Dziś jest 16 kwietnia 2024 r., imieniny Erwina, Julii

Rhinos niepokonani w Ostrołęce

(Zam: 26.08.2015 r., godz. 14.32)

W niedzielę 23 sierpnia w Ostrołęce odbył się pierwszy turniej rozgrywek PLFA 8, w którym wzięła udział m. in. drużyna Rhinos Wyszków B. „Nosorożce” wróciły do Wyszkowa „z tarczą”, wygrywając oba turniejowe spotkania.

Przypomnijmy, że rozgrywki PLFA 8 przeznaczone są dla mniej zaawansowanych zawodników. W barwach Rhinos wystąpili w nich wyłącznie futboliści, którzy swoją przygodę z FA rozpoczęli pod koniec zeszłego roku. „Nosorożce”, nawet bez swoich bardziej doświadczonych kolegów, zdały jednak ten egzamin celująco.
Obok wyszkowian w turnieju wystartowały zespoły Lowlanders Białystok B, Crudaders Warszawa B oraz KFA Kurpie (Ostrołęka). W swoim pierwszym meczu Rhinos B, zmierzyli się ze stołecznymi „Krzyżowcami”. Spotkanie było bardzo zacięte i miało kilka zwrotów akcji. Początkowo przeważali wyszkowianie, aby w trzeciej kwarcie stracić prowadzenie. Na szczęście ostatnie 15 minut należało do „Nosorożców”, którzy zaliczyli przyłożenie i wygrali ostatecznie cały mecz 19:16.
Rhinos Wyszków B – Crusaders Warszawa B 19:16 (7-0, 6-8, 0-8, 6-0)
Rhinos:
Formacja ataku: K. Kowalczuk (RG) Ł. Śliwa (C) K. Kukwa (LG) B. Szymański (QB) S. Berbeć (WR) T. Iwański (RB) A. Godlewski (WR) B. Rojek (WR).
Formacja obrony: Ł. Berbeć (DL) M. Zaręba (DL) M. Lubański (S) A. Podgórski (CB) K. Składanek (LB) Ł. Rowicki (DL) D. Górski (LB) P. Płochocki (CB).
Formacja specjalna: M. Lubański (H) M. Ślesik (LS) T. Iwański (KR1,PR1) T. Jędrzejczyk (KR2,PR2) D. Górski (P,K).
W swoim drugim meczu na Rhinosów czekali gospodarze turnieju – KFA Kurpie. Ostrołęczanie okazali się bardzo gościnni, choć z drugiej strony to może raczej wyszkowianie okazali się „niewdzięcznymi” gośćmi. „Nosorożce” praktycznie w każdej kwarcie dominowali nad rywalami, co zaowocowało wysokim zwycięstwem 28:0. Szczególne brawa należą się formacji defensywnej, która zagrała w tym spotkaniu na „0”.
KFA Kurpie – Rhinos Wyszków 0:28 (0-13, 0-7, 0-0, 0-8)
Rhinos:
Formacja ataku: M. Bogacki (WR) A. Godlewski (WR) T. Jędrzejczyk (RB) K. Kowalczuk (RG) K. Kukwa (LG) P. Malinowski (WR) B. Szymański (QB) M. Ślesik (C).
Formacja obrony: Ł. Berbeć (DL) M. Mroczek (CB) P. Piątkowski (LB) P. Płochocki (CB) Ł. Rowicki (DL) W. Runo (LB) G. Staszewski (S) M. Zaręba (DL).
Formacja specjalna: D. Górski (P,K) T. Iwański (KR1,PR1) T. Jędrzejczyk (PR2) M. Lubański (H) H. Nastula (KR2) M. Ślesik (LS).

4. KFA Kurpie 0 -70

Następny turniej PLFA 8 odbędzie się w sobotę 19 września w Wyszkowie. Dzięki kompletowi zwycięstw w Ostrołęce wyszkowianie mają duże szanse na uzyskanie awansu do kolejnej rundy rozgrywek. Gratulujemy!