Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 23 listopada 2020 r., imieniny Adeli, Klemensa

Młodzi badacze z wizytą w wyszkowskiej drukarni

(Zam: 02.09.2015 r., godz. 16.48)

We wtorek 18 sierpnia w siedzibie Quad/Graphics w Wyszkowie gościło blisko trzydziestu młodych naukowców.

Studenci i doktoranci kierunków ścisłych, ekonomicznych i technicznych odwiedzili firmę w ramach Letnich Praktyk Badawczych, organizowanych przez Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów Instytutu Badań Systemowych Polskiej Akademii Nauk. Są to inspirowane brytyjskimi wzorcami interdyscyplinarne warsztaty naukowe, do których zapraszani są najlepsi młodzi naukowcy.

Celem całodniowej wizyty było zapoznanie badaczy z całej Polski z najnowocześniejszą technologią wykorzystywaną w branży poligraficznej oraz z projektami badawczo-rozwojowymi, nad którymi aktualnie pracują eksperci Quad/Graphics. Studenci i doktoranci z różnych uczelni i kierunków mieli okazję z bliska przyjrzeć się produkcji poligraficznej, wykonywanej w najnowocześniejszym w Europie parku maszynowym wśród firm tej branży. Wizyta była kolejnym krokiem we współpracy Quad/Graphics ze światem nauki w realizacji projektów badawczo-rozwojowych spółki.
Wizyta odbyła się w ramach Letnich Praktyk Badawczych organizowanych przez Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów Polskiej Akademii Nauk (CZMIS) w Warszawie. Są to kilkutygodniowe warsztaty, inspirowane brytyjskimi wzorcami industrial mathematics, w trakcie których interdyscyplinarny zespół wybranych studentów i doktorantów kierunków ścisłych, ekonomicznych i technicznych, pracuje nad rozwikłaniem naukowych problemów przedstawionych przez dynamiczny świat biznesu.
– Zaprosiliśmy młodych badaczy, by zapoznać ich z branżą, technologią i naszą firmą. Chcemy zainteresować ich naszym projektem, dotyczącym modelowania matematycznego procesu druku – wyjaśnia kierownik Działu Badań i Rozwoju w Quad/Graphics Paweł Malik. – Chcemy także zacieśniać współpracę z Centrum Zastosowań Matematyki i Inżynierii Systemów, które jest naszym potencjalnym partnerem w tym projekcie.
Quad/Graphics należy do największych i najnowocześniejszych firm poligraficznych w Europie. Spółka nieustannie się rozwija inwestując w technologie i park maszynowy. W tym roku otrzymała Nagrodę Bractwa Gutenberga w dziedzinie innowacji. Kapituła konkursu doceniła liczne, wieloaspektowe działania Quad/Graphics, m.in. rozwój technologii Interactive Print Solutions (IPS), która pozwala łączyć sprawdzone zalety tradycyjnych materiałów drukowanych z interaktywnym charakterem mediów elektronicznych. Swoje projekty badawczo-rozwojowe Quad/Graphics prowadzi także we współpracy z Politechniką Warszawską.
Oprac. P.D.

Komentarze

E.stare dzieje
Dodane przez Anonim, w dniu 03.09.2015 r., godz. 13.42
Instytut PAnowski wdrażajc brytyjskie modele naukowe czyni duży krok do przodu w branży poligraficznej. Tylko czy małe firmy będzie stać na ich wdrożenie ? Na to pytanie będzie można odpowiedzieć z biegiem czasu.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl