dodane przez ola, w dniu 09.09.2015 r., godz. 19.44
volkswagen - w dosłownym tłumaczeniu znaczy "samochód ludu"
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 09.09.2015 r., godz. 19.51
Pani olu, troszeczkę więcej dystansu do rzeczywistości. Niektórzy politycy PO i pseudodziennikarze przyjęli zasadę, że niezależnie od tego co prezydent robi to trzeba go atakować, robić z igły widły, ośmieszać, oczerniać. Pani to próbuje nieporadnie naśladować. Nie bardzo to Pani wychodzi. A jaki jest Pani pogląd na temat relacji polsko-niemieckich ? Jak Pani ocenia postępowanie Jugednamtów w stosunku do polsko-niemieckich rodzin, czy polską odpowiedź na współpracę militarną Niemiec i Rosji ?
Co na to sanepid?
Dodane przez Kanalia, w dniu 09.09.2015 r., godz. 20.52
Prosperuje nieźle, dodam jeszcze, co olę może tylko zachęcić, zaobserwowany obrazek. Pracujący w budzie z kebabem Pakistańczyk, co jakiś czas wychodzi od tyłu za budkę i bez wielkiej krempacji robi sobie na nią siusiu. Wraca do budki od tyłu jakby nigdy nic i niemytymi rączkami zabiera się za przygotowanie kolejnego zamówienia. Sama budka po roku podlewania śmierdzi jak pruska latryna. Mniejsza o wywołujące choroby zarazki.
umyłaś zęby?
Dodane przez :), w dniu 09.09.2015 r., godz. 21.15
To biegnij do pachnącej budki PO kebaba. Smacznego :)
Dodane przez roms, w dniu 09.09.2015 r., godz. 22.17
Cieszy metamorfoza Marka Głowackiego w wyrażaniu swej polskości stonowanym językiem zamiast emocjonalnego hurrapatriotyzmu, którym zdarzało mu się epatować Czytelników. Faktem jest, co zauważa Ola, że niezbyt szczęśliwie wyraził się polski prezydent w Niemczech o polskiej niesprawiedliwości, ale to pikuś wobec wyczynu poprzedniego prezydenta, który w rocznicę wydarzeń w Jedwabnem pokajał się stwierdzeniem, że naród ofiar bywał także sprawcą, bełkocząc o winie i przebaczeniu.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.09.2015 r., godz. 01.27
roms, a nie bywał nigdy sprawcą? A o szmalcownikach słyszałeś? Jedni Żydom pomagali, a inni żyli z tego, że ich sprzedawali Niemcom, jak np. pewien sponsor Radia Maryja z Urugwaju - Kobylański.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.09.2015 r., godz. 01.42
Do Pana Marka G. Panie Marku, to jeszcze pikuś, weźmy takie Chiny. Ile chińskiego ryżu jest sprzedawane w Polsce? A ile polskiego ryżu w Chinach? To jest draństwo i rozbój w biały dzień!!!
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 10.09.2015 r., godz. 05.56
Porównanie romsa z dużą ostrością pokazuje jak bardzo nadmuchana była akcja polityków PO i dziwnie z nimi współdziałających mediów głównego nurtu w sprawie wypowiedzi Andrzeja Dudy. Wróćmy jednak do tematu zasadniczego felietonu. Jakie są relacje polsko-niemieckie - równorzędne, czy my jesteśmy wasalem ? Czy rację ma np. publicysta Rafał Ziemkiewicz opisując Polskę jako kraj neo- i postkolonialny, czy raczej politycy rządzącej dziś koalicji, którzy nie potrafią zareagować na sprzeczne z polskim interesem działania Niemiec, a równocześnie twierdzą, że jesteśmy w najlepszym w naszej historii okresie pod względem rozwoju, bezpieczeństwa itp. ? I w końcu, czy słusznie postąpiła obsługa sklepu Kaufland przepędzając Młodzież Wszechpolską rozdającą ulotki "kupuj polskie" ?
Dodane przez A., w dniu 10.09.2015 r., godz. 08.58
Już czas. Wysadzić tyłek ze służbowego passata. Może w polski autobus?
Dodane przez ola, w dniu 10.09.2015 r., godz. 09.50
do pana Głowackiego - zacytowałam pana słowa, ktore pan napisał w felietonie, opisałam zachowanie pana prezydenta - bez oceny, bez wniosków, bez epitetów, nikogo nie obraziłam ani nie pouczałam. Relacje polsko-niemieckie powinny służyc jednakowo obu stronom, ale trzeba akceptować, że sąsiad jeździ Volkswagenem i ogólnie lepiej mu się powodzi ( wyjazdy na "saksy" od zawsze były na zachód a nie na prawo ). Po wygranej PiS wszystko ulegnie zmianie, tak będzie dostatnio - proszę jeszcze trochę poczekać i skończy się neokolonializm, bo to Niemcy zamkną przed nami granicę. Od lat nie kryje pan poglądów narodowca, więc skąd to zainteresowanie współpracą militarną Niemiem i Rosji? Jako państwa autonomiczne mogą robić co chcą i z kim chcą. Proszę się zastanowić nad pytaniem, dlaczego imigranci omijają nasz kraj wielkim łukiem i wcale nie pchają się tutaj drzwiami i oknami? Wygląda, że te osoby, które zostaną do Polski, na swoje nieszczęście, skierowane trzeba będzie zakuwać w kajdany i łańcuchy, bo dobrowolnie nie przekroczą granicy naszego chrześcijańskiego kraju. Z ryżem to rzeczywiście draństwo i rozbój w biały dzień!
Dodane przez roms, w dniu 10.09.2015 r., godz. 10.04
Pewnie, że bywał, Marku Eychlerze z godz. 01.27, ale nie naród tylko łajdak jeden z drugim, przynależny do jakiegoś narodu, choćby i polskiego. Ludzie zasad wiedzą, że nie powinno oceniać się człowieka poprzez przynależność do grupy - każdy ma swą wolną wolę. Podjudzani przez Niemców "Polacy" z Jedwabnego nie wykonywali woli narodu ani państwa polskiego a odpowiedzialność za taką skalę zbrodni ponosi państwo niemieckie, administrujące wówczas tą miejscowością.
piękna pani z TY
Dodane przez TAJOTA, w dniu 10.09.2015 r., godz. 10.07
przyszła koza do woza
Dodane przez zuza, w dniu 10.09.2015 r., godz. 10.21
Czechy od lat prowadzą kampanię "kupuj czeskie", ale produkty czeskie znacznie dotują i są tańsze od tych z eksportu - prawda, jakie to proste?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 10.29
Niemcy "saksy" to sobie zrobiły 9 września 1939 r. Zadomowiły się na 6 lat i zainstalowały kilkanaście mniejszych i większych fabryczek mydła. Przebywając doszczętnie złupiły swoich "gospodarzy" wyważąc do Rzeszy setki "złotych pociągów". Może o tym POwspominamy? P.s. z ryżem wiemy, a co z kebabem?
Histe rycznie i nie tylko : Wandal , Krzyżak, Edujob niekoniecznie
Dodane przez Gorączka złota, w dniu 10.09.2015 r., godz. 13.07
Niemcy w Europie obecnie kierują ruchem uchodźców . Konkluzja - jak nie pomyślisz i nie dokopiesz... Dolny Śląsk robi dzisiaj za Alaskę. Zjezdżają się w ten rejon Polski poszukiwacze z sitami z całego świata . Przy okazji koszulki z wydrukami, świeże powietrze , woda w strumieniach, bigos, pierogi, kiełbasa, kaszanka , sałatka jarzynowa - nasza kuchnia , żeby zarazić narodowym smakiem. Jak nie znajdą , turystycznie pokierować w inne strony, foldery i te rzeczy. Interes obustronnie się kręci. Świat lubi się śmiać a Polak potrafi.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 16.00
U nas w poszukiwaniu złotego pociągu rozkopano i zniszczono trybunę stadionu. Co z tym skarbem?
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 17.02
Skarb diabli wzieli, zrobiło się za głośno, kupiec zrezygnował, stadion pozostaje, trybuny poszły na rozpałkę.
Dodane przez Anonim, w dniu 10.09.2015 r., godz. 17.22
Jeżeli uchodzcy chcą w Polsce mieszkać, to powinni otrzymać taką pomoc jak obywatele polscy. Nam blokuje się wzrost wynagrodzenia, a oni mają otrzymywać kilkakrotne nasze pobory bez pracy i mając za darmo mieszkanie? To dyskryminacja narodu polskiego.
Do Apel, Populizm i Socjalizm oraz Komediant'15 także są za przyjmowaniem uchodźców.
Dodane przez Arek, w dniu 10.09.2015 r., godz. 18.10
„Państwa członkowskie UE mają w sumie około 500 milionów mieszkańców. Wchłonięcie i dystrybucja w Unii nawet około 150 tysięcy uchodźców nie stanowi zagrożenia dla tożsamości etnicznej, religijnej czy kulturowej. Mamy pewną grę wyobraźni w tej sprawie. Ona jest oczywiście ważna, ponieważ nastawienie opinii publicznej w tej sprawie może tworzyć fakty polityczne. Jednak w sensie faktycznym przyjęcie przez Polskę 2 czy 3 tys. uchodźców, czy nawet 10 tysięcy dla stabilności Polski nie jest problemem dla polskiej tożsamości. Polska nie zostanie zalana wielką masą ludzi, jeśli przyjmie 10 tys. migrantów." - wypowiedź Przemysława Żurawskiego vel Grajewskiego, członka Rady Programowej PiS, zajmującego się sprawami polityki zagranicznej i zaufanego człowieka najściślejszej pisowskiej wierchuszki. (za kufel.pl) "Paweł Kukiz jeszcze niedawno był przeciwnikiem sprowadzania do Polski imigrantów z Afryki. Teraz jednak muzyk zmienia zdanie. – Zdjęcia, które widziałem, te zwłoki dzieci wyjęte, niesione przez żołnierzy to jest wstrząsające." (za meritum.pl)
Dodane przez ola, w dniu 10.09.2015 r., godz. 20.14
- polecam Ustawę o Pmocy Społecznej, rozdział dotyczący obcokrajowców i pomocy dla nich, również finansowej - za przyjęcie jednego imigranta Unia deklaruje jednorozową pomoc w wysokości 6 tys. euro, szacuje się, że utrzymanie jednej osoby może kosztować 10-15 tys. rocznie. Obecnie na terenie kraju sa prywatne ośrodki dla imigrantów, które wcześniej były zapełnione imigrantami z Czeczenii, już nie są, bo dawno pojechali do lepszego świata...jeżeli to jest dobry interes i aż nadto, to polecam ten "biznes". W Wyszkowie ani jeden obcokrajowiec ( Czeczen ) nie otrzymał mieszkania socjalnego, chociaż wielu występowało z wnioskiem
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 10.09.2015 r., godz. 23.32
Teraz widać kto jest Chrześcijaninem, a kto tylko katolikiem
jeden gościu rozpracował wszystkie służby naszego teoretycznie istniejącego panstwa
Dodane przez Paszczur, w dniu 11.09.2015 r., godz. 08.26
Falenta ośmieszył ABW, CBŚ wywiady, kontrwywiady..........to co te nasze służby zrobią z kilkoma tysiącami muzułmanów? mówię najpoważniej na świecie-strach się bać. Jeżeli już jest ch...........,dupa i kamieni kupa ,wg diagnozy min. Sienkiewicza to czego możemy się spodziewać?
Gra losowa uchodźców
Dodane przez WOLA, w dniu 11.09.2015 r., godz. 10.16
Wczytując się uważnie, dokładnie we wszystkie wątki powyższych tekstów , analizując przytoczony akt prawny, nasuwają się następujące wnioski. Takie są uzasadnione koleje świata, trzeba je zaakceptować, pomóc. W większości mentalnie utożsamiamy się z jakimiś przykazaniami, prawem. Prawo świeckie wywodzi się z praw religijnych - np. z prawa rzymskiego a ono wcześniej z ... Rozkręcać w ten sposób własny interes? Prawo polskie w takich sytuacjach, jak widać regulacje opracowało dużo wcześniej. Obecnie przy takiej ilości uchodźców można się nieźle nachapać. Moim zdaniem nie jest to, uczciwy, interes, biznes. A jak jest w innych krajach w tym względzie ? Pomoc tak czy siak jest potrzebna, jest obowiązkiem, oczywiście jeżeli uchodźcy wyrażą wolę pozostania w naszym kraju. Należy liczyć się również z migratantami. Na ulicach coraz częściej widać,słychać obokrajowców o różnych korzeniach. Są grzeczni i sympatyczni, każdy chce żyć. Na tej zasadzie, zasadzie emigracji powstało USA. Przykładem niech świecą chociażby nasi górale. Może poza granicami kraju, w interesie, biznesie pomogą inni. Tylko , mówiąc kolokwialnie, żeby od przybytku , od władzy, górnolotności, zadufowania, głupoty itp. ustrzec się, żeby ponownie nie doszło do przerobionej już rozpusty. Historia magistra vitae est. .Do czego doprowadziła rozpustność starożynego Rzymu ? Padały bogate, wysokoucywilizowane narody. Ot i cała prawda, filozofia, historia.
do praszczura
Dodane przez Dziewczynka, w dniu 11.09.2015 r., godz. 10.29
Przyjdzie na to na czas. Nota bene brzydka ksywa.
Czuj duch
Dodane przez Wisielec, w dniu 11.09.2015 r., godz. 10.52
Będzie dobrze.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.09.2015 r., godz. 12.02
Ile jest potrzebujących Polaków? Ile osób żyje na granicy nędzy? Co oferuje im nasz rząd? EKSMISJĘ. Najpierw niech zadbają o Polaków, potem niech przyjmują emigrantów. Polkę w ciąży eksmituje się z mieszkania, bo nie płaci czynszu. To dyskryminacja narodu polskiego, ogromna niesprawiedliwość. Ci co ich stać na ośmiorniczki i tak nie będą finansować pobytu uchodzców wręcz przeciwnie znając życie jeszcze coś na tym ogryzą.
MORZE CZERWONE klasyczny przykład, naprawdę z TORY
Dodane przez PAN BALCER, w dniu 11.09.2015 r., godz. 13.37
No właśnie , KRESOWIAKOM też POMOGLi Dlaczego anonimie z godz. 1202 przytaczasz przykłady najbiedniejszych. Papież apeluje , by nasze też rodziny przyjmowały ludzi uciekających przed wojną. Przechodzą pieszo, w deszcu setki kilometrów. Polak biedny nie przyjmie a bogaty ma w dupie. W przyszłym roku czekają nas Światowe Dni Młodzieży. Pierwsze jak pamiętam odbyły się w roku 1956. Trochę naprawdę pokory, przyzwoitości. Tylko swoich interesów pilnujecie!A później pretensja do garbatego,że ma proste dzieci. Żyd przed wojną by tak nie postąpił a uchodźcy nie obierają naszego kraju za azymut, wcale się tu nie proszą.
Dodane przez Anonim, w dniu 11.09.2015 r., godz. 13.55
Wprowadzanie i utrzymywanie poczucia permanentnego strachu przed nowym, nieznanym, wyolbrzymianym jest od dawna stosowaną metodą przez usiłujące dojść do władzy w Polsce środowiska ultraprawicowe i PIS. Był już gender, wychowanie seksualne, WOSP i Owsiak, Woodstock, teraz mamy - imigrantów, a w międzyczasie niezawodne i klasyczne, odwieczne straszenie Żydami. No i trzeba przyznać, że to działa. Ciemny ludek jak się czegoś panicznie i permanentnie boi to garnie się pod skrzydła tych co obiecają mu zaradzić i obronić go przed sztucznie przez siebie stworzonymi w tym celu zagrożeniami. Jakie będziemy mieli państwo, gdy PIS wygrałby wybory - mogliśmy zobaczyć wczoraj w Sejmie, gdzie usiłowano wprowadzić całkowity zakaz aborcji, badań prenatalnych, a nawet USG. To nie żadne straszenie PISem, to fakty, które widać na dłoni już dziś na każdym kroku. Powrót do ciemnoty średniowiecza zbliża się wielkimi krokami, jeśli my sami, Polacy, nie powstrzymamy PISu czeka nas to samo co hitlerowskie Niemcy w latach trzydziestych z wiadomym zakończeniem.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.09.2015 r., godz. 14.00
Powyższy tekst jest oczywiście mój, zapomniałem tylko wpisać nazwisko.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 11.09.2015 r., godz. 14.12
Dziękujmy Bogu, że mamy Papieża, który dostrzega to co się wkoło dzieje, panuje nad tym i wychodzi na przeciw prawdziwym problemom, nie zamiata pod dywan.
Brak elementarnych zasad wiedzy
Dodane przez Do anonima z godz. 1355, w dniu 11.09.2015 r., godz. 14.16
w komentarzu mówiącym o odwiecznym straszeniu Żydami jest albo przekrętem albo głupotą. W powyższym kontekście jest obrażliwy dla tych w imieniu, których redagowany.
Ręce opadają
Dodane przez Anonim, w dniu 11.09.2015 r., godz. 14.22
Porównanie kwestii migrantów z Owsiakiem, gender,, Woodstockiem itp. zakrawa na absurd.
i
Dodane przez Anonim, w dniu 11.09.2015 r., godz. 14.29
dlatego kolejnego nie będzie
W głąb
Dodane przez Anonim, w dniu 11.09.2015 r., godz. 15.07
historyczne to ja nie ogarniam
Dodane przez ZaPOmniałem się POdpisać, w dniu 11.09.2015 r., godz. 15.40
Nie musiałeś tego doPOwiadać Eychler. Twój rząd wyrzuca ludzi na bruk. Przyjmij pod swój dach ciężarną matkę trojga dzieci z Łodzi, to POkażesz wtedy klasę. Inaczej działasz jako szkodnik. Mamy tę możliwość, że możemy być mądrzejsi ucząć się jak nigdy, nie na własnych, ale na cudzych błędach.
Dodane przez ola, w dniu 11.09.2015 r., godz. 18.06
nie powstrzymujmy PiS-u przed rządzeniem - już było i się nie narządziło, teraz będzie krócej, a i społeczeństwo już nie takie same...wywiezie na taczkach
Wywiezie
Dodane przez Anonim, w dniu 11.09.2015 r., godz. 18.58
Jak i wywiozło Bredzisława yes,yes,yes
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 11.09.2015 r., godz. 19.34
Najazd nowych Hunów na Europę nie jest tematem mojego felietonu, ale skoro wszyscy chcą o tym dyskutować to i ja się dołączę. Niemcy zapraszają ich do siebie, ale jednocześnie będą rozdzielać po innych krajach. Dość osobliwe. Oczywiście pani Kopacz przyjmie dowolną ilość, jaką tylko Junker, czy Schultz nam przydzieli. Wygląda to niestety na koniec Europy białego człowieka. Wiele europejskich krajów jest juz od dawna rozsadzana od srodka przez kolorowych, głównie muzumłanów. Teraz nam chcą ten sam pasztet zafundować ?Odbywa się to jak widać w radosnym chórze wielu polityków i postępowych mediów. Może to pójść bardzo szybko. Może trzy lata, może pięć, a może pół roku i po Europie. Kto wie ? Niedawno wyspy greckie były symaptycznym miejscem na urlop. Dziś dzieją sie tam dantejskie sceny.
Dodane przez ola, w dniu 11.09.2015 r., godz. 20.05
20 mln Polaków migrowało - może za trzy lata, może pięć, a może pół roku ta liczba wzrośnie. Kto wie? Pod koniec zeszłego roku za granicę emigrowało ponad 2 mln Polaków. Obecnie w Polsce przebywa ok. 40 tys. muzułmanów - koniec Europy białego człowieka - panie Glowacki, rasa jest jedna, ludzka -
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.09.2015 r., godz. 05.48
Aspekt sprawy, który poruszył Paszczur jest oczywiście istotny. Nasze państwo nie jest przygotowane na zagrożenia płynące z masowych migracji. To prawda, co mówił jeden z ministrów rządu PO-PSL - nasze państwo istnieje tylko teoretycznie. Przy masowej migracji o strukturze analogicznej do tej, która dzieje się na naszych oczach umieszczenie w Polsce 100, czy 200 bojowników dżihadu będzie dla państwa islamskiego, czy Al Kaidy bardzo proste. Policja włoska twierdzi np. że na ponad 100 tys imigrantów nie jest w stanie zidentyfikować tożsamosci ok. 20 %. Pokazuje to jaka jest skala problemu. Znacznie groźniejszy jest jednak wg mnie problem społeczny. Jedni muzumłanie będą ściągać kolejnych i ich ilość będzie się radykalnie zwiększać. Będzie dochodzić do sytuacji, jak dziś we Francji, gdzie niedawno mieliśmy powstanie przedmiść, czy Danii, gdzie rada miejska zarządziła brak choinki bożonarodzeniowej, bo to obraża uczucia religijne muzumłanów.
Dodane przez ola, w dniu 12.09.2015 r., godz. 08.50
kto się boi, jest niewolnikiem
Ewa Kopacz to zwykła pacynka w rękach Angeli Merkel. Premier polskiego rządu w swoich działaniach nie jest suwerenna. Podlega bowiem decyzjom kanclerz Niemiec i eurokratom z Brukseli
Dodane przez Paszczur, w dniu 12.09.2015 r., godz. 10.44
rzad ściągnął z wielkim otrąbianym sukcesem 178 osób z rejonu Donbasu. nie potrafi ściągnąć 40 Polaków z Mariupola, czekających miesiące......... ale 12 tysięcy muzułmanów przyjmiemy!.........................kto pamięta narracje z przed miesiąca jak Kopacz zarzuciła Pani Szydło ,że nie ma sumienia będąc przeciwko fali migracji . Ta odpowiedziała , że należy rozwiązać przyczyny tych ucieczek na miejscu! ...........po paru dniach, cały obóz rządzący zrobił kopiuj- wklej i powtarza to jak mantrę
Imam Kopenhagi - Shahid Mehdi stwierdził, że Europejki, które nie noszą chust i nie zasłaniają twarzy, prowokują do gwałtów.
Dodane przez Paszczur, w dniu 12.09.2015 r., godz. 10.53
Dodał,że za kilka lat Dania będzie pierwszym w Europie państwem muzułmańskim..............dlaczego w jedynie słusznych mediach po tragicznej, niewyobrażalnej śmierci , zaszlachtowanej siekierą 10-latki nikt nie podał , że szaleniec nazywa się Nachmed, arab i muzulmanil
Dodane przez Anonim, w dniu 12.09.2015 r., godz. 11.10
Nieprawda, że rasa ludzka jest jedna. To polityczna poprawność lewacka by tak chciała.
@Paszczur godz. 10.44
Dodane przez roms, w dniu 12.09.2015 r., godz. 11.15
Jak premierka rządu niesuwerennego państwa może być suwerenna?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 12.09.2015 r., godz. 12.57
Przy temacie imigrantów polecam lekturę książki "Obóz świętych". Francuski pisarz konserwatywny Jean Raspail ok. 40 lat temu przewidział dzisiejszą sytuację. Tłumaczenie Mariana Miszalskiego. Pierwsze polskie wydanie w 2005 roku przez Klub Książki Katolickiej. Ale Fronda wydała tę publikację ponownie w tym roku. Jest więc z pewnością do kupienia przez internet. Krótkie podsumowanie francuskiego pisarza nie pozostawia nam złudzeń: przestaliśmy wierzyć w cuda, więc podbija nas cywilizacja, która w cuda wierzy. Warto przed zakupem, lub przeczytaniem zapoznać się z recenzją książki np. na portalach konserwatyzm.pl, lub wpolityce.pl.
Dodane przez gs, w dniu 12.09.2015 r., godz. 17.41
Felieton nie jest obiektywny, ale może taki miał być. Otóż są również polskie firmy (sprawdziłem akcjonariuszy), które produkują reklamy w języku angielskim na przykład. Nie napiszę jej nazwy, aby nie robić krypto reklamy, ale widziałem kilka dni temu w TV. Czy to też wina Niemców? Wg mnie to nasza wina i praw rynkowych. Taka reklama np może być emitowana w kilku krajach, gdzie spółka ma swoje Oddziały. Wtedy jej produkcja jest tańsza. Istnieją też firmy, które mają ustandaryzowany sposób komunikacji i w każdym kraju jest idendycznie, niezależnie czy jest to Polska czy inny kraj. Jest też w tym naszej winy nieco. Nie wychowujemy dzieci tak, aby dbały o język i jego jakość, nie dbamy o to, aby szanowały to co polskie. Taki młody jak wyjedzie za granicę bardzo szybko "przesiąka" krajem w którym przebywa. Potem po kilku latach zapomina pojedyńczych słow po polsku, a i akcent już nie ten. Jesteśmy coraz bardziej podatni, niezależnie czy Niemieckie czy inne. Autor wspomina, że polska firma przechodzi drogę przez mękę, gdy che coś sprzedać w Niemczech. A jednak chyba tam właśnie sprzedajemy najwięcej. O co więc chodzi? Cieszmy się, że w ogóle ktoś chce coś o nas kupić. Przynajmniej nie będziemy jak Korea Północna. To, że mamy korupcję jak wspomina autor to też nie jest winą Niemców. Jeżeli już dają (pewnie nie tylko oni), to korzystają z możliwości jakie Polak im daje. Odnosząc się do ulotek teraz. Wyrabianie sobie opinii stojąć przy jednym tyko sklepie to za mało. Dlaczego nie stali przy innych sklepach chociażby tylko, aby sprawdzić czy też zostaną przepędzeni. Poza tym jak wspomina autor ulotki dotyczyły polskich produktów, a nie kupowania w polskich sklepach, zatem tutaj nie doszukuję się problemu. Zamykanie się w swoich granicach nie przyniesie nam sukcesu. Doskonały przykład podałem wyżej. Chcielibyście żyć w takim kraju? Tylko otwartość, wolność wyboru, swoboda daje możliwości rozwoju. Przykre jest to, że są ludzie, którzy uważają inaczej, którzy chcą decydować za innych jak mają żyć.
Dodane przez Cała prawda całą dobę., w dniu 13.09.2015 r., godz. 08.26
Miałam nieodparte wrażenie deja vu, gdy kandydat przyciśnięty do ściany widmem przegranej robi w panice zaskakujące ruchy. Tak było z Komorowskim i taką samą strategię zaprezentowała dzisiaj PO wyskakując niespodziewanie z pomysłem rewolucji w finansach i wywrócenia dotychczasowych uregulować prawnych w tym zakresie nagle i do góry nogami. Kopacz rozpoczęła od trzęsienia ziemi jak u Hitchcocka, a potem napięcie tylko rosło. Obniżymy podatek do 10% !!! Będzie on jednolity dla każdego i powszechny... nie wierzyłem własnym uszom. No to POjechali PO bandzie ! Do tej pory przecież tylko podwyższali podatki i VAT mimo obietnic przedwyborczych, a teraz chcą obniżyć do 10 % ... nieprawdopodobne do czego doprowadza strach przed utratą władzy. To nie wszystko. Zlikwidujemy składki na ZUS i NFZ.... nie wytrzymałem, po prostu zacząłem się głośno śmiać i nie mogłem się uspokoić ponieważ Kopacz dalej kontynuowała ten kabaret. Wprowadzimy jednolity wzór umów o pracę, wprowadzimy oskładkowanie umów - zleceń, zlikwidujemy umowy śmieciowe....dalej już nie słuchałem bo nie chciałem się udusić ze śmiechu. Otrzeźwienie przyszło po paru minutach, gdy na scenie pojawił się Janusz Lewandowski. Okazało się, że te 10% podatku to po prostu kłamstwo czy raczej niewiedza ekonomiczna prowincjonalnej lekarki Kopacz , a likwidacja składek na ZUS czy NFZ to pobożne życzenie PO. Jak jest konkluzja tego co stało się na sobotnich konwencjach PO i PiS ? Politycy w Wiejskiej traktowali, traktują i będą traktowali Polaków jak kompletnych idiotów, ciemny lud, który kupi wszystko jak mawiał klasyk. Aby dostać się do koryta i aby od niego nie dać się oderwać są w stanie obiecać złote góry, są w stanie ordynarnie oszukać swoich rodaków nie ponosząc z tego powodu żadnych konsekwencji poza utratą władzy w najbliższych wyborach lub po następnej kadencji, są w stanie sprzedać nawet własną matkę. Lub zeszmacać się i publicznie ośmieszać. Czy ciemny lud dalej to kupuje ? Przekonamy się przy urnach.
Dodane przez ola, w dniu 13.09.2015 r., godz. 09.06
kilka lat wstecz przez Polskę przetoczyła się ok. 90 tys. fala imigrantów z Czeczeni - muzułmanów. I co, i pstro! Meczetów nie pobudowali, kobiet nie gwałcili, pracy i mieszkań socjalnych nie zabrali. Skorzystali z mizernej pomocy socjalnej, takiej samej jaką oferuje się naszym obywatelom i poszli dalej, na zachód lub na północ. Robiliśmy i robimy to samo: idziemy na zachód lub na północ całą gromadą, zeszłego roku ponad 2 mln. W czasach "Solidarności" w obozach przejściowych w Austrii cieszyliśmy sie opinią roszczenowych i buntowniczych, a w dodatku dużo pijących. Panie Głowacki, jeżeli zależy panu na dobrobycie ojczyzny i rodaków, to proszę szerzyć przedsiębiorczość, przekonywać, że warto się kształcić, uczyć języków obcych, wreszczcie być solidarnym. Nie robi pan tego , bo pan nienawidzi połowy rodaków, tej nie od prezesa -nie obcokrajowcy robią nam piekło, to my sami sobie. Przestał pan wierzyć w cuda? A wierzył pan kiedykolwiek?
Dodane przez Anonim, w dniu 13.09.2015 r., godz. 09.51
Jestem ciekawa, czy polak dostanie pracę w telewizji z naszum akcentem tak jak to jest u nas.
Dodane przez Anonim, w dniu 13.09.2015 r., godz. 10.23
Imigranci kierowali się na Zachód, a przez Polskę tylko przeszli. Teraz slychać jak się z nimi "cieszą". Obecnie będą mieli zagwarantowane godne życie, to zostaną, a że nie będą pracować, to będą mieli czas na budowanie meczetów. Co do obietnic Kopacz to tylko dlatego pójdę głosować na kogokolwiek, aby nie PO i PSL bo jeśli teraz uważają, że mogli obniżyć podatki, zlikwidować składki zus i umowy śmieciowe, to czemu tyle lat nic nie zrobili. Teraz widać, że doskonale wiedzieli gdzie leży problem.
Dodane przez u A!, w dniu 13.09.2015 r., godz. 11.27
Mafia czeczeńska z Dolnego Śląska. Handel żywym towarem i sutenerstwo również n Polkami, gwałty. Handel narkotykami i bronią na niespotykaną skalę, brutalność i bezwzgledność, wymuszanie haraczy, wojny gangów. Koniec tematu? Ale żeby dostrzec problem trzeba się myć...
Dodane przez ola, w dniu 13.09.2015 r., godz. 13.23
mafia czeczeńska działała w Polsce do ok. 2004 roku, kiedy to przyszedł na nią cios, przede wszystkim w Rosji - koniec tematu?
do gs
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.09.2015 r., godz. 18.50
W pierwszej części swojego wywodu potwiardza Pan jedną z tez mojego felietonu, że wielu Polaków ma mentalność neokolonialną. Nie bardzo rozumiem jedynie dlaczego sugeruje Pan, że jest to polemika ze mną. Jeżeli chodzi o współpracę gospodarczą z Niemcami, czy innymi krajami europejskimi. Jestem zdecydownie za. Piszę jednak o tym, że nie ma tu równowagi. Polskie sieci handlowe nie dostaną wieloletnich zwolnień podatkowych np. w Niemczech. Oczywiście sprzedajemy do Niemiec różne towary, ale głównie przez posredników niemieckich.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 13.09.2015 r., godz. 18.57
Pani olu, nie piszę o wielu innych ważnych rzeczach np. o tym, że trzeba dbać o zdrowie. Czy z tego wnioskuje Pani, że nienawidzę pielęgniarek i lekarzy ? Na prawdę osobliwe rzeczy Pani pisze.
A jednak mafia czeczeńska - nie zaklinaj ola rzeczywistości
Dodane przez ela, w dniu 13.09.2015 r., godz. 20.00
Nie buszmeńska. Na pewno to jeszcze nie koniec tematu. To nawet nie jego początek.
do Cała prawda całą dobę.
Dodane przez gs, w dniu 13.09.2015 r., godz. 21.36
Szkoda, że tylko wspomniałeś o PO. PiS także ściemnia. Podatek bankowy i od hipermarketów? Trzeba być idiotą, aby dać się na to nabrać. Owszem można narzuić ustawą im obciążenia, ale kto i tak za to zapłaci? My, ponieważ Bank podniesie prowizje, wprowadzi opłaty za rachunki. Hipermarket podniesie ceny na pólkach. W efekcie zapłacimy my jak zwykle niestety. Dodatkowo jeżeli obciążenia będą zbyt duże taki przedsiębiorca może uciekać do tzw rajów podatkowych. Ale zapewnie wielu ludzi tę ściemę kupi. Przykre.
Dodane przez ola, w dniu 14.09.2015 r., godz. 09.42
Tydzień był męczący, kto przeżył ten zuch! Bo i wróg u bram, z prawa i lewa, a może i południa? I jeszcze może morzem ktoś zaatakuje? A od partii tyle obiecanych smakołyków, że już mdli - pierwsi pochorowali się rolnicy, bo są traktowani w ojczyźnie nieprawiedliwie; żeby tak nie dać deszczu!? na pociechę otrzymali wsparcie i zrozumienie prezydenta, który zasugerował aby zdjąć z nich trudy ubezpieczenia zdrowotnego, zawsze coś, tym bardziej, że wraca fala upałów a deszczu jak na lekarstwo - i jak tu nie wierzyć w cuda, a może wierzyć? jak to było? panie Głowacki tutaj potrzeba pana felietonu!
wielu ludzi tę ściemę kupiło
Dodane przez Paszczur, w dniu 14.09.2015 r., godz. 10.12
GS - a gdzie są ci wszyscy "eksperci" nap.......cy w jedynie słusznych mediach na plan Dudy , chociażby 500 pln na dziecko, ...." nie ma pieniędzy, szaleńcy to obiecują, to będzie druga Grecja"......... dzisiaj cisza, chociaż Kopacz 10 razy przekroczyła granicę śmieszności w stosunku do Bronka, który popadł we własne " odmęty szaleństwa" w ciągu jednej nocy. Rządzili 8 lat , 5 ze własnym prezydentem, podnosili tylko podatki, a teraz Kopacz , użyje cytatu , bo można by to określić nieparlamentarnymi słowami " wpada w odmęty szaleństwa" ........druga Grecją to my już jesteśmy , dzięki rządom PO , dług publiczny to ponad 1 bilion złotych...............wracając do tematu, to MFW ocenił pozytywnie posunięcia Orbana , obciążające podatkiem banki i supermarkety, dzięki temu mają wzrost gospodarczy..........negatywnie ocenili to Niemcy, jest filmik na którym Juncker , w obecności Tuska, w świetle kamer policzkuje Orbana, tak wygląda buta Niemców........GS nie martw sie o supermakety w Wyszkowie , jest ich z osiem, jak podniosą ceny to nie bedzie moja żona dymała z Rybienka do Lidla , tylko zrobi zakupy w lokalnym sklepiku, może powstaną następne , co będzie z korzyścią dla społeczności........ banki i tak nas dymają ale konkurencja nie pozwoli na podwyższanie prowizji i oplat............JESTEM ZA OBCIĄŻENIEM PODATKAMI BANKÓW I SUPERMARKETÓW popieram "Cała prawda całą dobę"
5,5 biliona złotych - tyle wynosi 1 września 2014 faktyczny całkowity poziom zadłużenia Polski.
Dodane przez Paszczur, w dniu 14.09.2015 r., godz. 10.34
nie uwzględniłem wszystkich długów w poprzednim wpisie , drobna omyłka na 4,5 biliona Na ten stan rzeczy składają się trzy czynniki. Pierwszy to zadłużenie wewnętrzne państwa. Składa się z zadłużenia centralnego (bieżący stan pokazuje licznik długu umieszczony przy ul. Marszałkowskiej) i zadłużenia władz samorządowych. Łącznie to około biliona złotych. Drugi bilion to zadłużenie zagraniczne Polski, które dziś wynosi powyżej 250 miliardów euro. Wreszcie trzeci i najważniejszy wskaźnik to zadłużenie systemu emerytalnego i systemu opieki społecznej, który wynosi około 3,5 biliona złotych. Łącznie daje to kwotę 5,5 biliona złotych. ............W zeszłym roku ukradli społeczeństwu 150 mld z OFE , bo dług publiczny przekroczyłby 60% PKB, co groziło Tuskowi i ministrom finansów trybunałem stanu, do ZUS wpłynęło 130 mld, a zapytana pani Mucha , gdzie jest brakujące 20 mld, nie wiedząc , co powiedzieć, stwierdziła - "w dobrych rekach" Według niektórych ekonomistów, poziom zadłużenia jest już niemożliwy do spłacenia i doprowadzi do upadku systemu finansowego w Polsce..................No jesteśmy drugą "zieloną wyspa" w europie po Grecji jak to pokazywał Tusk na mapach................teraz PO chce nas zadłużyć po śmierć............po nas choćby potop.....
koniec świata
Dodane przez Anonim, w dniu 14.09.2015 r., godz. 11.34
jakby powiedział Pawlak
Dodane przez anonim, w dniu 14.09.2015 r., godz. 12.21
Kandydatka PSL do Senatu zatrzymana przez CBA Czynności, jak przyznaje CBA, realizowane są w trybie "niecierpiącym zwłoki". Oznacza to, że kobietę zatrzymano na gorącym uczynku, w trakcie operacji specjalnej. Małgorzata S. jest radną sejmiku województwa świętokrzyskiego oraz dyrektorem powiatowego urzędu pracy w Kielcach. PSL nie chce pewnie dostać się do parlamentu. Jak nie Bury to inni.
Koniec świata
Dodane przez :), w dniu 14.09.2015 r., godz. 12.44
Koniec świata, dla platformy obywatelskiej. Tu się z olą zgodzę :)))
komornik / śledź
Dodane przez Anonim, w dniu 14.09.2015 r., godz. 13.28
do Lidla dymać z Rybienka, jak to okreslił mój szzcowny przedmówca to chyba trzeba być niezorientowanym w również w Warszawie, mówięc też po koleżeńsku
róbta co chceta i na platformach
Dodane przez Izbuta, w dniu 14.09.2015 r., godz. 15.42
uwaga śledzie bo król jedzie.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 14.09.2015 r., godz. 19.09
Niemcy wprowadzili kontrole na granicach, szczególnie na austriackiej.Pani Angela zmądrzała, czy się przestraszyła ? Pani olu, jak z tą solidarnością ? Nadal obowiązuje, czy na tym etapie już nie ? Dania i Węgry również podejmują działania ograniczające napływ imigrantów. Hmm. Wszędzie rasizm, ksenofobia i antysemityzm. Straszne. Wydaje się, że czas najwyższy na śmiałe decyzje pani premier Kopacz. Powinniśmy w tym momencie zadeklarować, że przyjmiemy nie 10, a co najmniej 50 tys. imigrantów do końca września. Bez żadnych warunków wstępnych, które świadczyłyby zgodnie z teorią p. Grossa, że ów straszliwy polski antysemityzm, który doprowadził do Holokaustu nadal w nas jest.
do Paszczur
Dodane przez gs, w dniu 14.09.2015 r., godz. 22.54
Bardzo odjeżdżamy od tematu. Uważasz, że podatkiem na banki czy hipermarkety obniży się dług publiczny? Kasa ta rozjedzie się na socjal, który dzięki PiS będzie obciążał budżet, bo z czegoś będzie to trzeba sfinansować. Zamiast dać ludziom pracę, to będą pieniądze rozdawać. Wtedy to będzie Grecja. Grecja tak skończyła, ponieważ było za duże rozdawnictwo. Postaw się w sytuacji przedsiębiorcy. Państwo nakłada na Ciebie podatek. Co robisz? Bierzesz to na siebie czy może w pierwszej kolejności szukasz oszczędności = zwalniasz pracownika, potem tniesz pozostałym wynagrodzenia/premie. Jeżeli tego będzie mało to podnosisz ceny usług czy produktów. Jeżeli tego będzie mało to zawieszasz działalność i szukasz pracy. Tak to działa. Tak działają zasady rynkowe. Jeżeli hipermarket podniesie ceny to mał osiedlowy sklepik też to zrobi (będzie okazja więcej zarobić).
Dodane przez ola, w dniu 15.09.2015 r., godz. 08.20
exodus to exodus i nikt nie mógł przewidzieć, że taka gromada ludzi wyjdzie i dostanie się do Europy - Niemcy w tej sytuacji zrobiły i robią co mogą; nie zamknęły granic, tylko uszczelniły, prowadząc kontrolę kto na ich terytorium wjeżdża - póki co zagosparowały wszystkich, którzy się na terenie Niemiec znalazły, nie okazując lęku, bez uprzedzeń, ksenofobii i rasizmu. Natomiast Polska boi się awansem, w sytuacji gdy przesiedlenia do nas miałyby się odbywać w 2016 roku, a więc gdy Niemcy już prawdopodobnie zorientują się kogo w dobrej wierze wpuściły do siebie. Demagogiczne "zapraszanie" natychmiast 50 tys. imigrantów jest niestety zgodne z myśleniem Grassa. P.S. chyba w Śremie przyjęta przez miejscową parafię 5-osobowa rodzina muzułmańska, po krótkim pobycie w Polsce, "po angielsku" pojechała dalej, gdzie? do Niemiec, czy to przypadek?
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.09.2015 r., godz. 08.38
gs, niejaki paszczur wierzy we wszelkie brednie wypisywane przez Nasz Dziennik i jemu podobne media, które mają na celu jedno - utrzymywać ludek w ciągłym strachu, wtedy tylko będą głosować na PIS. Wypisuje już bzdury, które same sobie zaprzeczają nawet w jednym zdaniu - cyt. "Drugi bilion to zadłużenie zagraniczne Polski, które dziś wynosi powyżej 250 miliardów euro. " Mości paszczurze, gdyby polskie zadłużenie było na poziomie choćby wskazującym na niebezpieczeństwo to złotówka leciałaby na pysk, a jakoś stoi w miejscu, zareagowała tylko negatywnie na wybór Dudy na prezydenta, choć niewiele.
Tyle lat po wojnie a zdaniem
Dodane przez Pogodny Gen, w dniu 15.09.2015 r., godz. 09.38
Lub nie , szanownego przedmówcy antyseminityzm trwa współczesnie. Analizując historię , głównie powszechną, w dziejach świata a to ich wygonli np. z Rosji , nie wpuścili lub w inny sposób wyniszczyli. Dlaczego ten naród w jest wybrany ? Sam Płaci tak potworne ceny, między innymi w postaci Holokaustu i to właśnie w Polsce ? Komentarze współczesnych wydarzeń są bardzo istotne ale jak widać to nie pierwszy raz w tym narodzie coś się dzieje. Niemcy , 70 lat powojnie , obecnie są zmęczeni wojenną traumą, obarczaniem winą za II wojnę światową. Podobnie Polacy, których oskarża się o morderstwa. Ginęli wszyscy, mówiąc zwięźle. Współcześne inne narody też chcą godnie, naprawdę zgodnie ze swoją religią również bezbarwną mentalnością , czy to stąd czy stamtąd żyć. Czas pokarze ; uczmy się na błędach. ESTERKA.
do GS - proszę o podsumowanie wobec tego rewolucji kosmicznej Kopacz
Dodane przez Paszczur, w dniu 15.09.2015 r., godz. 10.00
Nikt nic nie wie o co chodzi poecie (PO i Kopacz) w szczegółach , bo generalnie to wiadomo panika o stołki..... nawet mistrz Lewandowski , się jąka....cytuję "To jest algorytm, który, no..., trwają dyskusje, eeh... co do jego, co do jego, do pokazania tej, tej całej maszynerii".......... no to może podsumujesz lepiej od niego koszty tych obietnic? ........10% PIT , zero składki na NFZ i ZUS ............. "odmęty szaleństwa" to za mało, jak to nazwać po 8 latach podnoszenia wszystkich podatków? pytam jeszcze raz, gdzie ci wszyscy "eksperci" opluwający Prezydenta Dudę za jego program? Dlaczego nie wyliczają ile to będzie kosztować? siedzą jak mysz pod miotła , bo zdębieli, zszokowani , tego to już nie można przełożyć na jakąkolwiek narracja , nikt tego nie wytłumaczy, bo by się ośmieszył, zeszmacił publicznie.............TO NIE MOGŁO SIĘ WYDARZYĆ!!! TO JAKIŚ UFOLUDEK ZAPODAŁ............KOMPLETNA KLAPA PO............. szkoda ,że nie ma go.....Jarek Kuźniar dałby radę....
Mądrala
Dodane przez REAL, w dniu 15.09.2015 r., godz. 12.55
Zapodać to można krowom mleko
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.09.2015 r., godz. 18.25
Jakie są wewnętrzne przyczyny obecnego problemu imigrantów w Europie ? Brak granic, wysoki socjal w Niemczech i zapraszanie ich przez p. Angelę i innych polityków w gościnę . Wg. analiz węgierskich uchodźcy z Syrii to jedynie ok. 10 % problemu. Reszta to emigracja ekonomiczna. Oczywiście fala ruszyła i trudno będzie ją zatrzymać. Myślę, że niedługo będą krążyć nie dziesiątki, czy setki tysięcy, a sumy imigrantów liczone w milionach. My powinniśmy NATYCHMIAST uszczelnić swoje granice, ponieważ po zamknięciu granicy przez Węgry jakaś część będzie ruszać do Niemiec przez Polskę, a do nas np. przez Ukrainę, lub Słowację.
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.09.2015 r., godz. 18.37
Jeżeli chodzi o główny temat felietonu. Powinniśmy moim zdaniem spokojnie, ale stanowczo przestawiać się na suwerenną politykę w stosunku do naszego zachodniego sąsiada. Rząd PO-PSL prowadził bowiem politykę na kolanach. Nikt z forumowiczów tego nie podważył, a podałem dużo faktów. Polityka ciepłej wody w kranie na takim graczu jak Niemcy nie robi wrażenia. Taka reorientacja polityki to oczywiście trudna sprawa i osiąganie realnych celów wymaga niewątpliwie dłuższego czasu. Szczególnym rodzajem trudności jest neokolonialny sposób myślenia wielu naszych polityków, celebrytów i dziennikarzy przekuty oczywiście w szaty postępowości i nowoczesności. Jest u nas duża grupa ludzi tak głupich, że będą cytować niemieckie gazety wypowiadające się na temat relacji polsko-niemieckich jako prawdę objawioną. To taka współczesna piąta kolumna. Polskojęzyczne, ale niemieckie media umiejętnie wzmacniają neokolonialne postawy Polaków. Niewątpliwie rządząca nami dziś klasa polityczna nie jest w stanie zmienić swojej polityki. To ludzie o mentalności cwaniaczka, który zrobił „szybki” interes i chwalący się swoim nowym, ładnym, drogim zegarkiem, czy samochodem.Taśmy prawdy pokazały to w całej rozciągłości. Zmiany może dokonać w mojej ocenie jedynie stabilny, nowy rząd pod kierownictwem Prawa i Sprawiedliwości. Czy taki powstanie ? Mam taką nadzieję. Sprawa jest w naszych rękach.
Dodane przez do mondrali reali rolnik, w dniu 15.09.2015 r., godz. 18.38
Zapytaj kolegę radnego od produkcji mleka. U nas to krowa przypuszcza mleko a nie zapodaje.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.09.2015 r., godz. 18.41
No i temat felietonu znowu na wokandzie. Nie wiemy, co dane słowo znaczy, a go używamy i wcale nie zaczerpnięte z innego języka.
Dodane przez ola, w dniu 15.09.2015 r., godz. 20.20
Do pana Głowackiego - dwa dzisiejsze pana wpisy i prezententowane w nich poglądy są tak "niesamowite", że daruję sobie komentarz, dodam tylko od siebie: w przeciwieństwie do pana nie boję się otwartych granic oraz zazdroszczę Niemcom wysokiego socjalu, nie mam również natury niewolnika, więc proszę nie dysponować moimi rękami; nie będę głosować na PiS, ale życzę wygranej tej partii. P.S. polskie granice zostały uszczelnione, a o miliony imigrantów u naszych bram proszę się nie niepokoić, bo już i kraje nie będące w Unii Europejskiej zadeklarowały pomoc i ich przyjęcie - do Polski nikt nie przyjedzie, bo i niesprawiedliwa dla obywateli, nieprzyjazna rolnikom, i dobrobyt jest statystyczny - jednym słowem: kraj w ruinie
@Marek Głowacki godz. 18.37
Dodane przez roms, w dniu 15.09.2015 r., godz. 20.50
Lepiej późno, niż wcale. "Powinniśmy /.../ przestawiać się na suwerenną politykę w stosunku do naszego zachodniego sąsiada". To po jaką cholerę było dać się wciągnąć do nie wiadomo jakiej Unii a następnie /wbrew konstytucji/ rezygnując z resztek suwerenności podpisując traktat lesboński! Zawdzięczamy to PiS-owi. Faktem jest, że PO poszła jeszcze dalej rozpuszczając Polskę w UE. Wiarygodność PiS-u może być przywrócona po przyznaniu się do pomyłki, bo bez tego wiara w "stabilny, nowy rząd pod kierownictwem ..." jest ułudą. Partia kieruje, rząd rządzi - skąd my to znamy?
Dodane przez gs, w dniu 15.09.2015 r., godz. 20.57
Panie Marku, suwerenną politykę prowadzi Korea Północna, a ja nie chciałbym żyć w takim kraju. Politykę taką prowadziła Kuba, ale nie daje rady, zatem się otwiera. Gdyby Chiny nie owtorzyły się na zachodni kapitał to nie osiągnęłyby tego co mają. Nie możemy myśleć tyllko o sobie. Nie możemy być egoistami. To nie te czasy i to jest zła droga. Nie możemy też stawiać się na równi z najbogatszym państwem w Europie. Dzieli nas zbyt dużo i niestety jesteśmy trochę uzależnieni od zachodniego kapitału. Potrzebujemy go. Rozumiem, że wolność interpretuje Pan jako neokolonializm? Jeżeli wybory wygra PiS (oby nie) to takie taśmy prawdy także będą. To są ludzie, tacy jak w PO czy innych ugrupowaniach i część na pewno jest/będzie podatna na różnego rodzaju "zachęty". Rząd PiS w mojej ocenie będzie nam ograniczał prawa, wolny wybór, będzie ludzi o odmiennych poglądach traktował jak wrogów i będzie ich inwigilował. Będzie wobec ludzi o odmiennych poglądach podejrzliwy. Będzie pod przykrywką Kościoła chronił życie nienarodzone, ale polskie, a każde inne nawet już narodzone będzie mniej wartościowe. Będzie koncentrował się na rozliczaniu przeszłości zamiast patrzeć w przyszłość. Będzie stawiał pomniki zamiast budować drogi. To nie jest w mojej ocenie partia nowoczesna, patrząca w przyszłość. Za bardzo ciągną się za nią demony przeszłości.
Dodane przez gs, w dniu 15.09.2015 r., godz. 21.02
Apropos imigrantów uważam, że nawet jeżeli przyjmiemy kilkanaście tysięcy, rozproszymy ich w taki sposób, aby nie tworzyli grup a potem całych dzielnic to niewielu ich zauważy. Poza tym w Polsce jest za niski socjal, aby był dla nich atrakcyjny i prędziej czy później część wyemigruje na zachód. Rozumiem panie Marku, że chciałby pan przywrócenia granic? Apropos socjalu to PiS proponuje właśnie go podnosić czym stajemy się bardziej atrakcyjni. Nawet jeżeli będą jechać do Niemiec przez Polskę to co w tym złego?
Żywa prawda i dogać, eksmisję matek i niedojadające dzieci
Dodane przez Smacznego, w dniu 15.09.2015 r., godz. 21.51
niesprawiedliwa dla obywateli, nieprzyjazna rolnikom, i dobrobyt jest statystyczny - jednym słowem: kraj w ruinie! I PO uszy zadłużony! Smacznego!
Sprzedam ten interes!
Dodane przez Zielony, w dniu 15.09.2015 r., godz. 21.55
Jaki to interes?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.09.2015 r., godz. 22.06
Panie gs. Zdecydowany skręt w stronę Korei Płn. uczyniła pani Kopacz i koalicja PO-PSL uchwalając w ostatnich miesiącach kilka neomarksistowskich ustaw i zapełniając swoje szeregi towarzyszami. Rosati, Arłukowicz, Napieralski czy jak to określił p. Vincent " ta stara komuszka" Huebner to wymowne przykłady zarówno ze starszego, jak i młodszego pokolenia. Do tego wspierający PO Jerzy Urban - Goebels stanu wojennego, czy duża część otoczenia byłego już na szczęście prezydenta Komorowskiego, Jaruzelski, towarzysz Nałęcz, czy też słynny już "szogun". Ewidentny lewacki przechył PO to z jednej strony spełnianie oczekiwań środowisk lewicy kształtującej profil UE, a z drugiej świadectwo oportunizmu i cynizmu tego środowiska, które kiedyś udawało partię konserwatywno-liberalną. Także proszę mnie nie rozbawiać opowieściami o Korei Płn, bo pęknę ze śmiechu.
Dodane przez Anonim, w dniu 15.09.2015 r., godz. 22.11
Do Marka Głowackiego z godz. 18.25. cyt. - "My powinniśmy NATYCHMIAST uszczelnić swoje granice, ponieważ po zamknięciu granicy przez Węgry jakaś część będzie ruszać do Niemiec przez Polskę, a do nas np. przez Ukrainę, lub Słowację " koniec cytatu. No chyba, że samolotami będą nas szturmować ci emigranci, albo zrobią sobie tunel-podkop pod Węgrami. Kanałami?
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 15.09.2015 r., godz. 22.18
Jeszcze w sprawie imigrantów. Myślenie ideologiczne w kategoriach, którymi odnoszę wrażenie i Pan się kieruje doprowadziło już do poważnych problemów całą Europę. Niedawno wprowadzone kontrole na granicach niemieckich świadczą o tym, że pani Angela już to zrozumiała. Być może po prostu zapoznała się z poważnymi raportami na ten temat i przestraszyła się skali problemu. Nie ulega wątpliwości, że w najbliższym czasie w Europie może pojawić się wiele milionów potrzebujących. Pani Angela i wielu innych polityków przecież ich zaprosili. Francja, Niemcy już mają potężny problem u siebie - nie asymilujące się wielomilionowe społeczności muzumłańskie. Myślę, że my tego nie potrzebujemy.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 15.09.2015 r., godz. 23.46
A jaka to różnica -Gebels stanu wojennego czy Gebels stanu kościelnego? Gebels to Gebels.
Dodane przez ola -, w dniu 16.09.2015 r., godz. 08.41
Oo pana Głowackiego - na dobry początek dnia chcę pana poinformować, że ponad połowa osób z Syrii, która do tej pory do nas przybyła i otrzymała azyl, ok. 90 tys. już pojechała do Niemiec, nawet ci, którzy zostali przyjęci przez fundację Estera. Poza tym, jest pan przekonany, że Niemcy zamknęli granice więc nie wrócą, pomijam nic nie znaczący fakt, że do nas nie chcą! Faktem jest również, że są w Niemczech i pojawią się w innych krajach Europy, ale nie u nas, bo my nie chcemy (!) być krajem europejskim. Ale najważniejsze, czym pan się martwi i o co to larum? Granice uszczelnione z obu stron, imigranci nie szturmują i nie napierają, wypięliśmy się na "zgniły" zachód, a jednak w panu lęk pozostał - proszę napić się dobrej kawy, pozdrawiam.
Dodane przez Marek Eychler, w dniu 16.09.2015 r., godz. 12.24
Straszenie i wzbudzanie lęku to jego stara metoda. A z tą asymilacją to jest akurat tak, że przebywający u nas od wieków Tatarzy (muzułmanie) oraz Żydzi zasymilowali się doskonale z Polakami, bronili tego kraju, oddawali życie za Polskę, byli naukowcami i inteligencją. Niezasymilowali się natomiast zupełnie Cyganie, którzy są akurat Katolikami.
Młodzież Wszechpolska?
Dodane przez żenada, w dniu 16.09.2015 r., godz. 12.59
I to ma być wyszkowska Młodzież Wszechpolska??? Metroseksualne piczki, zapatrzone we własne smartfony. Przed wojną ludzie z tej organizacji spaliliby taką budę, a nie uciekli przed ochroniarzem. Żenada.
Dodane przez tik tak, w dniu 16.09.2015 r., godz. 13.02
oj panie GLowacki duszo nieczysta.pozdrawiam
Dodane przez Marek Głowacki, w dniu 16.09.2015 r., godz. 19.30
Można się w dzisiejszych czasach oczywiście doszukać wielu podobieństw do czasów saskich. Pisałem o tym już w felietonie "Za króla Sasa jedz, pij i popuszczaj pasa". Czym to się zakończy ? Wpływy niemieckie są u nas potężne. Wasalizacja myślenia znaczącej części polskich pseudoelit również. Wszystko ubrane w sosy nowoczesności, postępu i sprytnie zamaskowane. Czasem tylko wychodzi słoma z butów i wszystko staje się jasne. Przykładem groteskowa akcja pana (byłego już na szczęście) prezydenta Komorowskiego z referendum w następny dzień po przegranej pierwszej turze wyborów. Zmieniane jest znaczenie słów. Jakby nic nowego. Za komuny było to również robione. Ale teraz jednak sprytniej i skuteczniej.
Refleksja z daleka
Dodane przez Hamerykanin, w dniu 28.09.2015 r., godz. 21.32
Totalnie zgadzam sie z autorem tego felietonu. 1) Czasem trzeba wyjechac z rodzinnego miasta a potem wrocic aby zauwazyc problemy i szarosc starych parkanow. Ja wyjechalem 25 lat temu i caly czas mieszkam w miescie uznawanym za najbardziej "kosmopolitanskie" na swiecie. Wiadomosc dla OLI. 90% z moich sasiadow wyznania machometanskiego wcale sie nie asymiluje tylko zarabiaja kase i buduja potezne getta. Nawet niektorzy wywoza swoje corki na wakacje do starego kraju aby je obrzezac. Nikt o tym nie mowi i nic z tym nie robi poniewaz to jest spoleczenstwo istniejace obok nas a ta jakby w innej czaso-przestrzeni. 2) Radze OLI aby zamieszkala na przedmiesciach Paryza to szybko zmieni zdanie. Chyba, ze Ola jest zwyklym trolem internetowym i wykonuje polecenia otrzymane z Brukseli. 3) Przyczyna wielu bledow Polakow jest to ze wszystko co zachodnie uwazaja za lepsze. Na przyklad wiele osob w PL uwaza , ze niemieckie samochody sa najlepsze . Ostatni skandal DieselGate (audi, vw) pokazal , ze Niemcy to tacy oszusci jak wszyscy. Dla profitu oszukiwali miliony ludzi przez ostatnie 6 lat. Ale szok. Pozdrawiam Wyszkowiakow.

Napisz komentarz

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl