Menu górne

REKLAMA

  • Reklama
Dziś jest 26 listopada 2020 r., imieniny Konrada, Leonarda

Wielkie pływanie na Bugu

(Zam: 26.08.2015 r., godz. 14.08)

Festyn sportowo-rekreacyjny w Brańszczyku Nakle to kolejna tego typu impreza w gminie Brańszczyk. Chwilę po południowej sobotniej mszy 15 sierpnia w pobliże przeprawy promowej z Brańszczyka do Kamieńczyka zaczęli zjeżdżać się uczestnicy zabawy.

Na miejscu czekały na nich stragany z zabawkami, przekąskami i napojami oraz muzyka. Z racji panującego upału dużym zainteresowaniem cieszył się samochód z lodami. Dla najmłodszych rozstawiono dmuchane zamki i zjeżdżalnie oraz przygotowano spektakl, w którym aktorami były lalki. Co prawda, występ skierowany był do małych dzieci, jednakże tej rzadko spotykanej formie teatru z zaciekawieniem przyglądali się również dorośli i nierzadko razem z dziećmi śmiali się z przedstawienia. Jako że był to festyn sportowo-rekreacyjny, sportu nie mogło na nim zabraknąć. Pomimo tego, że Bug w miejscu, w którym odbywał się festyn, można było przejść zanurzając się najwyżej do pasa przeprowadzono dwie konkurencje wodne. Pierwszą było manewrowanie łódką pychówką. Nie było to proste zadanie, dlatego też w konkurencji wzięło udział zaledwie 6 osób. Chodziło o to, by jak najszybciej przepłynąć wyznaczony slalom stojąc na łódce i odpychając się od dna rzeki specjalnym wiosłem. Najlepszy w tej konkurencji był Stanisław Kowalski z Brańszczyka, który pokonał trasę w 3 minuty i 46 sekund, drugi był Norbert Suwałkiewicz z czasem 3 minuty i 59 sekund, na podium znalazł się również Jan Szymanik (4 minuty i 1 sekunda). Dalej byli kolejno: Mirosław Bożymek (4:53), Stefan Pągowski (4:58) oraz Paweł Sergiejuk (21:30). Wszyscy uczestnicy tej konkurencji otrzymali nagrody ufundowane przez marszałka województwa mazowieckiego Adama Struzika, a przekazane przez radnego sejmiku województwa mazowieckiego Mariana Krupińskiego. Zwycięzca otrzymał także Puchar Marszałka. Więcej odważnych znalazło się na drugą konkurencję, czyli wyścig kajakowy. Dwuosobowe kajaki udostępnione były przez radnego gminy Brańszczyk Grzegorza Kaflika. Każda para miała dopłynąć do bojki ustawionej mniej więcej kilometr od startu, następnie zawrócić i przypłynąć z powrotem do miejsca, z którego zaczynano wyścig. Chętnych było tylu, że trzeba było przeprowadzić eliminacje. Pływały trzy grupy, dwie najlepsze pary z danej grupy przechodziły do finału. W tej konkurencji nie mierzono zawodnikom czasu. W finałowym starciu najlepsi byli: Jan Szymanik oraz Michał Michalski, drudzy na metę dopłynęli: Rafał Wyszyński i Dominik Bala, trzecia dwójka to Rafał Kowalski oraz Janusz Kowalski, czwarta, piąta i szósta para to kolejno: Michał i Magdalena Dąbrowscy, Paweł Pałubiński i Krzysztof Zyśk oraz Agnieszka Kamińska z Robertem Słowikowskim. Wszyscy finaliści dostali tym razem nagrody ufundowane przez wójta gminy Brańszczyk Mieczysława Pękula. Imprezę zakończono dyskoteką w rytmach disco polo.
J.W.

Napisz komentarz

Dane teleadresowe

Wydawca: Tygodnik Informacyjno-Reklamowy "Wyszkowiak" S.C.

Redakcja: Justyna Pochmara, Irena Prusińska, Hanna Zielińska (kolportaż).

Adres redakcji:
ul. Gen. J. Sowińskiego 61, 07-202 Wyszków, tel./fax (0-29) 742-07-05,
e-mail: redakcja@wyszkowiak.pl

Nr konta: IdeaBank 20 1950 0001 2006 0617 8079 0002

Redakcja zastrzega sobie prawo skracania nadesłanych materiałów i nie odpowiada za treść reklam oraz listów do redakcji.

Tekstów nie zamówionych nie zwracamy. Reklamy przyjmowane są w siedzibie redakcji.

REKLAMA

  • Reklama
  • Reklama
  • Reklama

Projekt witryny

Wykonanie: INFOSTRONY - Adam Podemski, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl