Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 29 listopada 2020 r., imieniny Błażeja, Saturnina

„Powalające” rysunki młodej artystki

(Zam: 02.09.2015 r., godz. 16.46)

„Sztuka to magia, bez dwóch zdań, ale źródłem wszystkich dzieł sztuki, nawet tych najbardziej dziwacznych, jest szara codzienność” – powiedział niegdyś Stephen King. Cytat ten obrała sobie za myśl przewodnią młoda wyszkowska pasjonatka rysunku Magdalena Zakrzewska, jej prace można podziwiać w miejskiej bibliotece.

Wernisaż prac 22-letniej Magdaleny Zakrzewskiej, zatytułowany „Różne oblicza…” odbył się w piątek 21 sierpnia o godz. 18.30 w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Wyszkowie. Zebranych w sali im. prof. Ludwika Maciąga znajomych, przyjaciół, rodzinę artystki, pracowników biblioteki oraz sympatyków twórczości młodziutkiej rysowniczki, przywitała dyrektor MGBP Małgorzata Ślesik-Nasiadko. To właśnie biblioteka miejska we współpracy z Wyszkowskim Stowarzyszeniem Kultury Alternatywnej „Aternator”, zorganizowała wystawę. Kilka słów na temat bohaterki wieczoru, powiedziała Anna Młynarska z „Alternatora”.
Na wstępie wyraziła radość, że goście przyjęli zaproszenie na wystawę i że na tej uroczystości znalazły się różne pokolenia, od najmłodszych po seniorów. Jak można się było dowiedzieć, Anna Młynarska i Magdalena Zakrzewska poznały się podczas współpracy obu pań, przy jednym z projektów Wyszkowskiego Stowarzyszenia Kultury Alternatywnej „Aternator”. Był to „Roczniak”, czyli muzyczna impreza dla fanów ostrego brzmienia, organizowana w Starym Browarze. M. Zakrzewska wykonała plakat na to wydarzenie.
– Magda zrobiła dla naszego stowarzyszenia plakat na koncert wrześniowy, jak go zobaczyłam po prostu mnie powaliło, stwierdziłam, że muszę zobaczyć więcej jej prac i coś z tym zrobić. Po kilku miesiącach Magda dała się namówić, by pokazała je również innym – powiedziała Anna Młynarska.
Na wystawie można zobaczyć wspominany plakat, a także wiele innych prac, jakie do tej pory stworzyła rysowniczka. Sama artystka nie chciała zabrać głosu podczas swojego wernisażu i raczej niechętnie udzielała informacji na swój temat, chętnie za to się fotografowała na tle swoich rysunków. Wystawę przygotowały: Małgorzata Ślesik-Nasiadko, Marzena Gębala, Magdalena Krawczyk, Anna Młynarska.
Każdy, kto chciałby zobaczyć wystawę twórczości Magdaleny Zakrzewskiej, może odwiedzić bibliotekę miejską (sala nr 35) od poniedziałku do soboty w godzinach jej otwarcia. Małgorzata Ślesik-Nasiadko przypomina, że MGBP jest biblioteką wszystkich mieszkańców i każdy może zaprezentować w niej swoją twórczość, o ile wcześniej uzgodni to z dyrekcją.
P.D.

Komentarze

whisky
Dodane przez OKEY, w dniu 04.09.2015 r., godz. 12.27
widzę ciemność

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl