Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 27 listopada 2020 r., imieniny Walerego, Wirgiliusza

Lato z Radiem zagrało

(Zam: 26.08.2015 r., godz. 14.46)

To z pewnością najciekawsza impreza rozrywkowa z dotychczasowych odbywających się w tym roku w Wyszkowie. Trzy gwiazdy na jednej scenie, wiele konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, darmowe degustacje, a w dodatku szansa na promocję Wyszkowa na antenie ogólnopolskiej stacji – tak przebiegało sobotnie „Lato z Radiem”.Tegoroczny program sztandarowej imprezy Jedynki Polskiego Radia obejmuje 20 miast. W tym roku na trasie znalazł się Wyszków, dzięki czemu 22 sierpnia mieszkańcy miasta, a także bliższych i dalszych mieli okazję przybyć na stadion miejski, gdzie od godz. 16.00 odbywały się atrakcje. Zabawę poprowadził dziennikarz radiowy i telewizyjny związany z radiową Jedynką Bogdan Sawicki.

W radio na żywo
Wcześniej jednak przy ul. Sowińskiego w ramach studia plenerowego Roman Czejarek i Sława Bieńczycka w wejściach antenowych na żywo rozmawiali z wyszkowianami, którzy zachwalali nasze miasto, zachęcali do jego odwiedzenia, a także opowiadali o swoich pasjach i różnorodności oferty, jaką proponują nie tylko gminne instytucje. Na początek zastępca burmistrza Aneta Kowalewska i Ewelina Kalinowska z Punktu Informacji Turystycznej opowiadały m.in. o walorach rekreacyjnych naszych terenów. Pełnomocnik burmistrza ds. profilaktyki uzależnień Kamilla Puławska mówiła m.in. o spocie nakręconym w Wyszkowie, którym ministerstwo spraw wewnętrznych w lipcu zainaugurowało ogólnopolską akcję przeciw dopalaczom. Seniorka Hanna Gałązka m.in. zdradzała sekrety szydełkowania. Przybyła wraz z innymi paniami m.in. kierownik Domu Dziennego Pobytu „Senior” Dorotą Wojtkowską. Wspólnie z nimi podarowała dziennikarzom stworzonego ręcznie anioła. Mateusz Nasiadka chwalił Studio Piosenki Ireny Zdunek, którego jest podopiecznym i wokalistą z sukcesami. Wspomniał też o swoim zainteresowaniu grami komputerowymi – pasję wykorzystał organizując cyklicznie w hali WOSiR turniej gier komputerowych. Po południu studio plenerowe przeniosło się na stadion, gdzie wystąpili m.in. architekt Wojciech Smółkowski, prezes Zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, miłośnik sportu Dionizy Ziemiecki, biegaczka, miłośniczka kulinariów pracownica Wyszkowskiego Ośrodka Kultury „Hutnik” Małgorzata Wyszyńska, strażak-ochotnik, pasjonat turystyki i sportu Marek Kamiński.

Dużo rozrywki
Lato z Radiem to też potężna dawka rozrywki, która przyciągnęła tysiące zainteresowanych na stadion WOSiR. To tu przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce zapraszało do swojego stoiska „Eurolato 2015”, gdzie w quizach i konkursach można było wygrać atrakcyjne nagrody. Zaaranżowało także strefę relaksu – miejsce z rozstawionymi leżakami pozwalające cieszyć się słońcem, muzyką dobiegającą ze sceny itp. Podczas festynu gościli też przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z hasłem „ZUS dla Ciebie – nie wierz w mity, poznaj fakty”. Na osoby zainteresowane czekali eksperci, którzy udzielali indywidualnych porad z zakresu ubezpieczeń społecznych, zainteresowanym pomagali w rejestracji konta na Platformie Usług Elektronicznych. W namiocie ZUS można było sprawdzić, czy pracodawca dokonał zgłoszenia do ubezpieczenia i czy odprowadza składki. Były też konkursy wiedzy, kącik zabaw dla dzieci.
Uczestnicy zabawy mieli też sporo okazji do degustacji, m.in. potraw serwowanych przez znanego kucharza i restauratora Roberta Sowę. W ramach akcji „Pora na pomidora” finansowanego ze środków Funduszu Promocji Owoców i Warzyw w osobnym namiocie można było spróbować soczystych warzyw, owoców, a także świeżo zmiksowanych soków.
Był też ogródek piwny, a na bocznym boisku kącik typowo dla dzieci – czyli zjeżdżalnie, urządzenia do zabaw itp.

Gwiazdy na scenie
To, czym z pewnością wyróżniała się impreza, to możliwość posłuchania koncertów trzech gwiazd. Jako pierwszy wystąpił zespół Big Cyc, który przypomniał największe swoje przeboje jak „Makumba”, „Świat według Kiepskich”, „Dres”, „Każdy facet to świnia”, „Berlin Zachodni”. Kapela znana nie tylko z prześmiewczych tekstów, ale też z performerskiego stylu pokazała esencję swojej twórczości. Krzysztof Skiba często przebierał się zakładając peruki, machał flagą z napisem „Big Cyc”. Po występie muzycy wyszli do fanów – rozdawali autografy i pozowali do zdjęć.
Andrzej Piaseczny, kolejna z gwiazd wieczoru, także zaśpiewał swoje największe przeboje, zarówno te z okresu współpracy z Robertem Chojnackim, jak i z solowego etapu kariery. Publiczność mogła więc usłyszeć „Budzikom śmierć”, „Pogodniej (złoty środek)” (utwór znany z serialu „Złotopolscy”), „To co dobre, to co lepsze”, „Jeszcze bliżej”.
W przerwach między koncertami dwukrotnie na scenę wychodził iluzjonista Maciej Pol, który zapraszał do wspólnej zabawy osoby z publiczności. Na koniec zagrało Blue Cafe znane z takich przebojów jak „You May be in love”, „Do nieba do piekła”, „Kochamy siebie”. Całość zwieńczył pokaz sztucznych ogni. J.P.

Zapraszamy też do oglądania zdjęć na naszym profilu na Facebooku www.facebook.com/wyszkowiak

Komentarze

Dodane przez Kaliope, w dniu 26.08.2015 r., godz. 15.17
Widać, że łatwiej u nas kupić gotowca, niż samemu dorobić się imprezy o którą same media będą zabiegały. Po co zatem utrzymujemy w naszym mieście tak rozbuchany wydział kultury sportu i promocji?
Dodane przez :), w dniu 26.08.2015 r., godz. 15.26
Jakiś pomysł prócz łatwego narzekania i szukania dziuru w całym...?
Dodane przez Kaliope, w dniu 26.08.2015 r., godz. 15.38
A kto w tym miescie słucha pomysłów i je szanuje? Jak na jesieni komitet Głowackiego promował plażę, a Nowosielski odsyłał chętnych do Serocka, to w tym roku organizujac plażę szybko zapomniano kto i co w tej sprawie mówił. Czy warto zatem wyskakiwać z dobrymi pomysłami, ich autorzy zostaną uszanowani?
dziury w całym...
Dodane przez I., w dniu 26.08.2015 r., godz. 15.47
Jakim całym? Bo całośc to zupełność, pełność, obfitość i dostatek, ład i klar. A jak widać, Wyszków to jedna wielka dziura pod wieloma względami. Niestety daleko temu miastu do (czy słusznie przyznanego?) tytułu "Gmina Fairplay"
Dodane przez WOJ, w dniu 26.08.2015 r., godz. 17.13
Panie Gajewski vel Kaliope proszę bardziej inteligentnie się podszywać bo Pana styl można rozszyfrować na kilometr. Życzę wytrwałości :-)
Mamy detektywa,
Dodane przez :), w dniu 26.08.2015 r., godz. 21.23
Prywatnego detektywa, czy z urzędu :)
:)
Dodane przez Kinia, w dniu 26.08.2015 r., godz. 22.23
Objazdowy cyrk, ale było super.
Dodane przez Jątek, w dniu 26.08.2015 r., godz. 22.51
Po co pomysły, jak podobno na nic nie ma pieniedzy. Wszędzie się słyszy o cięciach i oszczędnościach.
Dodane przez Grzegorz Gajewski, w dniu 26.08.2015 r., godz. 23.05
Rozszyfrowałeś mnie, tylko czy Kaliope jest z tego zadowolona. Nie byłem na tej sympatycznej imprezie więc się nie wypowiadam. :)
Do Kaliope z 15.38
Dodane przez :), w dniu 27.08.2015 r., godz. 07.38
Toż to jest argumentacja w stylu "Nie miałem takiego obowiązku..." Dlatego twierdzę że zmiana władzy w Wyszkowie nic nie da :)
Jak nikt nasnie chwali to chwalmy się sami
Dodane przez Kaliope, w dniu 27.08.2015 r., godz. 10.24
Chwalą nas - kto? - my ich, a oni nas! Obserwuję na fb paprotki żenujący spektakl wzajemnego łechtania ego. Powiem krótko, nic się w Wyszkowie nie zmieniło poza dekoracją parapetu. "Lato z Radiem", należy przypomnieć, było u nas nie raz, już za Stępkowskiej. Jeśli małpowanie poprzedniczki podnoszone jest do rangi "nowa jakość", to o czym to świadczy? Pani burmistrz musi być zakomleksioną i niedopieszczoną kokietką. Spektakl trwa. PS. Sama impreza, jak zresztą wszystkie edycje "Lata z Radiem" w Wyszkowie" - przednia, ale jaka w tym szczególna zasługa naśladowniczki? (Pozdrawiam detektywa).
Dodane przez ciekawska, w dniu 27.08.2015 r., godz. 14.37
Nie widać naszejradnej która tylko lubi się [pokazywać i lansować publicznie[ bo nic jej w życiu nie wychodzi.Mam na myśli naszą sołtysową i zarazem radną z okręgu Lucynowskiego,W sobotę dała "piękny pokaz " w kosciele podczas uroczystości pogrzebowych naszego byłego i budowniczego księdza proboszca Witolda świebody.Czym ta osoba chce zaimponować jak brak jej jest nawet obycia,kultury osobistej.Mieszkańcy tego okręgu,którego jest radną długo będą pamiętać jej zero zaangażowania}yam gdzie widzi kasę jest pierwsza.a gdzie nie nie udziela się.Swiadczy o tym nawet brak jakiegokolwiek podziękowania dla byłego księdza, który przez 26 lat był proboszczem naszej parafii.Od Pani soltysowej i zarazem radnej z Lucynowa nie było żadnej wiązanki ani wieńca.Myślalem,ze będzie lansować się na lecie z radiem podobnie jak na festiwalu miodu i chleba w Kamieńczyku.
dziekujemy !
Dodane przez Anonim, w dniu 27.08.2015 r., godz. 16.38
pani z urzędu, którego nie widac nie wiadomo dlaczego ?
ale emocje !
Dodane przez Anonim, w dniu 27.08.2015 r., godz. 16.40
w Kamieńczyku nie byłem ale w innym miejscu lipuje
pan woj czy pana !
Dodane przez Anonim, w dniu 27.08.2015 r., godz. 18.45
zmiana władzy usunie wieloletnich doktorków z domków
Dodane przez hajke, w dniu 27.08.2015 r., godz. 20.07
Wydział niech zmieni nazwę na Wydział Promocji Burmistrza.
Dodane przez Adam P., w dniu 27.08.2015 r., godz. 21.36
Gwiazdy już przebrzmiałe, ale atmosfera na Lecie z Radiem wspaniała.
Żadna to nowa jakość
Dodane przez Jątek, w dniu 28.08.2015 r., godz. 08.25
Kaliope ma rację. Po co zadzierać nosa jak nawet artyści (Piasek i Big Cyc) występowali w ramach Lata z Radiem na tym stadionie.
Dodane przez Zołza, w dniu 28.08.2015 r., godz. 10.05
Pamietam, Piasek przyjechał wtedy na stadion białą przedłużaną limuzyną. Wtedy to był na topie. Kiedy to było?
Dodane przez :), w dniu 28.08.2015 r., godz. 11.36
Był Piasek Piaseczny z nie Piaseczna, ale Big Cyc też był. TYlko pan Marek W. nie ma się co z tym wychylać, bo zachował się jak największy wsioch. Pamiętacie, jak potraktowano wtedy mieszkańców i ich publiczne pieniadze? Powinien wtedy polecieć za to na zieloną trawkę, wrócić do koszenia murawy stadionu. Zresztą wszysto odbyło się za aprobatą aroganckiego burmistrza Grzesia N.
Dodane przez wyszkowianin, w dniu 28.08.2015 r., godz. 13.12
bylem mieszkańx\cem łucynowa obecnie nie jestem.Zauważyłem gdzieś od roku falę krytycznych słow i komentarzy na temat mojej dawnej mieszkanki łucynowa.Od dluższego czsu obserwuję i czytam komentarze we wszystkich prasach.Moje spostrzeżenie jest taki: cały czas jest kt\rytykowana przez swoich mieszkańców Lucynowa.Dla mnie to też jest osoba.której głownym piorytetem było doscie do wladzy :nawet po trupach nie licząc się z ze swoimi przeciwnikami:Zdobyła swoje -została radną i cóż już w tym roku nie było kontynuacji festynów rodzinnych,zero udzielania się społecznie.po co to jej?.Tam f\gdzie jest zysk i many many byla pierwsza bo kaszanka i kiełbasa a zwłaszcxa karkowka swiernie się na takich imprezach spradawały.Tylko Niech Radna ,bo to już nie moja weżmie sobie do serca ,to co organizawała ,nawet ten festyn ,za wszelką cenę u niej nie liczyło się dobro mieszkańców, tylko ile jej z takiej imprezy zostanie.Dziwię się,że organizawało te festyny cztery razy pomijając ten rok obeszło jej się na sucho,nikt nie ingerował, a wystarczyłoby poprosić Urząd Skarbowy w Wyszkowie ,aby wkroczył w ciągu trwania festynu.Z tego co wiem nikt poza prowadzeniem działalności gospodaeczej nie może nic sprzedawać.A w ubiegłym roku co było wszystko co się dało było przez nią sprzedawane nawet cukier do kawy czy herbaty.Dlatego z utęsknieniem czekamy co nasza radna pokaże.jak dotąd u niej na pierwszym miejscu liczą się many many nic więcej.Z tego co słyszalem bo bylem na pogrzebie w sobotę zmarlego naszego budowniczego parafii w Lucynowie Dużym,zero zaangażowania ze strony radnej idawnej mojej sołtysowej z Lucynowa. Wstyd dla mnie i mojej miejscowości ,ktorej kiedyś bylem mieszxkańcem.
Dodane przez Grześ, w dniu 28.08.2015 r., godz. 14.06
Tak, był taki festyn gdzie taki jeden wyszedł na scenę i rozgonił towarzystwo, bo mu się cisza nocna o 22.00 przyśniła. A jemu chyba bardzo się gdzieś śpieszyło.
Kiedy to dokładnie było
Dodane przez Nowa Ja-Kość, w dniu 28.08.2015 r., godz. 15.54
Właśnie, to chyba koncert Big Cyca został brutalnie przerwany. Zdążyli zagrać ze trzy kawałki i swój występ dał dyrektor.
kontynuujemy podjęte funkcje !
Dodane przez Oke,y ! kończ włościanko wstydu oszczęść tu czy tam!, w dniu 28.08.2015 r., godz. 16.49
- o jej co ja narobiłam, po co ci te studia? tu powininien stać dom, pawilon a nie sciernisko, - to prawda. A pracy nie ma. I ja wszędzie chodzę sama i nikt się nie nabija, no nie wszędzie. I co zrobisz w takiej sytuacji nic nie zrobisz . I co ty na to ? - Pożyjemy , zobaczymy, chyba kaszanka albo sadzone nam zaszkodzą i ...
e tam zaraz rozganiać
Dodane przez Anonim, w dniu 28.08.2015 r., godz. 17.19
zabawa prima
Lato z Radiem, Piasek, Big Cyc
Dodane przez Dziekujemy :-), w dniu 28.08.2015 r., godz. 17.43
Nowa jakość czy deja vu? No chyba, że nie wygoniono plebsu o 22. Nowa jakość...
Jakiś pomysł prócz łatwego narzekania i szukania dziuru w całym...?
Dodane przez Sroka, w dniu 29.08.2015 r., godz. 11.10
Juz Osęka miał pomysł jak dobrze sprzedać dawne ZZN FSO, z którym udał się do burmistrza. Jak na tym pomyśle wyszedł?
Dodane przez Smacznego, w dniu 29.08.2015 r., godz. 15.32
A jak mógł na tym wyjść. POszedł do burmistrza... A to mówi za siebie. Smacznego :)
Dodane przez Jacek, w dniu 29.08.2015 r., godz. 22.12
Lato z radiem to ustalona od lat marka, ale jak na koszty patrzeć to chyba trochę przydroga. Sami Państwo piszą, że i BiG Cyc i Piasek już byli. Ja nie pamiętam, musiało to być co najmniej 7-8 lat temu, więc sami widzicie, że te gwiazdy są trochę jak odsmażane kotlety. Nie wiem na czym ma polegać ta lansowana przez władze nowa jakość.
Dodane przez Jarek, w dniu 30.08.2015 r., godz. 01.01
Boiska szkoda. To wstyd, że miasto miasto nie ma lepszego miejsca na festyny.
Dodane przez Kaliope, w dniu 30.08.2015 r., godz. 18.15
Dlaczego szkoda, w końcu mieszkańcy łożą na te boiska, a poziom sportowy drużyn nie jest najwyższy. Ktoś, z drugiej strony, może powiedzieć, że szkoda boiska na tak słabe drużyny. Festyn na stadionie gwarantuje bezpieczeństwo, estetykę i higienę. Nie kurzy się, jest równo, miłe trawiaste podłoże. Mieszkańcom kilka razy w roku też się coś należy. W końcu łożą na to wszystko.
Dodane przez Dobromir, w dniu 31.08.2015 r., godz. 18.08
Wszędzie stadiony wykorzystywane są do tego typu imprez.
Dodane przez xxx, w dniu 01.09.2015 r., godz. 13.16
zmiana władzy obawiam się, że dużo nie zmieni......swoi swoich wsadzą po szkołach i urzędzach utkną......spokojnie.
Dodane przez Knom, w dniu 01.09.2015 r., godz. 16.18
Takie są prawa zmian, bo inaczej co to byłaby za zmiana?
Dodane przez ola, w dniu 01.09.2015 r., godz. 21.35
Zmiana - najsłynniejsza jest - Nocna Zmiana
padły kotylion
Dodane przez Anonim, w dniu 02.09.2015 r., godz. 15.15
można się zdziwić

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl