Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Szansa na nowoczesny plac zabaw

(Zam: 02.09.2015 r., godz. 16.50)

Na Osiedlu Prosta w Wyszkowie ma szansę powstać prawdziwie nowoczesny, wielofunkcyjny plac zabaw przeznaczony nie tylko dla dzieci. Z założenia ma być to też rekreacyjna i wypoczynkowa przestrzeń dla dorosłych, w tym seniorów.

W centrum osiedla znajdującego się w kwadracie między ulicami Okrzei, Dworcową, Sowińskiego i Prostą istnieje plac zabaw, z którego korzystało już niejedno pokolenie. Wyszkowski samorząd przymierza się do gruntownego zmodernizowana terenu i stworzenia miejsca rozrywki i wypoczynku na miarę XXI wieku. Dokumentację projektową modernizacji osiedlowego placu zabaw i boiska na zlecenie gminy wykonała firma „4 pory roku” Katarzyny Fidury-Tratkiewicz z Warszawy za 7 318,50 zł brutto. Autorka zaprezentowała założenia dotyczące tego terenu podczas otwartego spotkania z mieszkańcami, które odbyło się 18 sierpnia w Urzędzie Miejskim. Uczestniczyła w nim naczelnik wydziału inwestycji Urszula Fijałkowska oraz kilkunastu mieszkańców, którzy dopytywali o szczegóły i przestawiali swoje uwagi.
Na boisku towarzyszącym placowi zabaw ma być zamontowany piłkochwyt zabezpieczający przed wypadaniem piłek poza boisko, bramkokosze do gry, nowa nawierzchnia.
Plac zabaw podzielony ma być na strefy dla młodszych i starszych dzieci, choć nie będą one w żaden sposób odgrodzone od siebie. Dla maluchów projektant przewidział m.in. zadaszoną piaskownicę, stoliki z siedzeniami, bujaki, huśtawki, elementy do gier edukacyjnych. Starsze dzieci będą mogły skorzystać z huśtawek wahadłowych, linarium, karuzeli, trampoliny, gry zręcznościowej itp.
Na tym terenie przewidziana jest również siłownia plenerowa z urządzeniami do ćwiczeń różnego rodzaju, zestawem drążków. Nie zabraknie ławek, stołów do gry w chińczyka czy szachy, koszy na śmieci. Przy każdej części placu zaplanowano zamontowanie tablicy z regulaminem korzystania z obiektu.
Katarzyna Fidura-Tratkiewicz wspomniała również o planowanej zieleni – według jej wizji na tym terenie mają być krzewy liściaste i więcej drzew karłowatych, które nie zanieczyszczają terenu np. spadającymi owocami.
Tak atrakcyjne miejsce z pewnością przyciągnie korzystających nie tylko z Osiedla Prosta, ale także z innych rejonów Wyszkowa. Projekt omawiany na wtorkowym spotkaniu nie przewiduje, niestety, dobudowania miejsc parkingowych, o które dopytywali uczestnicy spotkania.
– Mieszkam w bloku Spółdzielni „Meblarz” – co wtorek i piątek odczuwamy w sposób najdotkliwszy dni targowe – przyjeżdżający zastawiają mieszkańcom miejsca, uniemożliwiają wjazd na drogę osiedlową – mówił Antoni Biernacki.
– Miasta borykają się z problemem braku miejsc parkingowych, to przejaw ich rozwoju – stwierdziła przewodnicząca Rady Miejskiej, również mieszkanka Osiedla Prosta Elżbieta Piórkowska.
Bogdan Osik wspomniał, że na projektowanym obszarze brakuje stojaków dla rowerów. Ogólnie jednak koncepcja warszawskiej firmy przypadła do gustu uczestnikom spotkania. To, kiedy rozpocznie się modernizacja placu zabaw zależy od gminnych finansów. Naczelnik U. Fijałkowska zachęcała mieszkańców do złożenia wniosku do Urzędu Miejskiego o wpisanie inwestycji do budżetu na 2016 r. Elżbieta Piórkowska wyraziła nadzieję, że otwarcie obiektu mogłoby nastąpić 1 czerwca z okazji Dnia Dziecka.
J.P.

Komentarze

Anna
Dodane przez Anonim, w dniu 04.09.2015 r., godz. 13.41
Zadaszenie piaskownicy jest projektem bez sensu , w czasie deszczu dzieci nie bawią się w piachu. Podczas ładnej pogody zdrowa jest zabawa na powietrzu i słońcu każdy to wie . Należało by mieć natomiast na uwadze zabezpieczenie przed psimi zanieczyszczeniami. Świetnie sprawdzają się tablice z informujące o grzywnach dla ich wyprowadzających. Pani Elżbieto - proponuje budowę miejsc parkingowych oraz garaży podziemnych

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl